Skocz do zawartości
BENITO

Test Zasilaczy Już Jest.

Rekomendowane odpowiedzi

moje pierwsze wrazenie - ZDECYDOWANIE wyzszy poziom merytoryczny niz w artukulach niejakiego Nimnula z twojepc.

widac,ze autor poza checiami i znajomoscia redakcji potrafi uzywac wiedzy niewatpliwie przez niego posiadanej. oczywiscie uwagi na temat odpowiedniej/nieodpowiedniej wg autora wielkosci radiatorow sa humorystyczne, ale caloksztalt niezly.

 

co do dyskusji fachowcow elektronikow (do ktorych rowniez sie zaliczam): oczywiscie ze takie pomiary o ktorych wspominacie wymagabyly drogiego sprzetu i osprzetu, ale tu nie potrzeba dokladnosci laboratoryjnej.roznice rzedu 2-3% mozna latwo wykryc i prostszymi metodami. jedyne czego mi brakuje we wszelkich testach tego typu to oscylogramy napiec przy jakims zmiennym obciazeniu (tu niewatpliwie najbardziej objawilby sie powod roznic w cenach zasialczy).

a do krzykaczy 'czemu nie byly zrobione takie a takie testy' - prosze bardzo, wez tydzien urlopu zrob sobie sprzecik do impulsowego obciazania (pomysl o wielkosci pradow w obwodzie) i dzialaj. uwazam, ze autor wystarczajaco sie wykazal.

 

wspominajac owe rezystory i ich charakterystyke temperaturowa rezystancji - a czemu by ich nie zanurzyc w cieczy? ja tak kiedys obciazalem wzmacniacze i nie widze przeszkod aby takie rozwiazanie zastosowac i w takim przypadku.

 

jeszcze jedno: Ci ktorzy nie widza roznicy miedzy zasilaczami za 100 i 400zl - slyszeliscie o niezaleznym stabilizowaniu kazdego z 3 podstawowych napiec? to za to sie doplaca. smejecie sie... a ja pomierzylem swego czasu wahania napiec na zwyklym zasilaczu podczas pracy. najlepiej to widac w 3dmarku w przerwach miedzy poszczegolnymi testami (plansze). pobawcie sie i sprawdcie jak fajnie Wam napiecie skacze.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pierwsze wrazenie - ZDECYDOWANIE wyzszy poziom merytoryczny niz w artukulach niejakiego Nimnula z twojepc.

widac,ze autor poza checiami i znajomoscia redakcji potrafi uzywac wiedzy niewatpliwie przez niego posiadanej. oczywiscie uwagi na temat odpowiedniej/nieodpowiedniej wg autora wielkosci radiatorow sa humorystyczne, ale caloksztalt niezly.

 

co do dyskusji fachowcow elektronikow (do ktorych rowniez sie zaliczam): oczywiscie ze takie pomiary o ktorych wspominacie wymagabyly drogiego sprzetu i osprzetu, ale tu nie potrzeba dokladnosci laboratoryjnej.roznice rzedu 2-3% mozna latwo wykryc i prostszymi metodami. jedyne czego mi brakuje we wszelkich testach tego typu to oscylogramy napiec przy jakims zmiennym obciazeniu (tu niewatpliwie najbardziej objawilby sie powod roznic w cenach zasialczy).

a do krzykaczy 'czemu nie byly zrobione takie a takie testy' - prosze bardzo, wez tydzien urlopu zrob sobie sprzecik do impulsowego obciazania (pomysl o wielkosci pradow w obwodzie) i dzialaj. uwazam, ze autor wystarczajaco sie wykazal.

 

wspominajac owe rezystory i ich charakterystyke temperaturowa rezystancji - a czemu by ich nie zanurzyc w cieczy? ja tak kiedys obciazalem wzmacniacze i nie widze przeszkod aby takie rozwiazanie zastosowac i w takim przypadku.

 

jeszcze jedno: Ci ktorzy nie widza roznicy miedzy zasilaczami za 100 i 400zl - slyszeliscie o niezaleznym stabilizowaniu kazdego z 3 podstawowych napiec? to za to sie doplaca. smejecie sie... a ja pomierzylem swego czasu wahania napiec na zwyklym zasilaczu podczas pracy. najlepiej to widac w 3dmarku w przerwach miedzy poszczegolnymi testami (plansze). pobawcie sie i sprawdcie jak fajnie Wam napiecie skacze.

pozdrawiam

tylko wlasnie u nas w polsce z nas zdzieraja :P

ja wlasnie swego fortronka 400 kupilem za tyle co tu

http://store.yahoo.com/dealsonic/fofgr.html

czy nie jest to szmieszne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem co to do cholery są za wady zasilacza (Tagany)

 

* Niezabezpieczone wyprowadzenia rezystorów (brak gumowych, lub plastikowych osłonek).

* Niezabezpieczone dławiki filtra sieciowego (zwisają na samych drutach).

 

To tak jak by otworzyć maskę w samochodzie i napisać. Że producent nie zabezpieczył akumulatora i chwytając za + i za masę może nas, że posłużę się związkiem frazeologicznym, prąd kopnąć. Tudzież, że przedzierając się przez gąszcz kabli możemy sobie ręke wkręcić w pasek klinowy. Kurde pewnie że możemy. Tylko po jaką cholerę?

 

Primo otwarcie zasilacza jest równoznaczne z utratą gwarancji. Secundo nie wiem w jakim celu ktoś miałby go otwierać. Tercio jak ktoś się bierze za otwierania zasiłki jakieś pojęcie o elektronice powinien mieć.

 

Ale ogólnie teścik udany. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem co to do cholery są za wady zasilacza (Tagany)

 

* Niezabezpieczone wyprowadzenia rezystorów (brak gumowych, lub plastikowych osłonek). 

* Niezabezpieczone dławiki filtra sieciowego (zwisają na samych drutach).

Tesz chciałbym wiedzieć co to znaczy? Na elektroniece sie nie znam zbytnio ale interesuje mnie do czego to może doprowadzić np?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może doprowadzić do następujących zjawisk:

Dławik

-może wpaść w wibracje, co spowoduje, że zasilacz zacznie piszczeć, lub wydawać różne dźwięki (właściciele starszych fortronów i co niektórych płyt głównych wiedzą o co chodzi), w skrajnych przypadkach wibracje dławika mogą spowodować pęknięcie lutów, na których ten dławik jest przymocowany i wiadomo co się z tym wiąże(dość gwałtowny power off i skutki uboczne nie mówiąc już o iskrzącym połączeniu).

 

Rezystory

-tu chodzi mi głównie o te większe, wmontowane pionowo, znajdujące się z brzegu pcb, które swoimi gołymi wyprowadzeniami są o włos od obudowy(masy) w ten sposób wzrasta ryzyko zwarcia. Takie rzeczy powinny zostać zabezpieczone w dwojaki sposób: gumowa osłonka naciągnięta na rezystor i wyprowadzenie(tak robi FSP) , lub przekładka z tworzywa w odpowiednim miejscu(metoda a'la sirtec).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1 i uwage dotyczaca tego testu... Konfiguracja byla zdecydowanie za slaba jak na test potworow kosztujacych ponad 300 zł. Zebyscie podlaczyli jeszcze ze 2 HDD i dali R9800PRO po lekkim OC to moze ktorys PSU okazalby swoje slabe strony, przy takim obciazeniu jak podczas testow te zasilki mialy wakacje... nie stanowilo to dla nich zadnego wyzwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny teścik Benito... Gratuluję!

Dołączam się niniejszym do prośby o przetestowanie zasilaczy Chieftec'a, szczególnie 360DF. Dlaczego? Kiedy zapodam na maszynce z podpisu powyżej 1.85V na proc i włączę np. prime'a dzieje się co następuje: napięcie na linii 12V spada z 12.06V do 11.99V-11.98V, po czym następuje wyłączenie się zasilacza. Dziwne, nie? Poza tym zasilacz się grzeje (dość mocno). Cichy jest, ale 360SF cichszy. Aha! i 360SF nie robi takich numerów. Mocniejszy sprzęt od mojego ciągnie bez problemów i bardziej podkręcony...

Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie test ok nie rozumie gosci ktorzy sie czepiaja dokladnosci itd po co obciazac kazde napiecie z osobna zeby udowodnic wyzszosc jakiegos zasilacza :?: liczy sie pranie a to jest tutaj w miare dobrze zrobione nie jest to idael ale nie mozna wymgac zeby Benito palil te zasilacze przy testach przeciazeniowych przeciez taki test by kosztowal jakies kilka kawalków bo przeciez nie mozna jednej sztuki testowac tylko najlepiej kilka bledy pomiarów czynniki zewnetrzne itd rady nie ma chcesz pewny zasilacz to koszt >500zl + najlepiej ups nie kazdego na to stac chlopaki nie zapominajecie ze na prace zasilki ma tez wplyw siec jak mieszkasz w bloku gdzie przewodu sa cienkie,alum daleko od stacji transforamtorowej skoki napiecie znaczace to nie wymagaj zeby zasilka biegala na max obrotach bo tak nie bedzie no chyba ze sie myle to niech mnie ktos poprawi jestem czlowiek i sie myle ;) jak dla mnie test ok nie rozumie gosci ktorzy sie czepiaja dokladnosci itd po co obciazac kazde napiecie z osobna zeby udowodnic wyzszosc jakiegos zasilacza :?: liczy sie pranie a to jest tutaj w miare dobrze zrobione nie jest to idael ale nie mozna wymgac zeby Benito palil te zasilacze przy testach przeciazeniowych przeciez taki test by kosztowal jakies kilka kawalków bo przeciez nie mozna jednej sztuki testowac tylko najlepiej kilka bledy pomiarów czynniki zewnetrzne itd rady nie ma chcesz pewny zasilacz to koszt >500zl + najlepiej ups nie kazdego na to stac chlopaki nie zapominajecie ze na prace zasilki ma tez wplyw siec jak mieszkasz w bloku gdzie przewodu sa cienkie,alum daleko od stacji transforamtorowej skoki napiecie znaczace to nie wymagaj zeby zasilka biegala na max obrotach bo tak nie bedzie no chyba ze sie myle to niech mnie ktos poprawi jestem czlowiek i sie myle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebyscie podlaczyli jeszcze ze 2 HDD i dali R9800PRO po lekkim OC to moze ktorys PSU okazalby swoje slabe strony

i spalil Twoje 9800pro i hdd'ki :?

 

btw fajnie ze w tescie znalazl sie ETASIS , dobra robota oczywiscie na miare mozliwosci :!:

 

/edit w kolejnych testach chetnie zobaczylbym Yesico FL 350 W , cena nieco nizsza jak Etasis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko zapewne bardzo laikowe:

im wyższe natężenie prądu na poszczególnych liniach ty lepiej??

 

chce zmienic zasilacz bo mam 200wat CWT a posiadam płyte NF7 i bartona 2500+ to która z lini zasilacza bedzie najbardziej obciążona?? pytam bo chciałbym poszukać wtedy zasilacza który będzie wytarczająco mocny na tej lini!!

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Nf7 pobiera prąd do zasilania procka z linii 12V, więc duży amperaż na tej linii najbardziej Ci się przyda.

dzięki wielkie za odpowiedz!! od dwóch dni zaglądałem tu czy jest jakas odpowiedz ale sie nie doczekałem az wkoncu ktoś sie znalazł!

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...