Skocz do zawartości
BENITO

Test Zasilaczy Już Jest.

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pytanie również o Topowera : który z zasilaczy będzie lepszy do mojego configu ?

Topower 420W P6 Titanium

czy

Topower 450W P5 Titanium

 

W tej chwili mam w obudowie tego pierwszego i wszystko by było ok gdyby nie napięcie na lini 5V. wacha się od 4,96v do 4,81v pozostałe stabilne jak skała. Czy 30 A na linii 5V to za mało dla mojego kompa ?

 

Nie wiem czy dobrze główkuję ale jeśli to wina tylko 30A na 5V to ten drugi teoretycznie powinien być lepszy. Z drugiej strony ten pierwszy to nowszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladam sobie oferty roznych sklepow z zasilkami... i zobaczylem Tagana 420W P4 TG420-U02 za 338 zł, wszedzie jest on za ok 420 zł, a tutaj az taka roznica?

 

http://www.kupujemy.pl/fritem/21093381/com...=21093381;pos=1

 

Czy to nie jest pomylka? Ktos juz kupowal w tym sklepie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za maly OT, ale nie chce zakladac nowego tematu (jak sie nie podoba to usuncie, banujcie itp :) )

Kiedys, bodajze BENITO podawal linka do artykulu, w ktorym napisano o roznicach miedzy pPFC a aPFC (o tym ze dla uzytkownika nie ma duzej roznicy, a korzysc ma tylko elektrownia, oraz ze to zmniejsza pobor pradu ale nie tego za ktory placimy :) )

Bardzo poszukuje tego linczora, gdyby ktos go mial to bardzo prosze o podeslanie mi na PM -> bede mogl wtedy skasowac tego durnego ot posta.

Edytowane przez lukecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie również o Topowera : który z zasilaczy będzie lepszy do mojego configu ?

Topower 420W P6 Titanium

czy

Topower 450W P5 Titanium

Topower TOP-526P6

będzie lepszym zakupem pomimo pozornie mniejszej mocy, ma on niezależne linie +3.3V, +5V i +12V

 

http://zenfist.pl/product_info.php/cPath/2...0TOP-526P6.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topower TOP-526P6

będzie lepszym zakupem pomimo pozornie mniejszej mocy, ma on niezależne linie +3.3V, +5V i +12V

 

1338391[/snapback]

30A na linii 5V to nie za mało jak na rozbodowany konfig i płytę na nforce2 która ma jednak spore zapotrzebowanie. 450P5 ma jednak 46A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że twoja płyta ciągnie zasilanie procka z 5V, to chyba p6 nie będzie gorszy od p5. Nowsze zasiłki są już tak robione (mowa o niedużych amperażach na linii 5V), bo praktycznie wszystkie nowe płyty główne zasilają procka z 12V i teraz ta linia najbardziej się liczy. Poza tym zauważ, że w wypadku p5 łączne obciążenie 3,3 i 5V to 220W, a p6 tylko na linii 5V ma 150W, więc chyba nie będzie dużo gorszy, a na pewno bardziej przyszłościowy. Tak czy inaczej przy Twoim obecnym konfigu to trudny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co w tym teście było dobre to zdjęcia! Nic poza tym!

Jak można się brać za taki test bez chociażby porządnego udządzenia do mierzenia nateżenia dźwięku (hałas) i temperatury.

Ten test to kpiny, zrobiony na siłe bez przygotowania byle by tylko był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Planuje małą zmianę sprzętu i w tym także zmianę zasilacza

 

Czy możecie polecić mi parę zasilaczy :?:

Niedrogich(mały budżet), wydajnych, nie zależy mi na głośności(pewnie i tak wsadzę inne wiatraczki)

 

zasilacz będzie ciągnoł:

- P4 3.2@4.0Ghz s478

- IS7-E

- Radek 9550(napewno pójdzie pod mój młotek oc)

- Seatate 80Gb sata

- combo lite-on

 

Czekam na pomoc z waszej strony :wink:

 

pozdro... B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mało rozbudowany komputer, wszystkie podzespoły będą ciągneły stosunkowo mało prądu, no może poza tym 4Ghz Prescotem :lol:

 

czy uważacie że taki zasilacz wystarczy.

 

Biorąc pod uwagę parametry ma b.dobre:

 

natężenie przy napięciu +3.3V 28 A

natężenie przy napięciu +5V 28 A

natężenie przy napięciu +12V 22 A

 

i jest tani.

 

co sądzicie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wydaje mi się że ten Hiper jest lepszy, modecom się strasznie grzeje i robi się strasznie głośny(wg. temperatury)

 

Jaki ma prąd ( A ) :?:

 

musi uciągnąć 4Ghz Prescot

 

pozdro.... :D

1356621[/snapback]

miales cos doczynienia z modecomem ?

bzdury piszesz hiper to shit jakich duzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SNOPUŚ (zablokowali mnie :angry: )

 

Mam obecnie Modecom 300GT,

nie mogę narzekać ale jest za słaby i głośny(wraz ze wzrostem temperatury)

...ale nie chodzi juz o głośność

 

Jest poprostu niewystarczający mam 2.4@3.2 i tu już się powoli kończą jego możliwości...

 

a ten 350GTF niewiem czy będzie o wiele lepszy :P

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SNOPUS (zablokowany :angry: )

 

tenmodecom 300 jest porownywalny z tym hiperem

Napewno :?: To dopiero...a tak się rozpisywali że dobry ten Hiper :angry:

 

Ale czy uważasz, że ten modecom wystarczy na 4 gigowego Prescota :?:

 

ponieważ reszta pobiera mało mocy...

 

czekam na odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że brak jest testu zasilaczy klasy budżetowej. Trzeba bedzie sie tym zająć. Lisku słyszysz?

1364450[/snapback]

hehe, ale by się działo. Pytanie czy uda się wyciągnąć od firm zasilacze, które, jak wiadomo, nie przetrwają testu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakladac nowego topica dla jednego pytania wiec tu skrobne :]

mianowicie na benchmarku wyskrobali test nowego TOPOWERA 420 NF TITANIUM i naskrobali tam ze wentylek wcale im sie nie wlaczyl automatycznie... dopiero w momencie wlaczenia recznie wiatraka zadzialal i przydzielili mu najwyzsza wartosc za glosnosc i ...

chodzi mi o to czy ktos go mial/ma i czy to prawda?

1318215[/snapback]

Mam. U mnie też wentyl jeszcze nigdy sam się nie włączył. Tyle że u mnie jest wsteczny ciąg przez zasilacz - wpada kratką z tyłu z zewnątrz do środka. To przez podcisnienie wewnatrz kompa. Gdy wymusi się chłodzenie to jest głośno, ale to chyba tak mialo byc. Ten przycisk jest do naglego intensywnego schladzania i pewnie daje pelne 12V na wiatrak. Przypuszczam (mam nadzieję) że właczenie automatyczne daje mniejsze napiecie,obroty,halas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...