Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

<font color="#FF0000">[ciach!]</font> sorx ja tu newbie i nie wiem o co jara z tymi postami bo jakiś dziwny interfejs:D i hyba mi sie wydaje ze ty cos za duzo tego shitu nafysyłalem ;((((((

ale to sie wiecej nie poftórzy

No zdałoby się. :roll:

 

Co do cennika to sobie poczytaj to co RaF zrobił ( w ogóle całe forum), a nie drzesz gębę.

 

Ceny są podane.

 

BDW. Czy to prawda, że zawiercie to już nie śląsk?

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo przeczytaj sobie calego posta a nie zasyfiasz go od razu !!

 

nastepny koles ktoremu nie chce sie szukac i wszystko mu trzeba podac

Zgadzam się. Albo przeczytaj wszysko jak ja (12 h) albo sobie daruj. Bo to tylko namiastka leORT: ORT: ORT: ktury.

 

Jak chcesz coś takiego zrobić to nie jest 5s i już. Berkut to sqada już pół roku. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu cos ruszy "u mnie" od tego goscia juz zamowilem chlodniczke (ta od diskotecha ta sama co byla u mate'a - nie dostepna narazie w sprzedazy a taka chcialem wlasnie kupic chocby nowa) z wiatraczkiem jednym 12 cm, 3 zaworki 2 do przewodu freonowego (czyli rurka ssaca) a trzeci serwisowy do napelniania i oczywiscie przewod freonowy. Teraz czekam na przesylke a potem zostanie mi kupno jeszcze 2 zawrokow i przewodziku na kapilarke tzn przewod bedzie sluzyc tylko jako polaczenie elastyczne a dalej bedzie leciala miedziana kapilarka (zwineta jak spręzynka). Wreszcie bede mog caly uklad zlozyc. :D

 

Do Berkuta potrzebuje ukladzik tak aby mozna bylo regulowac czestotliowsc pradu zmiennego 220 v po to aby moc regulowac obroty sprezarki - moc chlodzenia (sprawnosc jest ta sama tylko przeplyw bedzie wolniejszy). :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na upartego mozesz zmodyfikowac elektronike z jakiegos ups'a starego i zrobic sobie taki konwerter: gniazdko>transformator>prostownik>stabilizator pradu (np. bardzo potezne kondensatory)>falownik tak tez mozna o/c kompresory ;) Ja teraz ciesze sie ze w gniazdkach bedzie (czy juz jest dont remember) 240V bo zwieksza sie wydajnosc chlodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie leb boli..

przed chwila skaczylem malowac kompresor.

wczoraj kupilem skraplacz, 2m rurki 6mm 1,5m kapilary, filtr, stelaz na kompresor i skraplacz olej, trojnik. musze jeszcze znalesc zawory kulkowe & jakis palnik i zbudowac parownik :)

w piwnicy walal sie wiatrak chyba 15cm 220v wiec on bedzie skraplaczu :)

byl caly zasyfialy od jakiegos betonu ale go ladnie wyczyscilem i pomalowalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do berkuta czy nadawly by sie takie regulatory jak do silnikow pradu przemienngo np. regulator obrotow wiertarki ??? bo najlepiej zrobic przetwornice z regulacja czestotliowsci ale zamyslilem sie jak dziala taki regulator obrotow silnika na prad przemienny. :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcialem zrobic falownik do pompki od WC. zapytalem sei o rade ludzi na elektroda.pl. powiedzili mi za gra warta zachodzu :( nawet jak bym zrobil to troxhe to kosztuje. poszperajcie w necie i zobczcie ile kosztuje falownik.

 

pozdrawiam

 

kiedys tez sobie zrobie FC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zrobic regulacje na triaku ale nie wiem jak to wplynie na dzialanie kompresora. Konstrukcja jest bardzo prosta i jest plynna regulacja.

Moj stary cos takiego zrobil do kosiarki zylkowej i dziala super. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu chodzi o to w jakis sposob kompresor uzywa ten prad ;) to troche glupkawo brzmi ale costam jest ze ciezko byloby to uzyc ;) Pomijam fakt ze podczas rozruchu np. moj kompresor chyba 20A pobiera przez ulamek sekundy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro napisze jak to jest. Mam ojca elektronika :wink: Ale wg. mnie to 20A to "troszke" za duzo. A nie lepiej Puscic to przez transformator z 2 uzwojeniami wtornymi i przelaczac? Fakt ze nie bedzie plynnej regulacji ale zawsze cos i fatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w sterowaniu triakiem polega na tym ze on ucina gorna czesc sinusoidy. Dochodzi do pewnego napiecia, nastepuje uciecie i za ulamek sekundy zaczyna opadac.

Z pradem zmiennym jest wlasnie ten najwiekszy problem ze jest zmienny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy. Poczytałem, poczytałem i zachciało mi się pogrzebać też trochę przy FC. W gospodarstwie ojca znalazłem chłodziarkę do mleka. Była sprawna, ale tato przestał jej używać, bo zakupił zbiornik, never mind. Agregat i wszysko wygląda dość porządnie. Jest kompletna !! Zawiera FILTR, KOMPRESOR FIRMY TOYOTA (zdjęcia dołączę później, bo dziś cyfrak mi się wyładował) i ... no właśnie .. powiedzcie co jeszcze w chodzi w skład tego zestawu, bo nie potrafię określić niektórych jego elementów. Hmmm zdjęcia dołączę później ... Na razie wysyłam je do fachowców celem ogólnego oszacowania przydatności ... Po weryfikacji (i znalezieniu miejsca na jakowymś serwerze) dołączę zdjęcia.[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta chlodziarka do mleka ma kompresor hermetyczny czy polhermetyczny ?

Jak caly ten uklad wyglada, koniecznie podladuj tego cyfraka ;]

 

Rzooko- tak robilem takie lole, chlodzilem puszke z propanem butanem do -20C w zamrazarce i podlaczalem tak by tylko propan wysysalo a butan zeby zostawal..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uklad oproznia sie i napelnia tylko i wylacznie przez rorke serwisowa? I czy podczas tych czynnosci kompresor musi byc wlaczony?

Berkut pisales ze do napelniania ukladu uzywales drugiego kompresora. Czy to konieczne? Nie wystarczy butla pod cisnieniem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uklad zlozysz w ten sposob: 2 zawory serisowe, 1 odcinajacy to nie trzeba w zasadzie niczego innego...dajes odrazu na rurce tloczacej kompresora trojnik (jak najkrotszy kawalek) i na 1 czesc zakladasz zawor serwisowy i dalej zawor odcinajacy- jak oprozniasz uklad to otwierasz zawor serwisy po stronie wysokiego cisnienia, zakrecasz zaword odcinajacy, kompresor chodzi caly czas i wysysa powietrze i spolke z ukladu i najlepiej by bylo gdybys teraz mial ten 2 kompresor ktory by wyssal jeszcze troche powietrza przez ten zawor.... potem zamykasz zawor, gasisz kompresor, odkrecasz zawor odcinajacy i od strony niskiego cisnienia (zawor serwisowy na rurce serwisowej) napelniasz freonem... i znowu wlaczasz kompresor- zanim uda ci sie tak ustalic jaki powienien byc ladunek freonu troszke sie nameczysz... polowa kosztow u mnie to byly czesci ulatwiajace napelnienie i zwiekszajacy dokladnosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...