Skocz do zawartości
BENITO

Test Zasilaczy Już Jest.

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam następujące pytanie, bo niechciałem zakładać nowego. Otóż posiadam zasilacz jaki jest w sigu. I zasilacz "nie jest przygotowany" pod pci-e....czy są może jakieś przejściówki, do zasilaczy, by te jednak działały pod ten pci-e ?? Bo zastanawiam się na przesiadkę"znowu" tym razem na pci-e, zmieniając grafe i mobo, ale zasilacz chciałbym zostawić :/

 

I tu pytanie, czy jest to możliwe ??

Jeżeli tak, to co mogę zrobić nie zmieniając zasilacza ??Co kupić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam następujące pytanie, bo niechciałem zakładać nowego. Otóż posiadam zasilacz jaki jest w sigu. I zasilacz "nie jest przygotowany" pod pci-e....czy są może jakieś przejściówki, do zasilaczy, by te jednak działały pod ten pci-e ?? Bo zastanawiam się na przesiadkę"znowu" tym razem na pci-e, zmieniając grafe i mobo, ale zasilacz chciałbym zostawić :/

 

I tu pytanie, czy jest to możliwe ??

Jeżeli tak, to co mogę zrobić nie zmieniając zasilacza ??Co kupić ??

1691268[/snapback]

Są, jednak musisz sobie odpowiedzieć czy zasilacz pociągnie mocniejszą kartę? Przez jakiś czas takie przejściówki miał Topower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się to kupić u Was ?? Taką przejściówkę ?? Bo tak na serio, to ten zasilacz był kupowany u was :]

 

Czy posiadacie takie przejściówki ??

Ile one kosztują??

Jeżeli nie ma ich u Was to zarzuć linkiem gdzie to mogę kupić

 

pozdrawiam

1694318[/snapback]

Dodane. Zdjęcie będzie nieco później, razem z nowym zasilaczem topowera.

http://zenfist.pl/pID/107/topower-pci-e-remic.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciszy zasilacz 350-450W zalezy mi naprawde na ciszy na komputerze gram praktycznie non stop wiec grafa p[racuje na maxa i procek wsumie wszystko i cche miec cisze co polecacie cena nie gra roli max 500zł

 

 

czytałem zeby nie było ze przyzedł na gotowe

 

Zasilacz Be Quiet! BQT P5-420W-S1.3

 

 

Zasilacz Akasa 400W PAXPOWER - 18dBA!!!

 

 

Zasilacz Tagan 420W - ultra cichy!!!

 

Zasilacz Revoltec Chromus II 450W Plug&Energy

 

 

pomóżcie dokonać wyboru musze kupić zasialcz jutro bo grać nie mogę bo teściowa mi krzyczy ze moj kop chodzi jak wichura a jej meża (teścia) cichuotko tulko teściu nie gra io nie obciaza zasilki maxymalnie!!!!

 

konfiguracja

 

Athlon barton 2.5 krecony na 3.2 (11x200FSB)

1GB 433 TWINMOS

ASUS GF 6800 GT

sieciowka grafa dysk 80GB

nagrywakra cdrw i dvdrw

obecnie mam MODECOM 350GTF i jest głosny jak cholera

mysz i klawa pod USB

 

DZIĘKUJĘ BARDZO WSZYSTKIM !!!

 

pozdrawiam

Edytowane przez tra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pewien problem z moim topowerem p6. mianowicie gdy wyłącze kompa to w zasiłce słychać chrupanie. nie wiem czy tak jest ze wszystkimi. jest to denerwujące. gdy się kładziesz spać słychać jakby to była jakaś myszka. czy tak jest ze wszystkimi czy tylko u mnie cos takiego występuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pyranie co do chiefteteck'ów. Który producent jesty lepszy czy sirtech czy delta? W internecie róznie o tym piszą. Może nie długo przesiąde sie na A64, 2x512, DFI i coś z serii nowych ati i nie nie wiem za bardzo jaki zasilacz wybrac. Narazie mam ten co w podpisie ale jak coś to bede przymierzał sie do tego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68631035. I jeszcze kilka pytań :D

Jaki ewentulanie wybrac zasilacz do 300zł?

 

Dodam że nie jestem fanatykiem super ciszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są, jednak musisz sobie odpowiedzieć czy zasilacz pociągnie mocniejszą kartę? Przez jakiś czas takie przejściówki miał Topower.

ja chce kupisc ten zasilacz (aerocoola eropower 450w), ale wiosna tez chce kupic na 939 i "nowsza" karte graficzna. czy sugerujesz ze nie ma to sensu??

ale co w takiej cenie moze byc lepsze???

Edytowane przez kubolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam sasiada samobojce icon_smile3.gif

konfig:

p4 3ghz 64bity, 1gb ddr2,gf6600gt, jakis tam dysk, kilka innych rzeczy i teraz uwaga Tracer "400w"

ile mu dajecie czasu? icon_smile3.gif

Ja obecnie mam Semprona 3000+ tego na jadrze Barton z 512kb L2, do tego dwa napedy optyczne,hdd barracuda IV, 1gb ram, muzyczna audigy,grafa winfast A400tdh 6800@16/6 zegarow niestety nie moge podkrecic, podobnie z prockiem jak podkrece fsb do 200mhz to komp sie odpala ale po krotkim czasie pracy w windzie wywala sie do bluescreena i jest napisane "zrzucanie pamieci fizycznej na dysk" bez krecenia procka na czestotliwosci 2050 mhz komp stabilny jak skała i na czym ? Staruszek HuntKey 300W, modelu nie pamietam ale idzie mu na 4 roczek ;). Przy tej konfiguracji na tym właśnie zasilaczu pracuje juz od roku, teraz wlasnie mam zamiar zmienic zasilke z mysla o nowej platformie 64bit i grafie. ILE jeszcze pociagne na 300W Huntkey-u ? ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być dołączony do testu tweakowego, ale Marco ze względu na to że Listan wycofał się z testu (sami sobie odpowiedzcie dlaczego) po zobaczeniu jego wyników, zawiesiłjego publikacje. Na to odpowiedziałem mu, żeby wyciął zasilacze listana i opublikował resztę. Od tej pory nie mam żadnej odpowiedzi od niego.

Jeżeli chcecie zobaczyć wyniki Topowerów P6, Sharkoonów i kilku innych dobrych zasiłek, to po prostu trujcie MARCO żeby to opublikował.

 

IM WIĘCEJ BĘDZIECIE MU TRULI TYM SZ"YBCIEJ TO ZOBACZYCIE.

 

BTW Dodam od siebie , że TOPOWER P6 to najlepsza zasiłka jaką testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam sasiada samobojce :)

konfig:

p4 3ghz 64bity, 1gb ddr2,gf6600gt, jakis tam dysk, kilka innych rzeczy i teraz uwaga Tracer "400w"

ile mu dajecie czasu? :)

 

Kurde to ja chyba wiekszy samobojca jestem :P

Mam Deer'a DR-A400ATX max 400W hehe i jakos smiga, dymu nie ma :P

W kompie sporo rzeczy mam oprocz tego co w podpisie jeszcze 2 dyski, karta DVB i SB Live.

I ostatnio zaczalem sie zastanawiac kiedy mi to padnie... w sumie nawet nie za bardzo sie grzeje.

Co powiecie o tym:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=71792449

 

Dodam tylko jakie mam napięcia w Asus probe:

 

3,3V = 3,28 ( skacze od 3,264 do 3,296)

5V = 4,865 ( skacze od 4,838 do 4,892)

12V = 12,256 ( skacze od 12,128 do 12,32)

Edytowane przez Jagiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden maly drobiazg wezcie przyklad z innych serwisów zagranicznych i polskich i przetestujcie je na poważnie :D

test na kompie to poroniony pomysł bo jak sprawdzisz zabezpieczenia zasilacza :D ???

Wiec proponuje dobry miernik troche pisemek elektronicznych poczytac i wzucic w obciazenie rezystory duzej mocy koszt takiego testu to jakies 500 zł ale rezystory i inne potrzebne uzodzenia zawsze wykorzystamy do innych testów wiec te 500 zl to nie wyzucanie pieniedzy w bloto :D

Hehh a tak poza to wydaje mi siem ze testy sa robione pod chip-a ?

Beneto chyba pracuje na ich zlecenie :D oczywiscie to nie jest wada ale taka gazeta jak chip mogle by zasponsorawac taki naprawde test z prawdziwego zdarzenia co nie ?

Edytowane przez domel.fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, jeśli CHIP zrobił sobie statyczną platformę mostkową z rezystorków zamiast obciążenia dynamicznego, to ich wyniki można traktować z przymróżeniem oka.

Z resztą jeśli chcesz idealne wyniki nie testowane na kompie to zasponsoruj nam profesjonalną platformę testową , chętnie ci wtedy przetestuję wszystko jak bedziesz chciał.

 

Skoro CHIP nie ma kasy na taką to co dopiero Tweak ma zrobić.

 

I tak nawiasem mówiąc jeśli rzucasz jakieś oszczerstwa bez dowodów to sam się ośmieszasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za przekrecenie ksywki :D

 

A i nie bylo moim celem rzucanie oszczerstw pod niczyim adresem i mam nadzieje ze tego nie uczynilem a jak uczynilem to poprosze o fragment wypowiedzi gdzie to zrobilem .

 

Ale i tak z gory mowie sorki :D

 

A co do czego to wlasnie poprzez odlaczanie i dolączanie rezystorow uzyskujesz zmieniajace się obciązenie i najwazniejsze są momenty podlaczania i odloczania tych elementów :D w szkole badalem zasilacz atx co prawda nioe jakis tam tagan tylk zwykly modecom ale zawsze cos i mielismy oscyloskop dzieki czemu zaobserwowalismy to co w zasilce najwazniejsze czyli piki przy zmianie obciazenia :D (one najbardziej szkodza dla kompa :D )

 

A co do chipa to wlasnie czytalem ich test zasilaczy w grudnowym numerze i wydaje mi się wmiare ale nic nadzwyczajnego :D

 

A tak poza to i tak dzieki za test :D

 

Po prostu chcialem aby moja krytyka przyczyniła sid do poprawy przyszłych tego typy testów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być dołączony do testu tweakowego, ale Marco ze względu na to że Listan wycofał się z testu (sami sobie odpowiedzcie dlaczego) po zobaczeniu jego wyników, zawiesiłjego publikacje. Na to odpowiedziałem mu, żeby wyciął zasilacze listana i opublikował resztę. Od tej pory nie mam żadnej odpowiedzi od niego.

Jeżeli chcecie zobaczyć wyniki Topowerów P6, Sharkoonów i kilku innych dobrych zasiłek, to po prostu trujcie MARCO żeby to opublikował.

 

IM WIĘCEJ BĘDZIECIE MU TRULI TYM SZ"YBCIEJ TO ZOBACZYCIE.

 

BTW Dodam od siebie , że TOPOWER P6 to najlepsza zasiłka jaką testowałem.

 

Zatem zaczynam sie zastanawiac, czy nie zrezygnowac z kupna Tagana 530W - U22 2Force Series na rzecz ToPower TOP-628P6 EZ (520W) ?? Nie wiem tylko jak jest z glosnoscia tego drugiego, bo wiem ze wymieniony przeze mnie Tagan uchodzi za cichego...

 

Pomozcie wybrac,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem zaczynam sie zastanawiac, czy nie zrezygnowac z kupna Tagana 530W - U22 2Force Series na rzecz ToPower TOP-628P6 EZ (520W) ?? Nie wiem tylko jak jest z glosnoscia tego drugiego, bo wiem ze wymieniony przeze mnie Tagan uchodzi za cichego...

 

Pomozcie wybrac,

Pozdrawiam

sie zastanawiam po co 520W do konfiga ssacego kole 300

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie zastanawiam po co 520W do konfiga ssacego kole 300

Dzis taki konfig, jutro inny... Zostawmy te kwestie, ok? Ktory z tych wymienionych przeze mnie modeli wybrac? Moze jeszcze jakis inny?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam kilka pytan do obeznanych w temacie zasilatorow:

 

1. Czy ktos sie orientuje czy NeoTEC V4202 posiada podwojna linie +12V, czy pojedyncza ?

 

2. Jak jest z jakoscia nowych Chieftecow, chodzi dokladnie o model Chieftec GPS-450AA-101A. Z tego co sie orientuje jest on produkowany przez Delte i tu moje pytanie, czy jakosc prodoktow Delty jest lepsza od Sirteca ?

 

3.Ewentualnie ktory z tych zasilatorow bylby lepszy do takiego konfigu:

 

P4 2.6GHz

Asus P4P800

4 x 256MB/400 DDR

GF 6600GT AGP

2x DVD-RW

3x HDD (2x Maxtor 250GB SATA+WD80GB)

SB Audigy 2ZS

2x wentyl 120mm led

2xkatody

+ kilka innych drobiazgow

 

Prosze o sensowne odpowiedzi i z gory dzieki :wink:

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...