Skocz do zawartości
BENITO

Test Zasilaczy Już Jest.

Rekomendowane odpowiedzi

Czym sie różni ten zasilacz:

- Bequiet SW1.3 zasilacz ATX450W Dual Fan Blackline!!!

od tego:

- BeQuiet zasilacz ATX450W ColorLine Lighting DualFan Super Cichy!

Wiem, że ceną, ale chodzi mi o to, czy ten drugi model jest cichszy czy tylko posiada świecidełka a jego wydajność i decybele są takie same :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym że ten drugi ma jeden świecący wentylek zamiast zwykłego, nie ma ecaso, i ma manualny przełącznik prędkosci obrotowych.

no i jasność wentylka zalezy od jego prędkości :(

 

a cichszy jest model nie podświetlany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam codegen 350 w . w sklepie za 50 zl chca mi zamienic na ropla 400 w . oplaca sie ????????

czy lepiej zainwestowac w chiefteca , jesli tak to w tego 360 czy 420 ???. od razu chce powiedxziec ze w gre wchodzi OC .

a moze jeszcze cos innego w tej cenie lub nizszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co gorsze. Na obu tych zasiłkach nawet OC nie próbuj, no chyba, że chcesz stracić kompa. To lepiej złóż mi go w postaci darowizny, przynajmniej dobry uczynek zrobisz :D

A zasilacz jak najprędzej wymień na coś porządnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięć ujemnych nie bierz pod uwagę, bo praktycznie nie są wykorzystywane. Poza tym bez miernika dokładnej wartości nie uświadczysz. Jezeli nawet napięcie jest tak wysokie, jak mówi wskazanie, to jest to normalne, ponieważ linia -12v jest nieobciążona. Ja u siebie na kazdym zasilaczu mam wskazania tej linii niezgodne z normą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięć ujemnych nie bierz pod uwagę, bo praktycznie nie są wykorzystywane. Poza tym bez miernika dokładnej wartości nie uświadczysz. Jezeli nawet napięcie jest tak wysokie, jak mówi wskazanie, to jest to normalne, ponieważ linia -12v jest nieobciążona. Ja u siebie na kazdym zasilaczu mam wskazania tej linii niezgodne z normą.

ok dzięki uspokoiłes mnie troche! jak pożycze od kogoś miernik to sprawdze dokładnie! sama zasiłka jest niezła dobrze trzyma napiecia! ale troche sie tez zawiodłem pod wzgledem głosnosci! w jednym z topiców pisałem ze jej nie słysze! ale to było tylko na początku po 1 uruchomieniu! ogólnie jest cichutka jak właczam kompa ale potem juz wszystko nabiera temp i zaczyna chodzi sporo głosniej! nie jest to jakis strasznie głosny dzwięki ale ja jestm juz teraz wyczulony i mi troche przeszkadza!( oprócz pentagrama na low nie mam innych wentyli w kompie!) do tego podniosła mi sie temperatura na procku liczyłem ze się obniży troszkę albo przynajmniej nie zwiększy ze względu na to ze zasiłka ma 2 wentyle z czego ten nad prockiem ma 92x92mm a drugi 80x80mm!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwna i nieprzemyślana budowa, przecież głupotą jest montowanie większego wiatraka na początku obiegu powietrza, ponieważ potem trzeba braki w wydajności nadrabiać ilością obrotów, a w konsekwencji głośnością drugiego wiatraka, żeby w konsekwencji zachować niezakłócony obieg powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwna i nieprzemyślana budowa, przecież głupotą jest montowanie większego wiatraka na początku obiegu powietrza, ponieważ potem trzeba braki w wydajności nadrabiać ilością obrotów, a w konsekwencji głośnością drugiego wiatraka, żeby w konsekwencji zachować niezakłócony obieg powietrza.

no niestety tak jest! widze ze jesteś w tym nieźle obcykany! w zasadzie zależło mi na twoich odp bo wiedziałem ze masz o tym pojęcie ( czytałem wiele postów w innych tematach zasilaczy) własnie ten 80x80mm robi największy hałas bo w zasadzie to tego 92x92mm nie słysze nawet jak zdejmę ściankę od obudowy! juz jak rozpakowałem przesyłke i zibaczyłem ze ten z tyłu wiatrak 80x80 to jamicon wiedziałem ze nie bedzie cihco!:( miałem taki jako cooler na procku i niezła z niego była suszarka! chyba w poniedziałek odeśle ten zasilacz z powrotem do sklepu! i teraz nie wiem co wziąc w zamian! bardzo zalezy mi na ciszy i na tym zeby mocno nie zwiększały sie obroty wentyli podczas obciążenia! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan, ToPower, albo Be Quiet. Przy tych zasilaczach na głośność napewno nie będziesz narzekał.

a jak się spisuje twój tagan?? ja zamwiałem swoją zasiłkę w cooling.pl i chce oddac ją z powrotem i dopłacic na jakąś lepszą ale oni niestety nie mają tagana 380 w ofercie :( jedynie tagan 330 i 480! a ten drugi jest juz dla mnie nie osiągalny cenowo! co raz bardziej przychylam sie do zakupu topowr 400 P5 nickeled plating czytałem bardzo duzo o nim dobrego! ze jest niezły i cichy tak jak tagan albo bequiet! kosztuje 329zł :? troche dla mnie dużo ale chyba nie mam wyjścia! za 299zł jest 350watt od bequiet ale on ma słabsze parametry od topowera ale za to dłuższe kable i dodatkowe wtyczki dla 3 wentyli które działają po wyłączeniu kompa przez 3 min! jest taki jakis wybajerzony lepiej! a 400wat bequeit to juz 350zł także odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tagan ma się Ok. Jedyny problem jaki z nim mam to taki cichusieńki pisk słyszalny po przyłożeniu głowy do wylotu powietrza jak jest podłączony do mojej mobo. Bez niej chodzi cichusieńko. Dodam że to już drugi Tagan z tym samym problemem. Ale dam sobie głowe odciąć, że na innej mobo nie bedzie problemu. Przepraszam ale zadam pytanie do osób co mają takie połączenie jak ja czyli IC7/IC7-G + TG380. Czy u was tez tak jest?

 

Bartek bart: Jak maż możliwość to weź Topowera, chociaż na Taganie tez sie nie zawiedziesz. Be Quieta weź jeżeli cię stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tagan ma się Ok. Jedyny problem jaki z nim mam to taki cichusieńki pisk słyszalny po przyłożeniu głowy do wylotu powietrza jak jest podłączony do mojej mobo. Bez niej chodzi cichusieńko. Dodam że to już drugi Tagan z tym samym problemem. Ale dam sobie głowe odciąć, że na innej mobo nie bedzie problemu. Przepraszam ale zadam pytanie do osób co mają takie połączenie jak ja czyli IC7/IC7-G + TG380. Czy u was tez tak jest?

 

Bartek bart: Jak maż możliwość to weź Topowera, chociaż na Taganie tez sie nie zawiedziesz. Be Quieta weź jeżeli cię stać.

szczerze to szkoda mi kasy bo nie leże na niej :( dlatego wybrałem tą zasiłkę co mam w podpisie ale chyba nie mam wyjścia i muszę dołożyć jeszcze ponad 100 i wezme chyba na 99% tego topowera 400 P5 bo bequiet to jednak ju za dużo jak dla mnie! juz topower mocną obciązy moją kieszeń! :( mam nadzieje ze sie nie zawiodę tak jak na tym modecomie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartek_bart

Którego masz ModeComa CWT-350BDP ??

niebieskiego świecącego na niebiesko, czarnego, świecącego na czerwono czy srebrnego z oba czarnymi wentylami ??

Ja mam niebieskiego i organoleptycznie :) stwierdzam, że ten wentyl 92x92 jest jedynym słyszalnym - taki niskotonowy cichy szum tyle, że najpierw jest jednostajny a po jakimś czasie hmmm "faluje???" (tak jakby sinusoidą nasila się i niknie). 80-tki wogóle nie słychać - po prostu jest zagłuszana, jak zatrzymałem 92 to z lekka był słyszalny szum 80-tki.

Gdyby nie gwarancja, to wymieniłbym tą 92, mam nawet już zastępstwo dla niej.

Co do temp.to faktycznie podskoczyła, ale wyciąłem z kubeczka po jogurcie ;) osłonkę na wentyl procka i temp spadła. Po prostu wentyl z zasiłki i wentyl z procka częściowo "walczą" o powietrze.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartek_bart

Którego masz ModeComa CWT-350BDP ??

niebieskiego świecącego na niebiesko, czarnego, świecącego na czerwono czy srebrnego z oba czarnymi wentylami ??

Ja mam niebieskiego i organoleptycznie :) stwierdzam, że ten wentyl 92x92 jest jedynym słyszalnym - taki niskotonowy cichy szum tyle, że najpierw jest jednostajny a po jakimś czasie hmmm "faluje???" (tak jakby sinusoidą nasila się i niknie). 80-tki wogóle nie słychać - po prostu jest zagłuszana, jak zatrzymałem 92 to z lekka był słyszalny szum 80-tki.

Gdyby nie gwarancja, to wymieniłbym tą 92, mam nawet już zastępstwo dla niej.

Co do temp.to faktycznie podskoczyła, ale wyciąłem z kubeczka po jogurcie ;) osłonkę na wentyl procka i temp spadła. Po prostu wentyl z zasiłki i wentyl z procka częściowo "walczą" o powietrze.....

mam srebrnego z dwoma czarnymi wentylami i ja własnie tego 92x92 nie słysze za bardzo a właśnie ten 80x80 dosyć hałasuje! jak zasłoniłem ręką wylot tego wentyla było o wiele ciszej! jak podkręce kompa to juz wogóle hałas staje się nieznośny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecieli po kosztach :( . Przestali lakierować obudowę i wstawili gorszy wentyl. Miejmy nadzieję, że tylko takie zmiany zrobili....

pewnie tak ten wentyl 80x80mm to jamicon a więc od razu wiedziałem ze nie bedzie cichy! miałem z tej firmy kiedyś na procku i byłą z niego niezła suszara :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego samego modecoma i po jakimś czasie

sam mu zmieniłem wenty i dałem na regulator.

Teraz sam steruję jego pracą i jest OK (tak aby się nie przegrzewał)

Wprawdzie nie mam już gwarancji ale głęboko wierze,

że mu się nic nie stanie.

 

Z resztą za miesiąc sprzedaję go bratu i muszę sobie jakiś nowy PSU załatwić. Tu się rodzi moje pytanie do Was. Główne kryterium to

głośność !!! (parametry to raczej wszystki mają OK), no i cena :P. Mój wybór zawęziłem do:

 

Be quiet! 400W (colorline lub blackline)

Topower 400W (nicked lub titanium) Plating

ewentualnie Tagany

 

Be quiet! jest teoretycznie droższy ale widziałem jest w promocji.

Widziałem, że niektóre Topower mają 3 wenty, a testy widziałem

do tych dwóch wyżej wymienionych. Czy ktoś wie jak się sprawują?

 

z góry dzięki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego samego modecoma i po jakimś czasie  

sam mu zmieniłem wenty i dałem na regulator.  

Teraz sam steruję jego pracą i jest OK (tak aby się nie przegrzewał)

Wprawdzie nie mam już gwarancji ale głęboko wierze,  

że mu się nic nie stanie.

 

Z resztą za miesiąc sprzedaję go bratu i muszę sobie jakiś nowy PSU załatwić. Tu się rodzi moje pytanie do Was. Główne kryterium to

głośność !!! (parametry to raczej wszystki mają OK), no i cena :P. Mój wybór zawęziłem do:

 

Be quiet! 400W (colorline lub blackline)

Topower 400W (nicked lub titanium) Plating

ewentualnie Tagany

 

Be quiet! jest teoretycznie droższy ale widziałem jest w promocji.

Widziałem, że niektóre Topower mają 3 wenty, a testy widziałem

do tych dwóch wyżej wymienionych. Czy ktoś wie jak się sprawują?

 

z góry dzięki

pozdrawiam

 

z forum dowiedziałem się ze wszystkie te zasilacze które masz na oku produkuje topower! wiec raczej wszystkie działają podobnie i wszystki są ciche! tez myslałem o bequiet bo mają lepsze wyposazenie od topower tzn. więcej kabli i są one dłuższe! ja swójego modecoma juz wysłałem do zwrotu do cooling.pl i na jego miejsce wezmę topower 400 nicked bo bequiet 400 jest dla mnie za drogi! chociaz róznica pomiędzy nim a topower wymosi 20 zł ale i tak juz z ledwością ustukałem na topowera (329zł) jak go dostane to napisze jakie są wrażenia z użytkowania!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...