Skocz do zawartości
steryd123

hosting non profit(wspolna sprawa)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pomysl uruchomienia dzialalnosci hostingowej non profit...tzn:

-nie ma byc zadnych banerow itp.

-maja byc wszystkie bardziej znane programy zainstalowane na serwerach tj.php mysql itp.

 

dysponuje 3 serwerami w pelni profesionalnymi(scsi dyski po10000- 15000rpm,wieloprocesorowosc,pamiec ram z ecc,itp)

 

wsumie na dzien dziejszy jestem w stanie umiescic teraz okolo 700 a docelowo nawet 6500 kont po 100MB dokladajac dyski i poszerzajac lacze (aktulanie lacze ma 2mbps)

 

nie zamierzam w przyszlosci prowadzic dzialalnosci w oparciu o ta baze to co chce stworzyc jest nie dla zysku.Mysle o wplatach ktore beda w stanie pokryc koszty dzialalnosci tj.lacze, amortyzacja serwerow, prad, oraz zakup nowego sprzetu(hdd,upsy itp.)

w chwili biezacej nie posiadam ups`ow ani generatora pradowego.w zwiazku z tym trzebaby sie liczyc z ewentualnoscia przerw w dostarczaniu uslug(z moich dowiadczen to okolo 2-3h kwartalnie) z przyczyn nie zaleznych ode mnie...ewentualne wplywy oraz koszty bym publikowal bo traktowalbym to jako inwestycje wspolna...dlatego tez zamierzam sie rozliczac z wplywow oraz wydatkow za pomoca internetu tak zeby kazdy mial wglad...im wiecej "klientow" tym wieksze lacze by trzebabylo brac ale tez tym wieksze wplywy by byly oraz jednostkowy koszt bylby nizszy "w ilosci sila"...

jestem ciekawy czy taka "wspolnota" by was interesowala...

moze macie jakies uwagi lub podpowiedzi jak takei cos by moglo wygladac chce zebyscie sie rowniez czuli ewentualnymi kreatorami danego ewentualnego przedsiewziecia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz...nie jest to glupie

jednak zeby ludzie chcieli przystapic do tej wspolnoty msuza dostac gwarancje, ze nie bedzie jak z wieloma tnaimi serwerami-dzisiaj jest, jutro nie ma.....

juz nawet nie ze wzgldow finansowych, ale nzowu zmienaic adres itp.....

ja sie psize od razu :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli przychody beda pokrywaly koszty to nie mam zamiaru tego likwidowac jeszcze i tak bylby problem z adminami bo nie bede ukrywal ze sam tego nie obsluze skoro to ma byc non profit to nie bede siedzial przy tym jak na etacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsza pomoc to zgromadznie odpowiedniej ilosci ludu...bo jak pisalem z 5 placic za lacze itp to masakra dla portfela i wogole bezsens ale jak bylaby odpowiednia ilosc ludzi to oferty innych moglyby sie chowac poniewaz nie robimy tego dla zysku i nie placimy podatkow na czym juz oszczedzamy do tego nikt nas nie kiwa bo to jest nasze itp. nawet serwer gier w oparciu o to mozna postawic dla grona jako dodatek np w godzinach nocnych gdzie jest mniejsze obciazenie lacza dla www itp. niestety ale koszty sa i musza byc ludzie (duzo ludzi) by to weszlo w zycie uklad mam taki ze za lacze (aktulanie 2mbps) zaczynam placic po 1miesiacu miesiac mam gratis na sprawdzenie itp...ale to mimo wszystko pomyslcie ile osob musi byc zeby wyszlo tanio i dobrze...jesli beda zglaszac sie chetni to mozna cos zrobic (duzo chetnych) na poczatku nie bede ukrywal nie bedzie super tanio bo koszty sa ale im nas bedzie wiecej bedzie taniej jakby bylo wszystko dobrze to za 6 miesiecy mogloby byc juz naprawde tanio... i wtedy ci nowi "klienci placiliby za tych np starych (wczesniejszych) coby im wyrownac za ich wyzsze oplaty przez jakis czas do momentu wyrownania sie rachunkow... a potem to czysta sielanka same wydatki na lacze prad i ewentualny sprzet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lacze jest to polpak i crowley wydzielone z wiekszego lacza od jednego z wiekszych providerow w gdansku 2mbps okolo 1800-2100pln kwestia negocjacji i warunkow konkretnych (najlepiej zeby lacza byly po 1mbps od kazdego z dostawcow dla zagwarantowania jakosci.. lacza te beda mialy mozliwosc poszerzenia "na telefon" czyli praktycznie w kazdej chwili...

prad na 3 serwery nie wiem ile $ hmm jednej ma 2x350 watt drugi 2x700 watt i kolejny na 1x400 watt. do tego chcialbym zeby mi sie zwrocila kasa zainswestowana w sprzet oraz czas ktory stracilem zeby sprzet kupic po okazyjnych cenach nie musi to byc od razu ale z czasem wsumie wyceniam te 3 serwery na okolo 15000pln i chcialbym to zamortyzowac jesli budzet bedzie sie domykal na okolo 4% miesiecznie od tych 15000pln ale moge poczekac lub mniejsza amortyzacje naliczac jesli bedzie na poczatku ciezko...ewentulne koszta administrowania nie wiem jak liczyc licze na jakas pomoc i moze sie uda darmo lub prawie darmo...ewentulne koszta dodatkowe bede przedstawial propozycje jesli sie pojawia narazie te podstawowe omowilem jesli ktos widzi dodatkowe koszta to niech informuje bede mogl lepiej skalkulowac.wogole to nie wiem czy trzeba bedzie placic podatki moze ktos wie generalnie mam nadzieje ze nie bo to nie ma byc dla zysku...

reed to jest tylko idea ale jak nie wiele potrzeba zeby to zrobic skoro inne firmy hostuja to i tu sie da zrobic sprzet jest ma mozliwosci rozbudowy jeszcze sa braki np ups`y i generator pradu ale to z czasem mozna uzupelnic generalnie trzeba miec swiadomosc ze 1pln przy 10 osobach nie stanowi nic ale przy 1000 to juz daje 1000pln i to juz cos jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

steryd, właśnie dlatego pytałem o jakieś przykładowe cyfry, oczywiście jeżeli mógłbyś np policzyć od łebka, np: 10 ludzików to po 250 od twarzy, jak 187 to tylko 32 zł/miesiąc itp itd.

Wiesz, taki namiar zaokrąglony, żeby mieć jakieś wyobrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licze najdrozej jak sie da:

lacze 2100pln(za 2mbps)

prad 200pln

moja amortyzacja 600 pln (15000x0.04)

+koszty administrowania nie wiem ile liczyc moze znajdzie sie pare osob na forum co pomoga lub wezma za darmo konto w zamian administrowania

wychodzi 2900 na miesiac

oczywiscie do tego moga pojawic sie jeszcze jakies nieznane mi koszty ale nie sadze by byly one wielkie i znaczace

oczywiscie moga co jakis czas potem jak juz bedzie dzialac to pojawic sie jednorazowe koszty typu zakup upsa czy dodatkowego hdd itp.. ale to juz jakby naprawde bylo duzo chetnych

generalnie solidna podstawa to okolo 3000 pln na miecha (liczac moja amortyzacje ktora jak mowilem na poczatku samym gdy bedzie malo osob moge na jakis czas pominac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wypali. Przy kosztach łącz w Polsce taki hosting jest niemożliwy. Musiałbyś znaleźć kilka poważnych firm, które by mogły wybulić tyle kapuchy miesięcznie, a która poważna firma Ci zaufa? Z resztą 2mbity to mało... Tyle serwerów wymagałoby ciągłej pracy admina, tym bardziej, że nie przewidujesz panelu administracyjnego.

Założenie hostingu to poważna sprawa (pomimo, że teraz wielu nastolatków się za to zabiera...).

Tu trzeba mieć biznesplan a nie tak po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie to rzeczywiscie slabe szanse na powodzenie na zdrowy rozsadek, lecz tylko dlatego ze malo osob wierzy w szanse na powodzenie... 2mbps to jest wystarczajaco na jakis czas... znam bardzo powazna firme z gdanska hostingowa co ma 3 mbps na okolo 3000 klientow...panele administracyjne darmowe sa fakt ze ubogie ale sa, admin by sie zdal to fakt pisalem o tym wczesniej...biznesplan caly chcialem stworzyc z udzialowcami czyli Wami ja dalem tylko "ramy" programu w ktorych chcialem sie obracac. nastolatkiem juz nie jestem dosc dawno... choc rzeczywiscie pomysl jest ciut szalony lecz uwazam ze przy zaangazowaniu wiekszej ilosci ludzi spokojnie do zorganizowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz napisalem jakie koszta im wiecej ludzi tym wyjdzie taniej do jakiejs wartosci bo potem oni bede za duzo lacz zjadac i znow wzrosna koszty bo wieksze lacze beedzie potrzebne ale nie liczac wariatow co beda mp3 itp udostepniac a takich nie chcemy to powinno lacze smigac a przy 700 kontach by wyszlo jakies 4 pln na glowe na miesiac co nie byloby chyba problemem wielkim...a zawsze tez mowie i serwer gier moglby byc w godzinach nocnych itp panowie prawda jest taka ze to wszystko da sie zrobic wspolnie tak zeby nikt nie plakal poza tym moze nawet uda sie z 300 taniej lacze zalatwic bo ja podalem najdrozej 2100 za 2mbps a slyszalem ze za 1800 mozna nawet gdzies ...

zreszta sprzet nie jest juz utopia bo jest fizycznie

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec generalnie szukam chetnych powiedzcie mi czy piszecie sie na to by zaczac... czy macie jakies propozycje oraz pomysly jak znalesc choc z 200 osob na poczatek (wtedy by bylo po okolo 15 pln na miesiac ale to tylko przez jakis czas niedlugi bo wiadomo jeszcze malawo osob) chyba ze bylyby problemy spore to nie bede prze 1-3 miesiace bral amortyzacji sprzetu...docelowo mysle o okolo 800 kontach na lacze 2mbps czyli po 3,75 pln + ewentualne koszty zakupu sprzetu itp czyli razem 4 pln na miesiac...jesli za jakis czas by bylo wiecej niz 800 kont to lacze sie poszerzy w gore ale to co pisze to jest utopia bo najpierw trzeba wystartowac wiec prosze o ustosunkowanie sie i uwierzcie to naprawde jest mozliwe i naprawde mozemy razem... sporo ku temu przemawia by to zrobic tutaj quota na dysku bedzie sztywna a nie jak w wiekszosci goofnianych firm hostingowych co za grosze hostuja sprzedaja podwojnie przestrzen dyskowa itp... liczac ze klient wszystkiego nie wykorzysta...tu moze byc na poczatku przez pare miesiecy ciezko ale potem ekstra sami cos zbudujemy a tam nie macie wplywu na nic...poza tym tu jesli jakosc bedzie slaba lacze za wolne to razem na forum ustalimy czy dokladamy itp. a w przecietnej firme hostingowej takiej co za grosze hostuje to koles nie poszerzy bo po co skoro moze na starym laczu lupic klientow ktorych juz ma a nowi frajerzy i tak sie trafia...tu nie bedziemy wydawac zbednie na reklame podatki itp...poza tym baze danych bedzie mozna odzyskac a w niektore firmy hostingowe nie chca tlumaczac sie ze sie nie da po to by zatrzymac klienta przy sobie...

Moze pomysl wyglada utopijnie ale naprawde jest do zrealizowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie na 800 osob tylko na 800 kont a to roznica to nie jest zwykle rozdzielanie internetu...zreszta mowie moze za podobne pieniadze uda sie jeszcze z 0.5 mbps wiecej wytargowac itp. przeciez inne firmy hostingowe tez musza kalkulowac koszty w oparciu o prawie lub nawet te same ceny co my bysmy mieli... chyba ze hostuja na serwerach dedykowanych stojacych w usa... ale to juz inna kwestia...a mowie lacze mozna zwiekszych bez problemu przeciez to kwestia dodatkowych 1-2 pln na miesiac na kazdego usera ale od czegos trzeba wystartowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WAZNE!!!!

wszystkie konta beda dla indywidualnych osob a nie osob prawnych nie bedzie mozna prowadzic dzialalnsci komercyjnej w oparciu o nie a tym bardziej odsprzedawac z zyskiem osobom 3...NASZA WSPOLNA SPRAWA jest zeby to nie przeksztalcilo sie w serwer komercyjny albo zeby ktos wykorzystywal Nasza naiwnosc... i wiadomo jakies mp3 i xxx divx odpadaja...nie chce by z tego powstala skladnica smieci...chce zeby kazdy mial swiadomosc i czul sie odpowiedzialny za to kazdy bedzie wspolplacil za lacze i serwery i niech dba o to a nie zasmieca chlamem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz kwestia ewentualnych chetnych aktualny koszt prosze liczyc 15 pln na miesiac tak jak pisalem mam nadzieje ze szybko to ulegnie zmianie ale narazie niestety musi byc tyle... czy sa takowi jesli tak to prosze o pisanie na maila szirok@poczta.neostrada.pl i prosze sie dobrze zastanowic zeby potem nie bylo ze nie jestem zainsteresowany itp. prosze byc pewnym ze sie chce sprobowac...

jesli zbierze sie okolo 170 osob mozna juz cos zaczac myslec...narazie chec wstepna wyrazilo mi 5 osob ;P troche malo prosze o wiecej wiary naprawde da sie nie wszystko od razu co sie kupuje musi od razu dawac uzytecznosc duza poza tym przy tak malej ilosci ludzi lacze bedzie latac po prostu wiec pomimo wyzszych kosztow jednostkowych jakosc tez bedzie znakomita...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz i 6 chetnego ale to i tak jak narazie zdecydowanie za malo ...

 

radze poczekac az rozpocznie sie rok akademicki - z tego co widze to mieszkasz w gdansku a tam pg ug - napewno znajdziesz duzo chetnych :) trzeba by jakies ogloszenie dac czy cos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz i 6 chetnego ale to i tak jak narazie zdecydowanie za malo ...

 

radze poczekac az rozpocznie sie rok akademicki - z tego co widze to mieszkasz w gdansku a tam pg ug - napewno znajdziesz duzo chetnych :) trzeba by jakies ogloszenie dac czy cos ;)

najfajniej jakby to byli ludzie stad i innych serwisow o tej tematyce fajnie miec poczucie ze jest sie w takim gronie i cos razem sie tworzy no oczywiscie jesli bedzie trzeba to poszuka sie tez gdzie indziej ale lepiej miec cos wlasnego (chodzi mi o wspolnote i to ze cos Nas tutaj laczy wszstkich) a nie obcy ludzie ktorzy nie wiadomo co robia itp. tzn jesli tu nie starczy to trzeba bedzie tez gdzie indziej szukac ale to sie jeszcze zobaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego dałoby się takie coś zrobić ale najpierw trzeba mieć biznesplan. Jak już będzie się mieć wszystko ustalone i przkalkulowane, można będzie wystartować. To nie jest takie proste, że postanowisz założyć hosting i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego tez mowie jesli czegos nie uwzglednilem w tych kosztach ktore orientacyjnie podalem to napiszcie mi sie wydaje ze te ktore podalem sa to kosztu z duzym prawdopodobienstwem przyblizone ale moze jeszcze cos nie wiem nie zastanowilem sie itp. to na byc wspolne przedsiewziecie i oczekuje wspolpracy jesli cos ma z tego wypalic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wyliczen wyszlo mi ze na pocztek dla opcji zeby zaczac od 1 mbps i nie liczac na pocztek mojej amortyzacji sprzetu oraz wstawiajac narazie jeden serwer zeby za prad tanio tez wyszlo to potrzeba jest nam o wiele mniej bo lacze taniej wyjdzie bo znajomy juz berzez lacze i poszerzenie jego lacza taniej wyjdzie nizbranie calego nawego i koszt bedzie mniej wiecej 1100 pln na miesiac to jest totalne minimum ktore trzeba miec zeby zaczac wogole czyli liczac po 15 pln na miesiac to jest okolo 70 osob a to jest mozliwe w tym momencie a trzeba miec swiadomosc ze jak to ruszy to jeszcze wiecej bedzie chetnych latwiej sie sprzedaje rzeczy ktorymi sie dysponuje nie "gruszki na wierzbie..."

mamy spora szanse potem napewno szybko wszystko przyspieszy...

jeszcze jeden kontakt to gg 1215859

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl bardzo mi sie podoba. bardzo załuję, że niemogę do tego przyłączyć. Niestety wątpię, że znajdziesz dużo chętnych, bo można znaleźć tańsze oferty, z których chętniej ludzie będą korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naszczescie serwer juz jest robiony bedzie stal na debianie z jajkiem 2.4 ale konfiguracja troche potrwa...2 serwer bedzie jako buckup oraz konta shell`owe na nim beda...moze jak dobrze pujdzie to dokupie upsa apc 3000VA 2200 Watt... lacze bedzie jednak polpak 2mbps z tego na serwer przyznane 1mbps(HTB na www) i moge za okolo 3 tygodnie wstawiac...akurat mniej wiecej przewiduje ze tyle potrwa konfiguracja domenki juz sa niestety na osobe prywatna...serwerpolski.info, wspolnasprawa.info niestety narazie nigdzie nie sa osadzone...panel administracyjny takze bedzie ale darmowy vcs2 czy jakos tak(nie pamietam nazwy dokladnej teraz...do wspolpracy przylaczyli sie chlopaki z www.mlodzi.pl ...daja grafika i programiste,administratorem bedzie fobi z www.webhostingtalk.pl takze wstepna ekipa bedzie...mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie i beda wszyscy zadowoleni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...