Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

no fakt od czegos trza zaczac :D

takaba czy jest kolo ciebie gdzies jakis szrot/zlomowisko itp. ??

jak jest to poszukaj. Powinni cos miec co by sie nadawalo na skraplacz moze ci odstapia za 1 piwo :P

a moze i kompresor sie znajdzie... (o to jest pytanie...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zlomowiska samochodowe w okolicy, ale ponoc nie wytrzyma taka nagrzewnica tych cisnien. A agregatu chyba na samochodowym sie nie znajdzie ;) Sprezone powietrze? Temp. wrzenia -193C, przeciez lodowka tego nie uciagnie (tzn. nie skropli) poza tym w komp shopie to buteleczka 50ml ze 30zl kosztuje, a chyba trzeba wiecej do napelnienia agregatu. Na poczatek to moglbym sprobowac z oryginalnym skraplaczem, lub rurka miedziana, chlodzona woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na poczatek proponuje:P :

-skraplacz: pare metrow miedzianej rurki chlodzonej woda (co wy na to??) + nagrzewnica do odprowadzenia ciepla z wody...

-

ale przeciez bedzie musial kupic pompke za ~70zl to ja za tyle kupilem swoj skraplaczyk na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zlomowiska samochodowe w okolicy, ale ponoc nie wytrzyma taka nagrzewnica tych cisnien. A agregatu chyba na samochodowym sie nie znajdzie ;) Sprezone powietrze? Temp. wrzenia -193C, przeciez lodowka tego nie uciagnie (tzn. nie skropli) poza tym w komp shopie to buteleczka 50ml ze 30zl kosztuje, a chyba trzeba wiecej do napelnienia agregatu. Na poczatek to moglbym sprobowac z oryginalnym skraplaczem, lub rurka miedziana, chlodzona woda.

hehe :D

chodzilo mi o taki skraplacz od urzadzen chlodzniczych ew. skraplacz od klimy sam.

a co do powietrza to sie to tak nazywa ale w srodku jest ciekly freon r134a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie wy sie udajecie w poszukiwaniu kompresorow (wlasnie gdzie?) ale ja poszedlem takim samym tropem co zwykly smiertelnik tzn serwis sprzetu AGD i mowie ze chce jakis tani 100 W uzywany agregat od lodowki lub zamrazarki, i zaczela sie dluga i pasjonujaca rozmowa ;) Gostech chyba wziol mnie za pogietego gostka ze cos mi odbilo i chce sobie samemu lodowke zlozyc :) Przede wszystkim jednak to mowi ze nie uda mi sie dobracwyliczyc srednicy kapilar, paremetrow parownika i skraplacze itd, itp. A pozniej nie dam rady tego napelnic. I wlasnie obawiam sie ze ten gostek ma racje... Polecal mi qpno calej zamrazarki i kombinowania z nia. Tylko Agregan uzywany 70zl, nowy 200zł, lodowka uzywana od 300zl. No i ogolnie rzecz biorac nie wiem co zrobic. Bo czy ja dam rade ten kompresor uruchomic? (pytanie retoryczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest problem z tymi technikami, oni sobie nie zdaja sprawy z tego jak rozny jest system do kompa od "zwyklego"

Czyli co sugerujesz ze to nie w lodowce to ma znaczenie, ale w kompie nie jak zrobie, z jakich komponetow i o jakich dlugosciach - bo jakos tak to zrozumialem. A 70zl to dobra cena? Bo tu widzialem ze ludzie maja za 1 browc od qmpla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parownik w lodowce to pogieta rurka przez ktora przeplywa ten caly freon, typowy blok od wc tez ma budowe zblizona do rurki (jedna strona wplywa, druga wyplywa :)) w takim razie jakie dodatkowe modyfikacje musi miec parownik do cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no musi wytrzymac duze cisnienie i miec wieksza powierzchnie odparowawywania... na ktorejs stronie jest pokazane jak taki parownik zrobic.(z miedzianej pozdstawki zwykcje miedzianej rurki od C.O. i paru miedzianych drutow) Na poczatek polecam taki maly (np. taki jak na stronie berkuta o mini fc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oswieci mnie ktos co to w ogole kaskada? A teraz troche glopie pytanie czym sterowany jest kompresor? Tzn. jaki uklad i bazujac na jakich danych wlacza i wylacza kompresor, bo chyba nie tylko termostat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaskada to jest takie duuuuze fc a mianowice kilka fc polaczonych w jedno (pierwsze fc chlodxi drugie itd.)

kompresor nie jest niczym sterowany. po prostu podlanczasz do pradu i chodzi az go wylaczysz albo sie zepsuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. co to znaczy pierwsze fc chlodzi drugie? Chlodzi skraplacz drugiego, czy jak? 2. To jak rozumiec to zdanie "Włączamy kompresor od układu, następnie wciskamy butle na maxa tak żeby gaz zaczął lecie i otwieramy zawór kulkowy, kompresor zacznie ciągnąć gaz (butle nadal trzymamy wciśniętą) napełniamy układ tak długo aż kompresor przestanie wciągać gaz, wtedy zamykamy zawór i odłączamy butlę i przejściówkę" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. co to znaczy pierwsze fc chlodzi drugie? Chlodzi skraplacz drugiego, czy jak? 2. To jak rozumiec to zdanie "Włączamy kompresor od układu,  następnie wciskamy butle na maxa tak żeby gaz zaczął lecie i otwieramy zawór kulkowy, kompresor zacznie ciągnąć gaz (butle nadal trzymamy wciśniętą) napełniamy układ tak długo aż kompresor przestanie wciągać gaz, wtedy zamykamy zawór i odłączamy butlę i przejściówkę" ?

PROSZE PRZECZYTAJ TOPICK dowiesz sie naprawde wielu ciekawych rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak wiem, sorry. Przeczytalem sporo tego, ale na prawde nie jest sie tak latwo tu czegos dowiedziec, bo nie ma du podstawowych informacji, tylko opisy jak to berkut upruznil, napelnil, wykalibrowal sprzecior.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. co to znaczy pierwsze fc chlodzi drugie? Chlodzi skraplacz drugiego, czy jak? 2. To jak rozumiec to zdanie "Włączamy kompresor od układu,  następnie wciskamy butle na maxa tak żeby gaz zaczął lecie i otwieramy zawór kulkowy, kompresor zacznie ciągnąć gaz (butle nadal trzymamy wciśniętą) napełniamy układ tak długo aż kompresor przestanie wciągać gaz, wtedy zamykamy zawór i odłączamy butlę i przejściówkę" ?

1.tak a na koncu procesor...

2. zle rozumujesz to nie tak :/

3. Przeczytaj topic plz!!! (mi tez sie nie chcialo ale przeczytalem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra skoro mnie prosicie to przeczytam, zreszta ciagle to robie ale nawet po pare h dziennie to i tak trwa, ja mam tez inne rzeczy na glowie :) chociarz dzisiaj i w ciagu ostatniego tygodnia tylko to czytam... (tzn nie tylo ten topic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...