Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie to jak z tymi wezami stalowymi ? gdzie to kupic, boje sie z neta cos zamawiac.... ktos mi pomoze zamowic tego weza..... jesli to mozliwe to nawet 0,5 do 1 metra potrzeba mi tylko na czesc ktora wchodzi do obudowy...dalej w czesci kompresora bedzie rurka miedzana...... qurcze szkoda ze nie da sie ich kupic w Warszawie..... :(

Jak chcesz to moge sie zapytac w sklepie z chlodnictwem bo pewnie jutro pojade

ale mi sie wydaje ze przyczyna nieprawidlowego funkcjonowania twojego FC nie sa weze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mosiadz to ma z 900C topnienia wiec by ciezko bylo troche, jak juz to tym po lewej ale zalezy co chcesz spawac, jak cos malutkiego to powinien dac rady a jak parownik to raczej nie. Sam mialem problem z lutowaniem parownika (i to brazem), 2 dni spedzilem nad robieniem parownika, skladal sie on z 2 czesci 5x5x1cm i pokrywy, zuzylem bardzo duzo mappu zeby go rozgrzac a jak przyszlo do lutowania to od razu stygl. Skonczylo sie tym ze caly dzisiejszy dzien poswiecilem robieniu nowego evapa, jednopietrowego 4x4x1 z przykrywka ktorego to juz dalo sie polutowac. Bez problemow calkowicie sie nie obylo bo braz mi splynal na podstawe i szlifowalem 2 godziny zeby uzyskac jakis sensowny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten po lewej jest lepszy

 

ten waz mowilem - 6mm, pojedynczy stalowy oplot, stal nierdzewna, 110zl/ m

No tak lae czy da sie go dorwac w Warszawie czy tylko na zamowienie...bo chcialbym to w poniedzialek kupic..... a moze masz go troche to bym kupil od ciebie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem juz lutowac caly uklad i zrobilem pierwsze testy szczelnosci, -40C bez izolacji i chlodzenia skraplacza, no i bez obciazenia :P

wnetrze parownika

parownik po lutowaniu

stacja w akcji :wink:

termometr po pierwszym uruchomieniu

 

Kilka fotek bo jeszcze nie wrzucalem zadnych.

Przezucilem sie na r22 bo propan za drogi.

Wiecej o systemie aragorna napisze moze jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mosiadzu to imo trza miec na propan-butan + tlen niema co sie meczyc jakis czas temu widzialem w praktkerze taki palniczek jakos 450zl kosztowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stacje w berlingu kupilem za 36euro? chyba tak, wyszlo cos ponad 200zl, nie pamietam dokladnie. No parownik to masz ladny, tylko ze ja mialem do zrobienia mojego dostepne tylko podstawowe narzedzia takie jak pilka do metalu, wiertarka marna, imadlo itp. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dokladna kopia parownika Szymka zawita jutro w kaskadzie (podstawa oraz ogolna budowa, niestety mam grubsze dno oraz mniejsza przestrzen nad finami)

 

Dołączona grafika

 

Czesci na ktore sklada sie parownik

 

 

Dołączona grafika

 

Tak bedzie wygladac calosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mosiadzu to imo trza miec na propan-butan + tlen niema co sie meczyc jakis czas temu widzialem w praktkerze taki palniczek jakos 450zl kosztowal

Mój ojciec potrzebuje coś takiego żeby mosiadzem rurki pospawać stalowe od czasu do czasu ( mosiadź ze względu na wytrzymałość połączenia) a ja przy okazji bym sobie wykorzystał sprzecik do własnych celów.

 

Ale widze że chyba trzebabędzie kupić butle na tlen i normalny palnik użyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez sa takie fajne palniczki na mapp+tlen albo propan czy tam butan+tlen

Miałbym prośbe, czy mógłbyś podać jakiś link do sklepu internetowego albo chociaz opis takiego urzadzenia bo jak narazie pytałem w pary sklepach w Rzeszowie to wiele oczy sprzedawcy robili.

 

Widziałem taki palnik jak ten z prawej na fotce z poprzedniej strony zle to sie raczej nie nada bo ma zbyt duzy płomień (rozproszony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testowalem troche uklad aragorna. 1800mhz, 1,5v i mialem temp parownika -47C caly czas. Uklad ma te wade ze strasznie sie go ciezko kalibruje przez ten wymiennik (subcooler). Jutro troche skroce kapilare bo pod wiekszymi obciazeniami za malo freonu leci chociarz cisnienie na tloczacej jest 16barow. Z subcoolingiem moge skraplac freon przy 9barach nawet mniej, wiec mysle ze to ewidentnie wina kapilary. Docelowe obciazenie bedzie 2,3v i 2800mhz okolo wiec kalibracja jak najbardziej wymagana. Dzisiaj z ta kalibracja ktora jest to przy 2,1v i 2400mhz mialem cos ok -32 do -34C, wiec nie za dobrze :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven wypisz dokladnie configuracje ukladu mój miał ~ - 34C na @3.7Ghz 1.7V a to ~180-190W wiec wiecej niz u ciebie znacznie ,to temp idle w load schodziło do ~ -22C -23C ,ty uzywasz kapliary ID 1mm? fajnie by było jakbyś opracował jej optymalną długość ! bo jest łatwo dostępna (w przeciwieństwie do innych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz jakies 3,5 metra wiec:P z leksza za duzo, na poprzednim fc robilem pod obciazeniem 200W -27 ale.... na p4 w ogole nie chcialo dzislac dobrze bo parownik kiepski.

Kapilare mam 1mm, bo taka wtedy byla, teraz moge miec kazda jaka chce. W sklepie gadali mi ze optymalnie by 2,2 metra chyba bylo. Ja bede robil jak najlepsza dlugosc tylko to nie pasuje do wszystkich ukladow i kompresorow. Np. uklad aragorna ma subcooler za skraplaczam (przed filtrem), znaczy sie wymiennik z freonem powracajacym ze skraplacza wiec ja moge miec duzo nizsze cisnienie skraplania jezeli subcooler dziala jak nalezy.

Jak sie wasze kompresory grzeja? bo dioda to wiem ze zimny ma a ja np po dluzszym katowaniu typu 40min to dotknac nie moge chociarz wiatraczek 12cm na niego dmucha. IMO z lepszym kompresorem i 404a uklad by dopiero pokazal swoja prawdziwa wydajnosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven mój to zalezy od obciazenia i temperatury rurki przed filrem ,ale z tego co pamiętam był ciepły ale nie bardzo goracy (na skrpalaczu 2x80x80). Aha wazna uwaga! U mnie gdy dmuchałem na kompresor 2x92x92@12V! temeratura kompresora rosła! rurka przed filtrem był cieplejsza o ~3-4C! na parowniku tez to sie odbijało! więc pokombinuj. Popprostu u mnie dwa wiatraki dmuchajace robiły cieplejsze powietrze na biurku i robiły skutek odwrotny do oczekiwanego!. Aha mojego kompresora nie dało sie dotknac przy wiatrakach na srkaplaczu @5V! a temp w load były bardzo wysokie i gwałtownie skakały. Tez zalezy jakiego gazu uzywasz? ja R22 on ma specyfike ze rozgrzewa mocno kompresor i skraplacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bydlę...

 

1). Co jest w środku tej osłonki z pianki?

2). Ten walcowaty kompresor to jest z drugiego poziomu?

3). Ile kosztował ci skraplacz?

4). Tu są dwa parowniki, jeden z stalowego węża, a drugi z otuliny, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bydlę...

 

1). Co jest w środku tej osłonki z pianki?

2). Ten walcowaty kompresor to jest z drugiego poziomu?

3). Ile kosztował ci skraplacz?

4). Tu są dwa parowniki, jeden z stalowego węża, a drugi z otuliny, tak?

1. wymiennik ciepla

2. ten na 1 planie to od I stopnia, z tylu za skraplaczem jest 2 stopien sprezania w II stopniu kaskady (takze kompresor walcowaty- potem zdjecia dam)

3. To jest skraplacz jeszcze z agregatu od Undofen'a, danfoss po lewej takze

4. 1 parownik, ta rurka miedziana w otulinie doprowadza zimny freon, stalowy przewod jest jeszcze nie zaizolowany i jest to rurka ssaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...