Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

Zablokowane konto. Ktos zle podawal haslo.

 

Berkut ta pasta ma wlasciwosci korozyjne wiec ja bym jej nie uzywal do takich zastosowan. Ona sie nadaje do lutowania rynien a nie do FC !

Rozpusc troche kalafonii w spirytusie i takim czyms lutuj. Jest rownie skuteczne i nie m srodkow ubocznych.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur... tylko czlowiek wyjdzie z domu to od razu cos sie dzieje i nie jestem na czasie :(. Co sie stalo w procka berkutowi :?: :cry:

 

By the way, berkut, zawsze mozna wyprobowac taka Prometeie przed zakupem, no nie? ;)

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, panowie good info, dzisiaj o 13 bede mial juz tego xp 1600 8)8)8)

 

ciekaw jestem jak sie bedzie krecil i jaka mam szanse na to ze bedzie to AGOIA

 

jak sadzicie?

Wg mnie szanse są spore, ale ja i tak bym się skusił na AROIA ..

A ile wyłożyłeś na procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320zl z vat itd

 

moglem zamowic z jakiegos sklepu w necie ale niemialbym tego procka dzisiaj, tak to o 9 zamowilem a o 12 bede mial (ale dopiero o 13 odbiore bo matka wczesniej nie chce z banku forsy podjac

To i tak sporo. W Krakowie w ielu sklepach bezproblemowo za 300 z vatem a jak by pochodziłto byś pewno za 290 znalazł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem wszystko od dechy do dechy. Berkut, nie wiadomo co sie stalo z Twoim prockiem i kiedy ?

 

P.S. Niedla mnie taka zabawa w <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly. Ale bylo bardzo pouczajace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaerers, dzisiaj o 13 bedzie (tzn juz jest ale forsy nie ma :( ) ale przekonamy sie jak sie bedzie krecil i jaka bedzie seria :/

 

Najbardziej boje sie ze dostane jakiegos zloma z magazynow co jeszcze stepping A0 pamieta :/ jakiegos AGRA czy jakies inne gowno (nie wiem jak sie zwaly, ale na 1.6 ledwie chodzily) co w magazynach lezaly i nikt ich nie kochal :mrgreen:

 

Niestety, dzisiaj nie za bardzo bedzie FC dzialal, tzn moglbym go "na chama" uruchomic ale nie chce, udalo mi sie z tej nedznej puszki z gazem do zapalniczek wycignac propan ochladajac w niej butan i propan do -24C w lodowce i potem odparowywujac propan do ukladu :/

 

wlasnie rozmawiam z matka i chyba moze zara bede po niego jechal :mrgreen:

 

strasznie mi zal mojego TB, bardzo duzo przezyl, mogl jeszcze na emerytuje do mojej siory kompa pujsc (z ktorego pisze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak teraz czytam i coś mi nie pasuje znowu jestem zacofany jak możecie to powiedzcie jakiego proca mam kupić który się najlepiej kreci oczywiście z AMD : podajcie chodźby serię bo jestem w szoku a już miałem kupować Antka 1900 by go kręcić ale teraz się wstrzymam do waszych uwag na temat procków do kręcenia POMÓŻCIE w potrzebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bueheheehehhhehhee, wiesz ze to nie jest chlodnica tylko wlasnie skraplacz do malych klimatyzatorow?

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

swobodnie wytrzyma skoro jest do tego zaprojektowane :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bueheheehehhhehhee, wiesz ze to nie jest chlodnica tylko wlasnie skraplacz do malych klimatyzatorow?

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

swobodnie wytrzyma skoro jest do tego zaprojektowane :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Berkut, a można walnąć nagrzewnice samochodową? A poza tym, czy parownik można zrobić ze zwykłego WB, np. takiego od Mate'a??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrzewnica sie nie nadaje, po prostu jak rozsadzi (cisnienia w skraplaczu to ok. 16-20 barow)

 

bloki mate'a sie nie nadaja, po prostu fron by w nich chlodzil 1-2 kanaly i na tym koniec

 

blok froenowy to musi byc blok w ktorym jest 1 bardzo dlugi kanal (np w moim nowym projekcie jest 2m kanal szerokosci 4mm i wysokosci 8mm, blok jest frezowany i lutowany z wielu elementow (tzn bedzie, narazie jest tylko projektem puki Root87 nie podesle mi plaskownikow)

bedzie on lutowany najprawdopodbniej twardym lutem srebrnym (nie 100% srebra ale postaram sie skombinowac taki o stosunkowo duzej zawartosci)

 

wlasnie mam projekt bloku rozrysowany na kartce, zaprojektowalem takze wymiennik ciepla do zimnego/cieplego freonu (tak zeby zimny freon nie leial sobie na marne do kompresora, niech po drodze ochlodzi freon wplywajacy do bloku), podliczylem kilka wzorkow (ale jeszcze musze wszystkie zweryfikowac) i ogladalem krzywe wydajnosci kompresora undofen'a i po prostu jak patrze jakiego behemota stworze to az drze... z tego co widze to moge -50C przy ok. 120W obciazeniu wycisnac, -45C przy ok. 200W i przy -40C bede mogl miec 200W obciazenie :mrgreen:

 

niedlugo zeskanuje moje szkice (mam nadzieje ze odczytacie pismo leworecznej osoby z dysleksja i dysgrafia :mrgreen: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrzewnica sie nie nadaje, po prostu jak rozsadzi (cisnienia w skraplaczu to ok. 16-20 barow)

 

bloki mate'a sie nie nadaja, po prostu fron by w nich chlodzil 1-2 kanaly i na tym koniec

 

blok froenowy to musi byc blok w ktorym jest 1 bardzo dlugi kanal (np w moim nowym projekcie jest 2m kanal szerokosci 4mm i wysokosci 8mm, blok jest frezowany i lutowany z wielu elementow (tzn bedzie, narazie jest tylko projektem puki Root87 nie podesle mi plaskownikow)

bedzie on lutowany najprawdopodbniej twardym lutem srebrnym (nie 100% srebra ale postaram sie skombinowac taki o stosunkowo duzej zawartosci)  

 

wlasnie mam projekt bloku rozrysowany na kartce, zaprojektowalem takze wymiennik ciepla do zimnego/cieplego freonu (tak zeby zimny freon nie leial sobie na marne do kompresora, niech po drodze ochlodzi freon wplywajacy do bloku), podliczylem kilka wzorkow (ale jeszcze musze wszystkie zweryfikowac) i ogladalem krzywe wydajnosci kompresora undofen'a i po prostu jak patrze jakiego behemota stworze to az drze... z tego co widze to moge -50C przy ok. 120W obciazeniu wycisnac, -45C przy ok. 200W i przy -40C bede mogl miec 200W obciazenie :mrgreen:

 

niedlugo zeskanuje moje szkice (mam nadzieje ze odczytacie pismo leworecznej osoby z dysleksja i dysgrafia :mrgreen: )

 

Więc jedyną ewentualną przeszkoda w stosowaniu chłodnic/nagrzewnic jako skraplacze jest ich wytrzymałość na wysokie ciśnienie?

 

Z tym blokiem, chodzi o to żeby miał dosyć małą pojemność? Czy musi być koniecznie 1 kanał..?

 

Może zroob jakieś faq na temat FC...? Oczczedziłbyś sobie czasu na odpowiadanie na pytania, a przy okazji pomogłoby to wielu takim userom jak ja :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bueheheehehhhehhee, wiesz ze to nie jest chlodnica tylko wlasnie skraplacz do malych klimatyzatorow?

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

swobodnie wytrzyma skoro jest do tego zaprojektowane :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

no to szkoda bo myslalem ze wykozystam ta chlodnice , bede musial szukac jakiejs innej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...