Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

Do Berkuta:

 

Za bardzo z tą temperaturą nie schodź, bo proc też ma jakąś minimalną temperaturę (chodzi tu o pęknięcia we wnętrzu mikrostruktury). Ale pomysł wypasiony i godny uwagi. Na pocieszenie powiem, że bez podnoszenia napięcia powinien pójść nawet do 300MHz wyżej, bo w niskiej temperaturze mu się lepiej pracuje. A co będzie po podniesieniu, to boję się na razie zgadywać. Napisz koniecznie na ile poszedł stabilnie.

 

P.S. Myślę że w tak niskiej temp. FSB 166MHz to minimum, nawet śmiem twierdzić że jak dobry to na 200 pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zrobilem izolacje do bloku freonowego, zaraz bede testowal na athlonie......

spodziewam sie wiele mimo tego ze nie uzywam optymalnej mieszanki (ale musze skombinowac butle zeby starego gazu nie zmarnowac)

 

 

Do Berkuta: 

 

Za bardzo z tą temperaturą nie schodź, bo proc też ma jakąś minimalną temperaturę (chodzi tu o pęknięcia we wnętrzu mikrostruktury). Ale pomysł wypasiony i godny uwagi. Na pocieszenie powiem, że bez podnoszenia napięcia powinien pójść nawet do 300MHz wyżej, bo w niskiej temperaturze mu się lepiej pracuje. A co będzie po podniesieniu, to boję się na razie zgadywać. Napisz koniecznie na ile poszedł stabilnie. 

 

P.S. Myślę że w tak niskiej temp. FSB 166MHz to minimum, nawet śmiem twierdzić że jak dobry to na 200 pójdzie.

komu ty to mowisz :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

nie wiem czy sledziles moje poprzednie posty ale powiem ze podkrecilem proca o prawie 500mhz... 1.33 @ 1.8.... fsb tera bedzie @ 200mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pojawil sie pierwszy problem :cry: :cry: :cry:

 

1 z kompresorow ma cos zwalone z termostatem i lubi gasnac.... a tedy musze go otworzyc i przestawic taka tasiemke z bimetalu na "ON"....

 

i tak wogole to musze dokupic 2 kondenstaor bo ciezko jest z startem kompresorow

 

zara sie z tym wszystkim uporam...... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej plytce wiele nie zdzialasz, za to na mojej 8) 8) 8)

 

Czemu nie? Już mam POST przy 2.73GHz przy bardzo niskim napięciu (1.56-1.57V), a przedemną jeszcze V-MODE'a na ok. 1.7-1.8V i super chłodzenie. Ps. Stabilny jest przy 2.62GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde, po 11 wrzesnia jak widze te morde to mam ochote zaciagnac sie do woja USA (mam obywatelstwo i moge byc preztdentem, zolniezem, kimkolwiek :mrgreen:), zlapac za M16 z granatnikiem i postrzelac do tych s<span style="color:red;">[ciach!]</span>ieli

A urodziłeś się na terenie USA, czy dostałeś poźniej obywatelstwo, bo jak nie to prezydentem być nie możesz :twisted:

 

btw.

A jak głośne jest to chłodzonko(dwie sprężarki chyba trochę buczą :() ?

Można by jeszcze pomyśleć o chłodziarce absorpcyjno-dyfuzyjnej - nie ma tam elementów mechanicznych i cisza jak makiem zasiał :), wadą jest jedynie konieczność zastosowania toksycznego amoniaku :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

naprawde, po 11 wrzesnia jak widze te morde to mam ochote zaciagnac sie do woja USA (mam obywatelstwo i moge byc preztdentem, zolniezem, kimkolwiek :mrgreen:), zlapac za M16 z granatnikiem i postrzelac do tych s<span style="color:red;">[ciach!]</span>ieli

A urodziłeś się na terenie USA, czy dostałeś poźniej obywatelstwo, bo jak nie to prezydentem być nie możesz :twisted:

 

btw.

A jak głośne jest to chłodzonko(dwie sprężarki chyba trochę buczą :() ?

Można by jeszcze pomyśleć o chłodziarce absorpcyjno-dyfuzyjnej - nie ma tam elementów mechanicznych i cisza jak makiem zasiał :), wadą jest jedynie konieczność zastosowania toksycznego amoniaku :-/

 

urodzilem sie na terenie usa i sporo tam mieszkalem..

 

 

narazie to pomecz sie troszke z tym chlodzeniem bo mam problemy z tym zeby smusic 2 sprezarki do pracy z obciazeniem (przyczym 1 starcza do pracy athlona @ 1.4ghz przy temp. -2C, dodam ze sa 2 rurki kapilarne, gdybym uzyl jedna to byloby ok. -10C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa panowie i panie, lipa....

 

 

mam problemy z termistorem w 1 kompresorze (gasnie od czasu do czasu) i zeby pracowaly oba kompresory musze miec 2 kondensatory (mam 1), juz kombinowalem nad tym zeby 1 kondenstaorem uruchamiac oba kompresory 1 po 2 ale skonczylo sie tym ze poparzylem sobie rece pradem (troszke mna potrzepalo) i tym ze wysiadly korki od fazy...

 

niestety, jutro wyjezdzam do plocka i do ~16 nie bede mial okazji zrobic niczego przy moim chlodzonku :/

 

najlepszejest to ze ten kompresor nagle zaczol szwankowac (tak jak cale fc :mrgreen: ) kiedy parownik znalazl sie na procku :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut takie male pytanko:

Jaka temp ma freon po opuszczeniu parownika ?

Mysle nad zastosowaniem dodatkowego malego obiegu wody do chlodzenia tylko chipsetu i k.graf chlodzonego wlasnie "resztkami" zimnego freonu wylatujacego z parownika.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jeszcze kogoś kto ma podobne chłodzienie jak berkut ??

Bo ja szukałem ale raczej nie znalazłem, jeśli znacie jakieś linki to chętnie bym je zobaczył.

na początku pewnie AC :arrow: WC :arrow: FC :arrow: a ciekawe berkut co będzie dalej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LN to sie nadaje tylko dla sportu. Zrobic obieg zamkniety z LN to jest sztuka ktorej nawet Berkut nie uskuteczni bo potrzebne sa wysokie cisnienia i kompresory wielkiej mocy (wiem to od Berkuta :P ). A stac ciagle nad kompem i wlewac LN do zbiornikow to nie rozwiazanie dla profesjonalisty 8)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiaj do zlego :twisted:

Ciekly azot nie jest taki drogi przeciez ponad 70% powietrza to azot. Teraz tylko "troche" cisnienia i mamy ciekle powietrze z zawartoscia 70% azotu :lol: Berkut ze swoim PCC zbliza sie do temp ktore udaje sie uzyskac przy pomocy LN. Poczekajmy jeszcze troche i zlamie bariere -50C :wink:

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej plytce wiele nie zdzialasz, za to na mojej  8)  8)  8)

Gr00bY Mazur"]Czemu nie? Już mam POST przy 2.73GHz przy bardzo niskim napięciu (1.56-1.57V), a przedemną jeszcze V-MODE'a na ok. 1.7-1.8V i super chłodzenie. Ps. Stabilny jest przy 2.62GHz.

No chyba ze tak, ale ja po takim chlodzeniu spodziewam sie grubo ponad 3 Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od czego sa to kompresory??

Bo kondensator z tego co wiem jest do przesunięcia faz , czy cuśik takiego.. :?

 

Ten problem wynika z tego że nie możesz uruchomic uzwojenia rozruchowego kompresorze?? Bo jesli tak to dołacz oddzielny włacznik do uzwojenia rozruchowego i ręcznie je załaczaj na kilka sek. a potem wyłacz i tyle..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od czego sa to kompresory??

Bo kondensator z tego co wiem jest do przesunięcia faz , czy cuśik takiego..  :? 

 

Ten problem wynika z tego że nie możesz uruchomic uzwojenia rozruchowego kompresorze?? Bo jesli tak to dołacz oddzielny włacznik do uzwojenia rozruchowego i ręcznie je załaczaj na kilka sek. a potem wyłacz i tyle..

nie wiem do czego sa te kondensatory :( ale po tym jak na krutko zwarlem taki 1 czujnik temp. to dziala wporzadku... jednakze mam tera 2 problemy... mam jakas cholerna grype i cos sie zejbalo z fc, po prostu jakby sie zapychal ze froen nie chce leciec.... ale do soboty uporam sie z tym, dzisiaj jeszcze spuszcze z niego freon (r-290, propa/butan :mrgreen: ) i zajme sie tym fantem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mecze sie z ukladem, narazie doszlem do tego ze jeszcze raz go opruznie i napelnie, po dokladniejszym przemysleniu siedzac w autokarze do plocka i spowrotem doszelm do wniosku ze w ukladzie po prostu musi byc troche wody... wlasnie osysam powietrze z ukladu, zaraz bede go napelnial.... tym razem bedzie to miesznka o "z lekka" wiekszej wydajnosci, tera ~ -50C moge wycisnac bez obciazenia, Rafal, twoj P4 juz chyba drzy z zimna :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<span style="color:red;">[ciach!]</span>y kondensator :evil: :evil:

 

kurde, na nowej mieszance cuda sie dzieja, po -22C na 1 kompresorze mam ale dalej mam problemy z praca 2 fc jednoczesnie :evil: :evil: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]Niech się boi potengi FC :D Albo pójdzie na 3GHz, albo zamarznie na smierc :)

ciekawe na ile pujdzie moj A1000 ??

tez robie FC ale z jednym kompresorem mam juz wszystko oprucz parownika i palnika (zeby to wszystko polutowac) moze za kilka dni dam pierwsze zdjecia z budowy FC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny maniak... ;)

Niedawno posiadanie WC (nie w tym sensie :lol: choć i to nie tak dawno ;) ) było "czymś, a teraz już większość ma (ja zamierzam mieć). Czyżbyśmy niedługo wszyscy rozbierali nasze lodówki?!?! :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny maniak... ;)

Niedawno posiadanie WC (nie w tym sensie  :lol: choć i to nie tak dawno ;) )  było "czymś, a teraz już większość ma (ja zamierzam mieć). Czyżbyśmy niedługo wszyscy rozbierali nasze lodówki?!?!  :wink:  :D

No co Ty ?

FC to juz bedzie za chwile oklepane jak WC :?

Azot panoowie Azot sie klania :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...