Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

:arrow:  Jakiej maty używacie do zaizolowania parownika i innych część ukladu ( prosze o nazwe )

Płyty neoprenowe

 

:arrow:  Czemu warto zainwestować w wąż stalowy?

Bo wtedy FC jest bardziej user friendly, łatwiej się montuje/demontuje np. parownik

 

:arrow:  czym róznią się te filtry niebieskie od tych podłuznych miedzianych  

Te miedziane to separatory oleju, one dużo razy lepiej odzielają olej

od freonu niż niebieskie filtry

 

:arrow: Czy długość rur w układzie ma wpływ na jego wydajność  

Najważniejsza jest rurą jest kapilara, jej długość decyduje o wydajności całego FC

 

:arrow:  Jak sie mocuje te węze stalowe do parownika ? Czy koncówki na końcu tych węzy mozna zamówić jakie się chce? Jakie są najlepsze

I tak i nie. Można zamontować gwinty na parowniku i skręcić na nich

węże stalowe. Albo można przylutować kawałek rury miedzianej do

węża.

 

:arrow:  Na jakie rzeczy trzeba zwórucić uwage przy wyborze skraplacza ( nie kazdy moze sobie pozwlić na trzymanie 1,5 KW wentyla w pokoju  :lol: )

Myślę, że przy kompresorze o maksymalnej mocy chłodniczej do 150W

wystarczy skraplacz o wymiarach 10cm x 20cm x 15 cm (patrz skraplacz

diody)

 

:arrow:  Czy przy robieniu próżni w układzie nalerzy wszystkie rurki podgrzać palnikiem do 200-250 stopni ?

Po co :?:

 

:arrow:  Czy warto zainwestować w manometry ?

Tak, warto. Są bardzo pomocne przy orientacji stanu FC, czy nie ma

zbyt wysokiego ciśnienia, czy nie ma przecieków itp.

 

:arrow:  Czym róznią się zwykłe manometry olejowe ( te za chyba 28 euro) od tych tablicowych ( coś koło 10 euro ) Które są lepsze do takich małych układów jak wy macie  

Olejowe? Pierwsze słyszę

 

:arrow:  Jakim lutem najlepiej lutować części układu. Jezli brązem to jakim ?  

Nie wiem

 

:arrow:  co tam słychać u radka_marko i jego FC  :wink:  

On nie ma czasu na takie zabawy i dlatego nie bywa u nas

 

Powiem ci szczerze, słabo czytałeś temat ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze, słabo czytałeś temat ;(

:oops: Wiesz jak się pierwszy raz to czyta to wydaje się troche niezrozumiałe :) musze chyba 2 raz jeszcze to przeczytać.

Olejowe? Pierwsze słyszę

Olejowe róznią się tym od tych badziew za 5 euro ze wskazówka tak nie skacze tylko chodzi płynnie. Jezli [ciach!] głupoty prosze mnie poprawić

Najważniejsza jest rurą jest kapilara, jej długość decyduje o wydajności całego FC  

Wiem ze kapilara ma najwarzniejszy wpływ na wydajnośc FC . chodziło mi raczej o to czy jak zastosuje większą długośc rurek w układzie czy wpłynie to na wydajność czy poprostu będe musiał doładować więcej freonu :wink:

 

:arrow: Apropo tego brązu to kótry jest najlepszy do lutowania układu ale zby dało się nim lutować przy pomocy mopp gazu

 

senk ju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: Wiesz jak się pierwszy raz to czyta to wydaje się troche niezrozumiałe :) musze chyba 2 raz jeszcze to przeczytać.

Święta prawda, nie zapomnij też o notatkach ;)

 

Wiem ze kapilara ma najwarzniejszy wpływ na wydajnośc FC . chodziło mi raczej o to czy jak zastosuje większą długośc rurek w układzie czy wpłynie to na wydajność czy poprostu będe musiał doładować więcej freonu  :wink:

W sumie długość moim zdaniem nie jest zbytnio ważna, ale warto

postarać się, aby była w miarę mała (m.in. dlatego, że możesz

oszczędzać na freonie)

 

:arrow: Apropo tego brązu to kótry jest najlepszy do lutowania układu ale zby dało się nim lutować przy pomocy mopp gazu

Nie jesteśmy botami, więc czekaj, aż ktoś napisze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: czym róznią się te filtry niebieskie od tych podłuznych miedzianych

 

Te miedziane to separatory oleju, one dużo razy lepiej odzielają olej

od freonu niż niebieskie filtry

 

8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwsze testy na propanie: 1.8A@3,15ghz 1,775V windows -1*C (na parowniku-24*C) stress 20 min prime95 +6*C (na parowniku-20*C) i od razu pytanko: dlaczego jest taka duża różnica temp. między parownikiem a CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tonic przyhamuj troche bo piszesz o zeczach o ktorych masz malo pojecia jak widze. Manometry olejowe sa poprostu lepsze od tamtych za 10euro.

Separatory oleju? Tonic a widziales kiedys separator oleju? chyba nie. Tamte miedziane po prostu sa mniejsze, ale szybciej sie zuzywaja przy czestych wymianach gazu.

Układ nagrzewa sie w celu odparowania wody, przy czym nie trzeba az tak mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pytanko do Berkuta.

 

Jak jeszcze miałeś układ na propanie to jak rozwiązałeś problem zamarzania układu ? Niestety nie moge tego znaleść na forum :(

Układ nagrzewa sie w celu odparowania wody, przy czym nie trzeba az tak mocno

Czyli trzeba podgrzać do około 200 stopni rurki w układzie , parownik,skraplacz,filtr( :?: ). Większość za was używa węży stalowych, Czy je tesz się podgrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vapo przy procku 1,8A@3.0 1,85v ma -7*C w stresie na parowniku a na procku +20*C tu to jest. Czyli nie jest z moim układem tak źle. Różnica temp. między parownikiem a cpu jest tu nawet o jeden stopień większa niż u mnie. A tak nawiasem mówiąc da się coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popo, odczytami o temp procka sie nie przejmuj. U mnie w abicie czujnik tak wariuje ze raz pokazuje -5C a raz 20C po samym zresetowaniu kompa. A temp tak srednio mialem -30C na tamtym duroniku, teraz jeszcze nie jest za dobrze skalibrowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erni, jak podgrzewasz uklad to caly, inaczej tam gdzie bedzie zimy zostanie wilgoc, 200'C to przesada, woda paruje juz w 100'C przy normalnym cisnieniu, a wraz ze spadkiem tego cisnienia spada temp punktu wrzenia. Jezeli masz kompresor ktory jest w stanie wytworzyc proznie na poziomie 20mbar odparujesz wode juz przy 20'C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czym mozna poznac, ze filtr jest zuzyty (ten maly, miedziany)??

jak wszyscy wiedza sa tam male biale kuleczki higroskopijne.. one pecznieja pod wplywem wilgoci czy jak????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie gdzie w warszawie oprocz berlinga moge kupic mate izolacyjna w mniejszych wymiartach niz 2mx1m ????

 

moze ktos ma jej za duzo i chcial by troche odsprzedac ???

 

Prawdopodobnie bede zmuszony kupic ten kawal 2x1 wiec jesli ktos by chcial troche kupic to zapraszam na prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...