Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

kszonek własnie mi przypomnialeś :)

 

Piotres masz moze jeszcze kilka metrów tej kapilary 0.7 ??(cos kiedys mi sie o oczy ;) obiło.

 

Kiszonek do roboty :)

 

Tu akurat przesadziłem z iloscia czynnika spokojnie w idle dawał -28 na ronsonie.

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kszonek własnie mi przypomnialeś :)

 

Piotres masz moze jeszcze kilka metrów tej kapilary 0.7 ??(cos kiedys mi sie o oczy ;) obiło.

 

Kiszonek do roboty :)

 

Tu akurat przesadziłem z iloscia czynnika spokojnie w idle dawał -28 na ronsonie.

1698602[/snapback]

Ekhm.... Nie jestem taki jak berkut, wiec sie za tego KISZONKA nie obrażę ale żeby mi to było ostatni raz :]

 

No własnie jak z ta kapilara, bo ciezko dostac taki rozmiar.... Tez byłbym zainteresowany.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o kompresorku który jest po regeneracji, czy takie nadają sie do wfc?

cena 100zł firma .... ? nie wiadomo, montowane w urządzeniach elektrolux.

1700346[/snapback]

To pewnie jest to elektrolux skoro z elektrolux :] w kazdym razie robia kompresory. zalezy tez co oznacza "po regeneracji", bo jak pomalowany tylko to wiesz.......... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać że nie jest nowa, ma jakieś ryski i taka... pochlastana :D

moc 110 W, czyli do "chillera" myśle ze styknie, nie iwme tylko czym to można napełnić, butle propan butan taka do kuchenek mam, ale nie iwme czy to moze być...?

 

Edit

pokręciłem się dzisiaj koło domu i na domowym złomowisku znalazłem to , ro produkcji 90, polskie zakłady "tarnów" :lol:, moc kompresora 512W a napędzany jest na R 12, to co miało być kapilarą wg mnie, ma wewnątrz 3mm średdnicy 0o, kolejna rzecz to to że koło kompresora było coś w kształcie dużego filtra do oleju, do tego szła rurka (stalowa!) od skraplacza, a wychodziła do kompresora potem filtr a potem rurki chłodzące :D, hmm, całość zasilana prądem 3 fazowym, agrega waży 16 kg, jest potęzny, martwi mnie że jedna z wyprowadzonych rurek ze skraplacza jest metalowa, można to jakoś naprawić? użyc do czegoś? może to być kompresor serwisowy? :P

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać że nie jest nowa, ma jakieś ryski i taka... pochlastana :D

moc 110 W, czyli do "chillera" myśle ze styknie, nie iwme tylko czym to można napełnić, butle propan butan taka do kuchenek mam, ale nie iwme czy to moze być...?

 

Edit

pokręciłem się dzisiaj koło domu i na domowym złomowisku znalazłem 1700808[/snapback]

eeeeh, nie mogłes dac foty kompresora tylko dajesz lodowy :P Mysle ze do czegos sie nada, jako serwisowyto sprawdz jaka ma pojemnosc. A jak do układu to moc spora, az nadto, wiecej hałasu i ciepła niz pozytku IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest akumulator freonu, w takim stanie jak on jest to ja bym go wyrzucil a na drugie pytanie ci nie odpowiem bo nie rozumiem pytania czemu skraplacz ma metalowe rurki :P

 

to tak jakbys spytal czemu kiedys malowali auta na berzowo, bo taka mieli farbe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najśmieszniejsze jest że jedna jest metalowa a druga miedziana :P

no ale podejrzewam że w samym skraplaczu są miedziane i to kwestia przytulowania wyprowadzeń :P

 

W kompresorku jest całkiem sporo freonu 8), a ten akumulator w zwykłym fc jest potrzebny?no i jak, na serwisowy (czyli ja rozumiem to tak ze uzywany do opróżniania układu z powietrza i innych substancji) kompresor sie nadaje prawda?

 

Jak ustatkuje sie majątkowo ( myśłe ze kwestia 1 tyg :D ) to chyba kupie ten kompresor po regenaracji, myśle że na 1 raz bedzie ok, i używając tego skraplacza od tamtej zamrażary zrobie sobie wfc na podstawe dokonań piotresa*

Teraz poszperam za stacją manometrów kielicharką itp... myśle że ten palnik co mam, pseudo palnik, wystarszy do lutowania rurek, bo brąz rozpływał sie jak bawiłem sie kiedyś :D

a jeszcze wczesniej poszukam drugiej takiej zamrażarki bo kiedyś były u nas dwie :P

Dobrą drogą podążam zimni koledzy ? :P

 

Edit:

Czy jest coś takiego jak możliwość regulowania mocy wfc? znaczy wiem że jest, ale jeszcze do tego nie doszedłem :P tylko czy ja sobie poradze z takim cymś? :P

 

* wiem, "zrobie sobie" to zbyt delikatnie powiedziane [;

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 2 rodziny na 100 na mojej ulicy nie mają... pomecze starszego to mi zrobi włącznik i ucywilizuje to jakoś.... może jego pare lat szkoły elektrycznej nie poszło na marne :D

 

Fuck! ten skraplacz jest fully made of steel :x

ani grama miedzi czy alu... :x

spawać umiem, musiałbym dorwać końcówke taką żeby wspawać ja :lol: jedna jest :lol:....

tylko nie iwem czy nie lepiej zakupić z prawdziwego zdarzenia...:/

wentylator bzyczy porządnie a w zimie zaspy może robić :D

a R12 w komprresorze jest w piz.... troche sie wylało ... i znikło za pare h, wsiakło w drewno :o (albo wyparowało: | )

nie wiem co z tym kompresorem zrobić... czy go na serwisowy dać czy użyć do pierwszego fc :D

 

P.S

starszy przerobił kiedyś silnik trójfazowy na taki napędzany jedną fazą, władował chyba jakieś kondesatory czy jak i idzie :D, ale czy z kompresorem tez tak można? :?:

 

P.P.S

co z robić z 30m rurki miedzianej od tej chłodziarki, jest troche spłaszczone nie idealnie okrągła.. : |

 

a tak wogóle taki układ z tym kompresorem na R12 można zatankować propan buutanem takim do kuchenek? :P

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopcy nie wiem jak mi moje fc wyjdzie, ale jak narazie dobrze mi idzie, bardzo malym kosztem mam sprzet dobrej klasy :D

 

new zapineczki, ogolnie to wymiataja

http://www.rybamcz.boo.pl/zdjecia/zapinki/

 

no i cacy parowniczek, do tego

http://www.rybamcz.boo.pl/parownik/

 

no i kompresorek, taka sredniawka sc18cm B)

http://www.rybamcz.boo.pl/zdjecia/danfoss%20sc18cm/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuck! ten skraplacz jest fully made of steel :x

ani grama miedzi czy alu... :x

spawać umiem, musiałbym dorwać końcówke taką żeby wspawać ja :lol: jedna jest :lol:....

tylko nie iwem czy nie lepiej zakupić z prawdziwego zdarzenia...:/

Myślę, że taki skraplacz ujdzie.

 

a R12 w komprresorze jest w piz.... troche sie wylało ... i znikło za pare h, wsiakło w drewno :o (albo wyparowało: | )

nie wiem co z tym kompresorem zrobić... czy go na serwisowy dać czy użyć do pierwszego fc :D

Żaden czynnik chłodniczy przy ciśnieniu atmosferycznym i temperaturze otoczenia ~20*C nie ma ciekłej

formy. To co wsiąkło, to zapewnie olej.

 

Ja myślę, że ten kompresor to trochę overkill, tj. przesada.. ogromna moc na tak małe obciążenie (takie same

rezultaty uzyskałbyś na dwukrotnie słabszym kompresorze).

 

P.S

starszy przerobił kiedyś silnik trójfazowy na taki napędzany jedną fazą, władował chyba jakieś kondesatory czy jak i idzie :D, ale czy z kompresorem tez tak można? :?:

Czemu sam nie spytasz się starszego? Weź pod uwagę, że silnik elektryczny jest zamknięty w stalowej

obudowie - na zewnątrz masz jedynie przyłącza elektryczne.

 

a tak wogóle taki układ z tym kompresorem na R12 można zatankować propan buutanem takim do kuchenek? :P

1705023[/snapback]

Można, tylko, błagam, rób to bezpiecznie, tj. kombinuj w przewiewnym pomieszczeniu (a najlepiej

na zewnątrz), mając kogoś kto może w razie wypadku Ci pomóc, miej także gaśnicę pod ręką.

 

ryba - nie wiem czy próbowałeś, ale skromnością się nie popisałeś :P

 

Parownik i zapinka pierwsza klasa, kompresor fajniutki.. nasuwa mi się pytanie, ta paczka kondensatorów to

samoróbka? Do czego służy? Pytam się, bo niedługo będę chciał opracować schemat elektryczny do jednego

kompresora, która wymaga dwóch kodensatorów, startowy i do podtrzymywania pracy, wliczając w to termostat etc.

Edytowane przez Tonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz Tonic, jak szalec to szalec :P a to co jest przy danfossie to nie mam zielonego pojecia, spr czy dziala, zaplacilem i wyszedlem z tym bydlakiem, cena calkiem "fajna" jak na taki kompresorek

 

parownik to koszt 40 zl za wykonanie i 10 zl za material :D

 

zapineczki robione na CNC, wiec jakosc musi byc pierwsza klasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no -100 się zbliża :)

 

A teraz pare pytańz innej "beczki" :)

Obudowa Prometei(Vapo LS):

-jaka grubość blachy alu została użyta??

-jak wygląda mniej wiecej konstrukcja?? (tzn czy jest sam spód jako blacha i do niej przynitowany przód/tył i góra razem??

-czy przód i tył to jeden kawałek blachy??

-ile by mniej wiecej kosztowała blacha ALU (STAL) na taką konstrukcję??(chodzi o sam stelaż bez boków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no -100 się zbliża :)

 

A teraz pare pytańz innej "beczki" :)

Obudowa Prometei(Vapo LS):

-jaka grubość blachy alu została użyta??

-jak wygląda mniej wiecej konstrukcja?? (tzn czy jest sam spód jako blacha i do niej przynitowany przód/tył i góra razem??

-czy przód i tył to jeden kawałek blachy??

-ile by mniej wiecej kosztowała blacha ALU (STAL) na taką konstrukcję??(chodzi o sam stelaż bez boków

1719299[/snapback]

jesteś pewien że prometa ma obudowe z alu ?

aluminium jezt po ok 27pln/kg ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mamy pojęcia co to może być :lol:

1718496[/snapback]

Z ciekawości do czego chcesz zastosować ten gaz? Jest to zapewne acetylen. Tworzy mieszankę bardzo wybuchową z powietrzem. Temperatura zapłonu wynosi -20. Ulega gwałtownemu rozkładowi przy dużym ciśnieniu lub o obecności katalizatora. Temperatura krytyczna 35 stopni.

Ja by z tym do domu się nie zbliżał a co dopiero do komputer :-)

Edytowane przez hpx4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...