Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

tak beda sie nadawaly, ja wlasnie takie proboje skombinowac... jakbys mogl mi 2 takie sprzedac (2m o srednicy wewnetrznej 4mm z koncowka kielichowa 45 stopni i 8mm srednicy wewnetrznej, koncowki najlepiej takze kielichowe 45 stopni, takze 2m)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku witam wszystkich :wink:

 

4 godziny uważnego czytania pozwioliło mi przebrnąć przez ten wątek i muszę powiedzieć, że było warto. Z zamiarem pójścia w ślady berkuta noszę się już od pół roq i ten topic wiele rzeczy mi wyklarował.

 

Padły takie stwierdzenia, że to za drogie chłodzenie.

Nie jest tak, a biorąc pod uwagę rosnące GHz (już!) naszych kochanych Athlonków i Pentiumków prędzej czy póżniej i tak to nas czeka :x , a tutaj robimy sobie cooling proców na lata i co najwyżej wymieniamy zapinki. Do kwoty np 1200-1500 PLN za taki zestaw (nie taki mocno wyczynowy jak berkuta of course 8) )jest to akceptowalne.

 

Berkut - oby więcej takich zapaleńców jak ty było w naszym kraju, a będzie lepiej i taniej co najważniejsze :P . Jak skończysz projekt, to mam nadzieje na fotki, opisy,pełny FAQ, przekroje, itd (zresztą jak wszyscy!!!)

 

Sorry za długi początek, ale 32 stronki czytania do czegoś zobowiązuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, nic sie nie stalo =)

 

btw. witamy na forum

 

fotki beda nawet przed skonczeniem projektu gdy tylko pod koniec tego miecha dostane cyfraka, beda nie tylko fc ale i mojego calego wc jak kogos to interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynam modowac moje FC jak wiecie ciagle mialem problemy z zamarzaniem wilgoci w parowniku

teraz chce przerobic tak FC zeby chodzilo glikol (albo inna ciecz) bo temp ok -10stopni a nastepnie ta ciecz pujdzie do ukladu WC

mysle ze teraz nei powinno to zamarzac

jak jutro rano wstane (dzis jest impreza) to pojade po rurki miedziane i wezme sie za robote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

hm... cos ten temat traci na predkosci :cry:

postanowilem wrzucic tutaj kilka fotek tego co znalazlem w garazu (pozostalosci po zamrazarce)

 

 

kompresor

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

a oto to co pisze na jego tabliczce:

 

aspera a1085a 143ca02

made in italy 220/240V

thermaly 50hz

protected

#$@%@%^@@^* FY r12

 

*nieczytelne :roll:

 

czy ten kompresor sie nada do fc i jakim freonem go napelnic?

 

 

 

i wycielem jeszcze jedna rzecz i nie wiem co to i czy mi sie przyda :lol: 8)

 

 

cos

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

:lol:

czy ta czesc przyda mi sie do czegos? i co to wogole jest? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co zrob

to zobacz czy kompresor dziala, jak zadziala to good

 

potem zatkaj palcem tam gdzie wylatuje powietrze i zobacz czy robi cisnienie jak tak to oka

 

nastepnie wejdz na strone internetowa aspery o znajsz ten kompresor i zobacz ile powinno byc w nim oleju

 

potem wez zlewke z skala w cm^3 i zobacz ile w nim jest- jak duzo brakuje to lepiej narazie sie nie baw tym kompresorem i kup olej mineralny do chlodnictwa w np. berlingu i wymien olej (dzieki temu unikniesz kupna nowej sprezarki)

 

 

dobrze by bylo gdybys tez zaslepil rurki i go oszlifowal i pomalowal bo troszke skorodowany ;)

 

on jest na R12, freon ten ma temp. wrzenia -30C i nie do kupienia ze wzgledu na bana epa a szkoda bo jest doskonaly

 

mozesz zamiast niego zastosowac R22, ma temp. wrzenia -40C i prawie tak samo latwo sie spreza wiec kompresor tylko odrobinke ciezej pracuje pod wzgledem kompresji ale jest wieksz eobciazenie cieplne

 

mozesz tez uzyc tak jak wczesniej wiekszosc z nas propanu, temp. wrzenia -42C ale mniej ciepla moz eprzepompowac :/

 

ta czesc ci sie nie przyda poza ta cieniusienka rureczka ktora od niej odchodzi

 

zacznij swoj uklad od odrestaurowania kompresora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala dziala, cisnienie tez jest

hmm a jak ten olej wylac?

jak na zdjeciach widac rurka serwisowa jest zgnieciona i zaspawana.odciac ten kawalek co jest zacisniete?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jeszcze dzisiaj wyszarpie rurke z tej zamrazarki :lol:

tyle, ze ona jest aluminiowa, moze byc ?

i moze znajde jakis cisnieniomierz :D

 

aha.. jak odpalam ta sprezarke to chwile chodzi i pod takim okraglym kawalkiem metalu ktory jest w tej elektornice w plastiku (na zdjeciu) cos sie nagrzewa i strzela iskra blaszka sie wypacza i sprezara sie wylacza... czekam chwilke ta blaszka okragla spowrotem strzela i odpalam i jest wszystko ok... co to jest? 8O (torche ciezko to opisac 8) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jeszcze dzisiaj wyszarpie rurke z tej zamrazarki  :lol: 

tyle, ze ona jest aluminiowa, moze byc ?

i moze znajde jakis cisnieniomierz :D 

 

aha.. jak odpalam ta sprezarke to chwile chodzi i pod takim okraglym kawalkiem metalu ktory jest w tej elektornice w plastiku (na zdjeciu) cos sie nagrzewa i strzela iskra blaszka sie wypacza i sprezara sie wylacza... czekam chwilke ta blaszka okragla spowrotem strzela i odpalam i jest wszystko ok... co to jest? 8O (torche ciezko to opisac  8) )

jest to uklad zmieniajacy tryb pracy kompresora z rozruchu na normlany

 

aluminium sie dla nas nienadaje, only miedz

 

jak juz mowilem jdyne co ci sie przyda z tamtej lodowki to tylko i wylacznie ta cienka rurka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha.. tylko miedz

 

a mozna zastosowac rure miedziana o srednicy 1cm?

i zrobic rurke kapilarna od tego co mowisz?

czyli srednica kompresora -> 1cm -> cienka rurka?

bo takie chyba dostane w mojej miescinie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprezarka juz jest na warsztacie

 

wszystko ztarlem papierem sciernym i pilnikami i przetarlem rozpuszczalnikiem i chyba bede jakas farbe juz nakladal

 

rurki owinelem torbami foliowymi

 

zdjecia beda jak pomaluje bo nie mam baterii aby zasilac aparat (moge tylko z usb) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakim gazem mozna lutowac?

 

rurke (te cienka) wyprostowalem i ladnie przetarlem szczotka druciana.

 

 

gdzie mozna dostac taki olej mineralny? stacja bezynowa czy jakis elektroniczny? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berkut r22 to halucynogen ? ;) nawet nei wiedziałem...

 

Rastak tu nie problem w gazie tylko w palniku... gaz to moze być propan z butli turystycznej... byleby jakaś dysza sensowna była...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozesz..

 

no R22 ma takie dzialanie, sam sie przekonalem. bylo tak:

 

siedze sobie i napelniam uklad, gaz leci, leci no a znapelnilem. Noto zakrecam zawor i mialem zle 1 zlaczke przykrecona i przeciekala i r22 sobie lecial. Siedze sobie siedze i patrze na strzalke od niskiego cisnienia Leci sobie w dol leci leci az tu nagle jakby zaczekla zamieniac sie w luk (kiniec strzalki lecial na dol a reszta jakby sie zablokowala) i obraz zrobil sie kolorowy jakis, noto otworzylem okno i odrazu zeszlo zamroczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakiś palnik w leroyu kupiłem tylko musze końcówke jakaś mniejszą znaleźć bo ta strasznie płomień rozprasza...

 

berkut tak naprawde w jakich sklepach sie palniki kupuje... ? typowe narzędziowe jakieś czy co ? tak żeby można było jescze obsługą pogadac... bo ci w supermarketach to odemnie uciekają po paru pytaniach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...