Skocz do zawartości
BENITO

Test Zasilaczy Już Jest.

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe ;] jutro smigam po zasilke do kompa! :) Polecacie cosik z tej stawki:

 

BeQuiet 470W a może Tagan 480W. A moze cosik innego? :) (mam zamiar wydac do 380zł)

 

A oto konfig:

 

AMD64 Venice 3000+ (@2800Mhz), MSI Neo2 Platinum s939, 2x512DDR 533Mhz Twister Twinmos (@600Mhz), 2x Baracuda 7200rpm., 2xDVD, GeForce6800GT(@Ultra / GPU 420Mhz/DDR 1200Mhz) kilka wiatraków oraz dwie katodki. o Audigy niewspominam ;)

 

Wiec troszke potrzebuje mocy. Puki co dzielnie spisywal sie chieftec 360W (360-202) Polecam ten zasilacz bo naprawde wiele potrafi. Ale potrzebuje cos mocniejszego :) wiec krzycze dzis : HELP!!! ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ;] jutro smigam po zasilke do kompa! :) Polecacie cosik z tej stawki:

 

BeQuiet 470W a może Tagan 480W. A moze cosik innego? :) (mam zamiar wydac do 380zł)

 

A oto konfig:

 

AMD64 Venice 3000+ (@2800Mhz), MSI Neo2 Platinum s939, 2x512DDR 533Mhz Twister Twinmos (@600Mhz), 2x Baracuda 7200rpm., 2xDVD, GeForce6800GT(@Ultra / GPU 420Mhz/DDR 1200Mhz) kilka wiatraków oraz dwie katodki. o Audigy niewspominam ;)

 

Wiec troszke potrzebuje mocy. Puki co dzielnie spisywal sie chieftec 360W (360-202) Polecam ten zasilacz bo naprawde wiele potrafi. Ale potrzebuje cos mocniejszego :) wiec krzycze dzis : HELP!!! ;)

 

Pozdrawiam.

1618110[/snapback]

albo: Be-quiet Colorline 450W (BN019)

albo: Tagan 430W - U22 2Force Series

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co powiecie na CHIEFTEC (HPC-420-302-DF) ATX 420W do:

 

AMD 64 Venice , DFI LanParty nf4 ultra-d,GF 6600gt lub 6800 (jeszcze sie nie zdecydowalem ), 2x512 (hynix d-43),Seagate 200gb,Seagate 60 gb, nagrywarka i czytnik dvd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co powiecie na  CHIEFTEC (HPC-420-302-DF) ATX 420W do:

 

AMD 64 Venice , DFI LanParty nf4 ultra-d,GF 6600gt lub 6800 (jeszcze sie nie zdecydowalem ), 2x512 (hynix d-43),Seagate 200gb,Seagate 60 gb, nagrywarka i czytnik dvd?

1619730[/snapback]

marnie to widze... zasilaczyk ma slabiutka linie +12 swego czasu u mnie na bartku @2,5ghz 2.0v radku 9800Pro@XT wysiadl... i do tego halasem nie grzeszy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o tym zasilaczu ?? http://pc-tuning.pl/index.php?action=towar...TAGAN%20430-U15 . Interesuje mnie aby był 12 cm wiatrak - wiadomo cisza , standart ATX 2.0 w zwyż , i kompatybilność z ATX 20 i 24 pin . A no i odpinane kable też by się przydały . Ale co najbardziej interesuje mnie wydajność ( trzymane napięcia ) i cisza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę same "panowie, co powiecie i co powiecie". Prosimy do testu nowego/starego/innego oraz poprzednich wypowiedzi. Zrozumcie, ile razy po rząd można pisać w kółko to samo. :mur:

Topower v. P6 good :wink: , Tagan v. U22 good :wink: <bo to topower chcąc niechcąc> Chieftec 360W AFC HPC-360-302DF do małowymagającej konfiguracji good :wink: , reszta to wasza własna decyzja, opierajcie ją na wynikach testów oraz opiniach innych użytkowników, a w tym dziale jest ich sporo. Wiem że każdy nie ma czasu i oczekuje wprost odpowiedzi, ale żeby kupić dobry sprzęt trzeba poświecić trochę czasu i btw nie marnować go innym, bo jeżeli nie będziecie szanować innych użytkowników, to i was nikt szanować nie będzie i posypią się rady w stylu :rolleyes: "Kup pan kompa Vobis, super się kręci <HDD>" , albo bliżej tematu :mur: "Zasiłki Tracera to super sprawa, bierz w ciemno, tego nawet szkoda testować, taki jest super. Ma ekstra efekty świetlne iskrzy i w ogóle, ale najlepsze jest że prze nim prawdopodobnie poiskrzy też cały komp, o skrzynce z bezpiecznikami nie wspominajać" :rolleyes:

Koniec wywodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie wiem co wy macie do Chiefteca 420W-302-DF. u mnie wszystko jak w podpisie i bardzo dobrze śmiga. ani jednej zwiechy. proca póściłem na 2,7Ghz i też cały czas stabilnie chodzi :) 1500RPM podczas stress i tylko lekki szum słychać. napięcia stress (SP2004 24h) 3,3->3,4 12V->12,3 5V->5,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam tego Chiefteca 420W-302-DF , i jestem z niego zadowolony ;), czasami musi uciągnąć 147W na procku , 13,5x200 i 2,1V ;) . Ale nie o tym chciałem napisać , a mianowicie , jak przedstawia się sprawa z Topower serii P5 a P6 . Bo ostatnio w teście na tweak.pl seria P5 wypadała słabo , a Tagany z serii U22 też za bardzo się nie popisały :| .A jak się przedstawia sprawa z Topower P6 ?? . Sorki za te pytania , ale przymierzam się do zmiany zasilacza , między innymi waham się między Tagan TG430-U15 430W ATX , a Topower TOP-558P6 EZ-Plug 450W, z nastawieniem na ten drugi ;) .A po teście na tweka.pl mam mieszane odczucia , chociaż wszyscy zachwalają Topower P6. Aha i mam prośbę do osób posiadających Topower TOP-558P6 EZ-Plug 450W, jak w tym przypadku wypada kwestia głośności ?? nadaje się do WC i wyciszonego kompa ?? . Z góry dzięki za odpowiedź , pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak wyliczyłeś te 147W na twoim procku :lol: :lol:

1636980[/snapback]

Użyłem kalkulatora mocy z benhmark.pl mnożnik 13,5 x 200 MHz FSB = 2700 MHz na procku + 2,1 V , wychodzi coś koło 150W . Zresztą w sandrze też pisze ile aktualnie procesor ma watów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zmień podpis.

1637353[/snapback]

A po co mam zmieniać podpis ?? W podpisie mam aktualna kaonfiguracje , przy której pracuje na co dzień . A jak robie jakieś banchmarki to wtedy ustawiam na procku 2.6 – 2.7 GHz . Zresztą napisałem wyraźnie , że „czasami” mój chieftec musi ciągnąc 147W na procku , a nie że cały czas mam tyle , to chyba oczywiste ;) , ale jak kogoś to interesuje …. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym podziękować Wszystkim którzy pomogli mi w wyborze zasilacza z listy 8 zasilaczy różnych marek jaką zaprezentowałem tutaj na stronie 16.

Po przeanalizowaniu Waszych odpowiedzi postanowiłem zakupić nr.2a na mojej liście czyli Topower TOP-526P6 420W. Fajnie wygląda, bardzo dobrze trzyma napięcia (w porównaniu do mojego starego NoName-a to niebo a ziemia - chociaż nie ma za dużo pracy bo ma utrzymać ten sprzęt z podpisu.

Ale to co jest najważniejsze to cisza wychodząca z zasilacza.Aż musiałem sprawdzić czy wiatraki się kręcą bo nie mogłem uwierzyć że zasilacz może tak cicho chodzić i to z dwoma wiatrakami. Jeśli chce się coś wogóle usłyszeć to trzeba dopiero przystawić ucho i to pod sam wiartak.Zasilacz zakupiłem z myślą o nowym kompie i na pewno tam nie będzie się nudził.

Jeszcze raz wielkie dzieki for all users z tego topic-u.

Pozdrawiam

Greg 666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj padł mi Topower p6. Prawie nowy - 2 miesiące - nie udżwignał konfiguracji która ponad rok bez problemu śmigała na 350 GTF (fakt było głośno). W tej chwili zainwestowałem 65 zł w feel 350 W pfc i względnie cichutko sobie szumi. Zobaczymy co powiedzą w serwisie na temat awarii chromowanego złomu firmy topower...

Edytowane przez szymku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał okazje testować zasiłke Antec SmartPower 2.0 500W (500 Watt ATX12V v2.0), chodzi mi głównie o kulture pracy (czytaj głośność). Obecnie jade na Enermax EG-465P-VE i zastanawiam się czy jest sens przesiadki na tego Anteca. Poprostu będę miał go razem z budą Antec TX1050B i zastanawiam się czy zostawić go sobie a sprzedać Enermaxa czy pogonić nowego Anteca SmartPower??

Edytowane przez Shexbeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chciałem od siebie dodać podziękowanie dla Pana Benito, który przeprowadzil test w miare możiwosci. co prawda brakuje testow wytrzymalosciowych oraz przeciazeniowych ale wlasnie istnieje problem ze slabsze knstrukcje nie przeszlyby takich testow. To przeciez wiaze sie z kosztami, a watpie aby kazdy producent (np. delta electronics) udostepnila swoje "pseudo produkty" na bankowe spalenie, nie mowiac o ryzyku spalenia sprzetu komputerowego

oczywiscie najlepiej wygladalby test gdzie zasilacz zasilalby na zywo caly sprzet komputerowy (a nie tylko stacje pomiarowa) i jeszcze lepiej by bylo aby ten sprzet pobieralby tyle pradu ile deklaruje producent. od razu by bylo widac co jest wart zasilacz, ale przeciez pomysl takiego testu jest chyba nie do zrealizowania bo do kazdego zasilacza o roznych parametrach trza by bylo dodawac inny sprzet komputerowy scisle do niego dopasowany. po prostu pomysl od czapy. a dodatkowo jeszcze jakies symulacje przepiec w sieci itd itp. owszem mozna by bylo cos takiego zrobic ale koszt takiego przedsiewziecia zerwalby chyba beret z czaszki. ja osobiscie stalem sie wyznawca idei kupowac mocniejszy zasilacz z zapasem mocy szczegolnie jak sie chce zasilac sprzet za pare tysiakow. jedni moga pisac ze to absurd (tylko ze oni nie maja karty grafiki pobierajacej ogromne ilosci watt'ow do tego dobrego bardzo grzejacego sie procka itd. Ja sie przekonalem co oznacza zaoszczedzic na zasilce, kupilem kompa z athlonem 3400+ na jadrze clawhammer (o duzej powierzchni) i 6800 ultra gainwarda podkrecona + jeszcze jakies inne badziewia i najgorszy badziew w postaci chieftica HPC-420-302 DF (na bank made by delta), zasilka kosztowala mnie 300 zeta, myslalem ze uciagnie, w koncu w jakiejs super fachowej gazecie pisali ze model 360-302 DF dal bez problemu rade wiec bylem spokojny (ale tylko do pewnego czasu). [co do klamliwych gazet to juz im nie wierze poniewaz nie tylko zasilacz sie nie sprawdzil ale rowniez pare innych rzeczy a juz nie wspomne o testach od czapy kiedy dany produkt z 2003 czy 04 roku testuja aplikacja z 2000 kiedy na rynku mase nowoczesnych aplikacji nadajacych sie w 100 procentach do testowania wydajnosci komponentow (mowa chociazby o prockach) w zwiazku z klamliwoscia i wciskaniem ludziom kitu juz zawsze szukam opinii wlasnie na forach internetowych o produktach bo te sa jak dla mnie najbardziej wiarygodne]

wracajac do szefa to po trzech miechach zamienil sie w odkurzacz i zmusil mnie do otwarcia obudowy aby dalo sie wytrzymac w pokoju (mozecie wierzyc ze 6800 ultra z ogromnym systemem chlodzenia byla cichutka w porownaniu do szefa) po roku zas szef sie spalil. wlaczam kompa i polecialy takie iskry ze stanalem jak wryty a serducho podeszlo mi pod gardlo. ten badziew omalo co a by mi spalil nie tylko kompa ale i cala chalupe. teraz mam swiety spokoj kupilem tagana tg480-U15 easy con. zasilka wyprzedza szefa o kilometry swietlne w dzialaniu. co prawda mam go miesiac i mam nadzieje ze utrzyma swoje parametry pracy.

juz po tym widac ze wcale nie tak latwo przetestowac zasilacz bo przeciez nalezaloby jeszcze ocenic jego zywotnosc a przeciez testowanie zywotnosci tez nie jest realne. szef przeciez trzy miechy rowniez napedzal kompa bez widocznych problemow z umiarkowanym poziomem halasu.

na koniec wyjasniam moje podziekowanie za test. bo bez takich testow to zwykly uzytkownik narazony jest na chlam w komercyjnych gazetach (hehe do jednej nawet dzwonilem i testujacy mowil lekko zmodyfikowane informacje w porownaniu do tego co bylo umieszczane w gazecie wiec dla mnie to bylo maxymalne przegiecie ktore tylko mnie utwierdzilo w przekonaniu co do prawdziwosci faktow przedstawianych na lamach pseudo-fachowych czasopism a juz nie mowie o syfie jaki glosi prawie kazdy producent, bo z parametrow czytanych na tabliczkach znamionowych kazda zaslka wydaje sie cudem techniki, a dopiero testy pokazuja co i jak. test Pana Benita wykazal jak sie zachowuja zasilacze w takiej a nie innej konfiguracji, ale niech nikt mi ie wmawia, ze taki test nic nie daje do myslenia, bo juz chociazby napiecia dalo sie zmiezyc oraz ocenic glosnosc produktow, i jak bylo widac niektore modele dawaly sobie rade lepiej a inne gorzej.

 

NA KONIEC WSZYSTKIM UZYTKOWNIKOM PIECYKÓW ŻYCZE ULTRA WYTRZYMAŁYCH I NIE PSUJĄCYCH SIE KOMPONENTOW :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno tylko zastrzeżenie.

Delta robi bardzo przyzwoite zasiłki, a pański wynalazek 420DF robi Sirtec. Założę się, że Delta przetrzymała by niejedną markową zasiłkę. Firma ta od wielu lat robi zasilacze do takich maszyn, o które mają pobór mocy jest nawet 10-krotnie wyższy niż nawet najbardziej wysilonego peceta i naprawde ma spore doświadczenie w tym co robi.

Żadnej delcie o w miarę rozsądnej mocy nie bałbym się powierzyć swojego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jutro.

 

Update: Revoltec 450W dostał 415W na twarz.

Zrobiło się bardzo głośno i dość kiepsko z napięciami (11,46v prime stress). Prócz Aerocoola TP to najgłośniejszy zasilacz z 12cm wiatrakiem jaki miałem w łapskach.

Głośność taka sama jak real :!: 400-watowego FEELa czyli low endowego zasilacza.

Sam się zdziwiłem że MODECOM Polska wmusił mi go do testów wiedząc że u mnie nie ma lekko. Widocznie go nieźle podrasowali :D bo skąd nagle pojawiły się tam "pełnowymiarowe" diody Schottky'ego.

 

Zobaczcie sami

Dołączona grafika

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jutro.

 

Update: Revoltec 450W dostał 415W na twarz.

Zrobiło się bardzo głośno i dość kiepsko z napięciami (11,46v prime stress). Prócz Aerocoola TP to najgłośniejszy zasilacz z 12cm wiatrakiem jaki miałem w łapskach.

Głośność taka sama jak real :!: 400-watowego FEELa czyli low endowego zasilacza.

Sam się zdziwiłem że MODECOM Polska wmusił mi go do testów wiedząc że u mnie nie ma lekko. Widocznie go nieźle podrasowali :D bo skąd nagle pojawiły się tam "pełnowymiarowe" diody Schottky'ego.

Zobaczcie sami

1684558[/snapback]

To na zdjęciu to ma być ten Revoltec 450?

Ale to zdjęcie ma się nijak ani do wersji v1.1: http://zenfist.pl/pID/216/revoltec-chromus-rps-450v1.1.html

ani v2: http://zenfist.pl/pID/79/revoltec-chromus-2-rps-450v2.html

 

Mnie interesuje wersja v2 i najlepiej 500Wat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO

Którą wersję tego 450 testowałeś? v1.1 czy v2.0?

Czy testując zasiłki kontrolujesz ich max obciążalność na poszczególnych liniach? Bo 400wat może być za dużo jeśli dasz obciążenie jakieś linii pwyżej jej granicy. Jak to jest?

Jest możliwość testu 500wat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuję wersję 450 i nie ma mowy teraz o 500. Co do doboru obciążenia zawsze sugeruję się tabliczką znamionową, z tym, że najwięcej zakładam na +12v i potem najwyżej dokładam do piątki, czyli rozkładam obciążenie tak jak w każdym nowym PC, ale zawsze staram się założyć te 25-30W mniej niż zasilacz ma mocy maksymalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...