Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie doszlem czesciowo dlaczego tak sie dzieje ze przez uklad przestaje plynac freon- chyba zamarza butan :/

 

narazie znalazlem 3 rozwiazania tego problemu: uzyc czystego propanu, podgrzewac rurke ssaca albo obnizyc ladunek miesznaki na tyle ze butan nie zamarza na sciankach rurki ssacej... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peltiery nie maja sensu, po prostu byloby to zbedne obciazenie kompresorow

 

a do -270 to nie zejde w zyciu, mozliwe ze kiedys zrobie chlodzenie za pomoca CO2 ale w nic wiekszego nie bede sie pakowal... za drogie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz Berkut ze rurka ktora odprowadza juz rozprezony butan zamarza ??. Czyli jest niezle zimna ?? Mozesz ja ogrzewac poprzez chlodzenie jakiegos malego obiegu wody ktory by chlodzil np. chipset i k.graficzna ewentualnie RAM 8) Masz wtedy pare pieczeniu ugotowanych na jednym ogniu :lol: Znaczy kilka mrozonek na jednej lodowce :lol:

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wpadlem na ten pomysl pare dni temu i sie Ciebie pytalem jaka temp ma rurka z juz rozprezonym gazem, ale widac nie przeczytales tego. Myslalem nad FC bo moze pod choinke odziedzicze stara lodowke i zastanawialem sie jak tu schlodzic wiecej elementow niz tylko procka. Wstepne ogledziny mojej lodowki (stary Minsk) wykazaly ze ta rurka powrotna jest chlodna, lecz wiadomo lodowka pracuje cyklicznie i ta temp to jako ciekawostke traktowalem dlatego zadalem pytanie Tobie :lol: Jakby to byl niewielki obieg wody czyli 2 WB, pompka, jakis wymiennik ciepla z ta rurka i pare centymetrow rurek to szybko by sie schladzala ta woda i juz mozna krecic karte lub wyciskac wieksze FSB z chipsetu :lol:

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam po co Ci oba kompresory naraz. Zrob uklad sterujacy ktory bedzie zalaczal na zmiane te kompresory wtedy nie beda sie przegrzewac. Stracisz temperatury sporo ale za to bedziesz mial bezpiecznie no i pradu tyle to nie zezre. A nie probowales chlodzic tych kompresorow woda?? Pewnie da sie do nich przymocowac naokolo rurke miedziana i puscic przez nia wode :lol: Hehe ja to mam pomysly jak nic bariera -100 przelamana 8)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze dwa pracujace razem dadza Ci nizsza temp, pytanie tylko czy to cos zmieni w podkrecalnosci procka. Jakbym sie wkoncu zmobilizowal i wzial za to FC to IMHO -20 to jest temperatura ekstra jak dla podkrecania. Ponizej mozna zejsc tylko dla sportu i zobaczyc co sie stanie. Jezeli juz uzylbym 2 kompresorow to po to zeby pracoway cyklicznie na zmiane, ewentualnie przez 1/4 czasu razem zeby zbic nieco temp. Kolejne pytanko ile czasu zajmuje tym monstrom zeby zeszly na minimum oczywiscie z obciazeniem ??

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie robilem test obciazeniowy palnikiem.... nie zrobil na tym bloku wiekszego wrazenia, raptem w spodniej czesci coldplate'a lud sie rozpuscil (po 2 stronie wciaz byl szron, podobnie jak caly blok) tylko problem w tym ze wszystko zamarza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta, u Ciebie to moze przechodzi a u mnie jak ojciec zobaczy ze mam wlaczony telewizor na StandBy to zaraz wylacza z glownego wylacznika. Juz kombinowal jak mi wylaczyc modem i HUB-a ktore mam wlaczone caly czas bo rozdzielam internet do kolezanki, ale nie udalo mu sie to kombinowal z korkami :lol: Wytlumaczylem mu jakos ze to caly czas musi byc wlaczone i ciagnie tylko 1W to polecial na klatke i patrzyl jak szybko licznik sie kreci 8) Takie uroki mieszkania z rodzicami ktorzy sa dosc staromodni :?

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz moge napisac, w temp -274 wszystkie przewodniki, polprzewodniki robia sie nadprzewodnikami, wiec procesor i reszta polprzewodnikow poprostu przestalby dzialac (zrobilobysie ogolne zwarcie i to bez oporow) :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...