Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

a i jeszcze czy mam taki zaworek kupic bo to jedyny jaki znalazlem opatrzony nazwa serwisowy

Zaworek serwisowy z rurką "21"        1.90

co to jest ta rurka "21"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam bladego pojecia coto jest ta rurka 21 8O

 

wlasnie wrocilem z Auchan i kupilem kolka do kaskady (nosnosc 40kg kazde ^^) i nowe tarczki do dremela, bede robil teraz 1 testowy parownik

 

jasiek bylo kilka razy, czytaj na litosc boska... 3m rurki 0.7mm generalnie, do operacji przy -40C do -50C... z R22...

 

wszystko zalezy od kompresora, freonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od czego zalezy dlugosc czy mozna to jakos wyliczyc bo ja bede uzywal prawdopodobnie butanu a przy kompresorze bylo troszke kapilary 2mm i zastanwaiam sie czy taka srednica bedzie dobra?

Co do liczenia dlugosci i wogole wszelkich parmetrow to niewiem czy sie ci tak uda. Ja sam cosik probowalem ale to sie niczego nie "kle"i bo FC tak naprawde jest urzadzeniem "eksperymentalnym" i nie wszystkie obliczenia sie zgadzaja sam z doswiadczenia to wiem. Postapilem poporstu tak jak mi intuicja podpowiadala i doswiadczenia innych, grubosc kapilary dobralem doswiadczalnie (a tak pierwsze 2 zbrzegu sprawdzilem - mowie serio), dlugosc to poprstu: od parownika owniecie spiralnie rurki ssacej tak aby ownac caly przewod ssacy (poprawisz schlodzenie sie freonu) i troszki nawinolem na fitr. Jedank osobiscie nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i to jest tylko moje zdanie :))).

A pozatym spuscielm troszke ostatnio gazu i uklad sie rozpreza juz prawidlowo w parowniku - nie szroni mi sprezarki (delikatnie ja schladza). Co do temperatury to powiem niedlugo bo wszystkie bebechy elektroniczne (w raz z termometrem) wywalilem na wieszk (musialem gdy zmienialem ulozenie niektorych czesci) i bede jeszcze je przerabiac (upraszczac, wszystko bedzie w jednej czarnej szkrzynce:))) bo sie miejsca troche zrobilo na dobre, po przerobce skraplacza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berkut ale zeby przyczepic te kolka to bedziesz musial zdematowac all chyba ze z 2 osoby ci pomoga

jasiek 2mm to srednica wew czy zew?? moim zdaniem wez wszytko (tyle ile masz) i ewentualnie sobie utniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podiose kaskade do gory troche i tyle... ^^

 

ale teraz nie bede tego robil, strasznie zle sie czuje, ledwie chodze o dzwiganiu kaskady nie wspomne...

 

jasiek pytanie- po chu.. masz uzywac butanu jesli mozesz uzyc propanu ktory bedzie mial temp. wrzenia -40C i bedzie znacznie wydajniejszy ?? nie mow ze nie mozna znalezc, zajzyj np. do Leroy Merlin przy piasecznie (kolo Auchan), tam mozna dorwac piekne butle po 600ml propanu czystego do palnikow Brenz'o'matic.. 40zl sztuka.. potem tylko zrobic adaptorek i masz dobre zrodlo freonu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym od strony Pruszkowa tez mozna takie dostac ;) i zadziej w castoramie (ale bywaja) koiedys myslalem zeby wymorzic butan w putli turystycznej ale temp krzepnieca butanu troszke niskie sa :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekstra dostalem odpowiedz z berlinga ze prowadza detal ale wysylka tylko stolica lub servisco ale mate ma tylko bloczki z dzurkami na srobki do przykrecenia topu i z rowkiem na uszczelke

zaraz polookam sobie jakie ceny maja kurierzy najwyzej pofatyguje sie do berlinga osobiscie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podiose kaskade do gory troche i tyle... ^^

 

ale teraz nie bede tego robil, strasznie zle sie czuje, ledwie chodze o dzwiganiu kaskady nie wspomne...

 

jasiek pytanie- po chu.. masz uzywac butanu jesli mozesz uzyc propanu ktory bedzie mial temp. wrzenia -40C i bedzie znacznie wydajniejszy ?? nie mow ze nie mozna znalezc, zajzyj np. do Leroy Merlin przy piasecznie (kolo Auchan), tam mozna dorwac piekne butle po 600ml propanu czystego do palnikow Brenz'o'matic.. 40zl sztuka.. potem tylko zrobic adaptorek i masz dobre zrodlo freonu..

mam taka butle propanu :)

 

uzywam ja do mojego palnika

 

zadam glupie pytanie ale co to jest ten adaptorek czy jest to ta rurka ktora przyczepiam butle do zaworu serwisowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zamiast szkoly jade do jakiegos sklepu z instalacjami chlodniczymi na ulicy kleszczowej dzisiaj byl tam moj dziadek ktory maial kupic tam kapilare ale oi zapytali sie jakie maja byc koncowki i ile tego ma byc zwinietego a ile ma byc proste

 

nie rozumiem po co pytaja sie ile tego ma byc zwiniete czy to tzeba jakos specjalnie zwijac ?

 

bedac w tym sklepie kupie jeszcze filtr i zawory i bede juz mial wszystkie czesci

 

koncze skraplacz i mysle ze wszystko w tym tygodniu skoncze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arnie czemu ty zawsze musisz problemy sobie stwazac ja wypelniajac zamuwienie do berling wpisalem poczte polska jako srodek transportu i bez problemu mi przyslali poczta (20zl kosztowalo)

napisali

 

Wysyłka tylko za pośrednictwem STOLICY, SERVISCO (na warunkach wynegocjowanych przez firmę Berling Centrum Chłodnictwa).

ale itak podjade zawsze 20z taniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz a my to wszystko pamietamy, no jakie nieszczescie ^^ Tragedia jednostki wobec systemu...

 

 

Zrobilem wlasnie wuzeczek pod kaskade i bede robil ladamoment chlodzenie wody... ale jakos dzwigniecie tych 60kg + masa ramy nie rajca mnie... wpierw jednak zrobie chlodzenie wody ;]

 

Jutro zaprosze kumpla zeby mi pomogl z ta kaskada i podnoszeniem jej.. ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dunno

 

<span style="color:red;">[ciach!]</span>a, nie moge uploadowac zdjec na serwer, caly czas problemy z ftp neo+... qwa..

 

w kazdym razie jutro bede juz mocowal chlodzonko wodne do kaskady, wkoncu bede mogl ja dluzej niz 30-40min potestowac... musze takze po olej POE pojechac do kompresora i bede musial cala izolacje na kompresorze II stopnia rozebrac, odspawac akumulator oleju, wylac caly olej, wyplukac POE, wylac... wyplukac i dopiero nalac... i do tego jak juz wymienie olej to musze miec uklad gotowy bo poe chlonie wode jak gabka :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos sie kiedys pytal czy mozna uzywac butanu, no to ja uzywam go narazie do testowania szczelnosci ukladu. Co do zaworow kulkowych to da sie ich uzywac tylko trzeba sobie przejsciowke zrobic :)

 

1. Jakie powinno byc mniej wiecej cisnienie po wylaczeniu ukladu (tak po godzinie zeby sie ustabilizowalo) ?

2. Jak mam zaizolowac srodek socketa zeby miec dobry odczyt temperatury? (nie wiem skad moja plyta temp. czyta :?, a w sockecie nie ma czujnika lub nie wiem ktory to czujnik )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...