Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

Podziw ze twój Codegen wiecznie żywy :) oj piotres ty nie myśl o procku selekt tylko o zasiłce :lol: ale skoro daje rady i jest tak ładnie zmodowany to aż chce sie do niego zwracać "koduś"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziw ze twój Codegen wiecznie żywy :) oj piotres ty nie myśl o procku selekt tylko o zasiłce :lol: ale skoro daje rady i jest tak ładnie zmodowany to aż chce sie do niego zwracać "koduś"

Koduś :lol: pieknie daje rady ...nawet na 3.05 ghz Venice@ 1.79 V i do tego BH6 @3.5 V :D . Napiecia trzyma uwazam wzorowo jak na takie O/C - 12v kolo 11.90 V, 5v- 5.05v, 3.3v- jakies 3.32 V :D co tu chciec ? :-P

 

Jednak ...aby was juz nie szokowac kupilem (prawie :lol: ) Antec'a 550W TP B) ... na dniach powinien do mnie przyjsc .

 

pozdro

piotres

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koduś :lol: pieknie daje rady ...nawet na 3.05 ghz Venice@ 1.79 V i do tego BH6 @3.5 V :D . Napiecia trzyma uwazam wzorowo jak na takie O/C - 12v kolo 11.90 V, 5v- 5.05v, 3.3v- jakies 3.32 V :D co tu chciec ? :-P

 

Jednak ...aby was juz nie szokowac kupilem (prawie :lol: ) Antec'a 550W TP B) ... na dniach powinien do mnie przyjsc .

 

pozdro

piotres

 

hahah piotres kupil anteca bo juz nie mial czym napedow zasilac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie blizej masz, moge ci wydzierzawic prometeie jak ja skoncze modowac

niach niach, jak skończysz modować to prosze o kontakt :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko grzaleczke masz slaba bo ja ja przygotowuje bardziej pod fx57 i x2 no ale mysle ze sie proma nie pogniewa

 

gruby w litrach to bedzie gdzies 1/2hp :P nie no tak na serio to pomnoz pojemnosc tloka przez obroty i ci wyjdzie ile na minute

 

np danfoss sc12cl 12ccm i chyba 3000 obrotow = 2160 litrow na godzine? nie wiem moze dobrze licze moze nie ale ten danfoss jest odpowiedni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kogos interesuje duzy skraplacz do fc z kimatyzatora ?? dla zainteresowanych moge przeslac zdjecia

cena to jakies 100zl

gg 8122398

 

 

 

 

http://onephoto.net/info.php3?id=207264 <--- zdjecie

to nie gielda, idz w odpowiednie miejsce z tym, pozatym z cena przegieles, malo kto da 100 zl za skraplacz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest bardzo atrakcyjna poniewaz ten skraplacz jest kilku krotnie wiekszy niz zwykle skraplacze oraz nieporownywalnie bardziej wydajny

sklada sie z dwoch skraplaczy o grubosci 2,3cm po 20 rurek poziomych... wymiary calgo skraplacza to 4,5x51x81 co daje dlugosc samych rurek 32m!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna by bylo go lekko przerobic i by dawal rade na 2-3 uklady, ale po co takie bydle ? gdzie w dzisiejszych czasach kazdy patrzy zeby jego agregat byl jak najmniejszy i jakos wygladal (chyba berkut tylko sie tym nie przejmowal :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna by bylo go lekko przerobic i by dawal rade na 2-3 uklady, ale po co takie bydle ? gdzie w dzisiejszych czasach kazdy patrzy zeby jego agregat byl jak najmniejszy i jakos wygladal (chyba berkut tylko sie tym nie przejmowal )

http://allegro.pl/show_item.php?item=63087348

No i oto są tego efekty :) chyba juz z pół roku sprzedaje swoją kaskade i coś mu to nie idzie :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=63087348

No i oto są tego efekty :) chyba juz z pół roku sprzedaje swoją kaskade i coś mu to nie idzie :D :D

bo kto normalny tego potrzebuje i da za to 3 kola ? jak ktos chce kaskade to sobie ja sam zrobi, to nie jest dla zwyklego usera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdefiniuj naprawde dobrze :> bo jak mam byc szczery to naprawde dobrej jeszcze w polsce nie ma, wszystkie zrobione ktore widzialem mialy miejsca ktore dalo sie poprawic jedne mniej inne wiecej.

W pełni się z Tobą zgadzam.

 

Dlatego między innymi moja kaskada idzie do kasacji, i narodzi się od nowa całkowicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z Tobą zgadzam.

 

Dlatego między innymi moja kaskada idzie do kasacji, i narodzi się od nowa całkowicie :)

taaa z własnego prochu ;)

 

a z tym ze na kaskade za 3 tysiaki nie ma chetnych to nic dziwnego. Normalny user jak ma 3 tys to sobie lepszego proca kupi, a overclocker to nie ma takiej kasy a jak chce miec reon w domu to sobie sam zrobi. Wiecej fun.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by byl normalny to by se nie robil tylko kupil bo taniej duzo wychodzi i duzo bardziej pro jest, nikt nie zrobi bardzo dobrego agregatu za pierwszym razem.

Edytowane przez RaVeN155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by byl normalny to by se nie robil tylko kupil bo taniej duzo wychodzi i duzo bardziej pro jest, nikt nie zrobi bardzo dobrego agregatu za pierwszym razem.

cos powatpiewam w twoja teorie, trza ja obalic B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos powatpiewam w twoja teorie, trza ja obalic B)

Nie rozumiem twojego rozumowania w tej kwestii.

 

Ktoś kto chce mieć pożądne freonowe chłodzenie i ma kasę, to faktycznie powinien zgłosić sie do osób które sie tym zajmują X czasu, którzy potrafią to zrobić dobrze i profesjonalnie.

 

Oczywiście, można sie pokusić o stworzenie własnego agregatu za tą kasę...pytanie, ilu ludzi będzie sie czulo na silach stworzyc go ? Tu już nie chodzi o kasę i chęci, tylko o ogólne ryzyko związane z tym "sportem"...gazy są czesto wybuchowe, niezbyt dobrze działają na ludzi, sa gazy wysokociśnieniowe (np. co2)...juz nie mówie o poparzeniach czy odłamkach lutu pod ciśnieniem.

 

Popieram Ravena, ze za pierwszym razem sie nie zlozy dobrego agregatu. Zlozyć, to może i sie zlozy (nietrudno wzorowac sie krok w krok na innych projektach) to nie trudnosc, ale czy będzie dzialal tak jakbysmy chcieli, czy bedziemy potrafili go wykalibrowac, czy bedziemy w pelni pewni ze wszystko jest szczelne itp.

 

Juz nie mówię, ze wszyscy build`erzy FC mają swoje pomysły usprawniające dzialanie systemu które wprowadzają w życie budując taki układ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o to ze pierwsze fc mozna zlozyc prawie samemu (to wchodzi kwestia ile mamy kasy na narzedzia serwisowe)

 

moze jutro wkoncu zloze to montrum co zaczelem skladac w sierpniu chyba :D ale od tego czasu moje fc przerodzilo sie z brzydkiego kaczatka w..... takie male cacko

 

moze sie uda ze sprzecik bedzie w srodku I ligi, nie mowie ze nie bylo/bedzie wiekszych/mniejszych problemow z budowa, szczegolnie z kasa, ale to sie zobaczy jutro, ale to zalezy czy paczka od ravena przyjedzie do mnie, a wiec do jutra panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadszedł czas napełniania ukłądu ;)

moje pytanie jest następujące:

jak i skad wziąć węże do napełniania układu tak żeby podeszły pod wentyle serwisowe, i czy obejde sie be manometrów?

po 2 może ktoś zapoda opis krok po kroku jak to zrobić? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...