Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie sa objawy zawilgoconego oleju ? Tzn czy mozna to jakos rozpoznac przed skladaniem agregatu.

 

ps. sygnaturke mialem juz znacznie wczesniej niz ta mierna reklama sie pojawila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr lepiej miec za kazdym razem nowy, no chyba ze prezerwatywy tez 2 razy uzywacie :P

a jak sie filtra nie uzyje to co sie urodzi? :lol:

 

zeby nie było, ze ot, to dam linka: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=174268 - bo nie kazdy do chłodzenia wchodzi ;)

 

TANIO SREBRO!!!!

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kszonek, ja od pietacha dostalem kiedyś miedź 12mm jak kupowałem pozostałosci po jego twórczości,

zrobiłem z tego bloki na mosy ;)

szerokosć 66mm, pisaj do neigo pewnie ma cos więcej, igomako z tweaka tez ma dostęp do miedzi ale nei wiem jakich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kszonek, ja od pietacha dostalem kiedyś miedź 12mm jak kupowałem pozostałosci po jego twórczości,

zrobiłem z tego bloki na mosy ;)

szerokosć 66mm, pisaj do neigo pewnie ma cos więcej, igomako z tweaka tez ma dostęp do miedzi ale nei wiem jakich...

12 mm...... ta, ale ja potrzebuj tak troche dwa razy wiecej :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie sa objawy zawilgoconego oleju ? Tzn czy mozna to jakos rozpoznac przed skladaniem agregatu.

Częstym objawem jest zamarzanie drobinek wody w zaworze rozprężnym i tamowanie przepływu.

 

Do olejów estrowych i poliestrowych można użyć papierku lakmusowego - te oleje na skutek reakcji

z wilgocią zyskują kwasowość, co powoduje przebarwienie papierku. Nie wiem jak będzie z mineralką,

ale myślę, że możesz śmiało użyć starego oleju, chociaż zmiana na świeży olej jest jak najbardziej

wskazana. I zaślepianie portów kompresora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, jak sie tak ekstremalnie chlodzi procka, ze szron powstaje, to jak on topnieje to zalewa woda plyte glowna powodujac zwarcie... jak to rozwiazujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, jak sie tak ekstremalnie chlodzi procka, ze szron powstaje, to jak on topnieje to zalewa woda plyte glowna powodujac zwarcie... jak to rozwiazujecie?

izolacją dzięki której nie ma szronu tam gdzie nie trzeba ...:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malo miejsca? nie wiem jak w gigabyte ale ja na asusie mam ogrom.

 

masz 2 mozliwosci:

 

1 wycinasz kwadracik z maty armaflexowej z wycietym miejscem na socketa i ewentualne inne zeczy

 

2 latwiejszy sposob - bierzesz tasme samoprzylepna z armaflexu tniesz na odpowiednie paski oklejajac miejsce do okola socketa, izolacje parownika daj nieco za duza to stworzy to szczelna komore w ktorejjest zamkniety parownik.

 

ja robie tak od wiekow i zyje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 latwiejszy sposob - bierzesz tasme samoprzylepna z armaflexu tniesz na odpowiednie paski oklejajac miejsce do okola socketa, izolacje parownika daj nieco za duza to stworzy to szczelna komore w ktorej jest zamkniety parownik.

tez tak robie, ale tak sie ostatnio zastanawiam jak to chloerstwo odkleic. :lol: np na gware jak plyta by jechala.... toz to cholerstwo tak trzyma, ze hej..... ale pomysle jak mobo padnie (puk puk), narazie nie mam co sie martwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zobaczylem jak daleko jestem z tylu w kwestii tego co sie dzialo w chlodzeniu ;) Eh te samochody ;)

 

Dzis wykminilem jedna rzecz i pora na to by dziadek rozruszal kosci

 

drzyjcie ;]

Edytowane przez berkut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zobaczylem jak daleko jestem z tylu w kwestii tego co sie dzialo w chlodzeniu ;) Eh te samochody ;)

 

Dzis wykminilem jedna rzecz i pora na to by dziadek rozruszal kosci

 

drzyjcie ;]

:gitarzysta2: :twisted2:

Czekamy, ciekawe co pokażesz <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zobaczylem jak daleko jestem z tylu w kwestii tego co sie dzialo w chlodzeniu ;) Eh te samochody ;)

 

Dzis wykminilem jedna rzecz i pora na to by dziadek rozruszal kosci

 

drzyjcie ;]

comeback w wielkim stylu? hmmm w zimnym stylu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam chłodzdenie może i ma ale co zapoda na testy? :P

 

trudno będzie się teraz przebić na 1 miejsce w spi....

Nie zartuj ...wystarczy Yonah i mobo do niego ...chyba nawet WC by wystarczylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytam wystarczy radiator ktory ma jakies wentylator dmuchajacy na niego

 

mysle ze w chlodny dzien starczy sam radiator

 

smieszne ze to co my robimy na kaskadach, ln2, agregatach etc nowe procki wykreca na pasywnym radiatorku

 

afaik conroe kreci 10min na pasywnym chlodzeniu intela... ma ktos jakies pytania ?

Edytowane przez berkut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@berkut

jesli pewna osoba spelni swoja obietnice to wysle do mnie jutro conroe i mobo

jednak wszelakie wyniki jakie na nim zrobie nie beda brane pod uwage jako rekordy, a przynajmniej nie bede sie domaga i nie zycze sobie aby ktos to zrobil za mnie

 

chcemy sie bawic? robmy to uczciwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@berkut

jesli pewna osoba spelni swoja obietnice to wysle do mnie jutro conroe i mobo

jednak wszelakie wyniki jakie na nim zrobie nie beda brane pod uwage jako rekordy, a przynajmniej nie bede sie domaga i nie zycze sobie aby ktos to zrobil za mnie

 

chcemy sie bawic? robmy to uczciwie

gratulujemy zabawek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...