Skocz do zawartości
Reksio

dysk - szybkie pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

a więc mam dysk który pracował normalnie do dzisiejszej awarii prądu. Zgasło światło i jak już wróciło to dysk zaczął wydawać z siebie piski. Bios raz go widzi raz nie. Windows jak już go widzi to raz wyskakuje komunikat, że dysk jest uszkodzony, a raz nie. Ja już nie wyskoczy żaden komunikat i wejdę do eksploatatora i próbuje coś przegrać to zaczyna jeszcze bardziej piszczeć, i tak jak by szukał ścieżki stuka. Po tej operacji znika w windows i nie ma go aż do przestawienia zworki, albo zmiany kabla.

Co się stało??

Czy możliwe, że dysk jest uszkodzony??

Czy są programy do odzyskania danych na nim zawartych??

 

Dodam jeszcze ze jest to drugi dysk w kompie. Miałem na nim trzy miesiące pracy. Nie chciałbym stracić tego wszystkiego.

Dysk to segate b. 7200.7 80gb.

 

Jeeli bzo to sorki i prosy o linki. Niestety brak czasu na szukajke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Co się stało??  

2) Czy możliwe, że dysk jest uszkodzony??  

3) Czy są programy do odzyskania danych na nim zawartych??

1) Zasilacz dał za wysokie napięcie na urządzenia, prawdopodobnie jest uszkodzony

2) Tak, ale jeszcze "trochę" działa

3) Żadne programy, tu potrzeba ludzi i sprzętu

Przede wszystkim dysk trzeba sprawdzić na innym (100% sprawnym) komputerze. Dopiero po tym jak już będzie wiadomo "co go boli" można np. szybko skopiować dane na inny dysk. Albo trzeba będzie szukać sprawnej elektroniki do dysku - różnie może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest sprawny. Komputer bez tego dysku działa bez problemu. Podłączyłem ten dysk do innego kompa i jedyne co udało się mu się zrobić to zawiesić ten komputer przy starcie windowsa. Jeszcze nad tym posiedze ale nie wiem czy coś się da z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedział Bill Clinton..........BULL SHIT. Zasilacz, w którym nie reagują zabezpieczenia przeciwprzepięciowe nie może być uważany za sprawny. Zwłaszcza po przepięciu.

Dysk już się sypnął na dobre, ale ja bym sprawdził jeszcze na wszelki wypadek inne części, a z tą zasiłką to bym się pożegnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...