Skocz do zawartości
Magya

WOL i cała reszta - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujące pytanie - ostatnio zainteresowałem się funkcją WOL w karcie sieciowej zintegrowanej z moją płytą (8rda+). W jaki sposób należy toto skonfigurować, ew. jak to w zasadzie działa już z praktycznego punktu widzenia? Mam drugiego kompa podpiętego do tejże karty, co muszę zrobić (oczywiście poza uaktywnieniem WOL w BIOSIE) aby odpalić swojego kompa za pośrednictwem tego drugiego? wydać jakąś komendę czy jak?. I w jaki sposób "powiedzieć" sieci który komp ma być odpalony, gdybym, dajmy na to, miał killka takich kompów spiętych w sieć?.

 

Pytam bo buduję w nowym domku sieć i chciałem móc odpalać inne kompy w sieci całkowicie zdalnie za pomocą serwera telnetu zainstalowanego na dostępowym kompie-serwerze (docelowo zawsze włączonym).

 

W jaki sposób następnie kontrolować taki komputer? Telnet ma dość ograniczone możliwości chyba że napiszę mnóstwo batchy, ale to się mija z celem. Myślałem o programach typu Remote Control PRO... Znacie może jakiś lepszy od tego?.

 

Najbardziej mnie na razie jednak nurtuje ten WOL.

będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade.

 

Sprawdzilbym ale niestety chyba mi padly pamieci.

Jak sie komp uruchamia ale nic nie widac.... to pewnie pamieci poszly sie jebać. Wyswietlacz POST pokazuje mi C1, w instrukcji napisane ze to pamieci...

 

CO ROBIĆ?

TWinmosy. 2x256. HEEEELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastepujace pytanie - co dalej. Zalozmy ze mam dwa kompy. Jeden z win98 i karta sieciowa starego typu (bez obslugi WOL) i drugiego kompa z plytka epox8rda+ z zintegrowana karta sieciowa. Do wybudzenia ten drugi komp. Na kompie z win98 zainstalowalem amd magic packet utility wedlug zalecen, wchodze do biosu kompa ktory ma byc wybudzony, wlaczam WOL (enabled) i przechodze do innej czesci menu gdzie jest pole do wlaczenia (???) MAC (opcje auto i disabled zdaje sie) i pole do wpisania MAC adresu, ktory, jak rozumiem, jest niezbedny do wybudzenia kompa. Powiem o co chodzi - AMD magic utility przeszukuje siec w poszukiwaniu innych kompow i ich mac adresów. W momencie kiedy komp do wybudzenia jest wylaczony NIE ZNAJDUJE NIC. W momencie kiedy jest wlaczony znajduje jakis tam adres zapisany systemem szesnastkowym. Domyslam sie, ze musze na sztywno ustawic cos w tym biosie z mac adresem karty. Ale co tam wpisac? Zdaje sie ze daja mi tam do wpisania 6 czy 7 znakow. Jak to dziala w praktyce? KTOS WIE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastepujace pytanie - co dalej. 

[...]

Domyslam sie, ze musze na sztywno ustawic cos w tym biosie z mac adresem karty. Ale co tam wpisac?  Zdaje sie ze daja mi tam do wpisania 6 czy 7 znakow. Jak to dziala w praktyce? KTOS WIE?

- w biosie nic przy mac adresie nie ustawiaj. musisz tylko miec wlaczona funkcje wake-on-lan.

- musisz znac mac adres kompa ktory ma byc wlaczony (a wiec sprawdz jego mac adres - np ipconfig /all - zdecydowanie zeby to sprawdzic komp musi byc wlaczony).

- wylacz komputer ktory chcesz obudzic.

- na drugim kompie wlacz magic packet utility.

- wpisz adres kompa do zbudzenia, wyslij pakiet.

- komp powinien sie wlaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...