Skocz do zawartości
sledzik

[amd czy p4]

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym P4 2.4C raczej nie skończysz na "tylko"3.0Ghz, a jeżeli dokupisz jeszcze stosowne pamięci np. DDR 533, 550 to zrobisz z niego "niezłą" maszynkę. :wink: Co do płyty to lepiej weź Abita IC7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim do grania , ale nie tylko . musze zmienic bo wyniki jak w podpisie no i martwi mnie ten z 3dmarka 01 , i w doom 3 i far cry nie moge na tej karcie grac na max detalach o AA niewspomne , ale do tego potrzeba 1 GB ramu , moze nie na temat ale kumpel na P4 3.2E , 1GB ram i msi 5900ultra ma w 3dmarku 03 6700 a w 01 14000 , tyle ze w gry gra na maxa detal i AA , czytałem ze wykorzystanie procka w grach AMd konczy sie na 2400+ a później to sa juz niewielkie różnice, mimo wszystko chyba kupie 1 gb ramu a dopiero póżnie zmienie płyte i procka co do amd64 to trzeba brac conajmniej 3200+ , ale na taka zmiane to lepiej poczekac na AMD 64 i płyte z pci-e

Jesli chodzi o P4 to róznice miedzy nim , a A 64 3200+ to te różnice nawet w grach sa znikome i koszt takie same.

Chyba przejde na P4 2.4 ht fsb 800 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim do grania , ale nie tylko . musze zmienic bo wyniki jak w podpisie no i martwi mnie ten z 3dmarka 01 , i w doom 3 i far cry nie moge na tej karcie grac na max detalach o AA niewspomne , ale do tego potrzeba 1 GB ramu , moze nie na temat ale kumpel na P4 3.2E , 1GB ram i msi 5900ultra ma w 3dmarku 03 6700 a w 01 14000 , tyle ze w gry gra na maxa detal i AA , czytałem ze wykorzystanie procka w grach AMd konczy sie na 2400+ a później to sa juz niewielkie różnice, mimo wszystko chyba kupie 1 gb ramu a dopiero póżnie zmienie płyte i procka co do amd64 to trzeba brac conajmniej 3200+ , ale na taka zmiane to lepiej poczekac na AMD 64 i płyte z pci-e

Jesli chodzi o P4 to róznice miedzy nim , a A 64 3200+ to te różnice nawet w grach sa znikome i koszt takie same. 

Chyba przejde na P4 2.4 ht fsb 800 :?:

Procesory intela do gier też są bardzo dobre szczególnie jeśli je lekko podkręcisz i pamięci puścisz synchronicznie. Co do Athlonów 64 to lepiej zaczekać aż spadną ich ceny na socket 939. :wink:

Widzę że nowy posiadacz Leadteka A400...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego 2.4C pod Asus P4C800 i bez zmiany napięć czy czegokolwiek innego - tylko FSB (z 200 na 250) poszło na 3GHz :)

na razie więcej nie kręce może potem.

 

A też chciałem AMD 2800+ Barton ale nie żałuje wyboru.

 

Wcześniej miałem Cooler Titan do 2.8GHz i przeleciał na nim rok cały :) max temp na nim była 55C w stresie (ale przy otwartej obudowie... po dokupieiu coolerów zamknołem :)

 

PS. obudowa to nie może być Tracer bo tam nawet z coolerami zmknąć nie idzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4 2.4 na 3.0 ?? czy to nie bedzie fsb250?

masz takie pamieci to sie ciesz bo teraz nie latwo kupic 512mb takiego ramu za 350pln ,a wydawac 500-600pln na 512mb ramu to przegiecie

za tryb asynchro bardzo dziekuje - P4 to i tak wystarczajaco pustych MHz zeby go jeszcze powietrzem pompowac

 

sledzik

twoim problemem jest plyta

zmien na cos porzadnego i wycisniesz ze swojego proca 2200MHz lub wiecej

do P4 bedziesz musial zmieniac pamiecie -koszty cie zezra -lepiej juz A64 3000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4 2.4 na 3.0 ?? czy to nie bedzie fsb250?

masz takie pamieci to sie ciesz bo teraz nie latwo kupic 512mb takiego ramu za 350pln

:?:

 

Tak FSB 250MHz ...

 

O co z pamięciami ci chodzi ?? Fakt nie można kupić po 350zł... są po 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4 2.4 na 3.0 ?? czy to nie bedzie fsb250?

masz takie pamieci to sie ciesz bo teraz nie latwo kupic 512mb takiego ramu za 350pln

:?:

 

Tak FSB 250MHz ...

 

O co z pamięciami ci chodzi ?? Fakt nie można kupić po 350zł... są po 400zł

tak

te Kingstony PC2700 za 209pln/256mb pojda na 250MHz??

zajefajne musza byc - szkoda ze na takie nie trafilem jeszcze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego 2.4C pod Asus P4C800 i bez zmiany napięć czy czegokolwiek innego - tylko FSB (z 200 na 250) poszło na 3GHz :)

na razie więcej nie kręce może potem.

 

A też chciałem AMD 2800+ Barton ale nie żałuje wyboru.

 

Wcześniej miałem Cooler Titan do 2.8GHz i przeleciał na nim rok cały :) max temp na nim była 55C w stresie (ale przy otwartej obudowie... po dokupieiu coolerów zamknołem :)

 

PS. obudowa to nie może być Tracer bo tam nawet z coolerami zmknąć nie idzie...

z tego co widzę to masz zalmanka teraz i pewnie dlatego tak ładnie Ci idzie, Sledzik jak chcesz krecić to bez dobrego coolera się nie obejdzie bo na tym boxowym to możesz naleśniki smażyć imho ja bym obstawał przy amd 64 2800 około 700 stów wersja oem + wiatrak pentagrtama 70 dych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też myslałem o tym , ale

na boxowym masz 36 miesiecy gwary , na zwykłym 12

po drugie to mam około tysiaca na procek i płyte a z tego co piszą za tą kase tylko to celek D 2.8 i

http://computer.istore.pl/sklep,740,866661...n,110348,0.html

 

 

a to dla ciekawskich :

http://www.digit-life.com/articles2/lowend...g2k4/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamieci to proponuje Infineony CE5 - dobry tydzien 24. Mam takie co cisna 255MHz 2,5-3-2@2.7V.

 

sledzik:

Nie mow ze nie znalazles porownania Pentaka do Antka. NIe ciezko je znalezc.

Jesli ma byc komp do gier to oczywiscie A64 jest bezkonkurencyjny (2800+ za 650zl), jesli do ogolnego zastosowania to minimalna przewaga P4-pod warunkiem ze podkreconego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eetam ja bym brał P4. Bo a 64 jest dobry dopiero od fx-51 (czyba tak się pisze) a ten sporo kosztuje :P

ROTFL. Lepiej juz bys sie nie odzywal zamiast takie glupoty pisac. Zreszta chyba faktycznie sie nie znasz skoro nawet nazewnictwa nie znasz :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamieci to proponuje Infineony CE5 - dobry tydzien 24. Mam takie co cisna 255MHz 2,5-3-2@2.7V.

 

sledzik:

Nie mow ze nie znalazles porownania Pentaka do Antka. NIe ciezko je znalezc.  

Jesli ma byc komp do gier to oczywiscie A64 jest bezkonkurencyjny (2800+ za 650zl), jesli do ogolnego zastosowania to minimalna przewaga P4-pod warunkiem ze podkreconego.

Ja proponuje OCZ PC3200 Platinum Rev.2 (na Samsungach) - na anandtechu poszly 278MHz przy 2.85V 3-3-4-6 8O

 

prawda, ze robi wraznienie :?: Wcale nie :arrow:

 

Geil UltraX PC3200 @ 280MHz 3-3-4-7 2.85V

 

Wez no kup te cuda w Polsce....ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...