Skocz do zawartości
Xcome

Radek 9600Pro 128mb ?? Geforce 4Ti 4800 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie zastanawiam się czy warto bedzie zmienić grafe z Gainwarda GeForce 4Ti 4800SE 64MB DDR na Radka 9600Pro.Myślałem o firmie Gigabyte ? Co o tym sądzicie ? Czy będzie duża różnica w grach typu Far cry i doom 3 i w innych ?

reszta mojego sprzętu to : Athlon 2600+Barton , Asus A7N8X rev.2.0

zasilacz Megabajt 350W , 512 Dual DDR

Dzięki za wszelkie Info ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale czy jest sens wymieniac ti4800se(4400) na 9600pro? Heh no niebardzo, wiadomo, ze grafa lepsza i takie tam <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly, ale nie na tyle alzeby wlasnie na nia robic przeskok, na tym tytanie wszystko bedze chodzic przez problemu, a jezeli chcesz juz ja zmieniac to minimum na 9800pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Karta ze średniego segmentu?

A te 5K marków w3DMark2003 robi!

Nie chcę nic mówić, ale bardziej opłacalnej karty na rynku NIE MA! (No, chyba, że 9550 XT!) Polecam gorąco!

 

W grach DX8.0 nie ma wielkiej różnicy, natomiast w 9.0 trzykrotny wzrost wydajności!!!

prosze bardzo, miłego grania w 3dsmarki.

i co ci z tej karty gdy na poważnie w grach wyjdzie dx9 to 9600pro to bedzie pewnie niższy segment . 4Ti można zmienić dla dx9 nawet na 9550 bo to wg niektórych też jest opłacalne. tylko że na tej 4Ti pociągniesz jeszcze z rok, może jeszcze nawet 2 lata[of kors mówie o ludzkich detalach :wink: ]

bo nie wiem czy ktoś widział testy cs;a sourca w dx7 gdzie 4mx dosłownie wgniotła w ziemie radka 9800pro[potem postaram sie o linka :wink: ]

bo wyszedł nowy dx to już zmieniać karte na byle co? 8)

 

 

 

nie mówie że 9600pro to zła karta. gdybym miał wybierać między 9600pro i 4ti brałbym radka. ale zmiana 4ti na radzia już mi jakoś nie podchodzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to mały skok wydajnosciowy. Owszem. W DX 8.0 to nawet regres. Zgoda.

Ceny i potencjał O/C radków 9600PRO np. Gigabyte są jednak takie atrakcyjne, że warto rozważyć wymianę za niewielką dopłatą, zwłaszcza, że karty te osiągają wydajność zbliżoną do Radeonów 9700! :)

I to nie tylko w benchmarkach. Wystarczy sobie poczytać recenzje w/w karty, by się przekonac, że ma ona świetne osiągi w DOOM3 czy FarCry. Spytaj Crusia, Madnessa, Chaosa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to mały skok wydajnosciowy. Owszem. W DX 8.0 to nawet regres. Zgoda.

Ceny i potencjał O/C radków 9600PRO np. Gigabyte są takie atrakcyjne, że karty te osiągają wydajność zbliżoną do Radeonów 9700! :)

I to nie tylko w benchmarkach. Wystarczy sobie poczytać recenzje w/w karty, by się przekonac, że ma ona świetne osiągi w DOOM3 czy FarCry. Spytaj Crusia, Madnessa, Chaosa...

ależ ja doskonale wiem że gigabajty sie świetnie kręcą;] ale pomyśl 4ti sprzeda sie za koło 350zł. a ten pro już nie kosztuje 490zł :wink: bo jego cena ciut wzrosła. czyli koło 2stów musisz jeszcze dołożyć. może i warto mieć pro@xt ale ja bym ciut poczekał na rozwój sytuacji na rynku. za moment nowe cudo od Ati, więc ceny może pójdą jeszcze w dół.ale to tylko gdybanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też poczekał albo na spadek cen 9600PRO do ok. 400PLN albo kupił teraz za minimlaną dopłatą (do 100PLN) 9550XT GeCube :) Kręci się chyba jeszcze lepiej, niż 9600PRO. Są wersje na pamięciach 2.8Ns! :)

Jednak to wszystko zależy od tego, czy Xcome duzo gra w nowe giery. EOT

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:? . Gdyby twoja karta miała 128MB ramu to bym powiedział żebyś nie zamieniał. Ale ma tylko 64 i to jest ten problem. Ogólnie rzecz biorąc to radki 9600 dobrze się kręcą więc możesz zmienić. Gigabyte owszem, dobra firma :wink: . Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem gram dużo i to w nowości, np. w demie MoH:PA już na tej GeForce 4Ti nie moge ustawić detali na High bo karta ma 64MB pamieci  

Moja zmiana na radka to koszt 70zł to chba warto CO ? :)

nie wiem na co jeszcze czekasz. jezeli doplacisz tylko 70zl (?) jasne ze warto. jak tylko masz taka mozliwosc. bierz gigabyta. popatrz ludkom w podpisy jak sie ta karta niezle kreci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o czym mówić: warto na 110%. Po pierwsze, zmieniasz N-Vidię (fuj! :) ) na Ati, to żart, po drugie: dostajesz nowoczesną kartę obsługującą Directx 9.0. Na twoim miejscu kupiłbym jednak nie 9600PRO tylko 9800, warto dopłacić nie 80 ale (ca.) 200 PLN. 9800 starczy na dłużej.

 

X-come: nie zastanawiaj się w ogóle. Bierz 9600 albo 9800, Ti4xxx to już niestety przeżytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury, albo ja sie tak postazałem albo to sa totalne bzdury

 

po pierwsze nie wymieniłbym zadnej 4ti na 9600pro po 2 nawet jesli to za tego dx9 mogłbym przey takiej wymianei max 50zł zapłacic

potrzecie wymiana 4ti wydaje mi sensowan jezeli kupuje coś co ma te 8 potoczków i jakos tam juz smiga a taka wymiana jak teraz to połowa bedize ci chodziła wolniej a polowa minimalnie szybciej wiedz to gupiego robota taki interes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury, albo ja sie tak postazałem albo to sa totalne bzdury  

 

po pierwsze nie wymieniłbym zadnej 4ti na 9600pro po 2 nawet jesli to za tego dx9 mogłbym przey takiej wymianei max 50zł zapłacic  

potrzecie wymiana 4ti wydaje mi sensowan jezeli kupuje coś co ma te 8 potoczków i jakos tam juz smiga a taka wymiana jak teraz to połowa bedize ci chodziła wolniej a polowa minimalnie szybciej wiedz to gupiego robota taki interes

weż pod uwage ze nie kazdy ma gf4ti krecacego sie tak jak twoj .. stary ..

sredni gf4 robi 13-14k w marku ... a nie 17k jakt twoj :P

 

a radki 9600pro (szczegolnie gigabyte ktore raczej w 90% leca 530/680) w nowych grach zjedza gf-a ..

 

spróbuj odpalic Farcry w 800x600 very high afx4 i aax2 z framerate'm nadajacym sie do grania to pogratuluje ...

Albo dooma z aax2 w high (bez wylaczania aax8 bo w koncu na tym high w doomie miedzy innymi polega .. a ati ponoc se nie radzi w doomie ... lol)

 

do tego te gigabaty sa po prostu zimne .. nie grzeja sie .. nie ciagna tez za duzo poradu .. w przeciwienstwie do potworka jakim sa gf4ti

 

70zl imho nie jest zla doplata .. ja bym bral

mialem w testach ze 3 gf4

najlepszym trzaksalem 15k w 2k1 .. i nie umywa sie do obecnego gigabyte'a nie wspominajac o wydajnosci przy anizo i oblugiwaniu efektów

 

nie zrozumcie mnie zle .. nie jestem fanet ati czy nvidii .. nvidia u mnie plusuje za serie gf3 i gf4 .. ale fx to pomylka .. a gf6 jeszcze za drogie ..

a radzio9600pro obecnie ownuje w kategorii wydajnosc/cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wyobraź sobie że nie wszyscy używają AA i Anizo.

dla mnie są to zupełnie niepotrzebne wynalazki.

i wtedy radzo niee jest już taki super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa i anizo niepotrzebne wynalazki?????? no, jakbym miał 4ti też bym tak mówił.....

 

Ale troszku zejdę z tonu i poprę powerka: jeśli zmieniać, to rzeczywiście na 9800 (zwykłe lub PRO), 8 potoków to jest 8 potoków, poza tym 9600 szybko się zastarzeje jak stanieją gf6 i seria x800.

 

chryste...aa i aznizo niepotrzebne......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa i anizo niepotrzebne wynalazki?????? no, jakbym miał 4ti też bym tak mówił.....

 

Ale troszku zejdę z tonu i poprę powerka: jeśli zmieniać, to rzeczywiście na 9800 (zwykłe lub PRO), 8 potoków to jest 8 potoków, poza tym 9600 szybko się zastarzeje jak stanieją gf6 i seria x800.

 

chryste...aa i aznizo niepotrzebne......

bardzo dawno temu miałem 9100 oprócz samych problemów dawał również aa i anizo. tytana mam odniedawna.

 

aa i anizo to bajery których nigdy nie włączam i włączać nie będę nawet na 9800.

i większość moich znajomych też nie odpala tych bajerków , chociaż niejeden ma wypaśnego kompa;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wyobraź sobie że nie wszyscy używają AA i Anizo.

dla mnie są to zupełnie niepotrzebne wynalazki.

i wtedy radzo niee jest już taki super

Zgadzam się :wink: . Sam nie korzystam z tych bajerów( no może poza AF). Fakt że mój sprzęcior to nie cód techniki i po włączeniu AA i AF gry normalnie chaczą ale nawet jeśli, to jaki jest sens włączać AA w rozdziałce 640x480 :?: Po to żeby tylko jakoś chodziło?. Przy 1024x768 da sie spokoknie grać i "schodki" się tak nie rzucają w oczy:). Ale dowalenie AA w 1024x768 to już hardcore. Z AF też jest troche zadymy: poprawia jakość tekstur i fajnie ale np. ja w gry gram a nie stoję przed ścianą i podziwiam tekstury:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

............... no comment.....

Słuchajcie, AA jest własnie po to, żeby mozna było sobie pograć w 1024x768 BEZ SCHODKÓW. Jeśli TrueVanDal i Lebork tych schodków nie widzą, to radzę natychmiastowe udanie się do okulisty. Schodków nie widać przy 1600x1200: tu się zgodzę. Poza tym: anizo jest nie po to, żeby schodków nie było ale żeby lepiej widzieć głębię obrazu, zwłaszcza w dużej odległości (krajobrazy na ten przykład).

Ale, co ja tu widzę: obu panów ma GF.... no cóż, w takim razie radze przesiadkę na 9700/9800 i obejrzenie dooma w AAx4 i anizo x8: i wtedy proszę o dyskutowanie co jest a co nie jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

............... no comment.....

Słuchajcie, AA jest własnie po to, żeby mozna było sobie pograć w 1024x768 BEZ SCHODKÓW. Jeśli TrueVanDal i Lebork tych schodków nie widzą, to radzę natychmiastowe udanie się do okulisty. Schodków nie widać przy 1600x1200: tu się zgodzę. Poza tym: anizo jest nie po to, żeby schodków nie było ale żeby lepiej widzieć głębię obrazu, zwłaszcza w dużej odległości (krajobrazy na ten przykład).  

Ale, co ja tu widzę: obu panów ma GF.... no cóż, w takim razie radze przesiadkę na 9700/9800 i obejrzenie dooma w AAx4 i anizo x8: i wtedy proszę o dyskutowanie co jest a co nie jest potrzebne.

tak schodki w 1024 widać tragicznie nie ma co.

próbujesz mi wmówić , chociaż ja WIDZE dobrze że aa i anizo nie są mi potrzebne. umiesz czytać?? nie używam bo to jest dla mnei zbędny bajer.

 

btw wole mieć normalne sterowniki i opengl'a niż aa i anizo :mrgreen:

kup sobie 6800 i wtedy dyskutuj o doomie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym: anizo jest nie po to, żeby schodków nie było ale żeby lepiej widzieć głębię obrazu, zwłaszcza w dużej odległości (krajobrazy na ten przykład).

A czy ktoś tu napisał że aizo wygładz krawędzie :?: I kto tu ma problemy z oczami :wink: . W 1024x768 może i widać schodki ale czy to aż tak przeszkadza żeby wyć w niebogłosy i tracić przez to ochote na granie :?: Dla mnie to głupota. AF się jeszcze przydaje ale AA to gwóźdź do trumny każdej karty graficznej, nawet GF6800Ultra :!: Wiem że teraz to głupio brzmi ale już za rok, góra dwa i ten GF będzie do bani i nawet na nim włączenie AA to będzie hardcore. AA polepsza jakość obrazu ale za zbyt dużą cenę :!: Jakbyś miał tego radka 9600pro a nie 9800 to też byś tak mówił. R9800 8 potoków, r9600 4 potoki, i wszystko jasne. Na najlepszym sprzęcie wszystko będzie chodzić lepiej to chyba oczywiste no nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, no oczywiście!! że też wczesniej na to nie wpadłem!! po co jeździć po asfaltowych drogach, skoro spoko po szutrze też się do przodu jedzie?? po co silnik spalinowy jak parowy też jest ok?? i tak w ogóle to po co nam komputery skoro i tak wszystko mozna za pomocą liczydła policzyć??

 

chciałem tu wyć, ale się uspokoiłem. NIE MASZ POJĘCIA O CZYM MÓWISZ. WSZYSTKO rozwija sie po to, żeby było lepiej, a nie tak samo. Nie ma już po co robić kart graficznych dla samej szybkości działania, żeby np. mieć 500-600 klatek w Q3. Powstają nowe procki po to, żeby było ładniej i przede wszystkim bardziej realnie. Żeby ludzkie twarze wyglądały jak twarze a nie jak kawałki plastiku, żeby góry wyglądały jak góry a nie jak obrazek na ścianie.

 

Kumpel ma Radka 9550 podkreconego do 420 / 500, w 3dmarku'03 ma 3200pkt, czyli niewiele. Doom3 chodzi w 800x600 na aax2 i anizox2, WSZYSTKO WYGLĄDA OK i WSZYSTKO CHODZI PŁYNNIE (28-32 FPS). Więc nie mów mi, że nie wiem jak to mozna grać na 9600PRO.

 

"AA to gwóźdż do trumny każdej karty graficznej, nawet GF6800Ultra" brak mi słów, po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam pie...oly gadacie

ja se latam samolotem i co mnie tam wasze drogi, a do liczenia nie potrzebuje kompa bo inni policza za mnie :lol:

 

mysle ze nie warto zmieniac gf4 ti na 9600 tylko doskladac do czegos duzo lepszego, chyba ze kogos jara wydawanie kasy na kompa na okraglo bo ja wole raz na 3 - 4 lata.

 

ja ciagne na swej rakiecie juz 2 lata i zamiast zmienaic co chwile na to lepsza grafe to lepszy proc to odlaczam sie na 3 lata za swiata kupowania 8)

 

czyz nie jestem geniuszem? :P :D :) :o :lol: :?: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze 4ti to nie jest nowy bobasek i z aa itp bedzie se kiepsko radzic ale bez tego po podreceniu ... lekkim i sensownej reszcie sprzetu nie ma zbytnio gier które by sie ceły 1,2 tytuły zawsze sie zdaza chocby z powodów jakiejs niekompatybilnosci czasem.

uwazam ze sens wymiany jest rzpy dopłacie nie większej niz 50zł lub wymiana na cos co na prawde bedzie mogło pokazac kalase bo to troche cofanie sie wrozwoju teraz ma 4x2 i che 4x1 co prawda same potoki to nie wszstko wazna jest najkonkretniej wydajnosc ale jak dopłacać to chyba trzeba pózniej móc zobaczyc za co zapłacilismy tą kase

tak jak mówie jak wymiana to 50zł max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wyobraź sobie że nie wszyscy używają AA i Anizo.

dla mnie są to zupełnie niepotrzebne wynalazki.

i wtedy radzo niee jest już taki super

a wyobraz sobiwe ze tez nie korzystalem jak mialem starsza grafe

 

ale mam 15" monit .. zapodaje se 800x600 mam 100Hz odswiezania i AAx2 i jest o wiele milej .. generalnie uzywam go tylko tam gdzie chodzi plynnie..

 

a AFx4 mam na stałe w opcjach i to jest baaaardzo piekna opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, no oczywiście!! że też wczesniej na to nie wpadłem!! po co jeździć po asfaltowych drogach, skoro spoko po szutrze też się do przodu jedzie?? po co silnik spalinowy jak parowy też jest ok?? i tak w ogóle to po co nam komputery skoro i tak wszystko mozna za pomocą liczydła policzyć??

 

chciałem tu wyć, ale się uspokoiłem. NIE MASZ POJĘCIA O CZYM MÓWISZ. WSZYSTKO rozwija sie po to, żeby było lepiej, a nie tak samo. Nie ma już po co robić kart graficznych dla samej szybkości działania, żeby np. mieć 500-600 klatek w Q3. Powstają nowe procki po to, żeby było ładniej i przede wszystkim bardziej realnie. Żeby ludzkie twarze wyglądały jak twarze a nie jak kawałki plastiku, żeby góry wyglądały jak góry a nie jak obrazek na ścianie.

 

Kumpel ma Radka 9550 podkreconego do 420 / 500, w 3dmarku'03 ma 3200pkt, czyli niewiele. Doom3 chodzi w 800x600 na aax2 i anizox2, WSZYSTKO WYGLĄDA OK i WSZYSTKO CHODZI PŁYNNIE (28-32 FPS). Więc nie mów mi, że nie wiem jak to mozna grać na 9600PRO.

 

Co sie tak denerwujesz :?: I tak karta graficzna to tylko element układanki jaką jest komp. Bez szybkiego proca i szybkiego ramu i płyty to karta jest nic nie warta. Ja nie napisałem że AA i AF to niepotrzebne bajery tylko że zjadają mase powera(aa głównie). Czemu ne wymyślą czagoś mniej wymagającego? Co do mojego stwierdzenia że GF6800Ultra to naucz się czytać człowieku :!: Chodzi mi o to że i on kiedyś będzie rzęchem jakich mało i jak będzie "GF8900super ultra XT power mega PCI Express1000x300" to on będzie cacy na nowe wymagania a nie "wysłużony" GF6800. I o to mi chodzi że gdzieś jest ta granica. Teraz technologia tak popiera że niedługo kompa będziesz nosił w mózgu i to będzie "standard opcja". Niedługo zaczniesz pisać że jak walniesz AFx8 i AAx8 to "nie widać różnicy w wydajność". Problem w tym że jest różnica i dlatego uważam że to jest dodatek umilający życie ale jak framerate chaczy po włączeniu tego to już nie wiem czy jest się z czego cieszyć :?. Masz wtedy bardzo ładny pokaz slajdów(powoli ale za to z jaką ostrością i jakością;) ). Masz dobrą kartę to sobie włączaj tego AA i AF. Czy ktoś ci broni? Tylko nie pisz tekstów w sposób sugerujący wszystkim że bez AA i AF nie da sie grać :!: BTW: Nie wiem po co mi wyjeżdzasz z tym tekstem o twoim kumplu. Pzrecież mi chodziło o porównanie TWOJEJ karty z R9600Pro. I może powiesz że nie ma róznicy :?: Wiesz ale mi się nie wydaje żebyś chciał zmienić swoją karte na tego radka :wink: .

 

Ja chciałbym na tym zakończyć ten spór. Chyba że masz coś przeciwko temu. Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...