Skocz do zawartości
BENITO

Test Zasilaczy Już Jest.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis nadszedł dzien w którym pozegnałem (na 2 tyg. tyle maja czas na reperacje) mojego chiftecka 360W z aktywnym PFC dałem 235 zł!! w marcu. Kurde wkurzony jestem az mi sie wierzyc nie chce dali mi zastępczego megabajta boje sie cokolwiek robic jak nie pracuje na markowym sprzęcie eh mam za drogie rzeczy w kompie zeby mi taki megabait miał zwalić ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisz dostalem ze sklepu benchmark Zasilacz Topower 400W Balck podlaczam wszystko i niedziała :( :( :( :( nie startuje

kurde jak moge sprawdzic ten zasialcza czy nie jest zje... ?? moze cos zle podlaczylem ??

 

pdlaczam stary zasilacz i wsystko jest OK

 

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mowia o tagan, topower... a nikt nie mowi o nexusie

NX-4090 Real Silent http://www.nexustek.nl/nx4090.htm

 

opis na SPCR:

http://www.silentpcreview.com/article204-page1.html

 

Dostepny jest np:

http://biuro24.pl/index.php?kat=Zasilacze&...EXNX40900#TUTAJ

 

Czy naprawde nikt go nie ma??

Czy ktos sie moze wypowiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

wczoraj odkrylem ze moj Tagan 480W tyka i cyka gdy komputer jest wylaczony!!!

qrde, moj poprzedni Codegen 300W jak byl wylaczony to nie wydawal z siebie zadnych dzwiekow!!! a mialem go 4 lata i nadal pracuje dobrze.

 

Najbardziej sie jednak dziwie, ze spedzilem chyba tydzien na czytaniu netu w poszukiwaniu dobrej zasilki i wszedzie Tagan byl przedstawiony jako kompletny high-end warty zakupu. cud techniki!

Teraz troche poszperalem w necie i niestety ale wczesniej przeoczylem te watki o cykaniu Taganów. Podobno to jakies wadliwe kondensatory ktore po jakims czasie wybuchaja.

 

Co to ma byc?? to teraz strach kompa zostawiac wlaczonego na noc, albo gdy wychodze z domu!! Zasilacz za ponad 400zl, pozlacane styki i odwalaja takie buble :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

z tymi kondensatorami to niestety prawda

 

 

pamiętam jak na moim starym ecs k7s5a z first edycji też mi wystrzeiły kondensatory.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi kondensatorami to niestety prawda

pamiętam jak na moim starym ecs k7s5a z first edycji też mi wystrzeiły kondensatory.....

Ale mowimy tu o zasilaczach a nie o plytach glownych.

To ze kondesatory padaja na plytach glownych to wlasnie czesto wina zasilaczy no i samych plyt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

Tagana kupilem w sklepie internetowym wysylkowo. Wiec z serwisem to raczej kiepsko dopiero jak juz kompletnie walnie to go odesle.

 

To pykanie mi nie przeszkadza, tylko ciekawe czy to oznacza ze awaria jest nieuchronna i czy wiaze sie to z jakims malych wybuchem i ewentualnym pozarem?

 

Kiedys probowalem przekonwertowac jakis zasilacz HP na standard ATX i poszedl z dymem, byl blysk i plomiec i chmury dymu!!!! wiec wiem ze zasilacz moze byc niebezpieczny!!!!

 

Czy np. beda mi te kondensatory tak cykaly caly czas ale nic sie z tego powodu nie bedzie zlego dzialo?

 

Ciekawe ile pobiera pradu taki wylaczony i cykajacy zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odkrylem ze moj Tagan 480W tyka i cyka gdy komputer jest wylaczony!!!

qrde, moj poprzedni Codegen 300W jak byl wylaczony to nie wydawal z siebie zadnych dzwiekow!!! a mialem go 4 lata i nadal pracuje dobrze.

 

Najbardziej sie jednak dziwie, ze spedzilem chyba tydzien na czytaniu netu w poszukiwaniu dobrej zasilki i wszedzie Tagan byl przedstawiony jako kompletny high-end warty zakupu. cud techniki!

Teraz troche poszperalem w necie i niestety ale wczesniej przeoczylem te watki o cykaniu Taganów. Podobno to jakies wadliwe kondensatory ktore po jakims czasie wybuchaja.

 

Co to ma byc?? to teraz strach kompa zostawiac wlaczonego na noc, albo gdy wychodze z domu!! Zasilacz za ponad 400zl, pozlacane styki i odwalaja takie buble :(

właśnie sprawdziłem - mój też tak ma - a, że kupiliśmy od tego samego gościa to może to zgłosimy? widzialem, że czasem pojawia się na forum...

najgorsze jest to, ze komp mi jest _niezbędny_ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

czesc

(dostalem od ciebie maila, dzieki za odp)

 

Czytalem gdzies w necie ze ktos odeslal tez z powodu cykania i odeslali mu drugi niby dobry i tez cykal.

Tutaj moze byc taka sama sytuacja.. sprzedawca moze miec wszystkie z ta wada. Caly magazyn cykajacych Taganow.

 

A i nawet, ewentualna wysylka i wymiana zalezalaby tylko od jego dobrej woli, bo niby jaka wada? zasilacz dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba po prostu wiedzieć gdzie kupowac tagana. NIEKTÓRE FIRMY kupują towar drugiej kategorii i potem sprzedają po niewiele niższych i jak się wydaje atrakcyjnych cenach. Ja przerobiłem 4 Tagany o róznych mocach i teraz mam piątego TG480-U01 od wyłącznie jednego dostawcy i z żadnym nie miałem najmniejszego problemu.

z resztą ten problem był już poruszany na forum np. były egzemplarze z naruszoną plombą producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje zakup zasilacza. Na allegro jeden pan oferuje Fortron FSP FSP350-60THN-P NAJLEPSZY DO OC a oto link

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38829774 .Niestety nie znalazlem zadnych jego testow. Jego specyfikacje przedstawia strona http://www.fsp-group.com.tw/english/02_pro...TX%2012V%202.0# Z tym ze jest tu model bez tego koncowego oznaczenia (P). Sprzedajacy powiedzial ze ma te zasilacze na wlyacznosc w Polsce. Napisal rowniez ze sa ona lepsze i cichsze od Chieftec 350 GPS by Delta, oraz od Chieftec 360-302-DF by Sirtec co o tym sadzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten koleś na allegro farmazony wypisuje. Zasiłka tylko jest przystosowana do najnowszych standardów zasilania, ale nie ma żadnych rewelacji. Jeżeli chcesz to podłączyć pod to co masz lepiej moim zdaniem sprawdzi się dobry zasilacz klasy 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co mam wybrac bo sluchajac sprzedawcy z allegro oraz Benito juz nie wiem (max do 200 zl) Pozdro

1203785[/snapback]

IMHO ten FSP nie jest zly...glownie za wzgledu na dwie linie +12V,a to jest bardzo pomocne przy OC...boli jednak pasywne PFC,jednak za taka kase to bym bral ta zasilke

 

poszukaj jeszcze uzywanych chieftec'ow 420W...czasami lataja za 200zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takimi gadkami to możesz sobie na priva zapuszczać, a nie publicznie. Że ci się mówi prawdę w oczy to o tym że z błogosławieństwem naczelnego łamiesz regulamin forum reklamując siebie na prawo i lewo to boli co? I jeszcze masz testy zasilaczy robić. Godne pożałowania, żeby sprzedawca robił testy, a gdzie tu obiektywność?

Forum po prostu schodzi na psy przez takich jak ty.

 

Dam ci przykład. W każdej szanującej się prasie komputerowej już na starcie mówi się pracownikowi, że nie może być związany z inną firmą, ponieważ jego artykuły będą nieobiektywne. Ciebie to oczywiście NIE DOTYCZY.

 

Co do tematu:

Doświadczalnie sprawdziełem, ze zasilacze z jedną mocniejszą linią +12V lepiej wytrzymuja OC na standardowych platformach, ponieważ producenci zasilaczy montują w nowszych typach owszem, dwie linie +12v ale są one słabsze prądowo np. 10 lub 15A. Poza tym wydajność prądowa innych linii też nie jest powalająca w tym 350 THN, dlatego głeboko bym się zastanowił na zakupem tego fortrona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma swoja prawde ;)

a moja jest taka:

 

Wlasnie jestem swiezo upieczonym posiadaczem zasilacza

Topower 350W P5 Titanium i jest zadowolony :)

Jak sie mam do czegos doczepic to montaz gniazda zasilania , ktore sprawia wrazenie niestabilnego i nie przystoi producentowi tej klasy.

To czego brak to mozliwosc konfiguracji "wiazek", czyli aby byly zamocowane w gniazdach - nie uzywam wielu z nich aktualnie a zajmuja miejsce.

Takze polecam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benito snujesz jakies teorie z kosmosu i tyle

 

podaj mi przyklad jakiejs nachalnej reklamy ktore cie tak strasznie boli

 

BTW testowalem juz zasilki z jedna linia +12V 33A jak i z dwiema liniami 16A i 15A....lepsze rezultaty dawala konstrukcja z dwiema liniami pomimo tego ze amperkow bylo mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej a jak to jest z tymi pionowymi zasilaczami i poziomymi?? mam starsza obudowe miditower (3lata okolo) i chcialem ogulnie zmienic sprzet, wszystko sobie ulozylem a tu nagle koles w sklepie muwi ze jak mam pionowo zasilacz mantowany to mam problem bo moge spalic procka ?? nie ma pionowych zasilaczy jush?? musze kupic nowa obudowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...