Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

tym ze na zwykly mfc mozesz miec do ~-40C a na kaskadzie -80C spoko

przekonujacy argument, zeby tego nie robic :>

przy temp ponizej -40*C (-50?) struktura procesora zostaje na stale zmieniona, tak wiec nie pochodzi dlugo :>

skad masz takie informacje ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie teraz pociesza to to ze przez te dwa tygodnie od napelnienia nie ulecialo nic gazu :roll: (no chyba ze niezauwazalne ilosci), i to ze nie musze robic nowej izolacji, bo obecna spisuje sie niezle. Za niedlugo moze zamieszcze jakies foty (marnej jakosci bo robione z mojego telefonu, tylko musze kabelek kupic :? )

 

Eddy, wydaje mi sie ze to jest dla kazdego procka inna wartosc, poza tym to co by wtedy bylo z LN cooling?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym ze na zwykly mfc mozesz miec do ~-40C a na kaskadzie -80C spoko

przekonujacy argument, zeby tego nie robic :>

przy temp ponizej -40*C (-50?) struktura procesora zostaje na stale zmieniona, tak wiec nie pochodzi dlugo :>

A niech zdycha, ja moge robic rma i 2x w tygodniu i sztafete na 2 procki :D A w to co mowisz watpie bo sa kolesie ktorzy wiekszosc zycia prockow (pare miechow) na LN2 albo suchym lodzie zap......a

 

Przynajmniej umrze w chwale i z godnoscia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, a moj umarl chyba ze strachu :lol:

ani troche godnosci nie mial, postraszylem go ze wymienie gaz jak na 2600mhz nie pojdzie, a on on na zawal sie przewrocil i oprocz pik pik nie powiedzial do mnie nic wiecej :lol:

 

LN -liquid nitrogen chyba, a co do szkodliwosci niskiej temp to myslicie ze muj duren jezeli byl jakis trafiony to mogl umrzec przez niska temp? ona wkoncu wcale az taka niska nie byla, max -15 nie zimniej. Nie ma na nim zadnego sladu spalenia poprostu doszedl do pewnej temp i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eddy, wydaje mi sie ze to jest dla kazdego procka inna wartosc, poza tym to co by wtedy bylo z LN cooling?

taka wartosc graniczna zaczyna sie od -40 stopni, a jesli chodzi o ciekly azot (LN?), to wiedz, ze procesory po takim chlodzeniu juz nie popracuje na coolerze ;) o ile w ogole jeszcze beda pracowac :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro niska temperatura naprawde bardzo zle dziala na procki to watpie zeby firmy typu Chip-Con zdecydowaly sie wystawic swoje produkty na rynek; to tak jaki z podkrecaniem proc ktory nie byl podkrecany bedzie zyl przykladowe 12 lat a podkrecany 9 wiec czy za 9 lat bedzie zalezalo Ci na tym procesorze?? watpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eddy, wydaje mi sie ze to jest dla kazdego procka inna wartosc, poza tym to co by wtedy bylo z LN cooling?

taka wartosc graniczna zaczyna sie od -40 stopni, a jesli chodzi o ciekly azot (LN?), to wiedz, ze procesory po takim chlodzeniu juz nie popracuje na coolerze ;) o ile w ogole jeszcze beda pracowac :>

Nie popracuja ?

 

A co powiesz na sprzet np. macciego - P4 @ 4.95 i potem 5ghz i dalej mu biega na coolerku spokojnie... I magiczne zegary nie zmieniaja sie...

 

Niedlogo bedziemy mieli okazje sie przekonac jak to naprawde jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe ;) no to zeby nie być gorszy tez zamieszczam foty mojego chłodzenia (narazie w czesciach bo to skladam) jak widać nazbierałem już prawie wszytskie czesci brakuje tylko przewodu do łączenia zaworów ,parownik to juz mam (zrobie z bloku albo dam na frezare jeszcze raz). Pod koniec listopada już powinienem działać :D zamieszczam fote wszystich czesci :

 

Dołączona grafika

 

ogólny koszt wszytskiego jak narazie ~500zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge zrobic jak chcesz. Ten kompresor wyglada mi jakos znajomo, moj tez ma takie wglebienie w obudowie, moglby ktos z was opisac jego moc czy cos, bo ja o moim nic prawie nie wiem, a skoro wygladaja podobnie to moze i wlasciwosci maja podobne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

butle mam ale 60km od krakowa więc musze przywieść i dać do serwisu zeby mi napelnili. Ten kompresor po prawej to 90W jakiś sowiet użyje go jako pompe próżniową. Ten polewej ma moc w granicach 120-140W ,chlodniczka mała od matea ,zawory wiadomo , mam 2m rurki 8/10 i 2m 6/8 + 2x60cm weza gietkiego. Palnik 1750C płomień i 730C surface. Raf jakiego lutu użyłeś??. Kapilara to 3m standartowej lodówkowej chyba 0.9mm albo 1mm innej nie mam jak dostać. Co do stacji nanometrów to zależy jak mi wyjdzie napelnianie ukladu na dotyk ,słuch i wzrok :D. Narazie chce to wszytsko zlutować tak zeby było sczelne ,wypompować powietrze napelnic freonem i jezeli osiagne wystarczajace temp bez nanometrów to dam sobie spokój jezeli nie to kupie w berlingu bo i tak izolacje bede zamawial jak szron pojawi sie na parowniku :D. Raf do ciebie jeszcze jedno pytanko, czy te nasze rurki elastyczne to ucinałeś przy końcu?? bo one mają na koncu takie metalowe wstawki koloru srebrnego i z lutowaniem tego to chyba ciężko?? jak było o ciebie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe A ja bede sprzedawac swoje cudo tylko dopiero gdzies po obronie pracy dyplomowej,... caly uklad zrobiony na samych nowych czesciach oraz wyglada jak ala Premitea, jest mozliwa przebudowa zmiana gazu i wogole.... calos tworzy zmodowanego BigTowera (czarna obudowa)... troche elektroniki zabezpieczajacej + 2 punktowy termometr... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zalozylem dzisiaj fc na proc i to co moge powiedziec to ze dziala :lol: niestety nie wiem jaka jest temp bo w biosie jest NA a w windows obojetnie czy to jest fc wc czy radiator zawsze jest 64*C poprostu plyta Abit BX 133 RAID jest brzydko mowiac z<span style="color:red;">[ciach!]</span>a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia prozba do was i juz wiecej sie nie odzywam na tym forum no chyba ze bede mogl komus jakos pomoc

Koles ktoremu sprzedaje swoje czesci prosil abym zapytal gdzie mozna kupic jakas cienka kapilare bo te moje mu nie odpowiadaja powiedzieal ze sa zbyt szerokie.

Mowilem mu zeby sobie poszukal a on na to ze nigdzie nie moze dostac nowej kapilary na metry.Mowilem takze ze juz kiedys o to pytalem i nie dostalem odpowiedzi ale on prosil zebym tak czy tak zapytal wiec pytam

Czy wiecie gdzie mozna dostac nowa kapilare na metry w warszawie ?

jest to moje ostatnie pytanie wiec naprawde bardzo prosze o pomoc.

 

Barkut powodzenia w nowym projekcie

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...