Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

Arnie.. nie wiem gdzie tam jest rurka ssaca ale to jest dosc ambitny projekt...

 

najlepiej by bylo gdybys po prostu zrobil blok ala blue box czy gemini spieral gdzie freon wplywa srodkowym wlotem i juz jako gaz wyplywa wylotem na boku...

 

Ja wlasnie koncze zamcowanie/izolacje do mojego fc, schnie lakier poliuretanowy na plaskowniku aluminiowym ktory znajduje sie pod plyta i do ktorego przymocowane sa sroby... skonczylem juz robic najwazniejsza czesc wczoraj- glowna czesc ramki do ktorej beda przytwierdzone scianki oraz uszczelka- ramka znajduje sie wokol socketa... calosc jak skoncze bedzie przypominalo Kryotech'a albo prometeie z wygladu, bedzie nawet tak samo jak prometeia pomalowane na czarno (wole ciemne barwy- zielen epoxowa, czern niz te pstrokate czerwienie, niebieskie itd..)

 

Mam juz odpowiednie lakiery i klej a teraz bede wycinal scianki i kleil je, potem kolejne malowanko (jeszcze raz poliuretanowym, potem lakierem ala "guma" od srodka i strony mobo i czarnia matowa od zewnatrz...)

 

Dołączona grafika

 

parownik

 

Dołączona grafika

 

tzr

 

a tutaj calosc:

 

Dołączona grafika

tzr + parownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok poprawilem link jest ten samhttp://strony.wp.pl/wp/lambdateam/aaa.htm teraz freon bedzie zasysany dopiero jak przeleci przez wszystkie zebra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WLasnie koncze robic izolacje i mocowanie do tego fc, jeszcze dzisiaj wpierw moj palomino poczuke moc tego chlodzonka... :mrgreen:

 

niestety, ladnego wyglada obudowa nabierze dopiero tej nocy gdy zostanie pomalowana na matowy czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zmieniłem sprzęt niedługo moje fc już ruszy całość już za tydzień pospawam u dziadka zostaje natomiast "dorobienie" i dopracowanie parownika oraz izolacji termicznej na proca, gdzie można dostać grube płaskowniki miedziane tak z ok 30mm :?: :?: :?:, Berkut jak połączyć górna ścianke aby freon leciał poprzez "slimak" w tym bloku zaproponowanym przez ciebie - jest taki labirynt (tak to można nazwać) co zrobić aby góre idealnie połaczyć ze sciankami (nieweim może podgrzewać równomiernie góre aby pasta z cyną się roztopiła na ścinkach) :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30min temu skonczylem pierwsze testy.....

 

Wiec tak: procesor testowy to byl athlon xp 1600+ (palomino) @ 2ghz 2.1V... (wszystkie temp. sa full load na parowniku)....

 

W zasadzie test ten byl tylko proba czy mocowanie ktore zrobilem napewno zadziala. Wczoraj gdy juz malowalem hermetyczna puszke ktora byla czescia izolacji mialem nieprzyjemny wypadeczek- upadlo na ziemie i klej miedzy katownikami popekal jak szklo i sie wszystko rozpadlo... Tyle dobrego z tego wyniklo ze moglem znacznie lepiej dopracowac system mocowania ktory obecnie trzyma wszystko bardzoo pewnie i nie przewiduje wiekszych problemow z mocowaniem juz... Jutro zloze izolacje, wyszlifuje dokladnie parownik (obecnie jest tylko leko szczotka druciana przejechany), potestuje znowu na palomino by wkoncu wlozyc wszystko na thoroughbreda... :>

 

A wiec temp:

 

Na poczatku gdy uruchomielm system parownik mial zaledwie -9C co bylo dla mnie wielkim zdziwnieniem gdyz powienien miec ok. -26C... Po sprawdzeniu w jakiej pozycji jest sroba kalibrujaca- byla dobrze... Potem postanowilm zalozyc na tzr'a symboliczna izolacje, podobnie postapilem z rura doprowadzajaca parujacy gaz z tzr'a do parownika i temp. spadly do -19C... Jutro pomecze calosc dalej, moze bedzie lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

 

mam drobne pytanko do Ciebie Berkut,

jaka byla by twoja wizja parownika freonu chlodzacego ciecz denaturat (emperatura zamarzania okolo -113 oC ) ktory juz pozniej w systemie konwenjonalnego WC chlodzi proca ??

 

mam nadzieje ze nie spadniesz z krzesla czytajac o tego typu systemie

ale wydaje mi sie ze pozwoli on na znaczne zwiekszeniewydajnosci przynajmniej parownika bo nie bedzie on musial pracowac na ograniczonej przesterzni i powierzchnia parowania rowniez moglaby byc wieksza, no i wyeliminuje to tez problem tego ze przez pierwsze minuty pracy systemu (kiedy kompreosor nie sprezyl jeszcze gazu) komp bedzie mogl proacowac pod pelnym obciazeniem... jesli bedzie ci prosciej odpowadac chetnie mozesz poslac odpowiedz na GG 4727477 za odpowiedz z gory dzienx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze problem z zaizowlowaniem tegoz WC jest na tym samym poziomie co zaizolowanie FCpoza tym w moim przypadku kompresor chce miec na zewnatrz i duzo bardziej jest mi na reke ukladac elestyczne weze z ciecza niz dosc sztywna(e) rurke(i) miedziana(e) poza tym aby zapewnic dobre warunki pracy parownika musi on byc trzymany w odpowiednij pozycji (stopą w dol) a w przypadku hybrydy WC-FC tego problemu juz nie ma... nie sadzisz ze mam slusznosc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec masz roche racji..

 

Owszem, zlozyc wc z chlodzeniem cieczy za pomoca fc jest bardzo latwo, latwo jest to zaizolowac, i jest to bardzo elastyczne to cierpi na tym jednak wydajnosc i to bardzo...

 

Z 2 strony by zrobic fc ktore mialoby elastyczny pzewod jest bardzo drogie- moj 2m elastyczny waz do freonu kosztowal 700zl co jest cena wrecz przymiazdzajaca jednakze bede mogl go uzywac w kazdej "nastepnej" edycji fc...

 

dzisiaj pomecyzlem moje fc- po zaizolowaniu wszystkiego poza TZR'em mam temp. -17C (podstawa parownika) podczas obciazenia athlonem 1700+ @ 2.76ghz 2V (temp. w rdzeniu z diody to 10C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qna 7 baniek , ale i tak miales pewnie taniej niz inni z racji tego ze masz to na codzien w zakladzie u starszego, ja powiem jedno tez sie zawiodlem jak uslyszalem ze rura szkana fi 300 i dluga na 1,5 ktora chalem wykorzystac do chlodzenia (w BONGO) kosztuje 3500,- 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups... chyba czytajac te ostatnie 30 stron zapomnialem co przeczytalem na pierwszych 12 :D ..,. w kazdym razie napewno masz stycznosc z naprawami klimatyzatowrow i tym podobnych :D jesli chodzo o ten wypassiony waz d ofreonu to wydaje mi sie ze w hurotwni AGDEXu widzialem takie i nie daje glowy ale chyba byly tansze , kupilem tam tez skraplacz 1 KW za 135 zila tez wydaje mi sie ze niedrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam z tym zadnej stycznosci... Nie jestem zadnym technikiem itd :P

 

A jaki to skraplacz ten za 135zl, masz jakiej zdjecia bo bardzo pilnie potrzebuje skraplacza bo ten moj to taki z lekka za maly jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qna 7 baniek , ale i tak miales pewnie taniej niz inni z racji tego ze masz to na codzien w zakladzie u starszego,  ja powiem jedno tez sie zawiodlem jak uslyszalem ze rura szkana fi 300 i dluga na 1,5 ktora chalem wykorzystac do chlodzenia (w BONGO) kosztuje 3500,-  8O

Cóż ... kosztowne hobby ... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnej ?? ups panowie pozwolcie ze pojde sprawdzic czy gasiorek jest dobrze zakorkowany :D

 

... jesli chodzi o zdjecia to tu jest kilka autorskich w 1600/1200 (chyba nie pamietam dokladnie)

 

skraplacz_a.jpg

skraplacz_b.jpg

skraplacz_c.jpg

skraplacz_d.jpg

skraplacz_e.jpg

skraplacz_f.jpg

skraplacz_g.jpg

 

.... Berkut jesli cie interesi tez cena (juz brutto w detalu) i dokumentacja techniczna to odezwij sie na GG4727477 to posle ci je jakos zajmuje to lacznie kolo 3 mega ... te skraplacze maja jedna wade sa z importu i czasami trzeba na nie czekac miesiac :( ale warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Elite :-)

Od pewnego czasu planowalem przesiadke z mojego WC na cos mocniejszego, ale nie chcialem rezygnowac z WC grafy i chipsetu, wiec wpadlem na polaczone rozwiazanie...

Zalozylem nowy temat "Wodne chlodzenie skraplacza"

Zapraszam do komentowania i wszelakich rad majacych na celu ulepszenie projektu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, w końcu skończyłem czytać.......a czytałem na raty :)

Jestem pod wielkim wrażeniem dla magów chłodzenia (bo chyba mogę tak powiedzieć o ludziach tym się zajmujących) i oczywiście dla przodownika w tej dziedzinie-berkuta. Nie mogę sie doczekać jakiegoś FAQ czy jakiegoś www zrobionego na podstawie tych postów i w ogóle.

 

Jeśli by ktos takie cusik robił w Krakowie to chciałbym to zobaczyć :)

 

Małe pytanko do tych co mają wc,albo mają zamiar robić:

mam zamiar sobie kupić blok wodny BlueBox`a albo BlackBox`a (www.miko.lodz.pl) i nie wiem którego wybrać (widziałem test BlueBox`a chyba i wyglądał obiecująco,a BlackBox jest droższy [choć nie zawsze droższy znaczy lepszy] i jaką do tego chłodniczkę i jaką pompkę jeśli chciałbym w przyszłości robić wc do mojego radka.

 

pozdrowienia for @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ludzie, zaczynam zabawe w FC ;) Wykombinowałem dzisiaj taki dystrybutor wody czy jak to nazwać, takie coś z kranikami i taką butlą na góże, wiecie o co chodzi :P Wywaliłem wszystko co niepotrzebne, zastał już tylko układ chlodzący. Na początek zrobie sobie FWC, bo troszku boje się otwierać układ, to znaczy nie boje się otwierać, tylko tego że go potem nie napełnie;) Zwłaszcza że niewiem jak i czym :) Ale sopokojnie, zabieram się do czytania topicu od początku (2h trza zarezerwować :) ) to mi wiedzy przybędzie i moze za kilka dni się odważe :) Hmmm, a może ktoś z Wawy by wpadł i mi pomógł... :D

 

UPDATE: Narobiłem fotek analogiem ;) Jutro może bende miał to wrzuce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm poco rozwalales dystrybutor ?!?! to jest bardzo dobry sprzet, bo szybko chlodzi wode.... ehh no cóż, można i tak (mozesz prz okazji robic chlodzone drinki w czasie expressowym, tak samo voodke schlodzic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut przeczytalem ze majatek wydales na elastyczny przwod do FC i ostatnio bedac w Slomczynie na gieldzie wpadlem na pomysl przewodow od klimy samochodowej. Na 100% sa tanszi do wyboru do koloru. Jak jakis by ci sie nie spodobal to byly tez przewody hydrauliczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...