Skocz do zawartości
kafka1

płyta pod Amd 64????

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierazm kupic Amd 64 3000 to pewne ) Co do pamięci wezme pewnie Hynix 512 Pc3200 tylko nie wiem jaka wybrac płytę główna po długich poszukiwaniach mam trzy typy typy Epox 8Kda3+ na nVidia nForce3 250GB (której niewiadomo czemu nie ma w PcProjekcie ) Gigabyte K8VT800 Pro lub GA-K8NSNXP nVidia nForce3 250GB. Oczywiscie zamierzam kręciec ile sie da )

Co radzice moze macie jakies inne swoje typy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje sie jednak ze nic nie jest pewne ) wyptrzyłem na allegro procesor Amd 64 3200 http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=31348382 tylko w opisie przeczytałem ze Amd obnizył wielkosc pamięci cache z 1MB do 512kb min z powodu " większa pamięć podręczna uniemożliwia wysokie taktowania" nie wydaje mi sie ze Amd tak troszczy się o mozlowosc podkręcania swoich procesorów :? (blokada mnoznika athlon XP) Jak mylicie warto brac ten procesor??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

IMHO bierz Abita KV8. Kosztuje 470 z 3cim okiem w barwkompie a jest chyba najlepszą platformą oc do A64

Co do proca to 512 jest dlatego bo tańsze są proce w produkcji i mniejsze opóźnienia itp. Zależy ile za niego chce. Ja bym brał 3000+ i dobre pamiątki i podkrecał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz plytke epoxa 8kda3j lub wersje 8kda3+ jak chcesz doplacic za bajerki,najlepsze plytki do oc,moze jeszcze msi k8n neo platinum.Co do procka,procki z 512 casche lepiej sie kreca,a przy tych samych oznaczenaich sa szybsze.Z 1mb tez sie kreca ale zalezy na jakim rdzeniu sa czy CO czy CG,z 512 wszystkie sa CG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

A co do płyty to się nie zgodze co to tego abita dobry jest ale jednak mój epox 8kda3+ wydaje mi się lepszy.

To że twój epox wydaje ci sie lepszy nie znaczy że jest lepszy. Ja pozostaje przy Abicie- za cenę epoxa- 470 masz 3cie oko które ci wyświetla wszystkie parametry na bierząco. A w ogóle najlepiej to bierz DFI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja testowalem: EPoX 8KDA3J, Abit KV8Pro, MSI K8N Neo Platinum.

Kazda ma jakies wady:

EPoX: bardzo duze wahania napiec (o 0.1V!), mnoznik o 8 wzwyz, nieustawianie 200MHz dla pamieci PC333 (moje winbondy sa PC333 a chodza duuuzo wyzej, jednak na tej plycie niz z tego).

Abit: duza niechec do winbondow (szybko bledy w memtescie),

MSI: to samo z pamieciami PC333 co EPoX,

 

Tymczasem po wielu rozterkach wybralem co widac, ale czekam z utesknieniem na DFI NF3-250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie 1,75, ram 2,8 timingi 10-4-4-2,5 1t (zapomniałem dodać że 1,75 jest ustawione tylko w biosie a w żeczywistości to potrafi być tylko 1,66 albo aż 1,79. Takie mam odczyty w CPU-Z :-D, ale to są jeszcze niedoskonałości biosu)

Czujnik w naszej płycie jest do d*** wiec masz 1.75 i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI: to samo z pamieciami PC333 co EPoX,

najnowszy dostepny bios -1.52, rozwiazuje wiekszosc problemow, szczegolnie z pamieciami. mi osobiscie w samej plycie pasuje ustawienie dimm - pod zasilaczem, a nie kisza sie gdzies tam w glebi kompa, radiatorki na stab.nap. w standardzie - drobnostka, a jak cieszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...