Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

co za gaz znajduje się w tym pojemniku (wedlug producenta schladza do -65*C)???

Nie ma to nazwy w mojej tabelce (poza ES20) ale bylaby to miesanka R23 i R507... i cisnienia skraplania sa NAPEWNO daleko poza mozliwosciami waszych sprezarek i skraplaczy, ewentualnnie w kaskadzie mozna to uzyc...

 

 

no jak pisze r134a to pewno freon r134a czyli ten niby ekologiczny stosowany w prommie.

Czytaj dokladnie co napisal

 

Watpie zeby mial -65... chyba technicznie temp wrzenia (ale ma chyba mniej...).

Przy prawie idealnej prozni mialby temp. wrzenia -65C, przy atmosferycznym ma -26C

 

-65C na psikaną powierzchnie jeszcze mająca temp dodatnie i wiadomo tu nie ma super hiper kompresora TZRów itp...

To nie zmiania warynkow pracy, TZR itd nic by nie pomogl, pamietaj ze tam jest elastyczna slomka do psikania i ona dziala juz jak kapilara.. jezeli mozna to tak okreslic

 

ani parownika zeby rąbać jak najniższe tempy.

Do TAKIEGO eksperymentu to i blok wodny starczy ;] Dodam odrazu ze kiedys probowalem tego zamrazacza i nie nadaje sie on do niczego...

 

Imo moze jest to r134a ale takiej temp chyba nie ma :/

Napewno nie jest, odsylam do tabelek i pisz posty z rana jak nie jestes nagrzany

 

Berkut jak tam postępy nad kaskadą???

Stoi w miejscu narazie bo nie mam czasu (klasa maturalna)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka:

1. Czy wy używacie tych FC na codzień czy normalnie jedziecie na AC ewentualnie WC?

2. Jak wysoka jest awaryjność takich samoróbek?

Interesuje mnie to ponieważ Raven155 zaczyna dla mnie coś montować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile sobie zazyczyl ?

a co chcesz kupic? :wink:

 

Awaryjnosc zalezy chyba najbardziej od rodzaju uzytych czesci i jakosci zlozenia systemu. Kompresor dziewica i jeszcze w zyciu gazu nie widzial wiec mam nadzieje ze troche przetrzymie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven - zywotnosc kompresora nie zalezy tylko od tego jkaiej jest firmy. Wieksze znaczenie ma to w jakich warunkach pracuje...

 

A to kolejny z niekonczoncej sie serii "robie kaskade" postow... postanowilem odrocic przeplyw w wymienniku ciepla tak zeby miec skraplacz II stopnia wiecznie "utopiony" w freonie... Jedyny problem to to ze moga byc problemy z olejem (czy bedzie wracac do kompresora) ale uporam sie z tym dajac wiecej oleju i zakladam ze przeplyw bedzie dosc duzy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze wpierw pozbyc sie oleju z kompresorow by moc wlac do nich POE i potem "poczarowac"

 

pozatym zrobienie calej kaskady mnie zaczyna wkurzac, zbyt wiele rzeczy nie chce dzialac, chyba zrobie po prostu dwie autokaskady, tam jest mniej rzeczy ktore moglby nie dzialac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahh a pokaz mi kogos kto umial zrobic fc przed zapoznaniem sie z trescia tego topiku (z wyjatkiem berkuta oczywiscie :roll: )

On tez sie uczyl wraz z biegiem topica. Gdy go zakladal mial wiedze na dosc zaawansowanym podstawowym poziomie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, widac doskonale "rozwoj" wraz z rozwojem topic'u... Narazie rozwoj fc stoi na rzecz turbiny gazowej bo dopadlem pompe do oleju... na szczescie czesci z fc doskonale sluza do tej turbinki, np. skraplacze jako chlodnice oleju, troche jest z wc (turbina jest chlodzona woda), sporo mam zabawy narazie ;) Mysle ze jesli sie postaram to z ojcem uruchomie ja w tym tygodniu a przynajmniej w te swieta (musimy juz tylko 1 czesc zlozyc- komore spalania).... jakie to szczescie ze ojciec jest pasjonatem motoryzacji i jak uslyszal o tej turbinie to zrobil taka mine: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajerwerki na swieta sie szykuja ;) jeszcze troche i berkut na ksierzyc poleci (pewnie slyszales o nagrodzie X 10mln USD )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<span style="color:red;">[ciach!]</span>a juz nie wytrzymuje z tym lutowaniem, mam 2 rodzaje cyny Jedna z topnikiem SnPb chyba a druga SnCu i jak probuje lutowac ta z topnikiem to cyna ladnie splywa z kazdej powierzchni a jak ta druga to dobrze polutuje a po zalaczeniu fc jest nieszczelne polaczenie bo cyna odpada lub ma jakies szczeliny.

Krolestwo za cos co sie lepi do miedzi podczas lutowania i nie splywa no i jeszcze zeby wytrzymale bylo najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze tym co ja (miedz z fosforem) bardzo ladnie i szczelnie lapie ale moj palnik ma za mala moc zeby krocce od kompresora nagrzac musial bym kompresor dosc mocno podgrzac a boje sie tego :? albo cos co durzo cynku ma :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...