Skocz do zawartości
Quam

Coolery na ram...

Rekomendowane odpowiedzi

Moim faworytem ? jest strona www.4max.pl - jest tam ich 3 strony ale nie wiem które chłodzenie na Ram wziąć...

Które najlepsze ?? aluminium czy miedź... ??

Może macie inne stronki ?? Z Jakimiś Radiatorami na ram ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim faworytem ? jest strona www.4max.pl - jest tam ich 3 strony ale nie wiem które chłodzenie na Ram wziąć...

Które najlepsze ?? aluminium czy miedź... ??

Może macie inne stronki ?? Z Jakimiś Radiatorami na ram ??

ja kupiłem sobie radiatory AXA

 

www.axa.net.pl

 

podstawa miedziana, radiatory alu - niewątpliwą zaletą jest cena: 18 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... Wolałbym raczej kupić coś takiego...

Dołączona grafika

Materiał: niklowana miedź

 

lub

 

Dołączona grafika

Wymiary: 126.5 x 25.8 x 0.5 mm

Materiał: 100% miedź

Waga: 53 g

 

Oba ze sklepu 4max...

 

Porobają mi się bardziej ze względu na wygląd :)

Coolery kupuje aby schłodzić RAM raczej kręcić nie będe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzuce pytanie - na RAMach mam mase jakichs naklejek, w tym gwarancyjna. Czy jak bym wzial takie radiatory jak ten Nexus, to czy te naklejki beda bardzo przeszkadzaly i/lub obnizaly wydajnosc chlodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzuce pytanie - na RAMach mam mase jakichs naklejek, w tym gwarancyjna. Czy jak bym wzial takie radiatory jak ten Nexus, to czy te naklejki beda bardzo przeszkadzaly i/lub obnizaly wydajnosc chlodzenia?

 

Niestety, albo chłodzenie, albo gwarancja.

Bardzo grzeje Ci się ram? Znajomy ma Hynixy bez radiatorów i nawet po kręceniu są dość zimne. Moje z radiatorami są natomiast ciepłe. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzuce pytanie - na RAMach mam mase jakichs naklejek, w tym gwarancyjna. Czy jak bym wzial takie radiatory jak ten Nexus, to czy te naklejki beda bardzo przeszkadzaly i/lub obnizaly wydajnosc chlodzenia?

 

Niestety, albo chłodzenie, albo gwarancja.

Bardzo grzeje Ci się ram? Znajomy ma Hynixy bez radiatorów i nawet po kręceniu są dość zimne. Moje z radiatorami są natomiast ciepłe. :(

Wiesz, powiem tak - wydaje mi sie, ze sa cieple. Musze jakos dokladniej sprawdzic, ale na dotyk to tak ze 40 stopni maja. Poprawilem ostatnio przewiew w obudowie, wiec moze teraz maja mniej, ale nie wiem. Aha, cieple byly przy FSB 221. Dalej sie balem ze wzgledu na temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te CoolerMastery i jest lekki problem. W instrukcji jest napisane, że trzeba nalepić na radiatory taśmę termo, a potem odkleić warstwę ochronną. Tymczasem tasma była już przyklejona do radiatorów, a warstwy ochronnej w żaden sposób nie można odkleić. Więc pytanie: czy w ogóle ta warstwa tam jest???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te CoolerMastery i jest lekki problem. W instrukcji jest napisane, że trzeba nalepić na radiatory taśmę termo, a potem odkleić warstwę ochronną. Tymczasem tasma była już przyklejona do radiatorów, a warstwy ochronnej w żaden sposób nie można odkleić. Więc pytanie: czy w ogóle ta warstwa tam jest???

ja tez sie nad tym dlugo zastanawiałem , ale nie wydaje mi sie zeby tam była jakas taśma z ktorej to trzeba coz zedrzec ... w rezultacie nic nie zdzieralem , zlozylem "kanapke" i sobie chwale ... radiator jest cieplutenki zeby nie powiedziec goracy :) podczas sporych obciazen przy 2,9v - a co za tym idzie "działa" ;)

 

co ciekawe niedawno zmienilem ramik i rozmontowalem tego cm , okazalo sie ze na kosciach była hmm taka jakby maź-wilgoc czy jak by to nazwać ... pewnie wydziela sie podczas temperatury z tego paska ktory przylega do kości ... nie wiem dokladnie czy to efekt pozadany ale pisze moje spostrzezenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie są coolery tylko heatspreadery i używa się ich do poprawy wyglądu a nie poprawy jakości chłodzenia - na oko zresztą chipy pod spreaderami mają termicznie gorzej niż bez nich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie samo zdanie

 

a druga sprawa to ja na twoim miejscu bym popytal kumpli czy nie mają starych radiatorów, pociął je i przykleił na tasme dwustronną, to wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie są coolery tylko heatspreadery i używa się ich do poprawy wyglądu a nie poprawy jakości chłodzenia - na oko zresztą chipy pod spreaderami mają termicznie gorzej niż bez nich...

1313246[/snapback]

To jak to wkoncu jest :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie potrafie przytoczyc takich argumentow, ktore by Cie zadowoliły, poprostu tak mi sie wydaje, oczywiscie moge sie mylic.

 

btw

sam mam takie kongstony z heatspreaderami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość watow

moje ramy chodza na 2.9v na codzien bo cos sie nie czuja dobrze na 2.5 i szynie 200 ale i bez problemu przechodzily testy na 420 mhz tylko cos mam wraznie jak by im powyzej cieplo bylo :) w ofercie thermaltaka masz radiatory na ramy z wentylatorem sa w komputroniku i chyba w 4max tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...