Skocz do zawartości
J-A-J-O

EDIT: Nowy komp - problem / porada n/t płyty głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Złożyłem taki komputer:

 

Proc : Sempron 2200+

 

Mobo: ASRock K7VT6 (KT600)

 

Grafa:HIS Radeon 9550, 128mb, 128bit

 

Ram:Elixir 256 mb, 266mhz

 

Dzwięk: SB Live!

 

CD: Lite-on CDRW 52x32x52

 

Dysk:WD Caviar BB 80GB

 

Zadowolony, skopiowałem swoją partycje na nowego WD'eka. Miałem tam wszystko poinstalowane, prócz rzecz jasna sterowników. Niestety skopiowany windows nie odpalił. Zatrzymywał się ciągle na ekranie logowania, tzn. nie było kont do wyboru, bo nie zdążyły się załadować (jednak myszką mogłem ruszać). Był tylko znaczek windowsa i błękitne tło. Odpuściłem i chciałem postawić system od nowa. Niestety to też mi się nie udało, po zbootowaniu XP z płyty i załadowaniu przez niego plików instalacyjnych wyskoczył błąd ( <span style="color:red;">[ciach!]</span>leniee o bufrowaniu pamięci, o biosie... itd.). Myślałem że to przez sterowniki do SATA (płytka za 195zł :lol: ). Skopiowałem na dyskietke potrzebne pliki, przy ładowaniu plików windowsa, zaznaczyłem VIA SATA RAID XP i [ciach!]o. Nic.

 

Pomocy... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, jednak to wina pamiątek. Były od początku walnięte, tylko ja jak zwykle musiałem próbować reanimować - włożyłem je na całą noc pod żarówke, nagrzały się mocno. Rano je włożyłem i windows się załadował (wcześniej komp resetował się po przejściu paska ładowania). Myślałem że ożyły, a to że windows nie chce startować to wina czego innego. Dziwne jest to że komp zachowywał się tak samo jak włożyłem pamięć od swojego kompa, tzn. nie mogłem zainstalować windowsa

 

Teraz sprawdziłem ponownie i okazało się, że jednak windows na moich pamięciach startuje.... - straciłem jakieś 4-5h na zabawe :evil:

 

A tak OT, dobrego złożyłem kompa starszej?? Do konfigu wyżej dochodzi Pentagram Q-92 AlCu i Samsung SyncMaster 753DF. Budżet to 1750 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża jest różnica w wydajności pomiędzy KT600 i KT880 na single channel?? Bo jeżeli nie, to już nie ma sensu żebym wymieniał, gościówa z serwisu mówi ze trzeba było by czekać ze 2 tygodnie, a płyta nie może zostać użyta bo wtedy nie wymieni. Ja natomiast chce ten komp złożyć w tą sobote i mieć spokój, starsza ponagla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo była niedziela godz. 14:30 i już się zwijali z WGK. Ja natomiast miałem 140 zł, a żaden sprzedawca nie miał innych DDR w tej cenie. Nie chciałem czekać do następnego dnia tylko już złożyć tego kompa i mieć z głowy. Niestety (Stety) DDR okazały sie uszkodzone i jutro jade na giełde je wymienić, tym razem na 3200.

 

To jak z tym KT600 i KT880, duża różnica jeżeli używam tylko jednej kośći??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica nieduza tymbardziej niezauwazalna dla mamy ;-) imo zostaw tego na kt600, juz jest, jest tańszy, jak by co latwiej o info na necie. Na kt880 asrock się chyba nie popisał, nie dalej jak stronę temu był topik o problemach z nim...

 

mama pyka troszke w dooma3 ?? -> vide r9550 ;-)

 

btw jajo co z konkursem na naj-sig z oślej ? 8) wygrałem już? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo była niedziela godz. 14:30 i już się zwijali z WGK. Ja natomiast miałem 140 zł, a żaden sprzedawca nie miał innych DDR w tej cenie. Nie chciałem czekać do następnego dnia tylko już złożyć tego kompa i mieć z głowy. Niestety (Stety) DDR okazały sie uszkodzone i jutro jade na giełde je wymienić, tym razem na 3200.

 

To jak z tym KT600 i KT880, duża różnica jeżeli używam tylko jednej kośći??

pospiech nie poplaca... take your time, man! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...