Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

W koncu nie dlugo bedzie widac koniec (przynajmniej na razie) zostal sam parownik ktory wlasnie poszedl do spawania, do tego celu bedzie uzyte sreberko, juz nie moge sie doczekac pierwszych testow na martwym kompie (z serwisu tam gdzie mialem praktyki) ogolnie wszystko dopracowalem juz w szczegolach zostalo " to cos" na proca, panel przedni i wogole - jak dla mnie wyszlo super, elektronike juz dopiescilem, teraz zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce... :wink: (boje sie troche tego wszystkiego -aby pol roku nie poszlo na marne).... wkoncu to jest jakies hobby... dalej narzekam na brak kasy i czasu.... ale mysle ze skoncze to do konca wakacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe tak go zesłali ze przedwczoraj mi poslal SMS zebym mu podał wymiary dziurek Socket.A bo mysli nad nowym parownkiem :D ,berkut poslalem ci z phona mojego taty bo ja nie mam kredytów na popie :D. Pozdro .Bież coś do testów!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka ze tu ale wydaje mi sie ze tak bedzie najlepiej :)

 

Krotki opis:

 

Kompletny zestaw do chlodzenia freonem temperatura spox - 83 stopnie

Jest mozliwosc zamkniecia tego w obudowie od klimatyzatora - robione przez fachowcow jako praca dyplomowa cena 1300 zł

W cenie modyfikacje aby dobrze chodzilo z kompem

 

 

Dołączona grafika

http://www.icpnet.pl/~olej/freon/1.jpg

http://www.icpnet.pl/~olej/freon/2.jpg

http://www.icpnet.pl/~olej/freon/3.jpg

http://www.icpnet.pl/~olej/freon/4.jpg

http://www.icpnet.pl/~olej/freon/5.jpg

http://www.icpnet.pl/~olej/freon/6.jpg

http://www.icpnet.pl/~olej/freon/7.jpg

http://www.icpnet.pl/~olej/freon/8.jpg

http://www.icpnet.pl/~olej/freon/9.jpg

 

 

DO SPRZEDANIA 1300 zł !!! - DO SPRZEDANIA 1300 zł !!!

 

pozdr OLIWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe moje FC jest robione pod katem pracy dyplomowej i jakos mi tak duze rozmiary jak ta kaskada nie trafiaja zbytnio, nawet mi sie nie snilo ze ktos juz cos takiego na prace dyplomowa robil, moje jednak to bedzie "ala" Premieta (czyli czarny BigTower- troszki tunningowany - MidTower z dobudowana czescia na dole) - ale osiagi beda znacznie mniejsze (chwilowo zalezy mi na wygladzie aby to mozna bylo pozniej sprzedac i zainwestowac w leprzy sprzet chlodniczy) - ale to jest poczatek mojego "nowego" hobby, jeszcze musze sie sporo jednak nauczyc zeby robic "cos" mocniejszego i pozatym koszty (chyba przedewszystkim)..... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletny zestaw do chlodzenia freonem temperatura spox - 83 stopnie

Jest mozliwosc zamkniecia tego w obudowie od klimatyzatora - robione przez fachowcow jako praca dyplomowa cena 1300 zł

W cenie modyfikacje aby dobrze chodzilo z kompem

pozdr OLIWA

-83C bez obciazenia... ? Tyle np. bowman na I stopniowym wyciskal na R22 (temp. wrzenia @ normlane cisnienie -40C).... Na "cisnieniach" mialem raz -75C takze absolutnie bez obciazenia... Patrzac sie na skraplacz niewiele z tego wyjdzie na procesorze, ale po modyfikacjach moglby to byc zabojczy system

 

 

Mozna sie dowiedziec jakie uzyli kompresory i freon (kontakt z nimi mile widziany :mrgreen:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może berkut opracuje niedługo chłodzenie freonem do obudowy big tower, zrobione w oparciu o małą lodówkę samochodową (były w makro i realach) tak, żeby było malutkie i dawało od 0 do -20*C. w sumie styknie na niezłego proca a zajmuje mniej miejsca i taniej by wyszło. i zawsze parowniki można wykonać w tokarni, bardzo dokładnie i ładnie, także mogłyby być mniejsze.

ciekawe ile kosztowałoby takie coś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może berkut opracuje niedługo chłodzenie freonem do obudowy big tower, zrobione w oparciu o małą lodówkę samochodową (były w makro i realach) tak, żeby było malutkie i dawało od 0 do -20*C. w sumie styknie na niezłego proca a zajmuje mniej miejsca i taniej by wyszło. i zawsze parowniki można wykonać w tokarni, bardzo dokładnie i ładnie, także mogłyby być mniejsze.  

ciekawe ile kosztowałoby takie coś ???

Lodowka samochodowa to peltier ;] A zrobienie malego agregatu to takze sporo roboty, najdrozsze sa kompresory i skraplacze, reszta to groszowe sprawy :o

 

Nie bede tego robil najoprawdopodobniej , nie przymieram glodem ani nie mam 486 zeby martwic sie o brak kasy...

 

Kosztowaloby ok. 1000-2000zl, nie jestem w stanie powiedziec nic wiecej, byloby napewno lepsze od vapochill'a ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Berkut

sorki że głowe zawracam ale co powiesz na takie coś

Dołączona grafika

mam w głowie fajny projekt i takie chłodzenie by mi pasowało

jaką to może mieć wydajność?

i czy wykonalne to jest w warsztacie (tokarka i frezarka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbankrutujesz na hest pipach . raczej wydajne, ale nie mam infa o tym jaka jest przedowdnosc tego co tam jest w środku. m9gliby ke z miedzi to by byl wypas, ale narazie to byloby cholernie drogie.dac chlodnicze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, heat pipe jest bardzo latwy i tani do zrobienia

 

podstawa to rurka zaslepiona z 2 stron, do dolu zaslepka od 2 strony zawor serwisowy, potem tylko wysysasz z niej powietrze, napelniasz gazem (moze byc i butan- latwy w uzyciu bo mozesz go do nawet szklanki wlac jak ja do 0C ochlodzisz) i zamykasz zawor; gazu musi byc tylko tyle zeby byl on na dnie przy procesorze biorac poprawke na krople wplywajace po sciankach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu mam pospawany "wpolowie" parownik teraz zabieram sie do budowania zaczepu i izolacji, pozniej wszystko dokupy, sprawdzenie szczelnosci i wkoncu pierwsze testy... nie moge sie wkoncu doczekac czy te moje wypociny beda dzialac... Jedno pytanko do Berkuta czy jest cos takiego (lub podobonego) jak w Premietei dostepnego ogolnie jak ta plastelina uszczelnijaca parownik do plyty glownej (owe cos jest uzyte w tej wlasnie konstrukcji) ewentualnie gdzie cos takiego dostac, kupic jak najtaniej lub jakies inne sugestie...., czy zastosowanie gabki daje jakas szczelnosc termiczna... aby ja uzyc do polaczen elastycznych tzn plyty glownej do parownika... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu mam pospawany "wpolowie" parownik teraz zabieram sie do budowania zaczepu i izolacji, pozniej wszystko dokupy, sprawdzenie szczelnosci i wkoncu pierwsze testy... nie moge sie wkoncu doczekac czy te moje wypociny beda dzialac... Jedno pytanko do Berkuta

 

Mam coś, co powinno się nadać - jak ktoś zainteresowany, to zapodam fotki. Pisałem wcześniej o tym specyfiku - taśma aluminiowa z czarną, smołopodobną masą przylepną. Używałem już tego przy FC - przykleiłem tym czujnik termometru do spodu parownika. Dla testów przykleiłem też to coś do spodu płyty głównej ... Myślę, że może się spokojnie nadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś, co powinno się nadać - jak ktoś zainteresowany, to zapodam fotki. Pisałem wcześniej o tym specyfiku - taśma aluminiowa z czarną, smołopodobną masą przylepną. Używałem już tego przy FC - przykleiłem tym czujnik termometru do spodu parownika. Dla testów przykleiłem też to coś do spodu płyty głównej ... Myślę, że może się spokojnie nadać.

Bardzo prosze, ja bynajmniej z checia chcialbym to zobaczyc, pytanie jeszcze czy zostawia jakies slady, czy jakis syf zostaje na plycie glownej, to jest bardzo wazne w razie utraty gwarancji lub jakis problemow, koszta by sie tez przydaly. :? Berkut seryjnie plastelina ????, probowales moze czy jakis syfek pozostaje, bo to jest troszski smieszne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś, co powinno się nadać - jak ktoś zainteresowany, to zapodam fotki. Pisałem wcześniej o tym specyfiku - taśma aluminiowa z czarną, smołopodobną masą przylepną. Używałem już tego przy FC - przykleiłem tym czujnik termometru do spodu parownika. Dla testów przykleiłem też to coś do spodu płyty głównej ... Myślę, że może się spokojnie nadać.

 

Bardzo prosze, ja bynajmniej z checia chcialbym to zobaczyc, pytanie jeszcze czy zostawia jakies slady, czy jakis syf zostaje na plycie glownej, to jest bardzo wazne w razie utraty gwarancji lub jakis problemow, koszta by sie tez przydaly. :? Berkut

 

Co do pozostawiania "syfku" po moim specyfiku to też machnę fotki .... - tak się złożyło, że zostawiłem to coś przyklejone do spodu (pod prockiem)mojej testowej mobo i całość woziłem w bagażniku (w upały) ... Potem oderwałem to coś ... i troszkę został ślad ... ale dziś przetrę go benzynką i jestem pewnien, że zejdzie bez problemu ... W sumie i tak i tak - jak chcesz używać płyty do FC to zasyfisz socket mazidłem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastelina nadaje sie ale zostawia po sobie taki film.... Ale da sie wyczyscic pewnie jakimis rozuszczalnikami....

 

A jest dobra bo tania i ma dobre wlasciwosci (jak jest goraca to elastyczna, zimna twardnieje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecywałem .. w kwestii uszczelnienia:

Ślady po taśmie przed czyszczeniem (okolice socketu - widać czarne przebarwienia. (zdjęcie niezbyt ... ręka mi drgnęła).

Dołączona grafika

 

A tak wygląda to po przetarciu benzyną

Dołączona grafika

 

A oto taśma ....

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą zdjęcia ... skończyłem budowę izolacji .. tak średnio jestem zadowolony.

Zamonotowałem termometr w podstawie parownika.

Działa spoko - odczyt temperatur z dokładnością do 0,01 C. Błąd pomiaru niby 0,5 C.

 

Teraz tylko fotki przed zapodaniem pianki ... reszta jak wrócę z Mazur ...

 

Miejsce na termometr:

Dołączona grafika

 

Termometr

Dołączona grafika

 

Elementy do mocowania

Dołączona grafika

 

I parownik ....

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jesssuuuu .... kilka fotek po 600 kb i finito, nawet SDI juz nie ciagnie tego topica...

 

uprasza sie uprzejmie o przycinanie fotek do znosnych rozmiarow (ok 30-50 kb)

 

arthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jesssuuuu .... kilka fotek po 600 kb i finito, nawet SDI juz nie ciagnie tego topica...

 

uprasza sie uprzejmie o przycinanie fotek do znosnych rozmiarow (ok 30-50 kb)

 

arthx

niech żyje modem ja na modemie chwila i topic załadowany :D :D :D :D 8) 8) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...