Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

jak sie piotres chwali etylenem to ja sie tez pochwale, jednym z katow w moim pokoju zatytuowanym "kompresory" :P

 

http://gorajec.net/raven/smiecie/danfossmadness.jpg

uprzedzam pytania zaden nie jest na sprzedaz, wiekszosc to nowki :wink:

O czy ja tam widze serca moich nowych układów :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oOoOoO widze mojego przydacznego sc18cm i pikne zapineczki :P

 

ps. jak sie chwalic to tez to zrobie, moze nie tak efektywnie jak chlopcy wyzej :(

 

dzisiejsza paczka od ravena

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko....

 

Ile "zużywa" się orientacyjnie litrów LN2/godzinkę benchingu?

ja zuzywalem srednio 7 litrow/h

 

Dowiedziałem się u sprzedawcy LN2, że np jak mój kuntener ma 50cm wysokości i 5cm średnicy to całość wyparuje po około 30min, zaraz sprawdze ile wchodzi L do takiego kontenera :)

Cena azotu to 200zł za 30l i jest to ilość minimalna, wypożyczenie dewara do przewozu wiąże się z kałcją 3kzł ( :mur: ) :P

 

Wie ktoś czy można w czymś innym przewozić LN2 zeby nie ulatniało się szybko?

 

W takim kontenerze jak mój mieści się ok 1L cieczy.

Matiz po 30 minutach owszem ale bez obciazenia ja mam parowniki do ln2 wszytskie o wysokosci 50cm i srednicy 54 to bez obciazenia i 45 min bedzie ci parowac! a pod obciazeniem to niestety LN2 szybko ci wyparuje :) najlepiej to miec druga osoba ktora caly czas dolewalaby Ci LN2 do kontenera a Ty wtedy spokojnie moglbys sobie pobenchowac B)

 

Transportowac LN2 w sumie to tylko w dewarach (mozesz sprobowac jakiegos duzzzego termosu na herbatke :wink: - zreszta do benchowania trzeba zaopatrzec sie w pare litrow wiec to raczej kiepska opcja) I niech nikomu nie przyjdzie do glowy tranportowac LN2 w szczelnie zamknietym naczyniu :D

 

EOT

 

Rav ladny masz kacik w pokoju najbaradziej jednak interesuja mnie te zapinki - leca juz do mnie? :D (wygadalem sie i teraz tylko czekac az Raven dostanie zjebke od rybki :wink: )

 

UP

 

Sorry jeszcze raz za maly OT ale moze sie to aktualnie zainteresowanym przydac

 

w ofercie labsoft http://www.labsoft.pl/attachments/cennikdew.pdf ...

 

...znalazlem styropianowe pojemniki 4l z pokrywka za 180zł wszystko wskazuje ze sa to pojemniki do transportu LN2/przelewania z duzych dewarow do mniejszych naczyc etc... a nie na probki. Zastanawia mnie ile 4 litry LN2 w takim pojemniku wytrzyma - jesli 24h i wiecej to bedzie to dobra alternatywa (2 takie pojemniki i 1h benchingu na poczatek juz mamy).

Edytowane przez Scoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś gdzieś widziałem tabelke z porównaniem różnych gazów , temp skraplania , cisnienie i temp parowania , ale nie moge teraz znaleści , mógłby mnie ktoś nakierowac na jakiegoś linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapinki sa moje, przeciez mowilem ze wysylam przyciety material na zapinki, pozsatym dostalem je w srode a paka do ciebie poszla w pon wiec nierealne to ;P

 

no i chyba by nie pasowaly zwazywszy na 42mm otwory do moich parownikow

Edytowane przez RaVeN155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapinki sa moje, przeciez mowilem ze wysylam przyciety material na zapinki, pozsatym dostalem je w srode a paka do ciebie poszla w pon wiec nierealne to ;P

 

no i chyba by nie pasowaly zwazywszy na 42mm otwory do moich parownikow

a to tera wszystko jasne ale tak czy siak paka w poniedzialek poszla a do dzis jej nie ma - tylko czekac az mnie Luks za laga za***** :blink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Przyszedl czas na DFI Nf4 i Venice ...bo sie biedaczek strasznie pocil - polecialo na niego FC z Aspera i R290/R600a :D

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Obecnie po wlaczeniu agregatu schodzi do -46*C (podstroilem nieco i teraz jeszcze lepiej trzyma load) .

 

Idle ok. -38/-39*C .

 

Stress (zaleznie od Vcore - od 1.65 do 1.8 V) - -35 /-33*C

 

Izolacja jest tak zrobiona by mozna bylo uzywac FC 24/7 .

 

Poki co doszedlem do 3050 mhz z mego Venice ...jeden z tych swiezych E6 (kupiony w niedziele) ...

 

Screeny zarzuce wkrotce .

 

PS 1. Na AXP 2.82 ghz/2.05 V temp. sa podobne - nie udalo mi sie wejsc ponad -30*C :ok: .

 

PS 2. To FC jest nadal na sprzedaz, PM me if you want ... :D

 

pozdro

piotres

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem gdzie ty u piotresa widzisz fajna grafa? na PCI-nonEXPRES :D :? Szkoda ze piotres ma nowe venice, one bez selekcji bez rewelacji sie kręcą.. ach gdybym mial 3k ZL to bym sie juz dogadywal o twoje FC piotres!

 

ps. Widze u cieie stacja dokuja ca od slki :) pogon ja na FC :P

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem gdzie ty u piotresa widzisz fajna grafa? na PCI-nonEXPRES :D :? Szkoda ze piotres ma nowe venice, one bez selekcji bez rewelacji sie kręcą.. ach gdybym mial 3k ZL to bym sie juz dogadywal o twoje FC piotres!

 

ps. Widze u cieie stacja dokuja ca od slki :) pogon ja na FC :P

3k za to fc na asperce :blink: ?

 

a to tera wszystko jasne ale tak czy siak paka w poniedzialek poszla a do dzis jej nie ma - tylko czekac az mnie Luks za laga za***** :blink: :wink:

Luks jest wyrozumiały :wink: Wystarczy, że ładnie wykończysz jego 4 nowe zabawki :-P Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo ja wiem... nie znam cen ;) W sumie berkut za tyle chce sprzedac/sprzedał swoja kaskada, a on napewno wiecej potrafi niz FC na asperce

 

No to była raczej jedyna w swoim rodzaju okazja ... i była to cena duuużo niższa od wartości kaskady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem gdzie ty u piotresa widzisz fajna grafa? na PCI-nonEXPRES :D :? Szkoda ze piotres ma nowe venice, one bez selekcji bez rewelacji sie kręcą.. ach gdybym mial 3k ZL to bym sie juz dogadywal o twoje FC piotres!

 

ps. Widze u cieie stacja dokuja ca od slki :) pogon ja na FC :P

Ja tam odrazu zauwazylem lekki powiew kpiny w wypowiedzi Masell'a :lol: ..i duzo ramu :lol:

 

To S3 Virage 4MB :lol:

 

NIE no co Ty - ja za to FC chce mniej niz 3 razy mniej :D ... 1 k zl do dogadania :D .

 

No mam SL45i .. jakos telefony mnie tak nie kreca ...wiec mi styka :-P

 

Obiecany MAX :

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=49527

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

1.79 V/ -40*C parownik

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest max screen :D

 

Ludzie to tylko kupiny tydzien temu na gieldzie E6 0537, a nie zaden selekt :-| , a Wy jak widzicie FC to chcecie bym od razu Bachusa gonil :lol:

 

Dajcie mi Procka ... :D ew. sprzedajcie za dobra kase :D

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nawyk phase-changera widac :lol:

 

A tak serio to napisalem ...moge kupic ...byle by nie po chorej cenie :)

 

pozdro

piotres

pozycz fc to pokręce troche u siebie :P chwilowo brak funduszy na oc (wszystko przez mobo <_< )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...