Skocz do zawartości
millor

Złamałem ustawienie mnożnika po 39 tygodniu nie wiem jak

Rekomendowane odpowiedzi

...wlasnie troche mnie dziwi to ze Mobile niby odblokowany jednak procesor uruchamia sie ze swoim mnoznikiem...

Co do zwiekszania mnoznika. To gdy polaczy sie 2 mostek L5 ktory odblokowuje mnoznik z maxymalnego 11x do 24x to mimo to nie mozna zwiekszyc mnoznika spod windowsa ? Bo wlasnie chyba po to jest laczenie tego mostka zeby nie trzebabylo ciac mostkow L6.

 

A jesli chodzi o plyte glowna... na stronie autora programy CPUMSR jest napisane ze plyty na KT133A powinny obslugiwac zmiany mnoznika spod poziomu windowsa z tym ze nalezy zrobic odpowiedni wpis w rejestrze za pomoca WPCREDIT , podobnie jak w przypadku innych plyt w ktorych jest mozliwosc obslugi procesorow jako mobile....

Wiec sam juz nie wiem co moze byc nie tak :/  

 

Bo jesli chodzi o tego procka co mam to raczej nic innego nie moge z nim zrobic... a z plyty juz  wiecej nie wyciagne bo pamieci nie ida mi wiecej jak 145x12=1740 ...dlatego tez chcialem pokombinowac ze zmiana mnoznika spod windowsa po przeorbieniu tego procka na mobile..zawsze dobre i to by bylo skoro nie ma innej mozliwosci... A na wymiane plyty i pamieci jak narazie kasy nie ma bo poszla w proca i grafe :/

Opowiem ci to na własnym przykładzie. Mam Durona 12x133=1600, łacze 2 mostek L5 i mam teraz mobile Durona 11x133. W windowsie moge sobie zmnieniać mnoznik od tych właśnie 11 w dół. Teraz potrzebny mi mnoznik 13 wiec odpowiednio tne mostki L6 (które odpowiadają za mnożnik tylko gdy procesor jest przerobiony na mobila).Uruchamiam komputer i mam coś takiego 13x133 (o ile pojdzie ) i w windowsie moge sobie teraz zmnieniać mnoznik z 13 w dół. Tak to wygląda u mnie i myśle ze u ciebie też to powinno tak działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wiec u mnie musi byc cos nie tak.. bo mimo iz pokazuje mi ze niby jest jako Mobile to mnoznik nadal mam 12 a nie 11 :/ Wiec czego moze byc to przyczyna ? Polaczone nie tak jak trzeba ? Chociaz gdyby tak bylo to w ogole nie pokazywalo go jako Mobila tylko jako zwyklego durona... Hmm... A w biosie i CPUMSR wykrywa Ci go jako Mobila czy jako Unknow Cpu Type ? Bo u mnie niestety jako Unknow tylko Wcpuid i ine tego typu programy pokazuja mi go jako mobila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wiec u mnie musi byc cos nie tak.. bo mimo iz pokazuje mi ze niby jest jako Mobile to mnoznik nadal mam 12 a nie 11 :/  Wiec czego moze byc to przyczyna ? Polaczone nie tak jak trzeba ? Chociaz gdyby tak bylo to w ogole nie pokazywalo go jako Mobila tylko jako zwyklego durona... Hmm... A w biosie i CPUMSR wykrywa Ci go jako Mobila czy jako Unknow Cpu Type ? Bo u mnie niestety jako Unknow tylko Wcpuid i ine tego typu programy pokazuja mi go jako mobila.

Wszystko jest OK. Pisałem już to tyle razy ale napisze jeszcze raz. Procesor zawsze startuje na mnożniku domyślnym czyli tym z L3 :!: A w jaki sposób będzie się zachowywał mobile zależy od BIOSu twojej płyty głównej. Jeżeli byłby napisany z myślą o systemach mobilnych to wtedy zaraz po starcie zmieniłby mnożnik na ten z L6. Jeżeli chcesz żeby BIOS zmieniał mnożnik zaraz po starcie komputera poszukaj zmodyfikowanego BIOSu dla twojej płyty lub jeżeli masz BIOS awarda zmodyfikuj sam za pomocą programu ze strony rom.by.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...