Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie masz manometrów to kicha, ale procedura wygląda tak...

 

Robisz próznie, podłączasz butle z gazem do zaworka na lini ssącej...włączasz kompresor i wpuszczas gaz seriami, aż do oszronienia sie parownika i żeby ssąca też sie oszronila az do kompresora.

 

Potem pod obciązeniem bedziesz kalibrowal, zeby szron przed kompresorem sie konczyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hinco

 

to Ty juz :blink: łał..... ja mialem zapal ale mnie zaskoczylo liceum...... a szkoda.....

narazie chce tylko sprawdzićczy to co użyłem do budowy (wymiennik(rurka fi 12 mm w rurce 28 mm CU) i kompresor) będą sie nadawać

 

Chce zobaczyć wreszcie szron :D

 

zrobiłem wymiennik pudło mam wsio rozplanowane ale....

-czy wymiennik da rade?

-czy kompresor nie zabije hałasem

-czy wentyl zostanie czy trzeba zmienić...

 

to wszystko okaze sie jak jakoś przekonam starszą aby mi wypozyczyła zamrażarke żeby władować do niej butle propan buutanu żeby wyssać sam propan, po 2 dalej nie wiem skąd, jakie jak sie nazywają te węże do napełniania,

kupić w pneumatyce czy w chłodnictwie?

 

A tak btw, chciałęm żeby to było małe centrum dowodzenia kompem ;) Chce uzyc 3 termometrów (otoczenie chłodziwo, kompresor) cpev do regulacji mocy mam, pompke (grundfos) mam -kurzy sie gdzieś w garażu, no i próbuje uporać sie z wentylem, zrobiłem sterownik obrotów ale coś schrzaniłem i świruje.. ;/

@ LukeXE

to czy kupie manometry to nie problem $$ mam ale nie uśmiecha mi sie wydac z 350 na takie co miał piotres, a sam boje se kupować chłamu, czegoś nie odpowiedniego....

Byle do soboty :D

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tez mam problem z napełnieniem

kupie chyba ronsona bo w miare tani jest ale nie mam pojęcia jak podłączyć butle do zaworka, ma ktoś jakiś pomysł??

ja wiem ze trzeba to połączyćwęzykiem

patrz - piotres dzisiaj dał foty i są na jednej jak napełnia układ

 

no włąsnie, propan zostawic czy kupićcoś (co?) lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze trzeba to połączyćwęzykiem

patrz - piotres dzisiaj dał foty i są na jednej jak napełnia układ

 

no włąsnie, propan zostawic czy kupićcoś (co?) lepszego?

ciezko tobie bedzie kupic jakis inny gaz, bo nawet butla r22 to spory wydatek jak za duzo przy tym nie robisz, radzil bym zrobic tak jak ja, wycieczka na miasto/okolice i szukac zakladow co lodowki napelnia:

 

- moga dac tobie butle po freonie, przerobic i napelnic np 1-2kg jakiegos gazu

-odsprzedac/dac jakis niepotrzebny sprzet

 

wszystko idzie zalatwic tylko wystarczy troche pogadac, wyjasnic do czego to i co sie buduje (super wypasne chlodzenie do kompa :D) cos sie zawsze moze trafic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ryba

jak to dać bulte po freonie

przeciez nie które butle są jedenorazowe to jak napełnisz??

pisalem przecie przerobic, raven twierdzi ze mozna, u mnie czlowiek tez tak twierdzi, czyli mozna B)

 

 

[ciach!]c zawor zwrotny i wspawac serwisowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ryba

jak to dać bulte po freonie

przeciez nie które butle są jedenorazowe to jak napełnisz??

ja widzialem butle jednorazowe po ok 50 zł gdzieś,,, to nie majatek a starczy chyba na kilka układów(?)

 

może udam sie z butlą po mappie z zaworkiem serwisowym na miasto ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie - co to jest akumulator i czy wymiennik ciepla na linii ssacej jest wymagany.

Jakie sa zaleznosci kiedy jest on w ukladzie, kiedy go niema.

 

Czy mozecie polecic jakies dobre publikacje dotyczace teorii chlodnictwa- przedewszystkim, zasady dzialania i wplyw poszczegolnych elementow w tym takze technologia dzialania zaawansowanych agregatow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś pod ręką tablice, jakie gazy można stosować zamiennie?

chodzi mi głównie o r 507

ten koleś od aukcji butli ma właśnie r 507, w moim mieście mieszka i nie iwem czy mam brać ten gaz czy nie nadaje sie!?

pomoże ktoś?

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie polecic jakies dobre publikacje dotyczace teorii chlodnictwa- przedewszystkim, zasady dzialania i wplyw poszczegolnych elementow w tym takze technologia dzialania zaawansowanych agregatow.

 

Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze ostatnio nikt nie pokazywal nowych ukladzikow, to moze ja sie wkoncu zaprezentuje, droga byla dluga i meczaca oraz maxymalnie pod gorke

 

wpierw komponenty z czego to powstawo wogole:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

tak to mniej wiecej powstawalo, a teraz to co tygryski lubia najbardziej, czyli fc z placu boju ostatnich kilku dni

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

niestety przykra prawda, malo gazu i nieszczelnosc na wlocie do zaworu, przez weekend nic nie moglem zrobic az do dzis :)

 

agregacik z nowa izolacja (trzeba dokonczyc bo tasmy zabraklo <_< )

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

no i kochane temp i szronik

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

pod obciazeniem testera wlasnej roboty uzyskalem -35 stopni wiec efekt jest dobry, pozniej jak wykopie jeszcze skas tasme izolacyjna to zaizoluje bartona i go pomecze, ale jak narazie wszystko syci

 

Przy okazji chcialem podziekowac szczegolnie Ravenowi za wiele cennych porad, i wszelka pomoc przy skladaniu tego "grata" :P niedlugo sie odwdziecze ladnie...., Pitowi202 za wykonanie cudownych zapinek i b-platow, oraz poganianie mojego malego lenia, oraz tym co kompletnie w moje ambicje nie wiezyli :)

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ryba, fajny sprzęcik, gratuluje zdolności i czekam na ładne wyniczki oc:)

na obecnym sprzecie nie liczyl bym na to :( moze jak pokatuje kolegi abita to cos zmieni, jak narazie dfi daje [gluteus maximus] na calej linii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu nosze się z zamiarem zrobienia fc

zastanawiam się nad zakupem kompresorka maneurop lt 28 jh 4 na R 502 , 380v , pojemność cylindra 67 cm3

czy on nadał by się na autokaskade ?? nie jes ciutke za mocny :D , ile takie cos może "żreć" prądu ?? coby ciekawego można z niego stworzyć , heh doradzcie coś :lol:

Edytowane przez rhezuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu nosze się z zamiarem zrobienia fc

zastanawiam się nad zakupem kompresorka maneurop lt 28 jh 4 na R 502 , 380v , pojemność cylindra 67 cm3

czy on nadał by się na autokaskade ?? nie jes ciutke za mocny :D , ile takie cos może "żreć" prądu ?? coby ciekawego można z niego stworzyć , heh doradzcie coś :lol:

Mówisz o tym kompresorku ?

http://allegro.pl/show_item.php?item=75084365

 

jak tak to masz tu dodatkowe foty od sprzedawcy

http://members.lycos.co.uk/muciekwch/maneurop/

 

tez byłem zainteresowany, ale z tego co juz rozmawiałem z expertami, zamocny, po drugie musisz miec 3 fazowe zasilanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiedzałem dzis złomy i widzaiłem dos sporo różnych kompresoków , ale przeważnie "łyse" bez żadnych kabli i elektroniki , zastanawima sie czy bedą działaty jak sie je poprostu podłączy do prądu , czy trzeba jakieś "moduły sterujące" czy coś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiedzałem dzis złomy i widzaiłem dos sporo różnych kompresoków , ale przeważnie "łyse" bez żadnych kabli i elektroniki , zastanawima sie czy bedą działaty jak sie je poprostu podłączy do prądu , czy trzeba jakieś "moduły sterujące" czy coś ???

No musisz miec kondensator startowy, ale z tego co wiem e musi byc oryginalny, mozes go wziac od innego kompresora. Tez chciałem sie wczoraj wybrac na zlom ale czasu zabrakło <_< (odkurzanie itd... :angry: )

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...