Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie pospawany mam w calosci parowink (spawy ze srebra technicznego), jest swierzo po polerce, zaczynam robic zaczep do plyty glownej, i izolacje temiczna, pozniej zostanie wkrecenie rurki ssacej (przewod elastyczny) i wspawanie kapilary, napelnienie ukladu freonem R12 (lub jakiegos zamiennika) no i sprawdzenie szczelnosci jak narazie przy zamknietym ukladzie cisinienie sie trzyma juz przez ok 3 miesiace(wspawany fitr nie morze miec dostepu do wilgoci - wiem ze powinno go sie wstawic na sam koniec ale wymaga tego moja konstrukcja), mysle ze dzis zaczne mocowanie robic z pleksy. :wink: mam obawy co do dzialania uklady bo wszystko robilem "po omacku" bez zadnych obliczen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skraplacz przestawiles jak mowilem bo bez tego to <font color="#FF0000">[ciach!]</font> blaaaddaaa

Niestety nie bo nie mam jak konstrukcja jest taka wiem ze to bedzie kulalo.. ale to jest pierwszy projekt, pozniej bedzie co innego, aby cosik zadzialalo dobrze bedzie jak bez obciazenia bedzie te - 20 C, to jest moja praca dyplomowa, problem tkwi w kasie, bo trzeba obudowe by zmieniac, nowa konstrukcje robic, a ja nie mam za co, a chce zrobic "mini Premite". :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz malo wydajny kompresor, rurki maja duza srednice i moze sie skonczyc na padzie kompresora... albo na mini bublu, nie rozumiem czemu tak trudno jest obrocic to o te 90* :

 

Raf, jak zamierzasz dostarczac freon do 1 warstwy w parowniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi ze jesli go przesune o 90 nie zmiesci mi sie w obudowie i cala konstrukcja pojdzie sie ... (elektornika, przewody wszystko jest ulozone) pozatym to wszystko jest pospawane i upchane, nie chce psuc calosci... jesli jednak przy pierwszym uruchomeniu nie bedzie dzialalo bede myslal dalej co z tym fantem zrobic, natomiast co do filtra zostal juz poprawnie wlutowany czyli kapilara do dolu, poprostu potrzebowal bym mniejszej chlodnicy ze by to zmiescic w budzie (calos tworzy BigTowera)... a z tym mam problem :? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastoj ;]

 

Bo nie uploaduje caly czas nowych zdjec ;] Tutaj macie "mikro fc" zrobione z II stopnia kaskady, sensem jego istnienia jespt przetestowac nowa izolacje i system mocowania

 

http://www.xtremesystems.org/forums/attachment.php?s=&postid=207473

 

http://www.xtremesystems.org/forums/attachment.php?s=&postid=207474

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ginger- jaki freon bedziesz uzywal ?

r22 ale qrwa mac nie bedzie testow bo bylem dzisiaj w sklepie i nie maja plaskownikow o grubosci ponizej 10mm i nie mam spodu parownika a do tego gosc, ktory mial mi zalatwic skraplacz sie rozmyslil i teraz nie wiem skad wziacsc ide jutro na zlom zobacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec znalazlem cos takiego co mi przypomina AZR a wiec z jednej strony tego zaworu jest gwint fi 16mm z drugiej fi 18mm z trzeciej pod taka nakretka jest pokretlo od zaworu a z czwartej jest dziurka na kapilare. Niestety nie jestem pewien co to jest i nie moge zrobic fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, jesli zmajstrujecie jakis dobry projekt parownika (odpowiednik WB o ile pamietam) na ktory przystanie pare osob (najlpiej ok 5) to ja wam go wykonam, dostepne przeze mnie materialy sa wylistowane tutaj

http://www.miedz.prv.pl

bierzcie pod uwage tez dostepnosc frezu oraz latwosc wykonania, proste projekty wyfrezujemy sami, wtedy koszty beda znikome, jesli inaczej pomyslimy, berkut ty moglbys sie tym zajac ;)

jakby co to PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec znalazlem cos takiego co mi przypomina AZR a wiec z jednej strony tego zaworu jest gwint fi 16mm z drugiej fi 18mm z trzeciej pod taka nakretka jest pokretlo od zaworu a z czwartej jest dziurka na kapilare. Niestety nie jestem pewien co to jest i nie moge zrobic fotki

Ja bym na twoim miejscu uzyl zwyklej kapilary bo z tego co mowisz to to jest "odrobinke" za duze

 

panowie, jesli zmajstrujecie jakis dobry projekt parownika (odpowiednik WB o ile pamietam) na ktory przystanie pare osob (najlpiej ok 5) to ja wam go wykonam, dostepne przeze mnie materialy sa wylistowane tutaj 

http://www.miedz.prv.pl 

bierzcie pod uwage tez dostepnosc frezu oraz latwosc wykonania, proste projekty wyfrezujemy sami, wtedy koszty beda znikome, jesli inaczej pomyslimy, berkut ty moglbys sie tym zajac

jakby co to PM

Jak cos ladnego opracuje to podesle projekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut gdzie mozna dostac gume (jako izolacje) grubosci 10mm ewentualnie teflon o takiej grubosci, robie izolacje wokol socketa, i jest maly problem. .. jak tam idzie twoja kaskada... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup armaflex ^^

 

a kaskada slabo idzie, przecieki :

 

Natomiast dopadlem dzisiaj kompresor Tecumesh'a, RK5510, jedyne 10000btu/h ^^

 

Jedyne co trza zrobic to naprawic to co jacys <span style="color:red;">[ciach!]</span>i magicy zjebali z rurka ssaca na akumulatorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zapomnialem dodac, kupilem kilka czesci takich jak presostat zawor elektromagnetyczny, nowe filtry do I i II stopnia kaskady i jeszcze cos

 

Zaraz bede pewnie robil sobie chlodzenie na chipset i grafike z tego Tecumesh'a, moze do procka

 

Puzniej dam zdjecia jak sprzatne pokoj :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup armaflex ^^

 

a kaskada slabo idzie, przecieki :

 

Natomiast dopadlem dzisiaj kompresor Tecumesh'a, RK5510, jedyne 10000btu/h ^^

 

Jedyne co trza zrobic to naprawic to co jacys <font color="#FF0000">[ciach!]</font> magicy zjebali z rurka ssaca na akumulatorze

Armaflex to ja mam na rurce ssacej (otulina do klimatyzacji) natomiast potrzebuje czegos (uszczelki) na socket - poprostu potrzebuje gumy aby wykroic taka wlasnie uszczelke z kwadratu 80 x 80 mm (tak grubosci ok 10mm) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uzyl armaflexu

 

Jak musisz to pojdz do sklepu z oknami pcv i zapytaj o taki silikon nie schnacy do uszczelniania okien, bedzie w takiej rolce i to bedzie jak seal string z prometei, tym mozesz zrobic (w samochodowych takze mozna poszukac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no berkucik jak tam Twoje zdjecia cos nie widac; bylem dzisiaj na zlomie i znalazlem skraplacz. Chyba w sobote bede mial cyfraka to zapuszcze pare fotek; nie wiem co zrobic z podstawa parownika gdyz ma on 10mm grubosci mysle zeby go troche rozwiercic nad rdzeniem proca i dac finy z drutu co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...