Skocz do zawartości
MaKaR

Splinter Cell: Chaos Theory

Rekomendowane odpowiedzi

no wasza prosbe o screeny przeczytalem dopiero teraz gdy jestem w pracy, wiec dopiero jutro przyniose i pokaze. Wgranie patcha 1.4 rzeczywiscie udostepnilo mi opcje shader model 2.0 i mam mozliwosc wlaczenia wszystkich opci w zakladce advance shader. Mam HDR i jakas opcja do HDR'a nie pamietam nazwy

dalej jest parralex mapping i ostatnia ultra soft shadows.

te soft shadows super wygladaja, ale wlaczenie hdr jakos nie widze zeby cos sie poprawilo, troszke te swiatlo wyrazniej swieci ale nie oslepia tak jak na kartach nvidii, a do tego wylacza mi FSAA, wiec oczyiwscie gram bez tego HDR. Co do szybkosci po wlaczeniu opcji Shader 2.0 nie widze roznicy, gram w 1280x1024 4xFSAA 16xAnizo i grajac z frapsem nie widzialem nigdy fps ponizej 30, a w wiekszosci lokacji (tak z 70%) jest powyzej 40.

 

Jutro zapodam screeny z i bez SM2.0 na karcie ATI ( sprzet z podpisu)

1694345[/snapback]

Nie wiem jak inni ale ja czekam ;). Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto dwa screeny:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Idealnie widać soft shadows, HDR (znacznie słabszy niż w nvidiach) i paralax. Przy 1024x768 mam w granicach 25-30fps. Na plaży miałem ok 18FPS. Dalej jest znacznie lepiej. :-P Aha. Nie wiem czemu, ale po każdym wejściu do gry muszę włączać PS2.0. Po wyłączeniu gry przestawia się ponownie na 1.1. :-|

 

Zawsze wiedziałem, że ATI to uciągnie (mowa o moim dziadku). :) Szum z PS3.0 zrobili po to, żeby nagonić klientów na GF6. :angry: Szkoda, że obudzili się dopiero teraz. W sumie to i tak wcześniej nie miałem kiedy grać a teraz coraz wcześniej słonko zachodzi to pogram z PS2.0. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto dwa screeny:

(...)

1695167[/snapback]

Dzięki, dzięki :D. A napisz jeszcze jak jest ze spadkiem wydajności, tzn. czy po włączeniu PS2.0/paralex mapping/soft shadows/HDR spadek jest duży czy...hmm...taki sobie (i co jest najbardziej wymagające). Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto dwa screeny:

 

screeny

 

Idealnie widać soft shadows, HDR (znacznie słabszy niż w nvidiach) i paralax. Przy 1024x768 mam w granicach 25-30fps. Na plaży miałem ok 18FPS. Dalej jest znacznie lepiej.  :-P Aha. Nie wiem czemu, ale po każdym wejściu do gry muszę włączać PS2.0. Po wyłączeniu gry przestawia się ponownie na 1.1.  :-|

 

Zawsze wiedziałem, że ATI to uciągnie (mowa o moim dziadku). :) Szum z PS3.0 zrobili po to, żeby nagonić klientów na GF6.  :angry: Szkoda, że obudzili się dopiero teraz. W sumie to i tak wcześniej nie miałem kiedy grać a teraz coraz wcześniej słonko zachodzi to pogram z PS2.0. ;)

1695167[/snapback]

Mam pytanie.. ile na tej latarni masz fpsów? ja gram ze wszystkim na maksa i w rozdzialce 1280x1024 mam okolo 35-45 (w zaleznosci od kąta widzenia) karta niekręcona. na 1024x768 narazie nie sprawdzilem. Jestem ciekawy czy radek9800 daje rade, bo najpierw wlasnie chcialem swego czasu radka kupic zamiast tego gf.. jednak padło na gf (wiecej kaski mialem).

 

TrueVanDal: ja Ci odpowiem ze jednak sotshadows są najbardziej wymagające.. na a64 dużo lepiej to chodzi (chodzi o cienie).

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo włączenie PS2.0 dodaje w latarni 2FPS. HDR zwalnia z 35FPS na 29, dodając paralax zostaje 26FPS i do tego miękkie cienie wysokiej jakości i zostaje 24FPS. Rozdzielczość cieni ustawiona na medium. Wyłączając mapowanie cieni spadek jest do 23FPS a rozdzielczość cieni na HIGH z sprzętowym mapowaniem cieni daje ok 21FPS. Bez sprzętowego mapowania mam ok. 19FPS.

 

W PS2.0 + HDR + paralax + miękkie cienie wysokiej jakości + rozdzielczość cieni na medium + AF8x = 23FPS

 

Kilka nowych fotek :lol2:

 

PS1.1

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Z PS2.0

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no porobilem te screeny oto one

wszystko robione w 1280x1024 4xAA 16xAnizo - wymuszone w sterownikach

 

menu wyboru sm2.0

Dołączona grafika

 

bez HDR

Dołączona grafika

 

z HDR

Dołączona grafika

 

U mnie rożnica z i bez HDR jest praktycznie niezauwazalna troszke mocniej swieci nie mowie tu o tym ze nie ma wtedy FSAA co dla mnie wogole skresla wlaczanie tej opcji ale jakos u kojaka_ct bardziej widac ta roznice z hdr. nie wiem moze to sterowniki, ja uzywam omeg na cat 5.8

 

teraz soft shadows tutaj jest juz SUPER:

 

postac bez SOFT SHADOWS

Dołączona grafika

 

i postac z wlaczonym SOFT SHD.

Dołączona grafika

 

jeszcze raz bez SOFT...

Dołączona grafika

 

i z SOFT...

Dołączona grafika

 

jak widzicie sofcik ladnie dziala, i u mnie spadek wydajnosci jest praktycznie zaden z wlaczonym softem jakies 2-5 fps, porownujac to do takiego feara to zaden.

generalnie plynnosc grania sie nei zmniejszyla po wlaczeniu wszystkich opcji SM2.0

 

 

aha nie moge zaznaczyc opcji pod HDR'em tzn HDR moge zrobic on a tone mapping jak zrobie on i zapisze ustawienia i potem wejde do menu to znowu jest na off

moze rzeczywiscie musze sprobowac z cat 5.9

 

ok to na tyle pozdro

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Lukk mi pozyczył SCCT i mam taki problem...

 

Gra chodzi cacy, porządna ilosc fps, ale glosy postaci i niektore odglosy sa dziwne. Zacinaja sie na początku ich odtwarzania. Czyli np, gdy postać przeciwnika zaczyna coś mowic do drugiego przeciwnikia to tak jakby sie zająkneła gdyz na początku sentencji nastepuje zaciecie i sentencja leci od początku czyli np "O-On juz ma chyba dosyć", albo "Dzi-Dziwne, chyba coś widziałem".

Nieraz dźwiek jest normalnie, ale wiekszość sentencji sie zacina :F

 

Myślałem, że to wina polskiej łatki, ale potem odinstalowałem ją i ciągle to samo, tylko ze po angielsku. Miał ktoś podobny problem? Wie ktoś jak mi pomóc? W innej grze nie mam takich problemów.

 

Dźwiękówka zintegrowana w DFI NF4 LanParty SLI-D.

 

Z gory thx za RE i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Lukk mi pozyczył SCCT i mam taki problem...

 

Gra chodzi cacy, porządna ilosc fps, ale glosy postaci i niektore odglosy sa dziwne. Zacinaja sie na początku ich odtwarzania. Czyli np, gdy postać przeciwnika zaczyna coś mowic do drugiego przeciwnikia to tak jakby sie zająkneła gdyz na początku sentencji nastepuje zaciecie i sentencja leci od początku czyli np "O-On juz ma chyba dosyć", albo "Dzi-Dziwne, chyba coś widziałem".

Nieraz dźwiek jest normalnie, ale wiekszość sentencji sie zacina :F

 

Myślałem, że to wina polskiej łatki, ale potem odinstalowałem ją i ciągle to samo, tylko ze po angielsku. Miał ktoś podobny problem? Wie ktoś jak mi pomóc? W innej grze nie mam takich problemów.

 

Dźwiękówka zintegrowana w DFI NF4 LanParty SLI-D.

 

Z gory thx za RE i pozdrawiam

1712046[/snapback]

W zasadzie mam coś podobnego. Ale u mnie zazwyczaj (ale nie zawsze) dublują się krótsze dźwięki (np. dźwięk zakładania/zdejmowania gogli albo odkładania "cała" na ziemię). Wiem jednak o co biega bo z dialogami też czasami (ale raczej rzadko) miałem to co Ty, że goście zaczynali mówić i lekka zacinka i leci dalej. Nie wiem co z tym zrobić więc to olałem. Chyba miałem też taki "patent" w środku rozmowy kiedy jeden strażnik kończy gadkę a inny zaczyna swoją odpowiedź. Możesz spróbować innych sterów do dźwiękówki.

 

A tak BTW, to czy w tej grze można włączać i wyłączać EAX w opcjach bo wiem że jak gram to te echa i pogosy mam w grze ale w opcjach znaczek EAX jest szary (tak jakby niedostepny) i nie wiem czy to normalne czy jak. Miałem też tak jak jeszcze grałem na zintegrowanej karcie (i dlatego wiem że EAX działa bo dźwięki są inne teraz na SB Liva! 24Bit niż na starej "on-board"). Winda była reinstalowana i dalej miałem to samo. W innych grach bez problemu. Pytam się tak przy okazji, teraz i tak nie mam SC zainstalowanego ale kiedyś jak do niego wrócę może coś się da "poprawić" ;). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie.

odrazu zaznaczam ze niechodzi o rzadne piratowanie czy cos.

Kumpel ma ORGYINALA celli, ale jak wiadomo jest tam ten tryb coop. Czy da sie grac na jeden ORGYGINALENJ kopii gry we 2 osoby ? na lanie ?

Bo specjalnie dla tego trybu niebede kupowal gry wiec sie wole was zapytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh. nikt nie slyszal, a ty pewno zaraz otrzymasz bana za wspomnienie o warezie.

 

czy tak ciezko znalesc 80 zł na gre naprawde tego warta? szczegolnie ze pewno poprzednie 2 czesci tez zpiratowales, wiec oddaj honor UbiSoftowi i pozwol im zarobic...

 

zreszta whatever, rob co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh. nikt nie slyszal, a ty pewno zaraz otrzymasz bana za wspomnienie o warezie.

 

czy tak ciezko znalesc 80 zł na gre naprawde tego warta? szczegolnie ze pewno poprzednie 2 czesci tez zpiratowales, wiec oddaj honor UbiSoftowi i pozwol im zarobic...

 

zreszta whatever, rob co chcesz.

Co sie trzesiesz spytalem z ciekawosci czy prawda. A wspominanie o warezie hmmmm sam temat o CT mozna interpretowac jako temat o warezie wiec twoje wywody sa bezpodstawne. Jesli na serio udalo sie zlamac starforce'a czy jak mu tam to tylko dowodzi tego ze nie ma zabezpieczen nie do zlamania, i jest to tylko kwestia czasu :). A jak ciebie to nie interesuje to nie siej paniki koles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie trzesiesz spytalem z ciekawosci czy prawda. A wspominanie o warezie hmmmm sam temat o CT mozna interpretowac jako temat o warezie wiec twoje wywody sa bezpodstawne. Jesli na serio udalo sie zlamac starforce'a czy jak mu tam to tylko dowodzi tego ze nie ma zabezpieczen nie do zlamania, i jest to tylko kwestia czasu :). A jak ciebie to nie interesuje to nie siej paniki koles.

Dopiero teraz zalookałem i zobaczyłem to więc sory za reakjcę prawie po miechu ;).

 

Niby co chciałeś pokazać? Przecież nie byłoby na dobrą sprawę tutaj postów gdybyśmy nie grali na oryginałach więc topic raczej nie jest o warezach ;). Sam się tym nie interesowałem ale pewnie jeżeli jeszcze nie złamali (w co wątpię) to i tak złąmią bo nie ma idealnych zabezpieczeń. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi gdzie są ukryte bomby, które musze zdetonowac. W pomieszczeniu jest tam jakis piec, otoczone jest siatką. Na bomby jest 1min30sek. To jest chyba przedostatnia misja gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem jak zwykle już na samym początku. Mianowicie nie mogę włączyć gry:/ Instaluje normalnie, włączam, wpisuje kod z płyty, następnie system sprawdza płytę; pozornie wszystko ok. Pojawia się obrazek z Samem ładuje się z 10 sek. i później zonk. Wyskakuje mi raport o błędzie dotyczący splintercell.exe. Proszę jak ktoś miał taki pospolity problem to pomóżcie:) Podkreślam że zmieniłem stery do grafy i tak lipa. Mam Radka 9800PRO a reszta to chyba nie ma za bardzo znaczenia. Na innym kompie z Geforce'm chodzi ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A reszta ma najwieksze znaczenie!!! jesli chodzi o starforca to tylko powiem ze to bzdurka :P , a tak pozatym to koncze 2 misje w tym budynku tzn banku jakims i mam znaleźc punkt wyjscia do 3 levelu i gdzie to jest?? Wychodzę na podwórko i lipa . Gdzie jest ten extraction point??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze kojaże ale czy to ten level "bank" co na końcu wykradasz dysk z sejfu? w takim razie może czegoś nie zrobiłeś... jak już wykradasz ten dysk to włączają sie alarmy i gościówka mówi że jadą gliny... no i wtedy powinieneś udać się do bramy. Nie pamiętam już może trzeba przez nią przeskoczyć. pozdro

najlepiej zapodaj screen z pierwszej sceny tego levela to skumam

Edytowane przez dbedzard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aukcjach można spotkać wiele wersji OEM tej gry dołączanych do kart Leadteka. Sama koperta i gra. Czy zakupując taką grę mogę grać w MP? Pytam bo kolega ma orginała i on ma jeszcze jeden kod zaczynający się na SC3-... Na tych wersjach OEM nie ma tego kodu, a wiadomo, że się go wpisuje jak się tworzy konto na UBI. Więc może ktoś ma tą grę i rozwieje moje wątpliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...