Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

po przeczytaniu twojego artykulu mam jasny umysł co do tego typu modyfikacji ( myślałem jednak ,że będziesz chłodził procesor bezpośrednio-jak w vapo a nie przy pomocy wody czy borygo ) ,jednak nadal jestem pod wrażeniem ,mam tylko jedno pytanie czy wytwarza to mniej chałasu niż wentylator delta (czy nie jest to dokuczliwe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dalej maly problemki ze szczelnoscia ukladu, w miejscu laczenia sprezarki z skraplaczem (skraplacz jest z rurki stalowej (wydarty z lodowki)) i cziezko ja polaczyc z miedziana rurka :-( niby ta rurka stalowa jast powlekana biedzia ale i tak dalej slabo trzyma :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo tych studiow informatyki- czy ma tam szanse dyslektyk i dysortografik czy jestem z gory zdyskwalifikowany... :/

Ja jakoś sobie radze, ale czasem są duuuże problemy na examinach pisemnych : napisze wszystko a i tak mnie uleje i pier**** ze to przez pismo, ale jakos dziwnym trafem jak 1 duperela jest źle to akurat odczyta

 

Profesorzy SUXXXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowilem poznac chociaz pobierznie ten temat i doszedlem do wniosku ze skonstrulowales Gazowe Urzadzenie Chlodnicze Wykorzystuje się w nich zjawisko obniżania się temperatury gazu podczas rozprężania; sprężanie gazu odbywa się w sprężarce; gaz może krążyć w układzie zamkniętym albo otwartym, tj. po rozprężeniu i ochłodzeniu jest wypuszczany bezpośrednio do chłodzonego pomieszczenia (w twoim przypadku paronik)---- TAKA JEST MOJA TEORIA(potwierdz ja lub zneguj)

 

ty uzywasz jakies mieszanki propanu i butanu a co z freonem "freon 12 (dichlorodifluorometan CCl2F2) jest gazem bezwonnym, niepalnym, mało toksycznym, temp. wrz. –30°C" jest to niska tem. dla ciebie moze za mala ale "inne f. — np. freon 11 (CCl3F), freon 21 (CHCl2F); f. mają niskie temp. wrz" czyli chyba nizsze atutem sadze ze jest jego nie toksycznosc i fakt ze ma duze czasteczki

 

znalazlem tez jaks tabele niektorych mieszanin chlodzacych i np jakas o tem wrzenia - 45 ma sklad "Lód(snieg) 3(czesci), wodoroweglan potasu 4"

- moze jest to pewna alternatywa

 

moze wydawac sie do komus jakas herezja ale nie mialem czasu sie nad tym zadtanowic pozostawaim to wam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berkut troche sie znasz natym to powiedz mi cos takiego gdybym zrobil sobie co2 w jakims zbiorniku w ORT: ORT: ORT: kturym panuje cisnienie atmosferyczne to muglbym to przepompowac kompresrem do lodowki do tych zoltych pojemnieczkow w ORT: ORT: ORT: kturych sie sprzedaje gaz do zapalniczek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowilem poznac chociaz pobierznie ten temat i doszedlem do wniosku ze skonstrulowales Gazowe Urzadzenie Chlodnicze  Wykorzystuje się w nich zjawisko obniżania się temperatury gazu podczas rozprężania; sprężanie gazu  odbywa się w sprężarce; gaz może krążyć w układzie zamkniętym albo otwartym, tj. po rozprężeniu i ochłodzeniu jest wypuszczany bezpośrednio do chłodzonego pomieszczenia (w twoim przypadku paronik)---- TAKA JEST MOJA TEORIA(potwierdz ja lub zneguj)

no mzona tak powiedziec przyczym efekt chlodzacy jest osiagany dzieki temu ze skroplony gaz wpada do osrodka w ktorym jest niskie cisnienie i gaz parujac pobiera cieplo

 

ty uzywasz jakies mieszanki propanu i butanu a co z freonem "freon 12 (dichlorodifluorometan CCl2F2) jest gazem bezwonnym, niepalnym, mało toksycznym, temp. wrz. –30°C" jest to niska tem. dla ciebie moze za mala ale "inne f. — np. freon 11 (CCl3F), freon 21 (CHCl2F); f. mają niskie temp. wrz" czyli chyba nizsze atutem sadze ze jest jego nie toksycznosc i fakt ze ma duze czasteczki

uzywam to ze wzgledu na to ze dotychczas nie moglem skombinowac r22 a r12 nie da sie juz (jednakze w nowym fc r22 bedzie jak najbardziej uzywane)

 

znalazlem tez jaks tabele niektorych mieszanin chlodzacych i np jakas o tem wrzenia - 45 ma sklad "Lód(snieg) 3(czesci), wodoroweglan potasu 4" 

- moze jest to pewna alternatywa

w zyciu o czyms takim nie slyszalem... :/ wogole nie wiem o czym mowisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mozna ale prawie napewno bys nie skroplil tego co2- predzej bys rozerwal te pojemniki

dlaczego bym nie skroplil czytajac maly slownik chemiczny wyczytalem cos takiego "aby skroplic gaz nalezy go sprezyc i ochlodzic ponizej temp. krytycznej" nizej jest tabelka w kturej jest napisane ze co2 ma temperature krytyczna +31,1 stopnia to gdzyby zalozyc jakas mocna chlodnice albo chlodzenie kaskadowe np butanem bez problemu mozna to skroplic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej mam gdzies blad , znaczy sie uklad tak ogulnie chodzi teraz to akurat sprawdzam jego sczelnosc , ale blad tkwi w tym e agregat ma moz 155W , i wpuscilem do niego 160ml gazu do zapalniczek , (chyba ze to malo ??) i przy obciazeniu 60W na blok teperatura podniosla sie do -2'C stopni czego to takie slabe , byslalem ze uczymam przynajmniej -15'C, no chyba ze trzeba inny gasa zaladowac albo zwiekszyc jego ilosc , albo moze jest zla pojemnosc parownika bo ta rurka ktora odprowadzany jest gaz z parownika to ma znacznie tem w granicach -5'C , wiec co radzicie zrobic ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlacz agregat z obciazeniem (na jakies 10min) , zatkaj palcem zawor serwisowy, otworz go i powiedz czy powietrze jest wypychane z ukladu czy wciaga- jezeli wypycha i to dosc mocno- daj mu uciec, roznica powinna byc odrazu zouwazalna

jezlei wewnatrz rurki ssacej jest podcisnienie- to sorry, widocznie masz cos zwalone z blokiem albo z skraplaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chlopie jestes GENIUSZ!!!!!!!!!! , agregat chodzi mi z obciazeniem od 2 godzin, otwozylem zawor i gaz sobie swobodnie uszezl z instalaci i termp momentalnie spadla na parowniku do -10 a ta rurka sie podgrzala :-) , chlopie jestes genialny dzieki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coty mam zamiar kupic jakiegos dbrego atlnoka lub P4 do celka to nawet nie bede zapinal bo by jeszcze caly komp zamarzl :), ale zapne go kiedys zeby sprawdzic ile pujdzie przy tej temperaturze, podkreslam ze celek podkrecony na 1G daje zaledwie 38W ciepla to niezle go zmoroze nawet ponizej -15'C, kurna jestem zajebiscie szczesliwy :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wylaczylem agregat tem przez te 4godziny utrzymaywala sie przy -15'C , oczywiscie pod obciazeniem, :-) to mi sie bardzo podobalo , ale po wylaczeniu gdy sie wyrownaly cisnienia , przy rorce wylotowej z parownika zrobila sie mala dziurka i uciekl gas :-( , zaraz to bede poprawial , ale juz nie mam gazu :-( (do zapalniczek) :-) iutro za puszcze kuler na caly dzien i sprawdze czy nigdzie nie ucieka gas, a berkut: mozesz mi powiedziec jak sprawdzic czy gas nigdzie nie ucieka , bo raczej nie bede zanuzal zalego coolera w wodzie i paczyl za bombelkami :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...