Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

Berkut wiec jak zabezpieczyc Athlona przed skraplaniem wody (pelne zabezpieczenie aby spac spokojnie) w domowych warunkach tak aby mozna by pracowac na nim stabilnie non stop... wypowiec sie na ten temat jakbys mogl....... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut - pierwszy raz sie wypowiadam w tym topicu i tak:

1) Zajebiste zaslony :D - nie denerwuj sie, ale czy w twoim wieku nie wstydzisz sie jak ktos do ciebie przychodzi?

2) Masz ambicje i wyobraznie wiec rób dalej co lubisz - RE5PECT

3) Nie podoba mi sie twoj podpis pod nickiem.

Życze sukcesow i braku nieszczelnosci bo to mogloby cie zabic :D

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faza I planu FC zrealizowana. Wszystko wyczyszczone, pomalowane ....

Podłączyłem do prądu i DZIAŁA !!! Na wyjściu z akumulatora jest ciśnienie, na zaworze serwisowym i na stronie niskiego ciśnienia jest ssanie ... Ogólnie cool ...

 

Berkut - ile płaciłeś za tą stację manometrów ??

 

Ten tydzień upłynie pod znakiem zdobycia funduszy na dasze działnia w kierunku FC.

 

Przewody - 150zł .... Zawory 92 + 60 ... to kolejne 150 .... do tego manometry, miedź ... minimum 500zł ....

 

Mam tylko inny problem.... Moja żona jak zobaczyła jak to wygląda i jak pracuje, to zakazała mi wnosić to całe FC do domu :( Trudno .. na szczęście idzie do wiosny, będę działał w garażu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Zajebiste zaslony  - nie denerwuj sie, ale czy w twoim wieku nie wstydzisz sie jak ktos do ciebie przychodzi?

nie nie wstydze sie, mi po prostu one nie przeszkadzaja chodz sa karajace

 

3) Nie podoba mi sie twoj podpis pod nickiem.

moze ci sie nie podobac i nic nie mozesz z tym zrobic... tak jak ja z toba poza prymitywnymi banami/kasowaniem postow/zlosliwosciami w co sie nie bede bawil bo nie jestem zerem....

 

Faza I planu FC zrealizowana. Wszystko wyczyszczone, pomalowane ....

zdjecia Zdjecia ZDJECIA!! :D

 

Podłączyłem do prądu i DZIAŁA !!! Na wyjściu z akumulatora jest ciśnienie, na zaworze serwisowym i na stronie niskiego ciśnienia jest ssanie ... Ogólnie cool ...

bardzo dobrze, pozytywnie ;] No to skoncz parownik i gogogo ;]

 

 

Berkut - ile płaciłeś za tą stację manometrów ??

chyba 250zl, do nich dokupilem 3 weze po 1.8m bo te co daja maja po 50cm.... 0 wygody ..

 

Ten tydzień upłynie pod znakiem zdobycia funduszy na dasze działnia w kierunku FC

A ja do 10 kwietnia poczekam sobie na elastyczny waz do freonu..

 

Mam tylko inny problem.... Moja żona jak zobaczyła jak to wygląda i jak pracuje, to zakazała mi wnosić to całe FC do domu  Trudno .. na szczęście idzie do wiosny, będę działał w garażu ...  

moja matka takze ciagle na mnie krzyczy ze mam burdel w pokoju, teraz go zaczelem sprzatac i juz polowa jest wysprzatana, teraz juz tylko biurka itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do tej pory okazji działać na Ath ... nie wiem jakia max może być podstawa (jaka się zmieści na płycie). Namierzyłem rurkę fi 54mm i chcę zastosować do tego podstawkę 60x60mm - czy się zmieści?? oczywiście na końcach pewnie będzie trzeba podfrezować, ale nie o to chodzi ... Czy 60x60 nie będzie na bokach zawadzać o jakieś elementy konstrukcyjne (wiem, że sporo zależy od płyty). Może macie gdzieś na wierzchu specyfickację (wymiary) gniazda Socket A??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut - co do sprzatania jednak obiecywales to juz kiedys i gdzies, tak jak przypomina ci rednacz, ale to szczegol ... cos mi sie widzi ze to fc nigdy nie bedzie skonczone, nie zrozum nie zle, topic ten jest pierwszy za kazdym razem jak odpalam tweak'a, ale to juz zaczyna troche denerwowac jak za kazdym razem (dniem, tygodniem) okazuje sie ze cos sie spapralo, czegos nie ma, lub cos jest innego nie tak. wiem ze fundusze, czas, mozliwosci sa ogromnymi przeszkodami, i dlatego nie mam do nikogo pretensji, czy tez zalu, ale mysle ze wszyscy czekaja na jakies end-results ... tak wiec nie poddawaj sie i jak mozesz to zakasaj rekawy i skoncz wreszcie robic to "Final FC By Berkut Mark I" i przeprowadz jakie porzadne testy ... mam nadzieje ze zostane dobrze odebrany, nie mialem i nie mam, piszac tego posta, zadnych zalow do ciebie czy do innych fc maniakow, ot tylko takie drobne sugestie i aluzje ...

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut - co do sprzatania jednak obiecywales to juz kiedys i gdzies, tak jak przypomina ci rednacz, ale to szczegol ...

no dobra, powiem wam ze w 80% wysprzatalem juz pokoj ;] Bo 31 marca mam 18 ;]

 

 

 

cos mi sie widzi ze to fc nigdy nie bedzie skonczone, nie zrozum nie zle, topic ten jest pierwszy za kazdym razem jak odpalam tweak'a, ale to juz zaczyna troche denerwowac jak za kazdym razem (dniem, tygodniem) okazuje sie ze cos sie spapralo, czegos nie ma, lub cos jest innego nie tak.

To juz lezy wina po mojej stronie- mam taka nature ze nigdy nie koncze takich rzeczy, zawsze widze co mozna lepiej zrobic, cos spapram, cos zepsuje, cos mi sie uda, taka jest moja natura. W zasadzie moglbym juz teraz skonczyc ten projekt z wynikiem -22C z obciazeniem. Wyniki mialem takie: -22C parownik, Athlon XP Palomino @ 2.1V @ 2.13ghz, 0C full load.... jak tak cie interesuja wyniki ;]

 

 

wiem ze fundusze, czas, mozliwosci sa ogromnymi przeszkodami, i dlatego nie mam do nikogo pretensji, czy tez zalu, ale mysle ze wszyscy czekaja na jakies end-results ...

Chcialbym zouwazyc ze dopiero od miesiaca - dwuch (nie pamietam) pozwala mi to troche profesjonalniej zrobic, w miedzyczasie mialem bardzo dluga przerwe z powodu poprawiania niemieckiego i zanosi sie na kolejna z powodu szkoly... Ok. 10 kwietnia dostane czesci dzieki ktorym bede mogl wam podac "end-results"....

 

Ale z kolei tamten agregat pozostanie w takim stanie tylko krotki czas ze wzgledu na juz nowy pomysl a w zasadzie 2- albo zrobie autokaskade albo pelna kaskade.. wtedy znowu rozbieranie fc, ponowne problemy itd. takze Mark I bedzie mialo krotki zywot badz tez zdobede fundusze (sponsor, wygram w totka) na calkowicie 2 agregat...

 

 

 

c nie poddawaj sie i jak mozesz to zakasaj rekawy i skoncz wreszcie robic to "Final FC By Berkut Mark I" i przeprowadz jakie porzadne testy ...

moge powiedziec tylko 1 rzecz, cierpliwosci...

 

mam nadzieje ze zostane dobrze odebrany, nie mialem i nie mam, piszac tego posta, zadnych zalow do ciebie czy do innych fc maniakow, ot tylko takie drobne sugestie i aluzje ...

bardzo lubie dobra krytyke a ta taka jest.... no cuz moge powiedziec, wyniki wkrotce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut wiec jak zabezpieczyc (mam swoje poglady ale chce wiedziec co inni o tym mysla) Athlona lub Pentium4 przed skraplaniem wody (pelne zabezpieczenie aby spac spokojnie) w domowych warunkach tak aby mozna by pracowac na nim stabilnie non stop... wypowiec sie na ten temat jakbys mogl....... wiem ze sie powtarzam ale mi bardzo na tym zalezy gdyz niedlugo bede juz wszystko skladal do kupy..... i niechce zeby mi szlak trafilo, nowa plyte MSI (szykuje sie zmiana takze proca i pamieci DDR) ktora kupie juz niedlugo poto aby krecic na nowym chlodzeniu....cos..... NIE CHCE SPALIC POPROSTU SWEGO SPRZETU... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobic po prostu hermetyczna obudowe ktora nie dopusci powietrza do procesora i bedzie miala dosc dobre wlasciwosci izolacjyjne by nie skraplala sie na niej woda...

 

ja uzyje plaskownikow aluminiowych ktore od srodka beda zaizolowane pianka i beda tworzyly hermetyczne pudelko wokol parownika, procesora socketa i plyty gownej gdzie moze sie woda skraplac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem miedź na parownik ... przynajmniej częściowo ... Mam płytki 60x60x10mm. Posłużą jako podstawa. Do tego rurka fi 54mm (tylko nie wiem wew czy zew) - reszta na skanach.

 

Pojawia się problemik z wagą ustrojstwa - dwie płytki ważą 650g .... a po przeczytajniu pdf'a (link podałem wcześniej) AMD dopuszcza, coby coolerek miał wagę do 300g. Nie wiem czy mam się tym mocno przejmować ... Czekam na opinie.

 

Projekt parownika ... wersja 1:

Dołączona grafika

Podstawa parownika ....

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ogólnie ten parownik jest do kitu :P a t odlatego że miejsce (ta cała płytka) gdzie ma się "gotować" freon, jest płaskie :P jeżeli płyta głóna będzie leżeć na płasko, to możes zponawiercać kilkadziesiąt otworów (jak plaster miodu) i tam będzie się to gotowało.... z reszta berkrut ci wyjaśni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy ludzie cyrkla nie macie  :?:    :D

Kurde ... nie miałeś się do czego przyczepić .... :D

 

W kwestii uwagi o płaskiej powierzczni myślałem o zrobieniu nacięć promienistych ... jutro wrzucę rysunek bo dziś już nie mam siły ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...