Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupiłem 2,5m węża za 43zeta a zawory chyba po 5zł kupowałem. Jasiek zawory musisz kupic conajmniej 4 :D :

1. serwisowy do wlutowania do kompresora w ukladzie

2. odpowietrzajacy na stronie wysokiego cisnienia na rurce tlaczacej ktora prowadzi od kompresora do skraplacza

3. na kompresor prózniowy którym musisz odessac powietrze z ukladu i wlasnie do niego potrzeba ci bedzie weza (polaczyc na 2 zaworach kompresor i zawor odpowietrzajacy tym wezem)

4. do butli i nia bedziesz laczyć serwisowy z butla na takich samych zaworach tym wezem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jelen nie wiem jak tobie ale mi starczy jeden zawor serwisiwy ktorym bede odpowietrzal uklad oraz go napelnial

bardzo gowniany pomysl; a weze(zwykle serwisowe do freonu za 23zl netto)kupuje w sklepie "popularna" albo "alfaco"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jelen nie wiem jak tobie ale mi starczy jeden zawor serwisiwy ktorym bede odpowietrzal uklad oraz go napelnial

nie starczy ci... bo :

1. Jak napelnisz układ skoro gdy włączysz sprezarke to tam gdzie bedziesz miał zawór odpowietrzający będzie przepływał strumień powietrza i gazu tam nie wpuścisz... aby napełnić układ musisz mieć ssanie!.

2. Na jakiej zasadzie chcesz strzelnie hermetycznie połączyć butle z zaworem serwisowym :D?? jak waz ma takie same końcówki na takie same zawory

3. Jak chcesz hermetycznie oddessać powietrze z układu skoro na drugim kompresorze nie będziesz miał zaworu :o jak są przecieki spowodowane brakiem odpowiednich zaworów to ci bedzie cały czas ssał i nie wytrzujesz przecieku ani tego czy już jest "dość"

4. ODŁUŻ TEGO MAJKA TEN SPORT NIE JEST DLA CIEBIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jelen nie wiem jak tobie ale mi starczy jeden zawor serwisiwy ktorym bede odpowietrzal uklad oraz go napelnial

nie starczy ci... bo :

1. Jak napelnisz układ skoro gdy włączysz sprezarke to tam gdzie bedziesz miał zawór odpowietrzający będzie przepływał strumień powietrza i gazu tam nie wpuścisz... aby napełnić układ musisz mieć ssanie!.

2. Na jakiej zasadzie chcesz strzelnie hermetycznie połączyć butle z zaworem serwisowym :D?? jak waz ma takie same końcówki na takie same zawory

3. Jak chcesz hermetycznie oddessać powietrze z układu skoro na drugim kompresorze nie będziesz miał zaworu :o jak są przecieki spowodowane brakiem odpowiednich zaworów to ci bedzie cały czas ssał i nie wytrzujesz przecieku ani tego czy już jest "dość

4. ODŁUŻ TEGO MAJKA TEN SPORT NIE JEST DLA CIEBIE!

 

 

Nie rozumiem jakie masz problemy ale powiem Co jak ja to robie.

Do zaworu serwisowego jest podlaczony waz ktory idzie do rurki ssacej na kompersorze nr 2.

Wlaczam kompresor nr2, palcem zatykam rurke ktora pwinna byc zakonczona razworem serwisowym. wlaczam komresor.Po jakims czasie uklad jest pusty wtedy zamykam zawor serwisowy.

Mamy juz pusty uklad wiec wystarczy podlaczyc waz z gazem aby uklad byl pelny.

A to ostatnie zdanie to wielki LOL jeszcze zoabaczysz !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bez ssania to układu raczej dobrze nie napełnisz :D bo nie bedzie gaz wprowadzony w rotacje!. Ej jak ty teraz masz takie problemy i żal ci na zawory to co bedzie z napełnianiem i kalibracją :D. Miałeś w ogóle w rękach taki wąż?? bo wydaje mi sie ze nie! ma od dwa zakończenia na takie same zawory! tak więc na butli tez musisz mieć taki zawór i na kompresorze ! bo inaczej będziesz miał nieszczelnie i nie oddessasz dobrze powietrza ani dobrze nie napełnisz... bez ssania jak mówie to raczej tego układu nie napełnisz przzwoicie szczególnie ze tam są cisnienia na załączonym kompresorze nawet ogromne wiec to co bedziesz wpuszczał bedzie ci wylatywac bo tam jest strumień powietrza w ruce tłoczącej. A zatykać palcem to se możesz wiesz co... samo opróżnianie trwa ~30min więc sobie troche potrzymasz :D. O kalibracji na twój sposób z jednym zaworem to już nie mówie... którędy bedziesz wypuszczać gaz??? skoro butla będzie przyłączona do zaworu?? aby kalibrować musisz mieć conajmniej dwa zawory jeden na kompresorze a drugi w układzie, nastepne to do urządzeń z którymi będziesz łączył w tym przypadku butla i kompresor próżniowy. Jak teraz masz takie problemy to strach pomyśleć co będzie potem :o. Rób Rób sobie ja ci nie przeszkadzam przynajmniej kompetentni ludzie od fc mają ubaw :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Nie wiemni jak u ciebie ale u mnie oproznieniu ukladu trwa pare minut

 

2 Nie mam gazu w butli tylko w sprayu wiec to torszke komplikuje sprawe

 

3 Jak napelniam uklad to kompresor jest wlaczony wiec jest SSANIE !

 

4 Masz racje nie widzialem nigdy takiego weza lecz mysle ze bez problemu mozna go jakos zmodyfikowac tak zeby podlaczyc go odrazu do ssacej

 

5 Uklad kalibruje na sluch

 

 

6 Nie mysl ze pozjadales wszystkie rozumy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. hahah to fajnie opróżniasz :D nie znaczy ze jak nic nie leci to nic nie ma :D juz widze twoje próżnie :D

2. to powodzenia z gazem w spray'u :D hhehe widze full kompetencje przejściówek na sylikonie? :D

3. Pomyśl logicznie jeśli masz czym! ,jezeli jest zawór na rurce tłoczącej to jak może być włączony na ssanie!!?? kompresor ssanie ma w dwóch miejscach! na rurce ssącej i na zaworze serwisowym o którym ci cały czas mówie że będzie i potrzebny drugi!, Na ssącej raczej sie nie da więc musisz zastosować zawór serwisowy na kompresorze! ,przeciez na tłoczącej gdzie jest duze cisnienie i są strumienie gazu to ci nie ma siły napełnić! tam nie ma ssania! musisz zastosować zawór na kompresorze

4. zdaje ci sie... mozesz co najwyzej porobic przejsciówki u tokaza ale to wyjdzie dorozej niz zawory!

5. Kalibrowałeś kiedyś ukłąd? ja widze ze ty FC nigdy na oczy nie widziałeś! co to znaczy kalibrować na słuch?? słyszysz tylko jak paruje w parowniku nie usłyszysz nic wiecej! ,kalibrowanie układu polega na dostosowaniu odpowiednich cisnien w układzie! a bez zaworów ,termometra lub manometrów tego nie zrobisz!. Przeczytales gdzies jak bero pisał ze na słuch! nie ma takiego rodzaju kalibracji !!! są dwie : manomentrami (taka jak powinna byc) wypuszczasz lub dodajesz gazu tak aby cisnienia wyrownaly sie bylo odpowiednie do danego obciazenia na parowanie freonu. Ewentualnie kalibrujesz termometrem tzn. dodajesz gazu i wypuszczasz cały czas zczytując temp z parownika do jak najmniejszej przy danych obciazeniach. Bez zaworu na kompresorze nie ma siły w ogóle wupuścić jakoś sensownie gaz do układu i go kalibrować!!!

6. Nie pozjadałem tylko ty poprostu nie wiesz o czym mówisz ! próbuje ci pomóc bo to co zrobisz wątpie zeby działało sensownie! brak ci podstawowej wiedzy ZOSTAW TEGO MAJKA TEN SPORT NIE JEST DLA CIEBIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tworzyć nowego tematu więc pytam się tutaj.

 

Czy tylko gaz ma takie właściwości że po rozprężeniu spada jego temperatura? Czy jest może jakaś ciecz o podobnych właściwościach?

 

Dzięki. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jelen ja napelniam uklad przez zawor serwisowy a nie przez rurke tloczaca !!!!!!!!!!

 

Wiem ze gaz w sparyu to nie jest wspaniale rozwiazanie lecz narazie to musi mi wystarczyc

 

Tyle razy juz napelnialem uklad i go oproznialem ze wiem po glosie jaki z siebie wydaje czy gsazu jest wystarczajaco

 

I <span style="color:red;">[ciach!]</span>a nie mow ze nie wiem o czym mowie bo moj uklad juz dzialal i na butanie temperatury byly calkiem OK wnioskujac z tego jaki szron robil sie na parowniku.

Temperatur nie podam choc bardzo bym chcial (nie mam termometa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jelen ja napelniam uklad przez zawor serwisowy a nie przez rurke tloczaca !!!!!!!!!!

 

Wiem ze gaz w sparyu to nie jest wspaniale rozwiazanie lecz narazie to musi mi wystarczyc

 

Tyle razy juz napelnialem uklad i go oproznialem ze wiem po glosie jaki z siebie wydaje czy gsazu jest wystarczajaco

 

I <font color="#FF0000">[ciach!]</font> nie mow ze nie wiem o czym mowie bo moj uklad juz dzialal i na butanie temperatury byly calkiem OK wnioskujac z tego jaki szron robil sie na parowniku.

Temperatur nie podam choc bardzo bym chcial (nie mam termometa)

to gdzie masz umieszczony ten zawór :o odpowietrzający ma byc na tłoczącej bo tam jest najwyzsze cisnienie! , zmienia postac rzeczy jezeli napelniasz przez serwisowy na kompresorze ,ale dalej pozostanie problem kalibracji... na jednym zaworze coś nie bardzo to widze... wiesz napelnic propanem to 1! zawsze bedzie raczej szron bo sa ujemne ale pozniej po zalozeniu tego na proca będzie zwała...!! sam szron na parawniku nic nie znaczy! z takiego "samego szronu" mozna zejsc jeszcze o 20C w dół spokojnie... więc nie wiem jak ty budujesz ten układ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 nie mam zaworu odpowietrzajacego, uzywam tylko zaworu serwisowego.

To wszystko jest teraz takie nieprofesjonalne bo postanowilem podejs do sprawy tak ze wraz z uplywem czasu bede ulepszal swoj uklad.

To pozwoli mi szybciej zobaczyc efekty ,rozlozyc wydatki na raty oraz lepiej poznac zasady jakimi rzadzi sie FC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no qrwa jezeli zalujesz 6zl na zawor serwisowy to <span style="color:red;">[ciach!]</span>j z tego tematu bo to sie robi malo zabawne; kombinujesz jak kon pod gore i przychodzisz sie tu zalic zasmiecajac topic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 nie zale sie tylko tlumacze Jeleniowi dlaczego postapilem tak a nie inaczej

 

2 nie chodzi o zawor za 6 zl tylko o butle z r134a ktora nie jest tania

 

3 sam takimi bewznadziejnymi postami zasmiecasz topic (wiem ze sam tez tak czasem robie)

 

4 widze ze przyczepiles sie do mnie od czasu mojej reakcj na twoja propozycje (nie bede tu pisal o co chodzilo bo ty i jak dobrze wiemy)

 

5 jak masz jakies problemy do mnie to pisz na PW bo przeciez tobie bardzo zalezy zeby nie zasmiecac topicu

 

6 koncze sie tlumaczyc.Jezeli dobrze pujdzie i nie bede mial zadnych pytan na ktore nie bylo odpowiedzi w topicu to nastepnym razem napisze po ukonczeniu mojego uladu

 

PS jutro o 16 jade do hurtowni chlodnictwa w warszawie, jak ktos z poza stolicy chacial by zeby mu cos kupic to piszcie, moge sie tez zapytac o cos co chcieli byscie wiedziec np. cene jakiejs czesci

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS jutro o 16 jade do hurtowni chlodnictwa w warszawie, jak ktos z poza stolicy chacial by zeby mu cos kupic to piszcie, moge sie tez zapytac o cos co chcieli byscie wiedziec np. cene jakiejs czesci

 

pozdro

możesz podać dresik tej hurtowni ? szukamy ładnych skraplaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jedziesz do Thermo Schissen kolo Auchan w piasecznie ? Jutro tam jade po olej do kompresorow, zawory serwisowe dodatkowe, zobacze czy sa skraplacze przy okazji

 

Szkoda ze nie mam butli na R23 : Bym odrazu kupil, ale przynajmniej mnie kusic nie bedzie i porzadnie zrobie uklad zanim uruchomie- bedzie to majstersztyk po ktorym ludzie beda juz tylko kopiowac moj projekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jast na ulicy kleszczowej jak chcesz to sprawdze jaki jest dokladny adres

 

ps. jak to "Szukamy ladnych skraplaczy" ?

no szukam takiego ładnego małego do 2kw co by do danfoss'a sc12c pasował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymek zapytam o ten skraplacz moze bede meli jakis katolog to wezme przeskanuje i Ci wysle

 

Berkut to nie ten sklep o ktorym ty mowisz.

Zycze ci aby twoj uklad zadziwil swoja wydajnascia nawet Ciebie

azaz jak możesz to znajdź adresik tej hurtowni to pojadę tam jutro i zobaczę co mają na stanie

 

do szczescia jeszcze tylko brakuje poza tym urządzenia rozruchowego (jutro to zamawiam) and way we go

 

re5pect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podal bym Ci adres jednak wiem tylko ze jest to na ulicy kleszczowej.Ulica ta nie jest chyba zbyt dluga a sklep jest naprawde woidoczyn (o ile dobrz pamietam :) ).

Szczrze mowiac to sam nie wiem czy tam trafie.

Dokladny adres mogl bym ci podac kolo 17 bo wtedy powinienem byc w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podal bym Ci adres jednak wiem tylko ze jest to na ulicy kleszczowej.Ulica ta nie jest chyba zbyt dluga a sklep jest naprawde woidoczyn (o ile dobrz pamietam :) ).

Szczrze mowiac to sam nie wiem czy tam trafie.  

Dokladny adres mogl bym ci podac kolo 17 bo wtedy powinienem byc w domu.

no ulica jest sporawa... a to jest sklep/hurtownia ? jakaś nazwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...