Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to ma ze 700C temp topnienia to nie wiem czy dam rade nagrzac cokolwiek, no ale jak bede w jakims sklepie to kupie i sprobuje ma ktos jeszcze jakies pomysly? Bo palnik na mapp gaz to za drogi raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chwalilem sie ale pare dni temu znowu zabralem sie za fc tyle ze postanowilem zrobic WC chlodzone przez FC i wszystko ladnie wyszlo jutro skoncze robic blok, pojade po pompke no i moze w tym tygodniu podam otrzymane temperatury.

RaVeN155 a jaki masz palnik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja topile na propan butan i dzialalo :) tylko jak joz trzymasz w imadle to zeby jak najdalej od miejca w ktorym grzejesz bo jak pisalem moc takiego palnika zamala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do lutowania mozesz posmarowac miejsca ktore chcesz polaczyc kwasem solnym - ale to niebezpieczne albo lepiej fosolem - to taki preparat do czyszczenia wc i oczyszczania z rdzy - tez na kwasie solnym - ja jak kiesys lutowalem ze soba bardzo gruby kawal miedzi to uzylem fosolu i cyna bardzo ladnie lapie miejsca gdzie jest nim posmarowne - tylko uwaga na opary bo nie sa przyjemne :) i po lutowaniu dobrze by go czyms zneutralizowac bo przyspiesza utlenianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko do znawców. Jako że przymierzam się od dawna do zakupu Prometei mach2 moje pytanie brzmi czy jest ktoś u nas na forum kto byłby w stanie zbudować mi taką "prometeę" za rozsądniejsze pieniądze niż ona kosztuje ?

 

najtańsza jaką znalazłem to ~3000zł + VAT 17.5% (w Anglii)

 

Cena jest gigantyczna, ale jest to zakup na długie lata bo w Prometei można potem tylko freon zmieniać a komputerze płyty i procesory.

 

Plusy prometei to integracja całego układu sterowania i chłodzenia w jedną ładnie zaprojektowaną obudowę.

 

Jak wogóle cos takiego można zrealizować co o tym myślicie ? W sumie wydanie cięzko zarobionej kasy na taką zabawkę może boleć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moglbym zrobic cos takiego ale tylko z nowych czesci

 

a tak pozatym to kupilem nowy skraplacz, po swietach kupie nowa sprezarke a w miedzy czasie zabawie sie wtryskiwaczem. Mysle nad elektronika ala prometeia tylko nie do konca znam zasade dzialania tego systemu wiec niech ktos mi powie jak to dokladnie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moglbym zrobic cos takiego ale tylko z nowych czesci

Włąśnie tu już z jednym kolegą rozmawiam na temat części i ich cen.. Jak to jest ? Ile kosztuje taka a'la Prometea na NOWYCH komponentach ?

 

Tzn chyba najważniejszy jest sam kompresor bo rurki miedziane i inne części są chyba pomijalnie 'tanie'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez moge spróbować akurat też bede miał P4 wiec nie bedzie problemu z izolacją!! wszytsko ci moge dopasować do twojego zestawu, przez najblizszą przerwe swiateczną bede miał mase czasu wiec nie ma problemu ze zrobieniem tego. jak cos to pisz na gg : 983568

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moglbym zrobic cos takiego ale tylko z nowych czesci

Włąśnie tu już z jednym kolegą rozmawiam na temat części i ich cen.. Jak to jest ? Ile kosztuje taka a'la Prometea na NOWYCH komponentach ?

 

Tzn chyba najważniejszy jest sam kompresor bo rurki miedziane i inne części są chyba pomijalnie 'tanie'

taa w sumie sprawa nowych czesci ogranicza sie do kompresora no i powiedzmy filtru (ale to male koszty) bo tylko kompresor sie zuzywa (tzn działa napedzany prądem i wykonauje jakąś fizyczną pracę) ,skraplacz wiadomo ze uzywany skropli freon tak samo jak nowy ,rurki to male koszty a parownik i tak zawsze jest new.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie spodziewałem się że aż 3 osoby będą chętne do takiego projektu !

 

Hmm moja firma wygrywała już kilka przetargów na rózne instalacje i chyba będe sam musiał urządzić przetarg na budowę chłodzenia 8)

 

Nie iwme tak naprawdę do kogo się zgłosić w tej chwili ale pewnie do kogoś z największym doświadczeniem...

 

Kto mi zrobi takie, że beda miał -50C na full load w P4 :twisted: lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do skraplacza moge sie zgodzic sie ze sie nie zuzywa ale parownik BARDZO sie zuzywa z kazdym uruchomieniem i zgaszeniem

ta bero zgodze sie! dlatego napisalem ze zawsze jest nowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrozumialem nowy w sensie ze sie nie zuzywa

 

wlasnie przez to zuzywanie sie przeskoczylem na spawanie brazem, w<span style="color:red;">[ciach!]</span>ialo mnie jak lut miekki puszczal, braz jest mocniejszy od miedzi ktora trzyma :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi zrobi takie, że beda miał -50C na full load w P4  :twisted: lol

raczej to chyba tylko kaskada :D an takich obciazeniach a kaskady nikt ci nie zrobi :D bero nie opchnie tego co ceni zbyt drogo. na R22 dobrze wykalibrowanym jest mozliwe ale raczej nie z obciazeniami ~150W -20C , -30C ok moze i sie da ale -50C przy duzych obciazeniach jest troche poza zasiegiem bo to blisko minimalnej temp wrzenia R22 na innych gazach singlowego układu moze by sie dało ale cena ~100$ za funt gazu raczej cie nie zadowoli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie ale na innych kompresorach ktore mam i ktore jak powiedzial jelen - nie sprzedam

 

i nie trzeba kaskady - wystarczy spory kompresor ciagnacy spora proznie. na elegancko wykalibrowanym systemie (jak moj danfoss maly) mozna przy 150W obciazeniu spoko miec -35C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrozumialem nowy w sensie ze sie nie zuzywa

 

wlasnie przez to zuzywanie sie przeskoczylem na spawanie brazem, wmordejeża mnie jak lut miekki puszczal, braz jest mocniejszy od miedzi ktora trzyma :lol:

mój narazie daje rade bo jest dobrze zbudowany nie ma cienkich scian i parownik który stworzyłem nie jest złożyny lutem tylko nim polutowany! ,zlozony lutem chodzi mi to to ze podstawowe wczesci sa na lucie :D ,mój jak narazie daje rade P4 incomming i zobatrzymy co wydusi na propanie z AXP1.7+ 2667mhz z 1.85V dał rade :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie ale na innych kompresorach ktore mam i ktore jak powiedzial jelen - nie sprzedam

 

i nie trzeba kaskady - wystarczy spory kompresor ciagnacy spora proznie. na elegancko wykalibrowanym systemie (jak moj danfoss maly) mozna przy 150W obciazeniu spoko miec -35C

-35C a -50C to różnica miedzy niebem a ziemią! jezeli chodzi o single układy! . -50C zapomnij raczej ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok nie mówie że sie nie da! ja mówie ze poprostu zeby jemu zrobic -50C to raczej jakby uslyszal co ma byc itp... + ceny to raczej imo woli te -30C... nie kazdy lubi miec w domu cos co ciagnie ~1hp i robisz deko dlużej. Taki zestaw w jego wymaganiach raczej trudno bedzie dostosowac ,dlatego mowie zeby bez kompromisów nie oczekiwał fajerwerków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze promie jest 200W jak ma gaz 134a! (w kazdym razie na stock miała to) ktory jest gorszy niz R22 dobrze wykalibrowane. Zestaw domowy zrobiony imo dało by sie aby pobił prommie cena wyszla by taniej duzo a hałas hmm :D mój uklad dzilala calkowicie bez glosnie :D slychac tylko jak wrze gaz w parowniku ale to jest cichutkie i przyjemne. IMo promie sie nie oplaca bo duzo taniej mozna miec homemade i moim zdaniem lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...