Skocz do zawartości
BENITO

Test Zasilaczy Już Jest.

Rekomendowane odpowiedzi

Porządny test. Wreszcie zasiłki katowane na konkretnej "maszynce", a nie jakimś losowo wybranym zestawie komputerowym. Zastanawia mnie tylko ta "katastrofa" niektórych topowych zasiłek w teście obciążenia linii +5v.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, gdzie kupic w przyzwoitej cenie tego 600W enermaxa z aktywnym PFC ?

Bo ciezko je nawet znalezc nawet w nieprzyzwoitej... :wink:

 

A tak nawiasem, _VIP_ - masz chyba przepelniona skrzynke, bo nie mozna Ci wyslac PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe. Kiedyś nawet codeshit produkował przyzwoity low-end.

Poza tym Radek 9200se pobiera na tyle mało prądu, ze może nawet pracować bez wiatraka na pasywie.

1246118[/snapback]

sam mam zasilacz w zestawie tym słabszym wyciągnięty ze starego Codegena (z obudowy) a wyprodukowany przez firmę Rubikon :) trochę dziwnie wygląda bo pisze na nim: MODEL:250X1 ... a na tabliczce znamionowej ma ze jest 300 W :)

 

czemu ma być 300W skoro model jest 250.... ano bo podobny model jaki widziałem z takim samym oznaczeniem miał na tabliczce znamionowej 250W .... też był MODEL: 250 ale bez X1 ... czemu dwa prawie identycznie opisane modele maja niby różną moc, czy 250W były opisywane jako MODEL250 a 300W jako MODEL250X1 ... logiznie rozumując t oja bym napisał MODEL 300....?

 

ale przejdźmy do rzeczy :) zasilacz ten chodził przez ponad miesiąc w konfiguracji tej silniejszej, którą mam w podpisie i tylko pod koniec lekko buczał :) :) :) ... aż sam sie dziwie, ze tyle wytrzymał i się nie spalił :)

 

P.S. na tabliczce znamionowej jest jeszcze c onastępuje:

 

+3.3V - 14A,

+5V - 30A,

+12V - 10A,

-5V - 0,5A,

-12V - 0,8A,

+5VSB - 1A;

 

linia +3.3V i linia +5V są opisane jako 165W max.

napięcia ujemne jako 9,6W max.

całośc jako 300W

 

moze mi ktoś powie czemu sie nie spalił? no ja wiem, że głupi fuks :)

 

a moze też mi ktoś wyjaśni czemu ma taki głupi symbol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Noisetaker'y też ciche to nie są :(

Ja używam ich od półtora miesiąca (EG495 również - cichsze nie jest :<), po rozkręceniu się (a jeszcze jadę na a32 - a64 prawie skompletowane), minimalnie cichszy od Anteca TB480 :/

 

I to w ustawieniu na min. Ale fakt - cichszy od Coolergiantów sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos z was doradzic jaki zasilacz w danej grupie cenowej bedzie najcichszy

-300zł

-400zł

-500zł

Teraz mam hieftecka 420W i jak dla mnie to jest syf a nie zasilacz, podczas spoczynku tj 1500 rpm nie da sie spokojnie spać Nie chce mi sie bawić w wyciszanie wentyli bo to i tak nic nie da bo sa chu... Jak zasilacz jest zimny niby kreca sie wolno ale warczą, szczególnie ten wdmuciach!ący powietzre do zasilacza

 

Tak sobie pzreglądałem zasiłki i wychodzi ze niby Tagany sa najcichsze Na Taganach jest taki wykres zalezności rpm od %owykorzystania czy to jest prawda? Dlaczego nie podali od temperatury Moze ktoś przystawić ucho do Tagana i mi powiedziec czy wentyle pzry niskich rpm wydaja jakies odgłosy Powiedzcie po co te kable w Taganach sa tak pozwijane az mnie skręca od tego i tak to [ciach!]o daje przy pzrepływie powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Mam zasiłke Huntkey LW-8250PLUS 300W i niestety nieładnie u mnie trzyma napięcia. Moze skoki nie są aż takie drastyczne ale 12V ~ 11.75 a 5V ~ 4.75 a momentami nawet poniżej tych wartości (mierzyłem miernikiem). Na dodatek 12V ma max 10A :? co też nie jest za dobre(jak go kupowałem to nie byłem w temacie). I teraz kilka pytań, jak coś już było to odeślijcie mnie gdzie trzeba bo nie mam siły przeglądania wszystkich postów w tym temacie.

 

A więc tak:

1) Jeśli dobrze pojmuje sytuacje to na mojego Bartka 2500 taka zasiłka to ciut za mało i nie powinienem sie dziwić że nie chce sie teraz dobrze przetakować, right? (odblokowany mnożnik a nawet na 2Ghz stabilnie nie chodzi :angry: )

 

2) Jak sprawdzić czy moja płyta dla procka bierze napięcie z 5V czy 12V? W ogole to prawda że są takie 2 możliwości?

 

3) Czy to normalne że pod obciążeniem 12V mi lekko WZRASTA? :huh:

 

4) Może to i głupie pytanie, ale gdzieś wyczytałem że ktoś robił testy rożnych zasiłek i przy tym uzyskiwał różne temperatury dla tego samego procka... czy zasiłka może w jakiś sposób wpływać na temperature cpu? Mój się coś strasznie grzeje...

 

I na koniec: musze ten zasilacz wymienić a niestety z kasą krucho wiec musze sobie coś upolować na allegro i czy polecalibyście coś poza używanymi fortronami? Bo wyczytałem że takie się w miare opłaca nabywać. Mysle o jakiiejs zasiłce w okolicach 350W, w miare przyzwoitych natężenieach (min. 15A na 12V) i oczywiście żeby była godna zaufania. Cena nie może przekraczać 80zł, mozę być używana / poserwisowa. Wszelkie sugestie mile widziane. Z góry dzięki za wszelką pomoc. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są bliźniacze konstrukcje - obydwie zasiłki są godne uwagi.

Podobno Tagany i Topowery robi jedna firma, ale w tym temacie

niech się wpowie ktoś kto to wie na pewno...

1272372[/snapback]

być może jedna ale w ....................Chinach, dziś dostałem Topowera500 - "pełny wypas"..wyłączyłem wiatrak wyciagający, a blower na to obniżł mi temp. o 2 stopnie na procu i jeden w "budzie" jadę na Abicie NF7-sl ,Bartonie XP-M 2500@3611 tj 2405Mhz bo tyle wytraymywała moja stara 400 watówka, jutro atak do góry! Pierwsze wrażenia ....jak tu cicho... w mojej kanciapie, napięcia bujają się przy prime95 tylko 0,01-0,03 V, a te 3.3V sztywne jak drut! tzn.3,300V.obniżyłem napięcie z 1.775 na procu do 1.725v(1.7V) i .spoko! fullstabil..tyle!

Od 2520Mhz w górę proc "mdleje" w Prime95, ale gierasy hulają! (wymaga wygrzania się)

karta graficzna poskoczyła ok. 10% i mam 380/652 mhz

Edytowane przez imalas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o Tagana 380, czy on ma właściwie 20 czy 24 piny?

I czy warto brać 24pinowy z przelotką z myslą o nowej płycie?

Bo jak za rok płyty będą miały 24 pinowe zasilanie to trochę głupio

wymieniać zasilacz za 300PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@I-Zorg jak chcesz sobie kupic Tagana, a jestes z okolic Katowic to zerknij sobie na strone hurtowni www.microman.pl (sprzedaja tez detalicznie). Dostali tam wlasnie takie zasilki i sa w niziutkich cenach. Np. Tagan 380W kosztuje u nich 237zl.

Tez sobie kupilem dzis (tylko ze w hurcie :) ) Tagan 480W. Wrazenia zapupiste! Cisza, spokoj, napiecia jak skala i wreszcie moge probowac wiecej z mej maszynki wydusic :) .

 

Z powazaniem JA

Edytowane przez kuwerty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie Chieftecka 420 na Tagana 380W jest o wiele ciszej ale chciałbym czegoś wiecej czyt. chłodzony pasywnie : ) Wykonanie Tagana (samego zasilacza) jest lepsze od Chieftecka ale kabelki od zasilania sa gorsze Jak dla mnie to mają gorsza jakość i sa troche krótkie Plusem Tagana jest to że są mniejsze wahania napieć niz na Chieftecku Gdyby je oceniać w skali do 10 Tagan dostaje 6 Chiefteck 5pkt

Edytowane przez jakac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja bym sie sklanial ku temu Chieftecowi 410 ale zastanawia mnie troche jego cena... Wg Komputronika jest az o 50zl tanszy od 420  a tylko 10zl drozszy od 360 (302). Wytlumaczcie mi czemu tak jest  :wink:

Patrzac na ceny allegrowe:

 

360 passive pfc DF - 169

360 active pfc DF- 179

410 passive pfc 12cmSF - 190

420 active pfc DF - 199 oem, 210 box

--

Co ciekawe 420W posiada +12V1- 18A i +12V2 - 15V i max load: 216W

natomiast 410W odwrotnie +12V1 - 15A i +12V2 - 18V i max load: az 288W

 

Nie mam jednak pojecia czy ma to jakis wplyw? Czy pierwsza linia idzie na procka a druga na reszte, czy moze inaczej to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

Mam zasilacz modecom 350 gtf i jak sprawdzałem napięcia to przy obciążeniu(3dmar2001se) napięcia 5V które w programie diagnostycznym mam jako 4,919V spadło mi do 4,8. Niemam tak wydajnego sprzętu(athlon1800+, fx5700,256ddr, asus a7v880) nic nie podkręcone. Podobno ten zasilacz czyma napięcia jak skała a przy takim obciąrzeniu leci już w duł to mój dawneijszy feel 300 czymał lepiej to 5V

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

Mam zasilacz modecom 350 gtf i jak sprawdzałem napięcia to przy obciążeniu(3dmar2001se) napięcia 5V które w programie diagnostycznym mam jako 4,919V spadło mi do 4,8. Niemam tak wydajnego sprzętu(athlon1800+, fx5700,256ddr, asus a7v880) nic nie podkręcone. Podobno ten zasilacz czyma napięcia jak skała a przy takim obciąrzeniu leci już w duł to mój dawneijszy feel 300 czymał lepiej to 5V

pozdro

1296343[/snapback]

Nawet Ci sie krawczyk102 nie chcialo przeczytac kawalka tematu w ktorym piszesz. A fe!

Napiec nie sprawdza sie z czujnikow na plycie bo one rownie dobrze moga podawac cyfry w totolotka jak wartosci tych napiec. Chcesz sprawdzac - sprawdz miernikiem. Jesli serio beda odbiegaly od normy to zasilka nadaje sie do wymiany, ale jak na Twoj sprzet Modecom 350 powinien zupelnie wystarczyc.

 

Z powazaniem JA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić jaka jest róznica miedzy tymi zasilaczami http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43490056 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43318640 bo cenowo różnią się o 20zł a mi wygląda na to,że różnią się tylko trybem PFC (tańszy ma pasywne a droższy aktywne). Chyba,że czegoś nie widze....Proszę o w miarę szybką odpowiedź ponieważ jestem zainteresowany tym tańszym dla mojej dziewczyny ( Athlon 2000+, Epox 8KRAI, 256 MB RAM, 9200SE 64MB Gigabyte, Samsung 80GB 7200rpm 2MB, CD-RW i to chyba wszystkie istotne rzeczy). Utwierdźcie mnie w tym,że do tego zestawu opłaca się ten tańszy zasilacz....no i prosiłbym też o wypisanie różnic w tych dwóch podanych przeze mnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

nie ma roznic, poza cena (jeden sprzedawca jest pazerny, drugi troche mniej) i dluzsza gwarancja... gtp maja aktywne pfc

 

ps. napisalem do sprzedawcy (od tych tanszych) z pytaniem w jakim sa stanie, gdyz sam jestem zainteresowany zakupem (z tego samego powodu) i dostalem odpowiedz, ze wygladaja jak nowe...

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma roznic, poza cena (jeden sprzedawca jest pazerny, drugi troche mniej) i dluzsza gwarancja... gtp maja aktywne pfc

 

ps. napisalem do sprzedawcy (od tych tanszych) z pytaniem w jakim sa stanie, gdyz sam jestem zainteresowany zakupem (z tego samego powodu) i dostalem odpowiedz, ze wygladaja jak nowe...

1306159[/snapback]

dostałem taką samą odpowiedź ale za to inne moje pytania zostały olane (bo linki które dałem nie działały, tak jakby kopiuj-wklej było za trudne, więc wysłałem drugiego maila poprawionego i zero odpowiedzi). Qrde gdyby nie to to bym się w ogóle nie wachał...

Pozdro

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec 410W-212 - nowa linia zasilaczy od sirteca wersja z 12cm wiatrakiem oraz wtyczka atx 2.0 rozdzielana na 20/24pin

 

+5V - 30A || +3,3V - 30A || +12V1 - 15A || +12V2 - 18A

 

-Jestem bardzo milo zaskoczony, trzyma napiecia znacznie stabilniej niz stary chief 360w single fan.

Pomiarow dokonalem na komputerze z podpisu podkrecajac procesor @2,3ghz 1,65V dorzucilem takze drugi dysk 40gb oraz nagrywarke ojca LiteOn.

 

-Mierzylem za pomoca YF-3000 z moleksa

Stresstest w Prime

 

+5V - 5,02v

+12V - 11,98v

W stressie wachania o 0,01v, natomiast w idle stabilne 12,01v.

 

+3,3V - sprawdzone w biosie stabilnie 3,31v

 

-Znacznie stabilniejszy od mojego poprzedniego chiefa 360w single fan w ktorym +12v w stressie spadalo nawet do 11,82v.

 

-Wiatrak 12x12cm 0,18A prawie nieslyszalny, po przystawieniu ucha jedynie delikatny szum, barracuda jest glosniejsza.

 

-Ilosc kabli powala - AZ 9 moleksow (mi wystarczyly 3), 2 zlacza Sata, zlacze do PCI Express, dodatkowe ATX+12 oraz wtyczka Atx 20/24 bardzo wygodna rozlaczana w zaleznosci od plyty. Moleksy w nowej wersji profilowane, znacznie wygodniej mi sie ich uzywa.

 

Szczerze mowiac uwazam ze do tego komputera kreconego na 2,3ghz posiadajacego dwa dyski i nagrywarke zasilacz ten jest za dobry :)

Edytowane przez gaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakladac nowego topica dla jednego pytania wiec tu skrobne :]

mianowicie na benchmarku wyskrobali test nowego TOPOWERA 420 NF TITANIUM i naskrobali tam ze wentylek wcale im sie nie wlaczyl automatycznie... dopiero w momencie wlaczenia recznie wiatraka zadzialal i przydzielili mu najwyzsza wartosc za glosnosc i ...

chodzi mi o to czy ktos go mial/ma i czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...