Skocz do zawartości
Artur79

Zwis przy starcie .....

Rekomendowane odpowiedzi

Juz mi sie troche nudzi odpisywac caly czas na to samo.

Dlaczego nie zobaczysz do FAQ najpierw i nie postarasz sie sam rozwiazac problemu tylko czekasz az ktos poda ci gotowa odpowiedz?

Takich watków na forum jest 1000 a w faq jest wszystko.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=100972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie tak ma wygladac.

Bo jakby tak kazdy napisal swoj problem bez wczesniejszego przeszukania forum to bys tutajnic nie napisal.

A wystarczylo tylko zajrzec do FAQ i odpowiedz gotowa.

Dziennie na tweaku pojawia sie okolo 10 takich tematów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człoweku ! takich tematów jak twój jest 1000 widze ze sprawa juz załątwiona i mozna zamknąc ten temat ! (apropo zwiechy daj więkrze napiecej na procku tez tak mialem ale przy podkrecaniu procek sie nie wyrabial na małym napieciu i zwiecha najczesciej w grach 3D ! oczywiscie bez przesady daj mu to napiecie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ludzie w polsce nie mogą poprostu sobie pomagać a nie odrazu równać z błotem i gnoić ludzi którzy mają jakiś problem mówie tu o urzytkownikach: lolipop oraz Nyny

1211377[/snapback]

Nikt cie nie miesza z błotem, tylko ze jak zajrzysz na forum to jest kupoa tematów jest taka jak i twój, wejść poczytać nie mozna??n

Albo ci toś powie że zasilacz, albo ze chłodzenie albo jakieś rzeczy inne, wszedzie to samo, wiec po co pisać?? ale juz O.K., odpuszczam, czekaj na pokorne tweakduszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ostatnio kupiłem nowy komputer. Pomyślałem sobie, że sobie go pokręce. Sflashowałem płytę główną do 18 wersji i podkręciłam proca do 2400 MHz a timingi pamięci Cl2.5-3-3-5. Napięcie na proca ustawiłem na 1.65V (przy takim napięciu nie resetował się komp i tak dalej). Ale po kilkunastu minutach grania następował reset i SuperPI wykazywał błędy więc postanowiłem podwyższyć napięcie. Metodą prób i błędów doszedłem do napięcia 1.75V komputer wszystko pięknie stabinie i tak dalej ale co jakieś 5min słychać krótki pisk wydobywający się z kompa. Także przy włączaniu i wyłączaniu kompa słychać "ćwierkanie". To napewno nie temperatura proca bo w IDLE mam jakieś 32C a w stresie 36-37C. Może to i nie wielki problem ale zawsze ten pisk wkurza i to barzo ::)

 

Mój konfig:

Procek: ## Athlon Barton-M 2500+ @ 2400MHz Trwają testy ##

Pamiec: ## 2*512 Hynix (CL2.5-3-3-5)##

Grafa: ## Leadtek A400GT-TDH GeForce 6800GT @ ULTRA 256MB ##

Mobo: ## Abit AN7 ##

Dysk: ## Seagate Barracuda 160 Gb 7200 rpm 8Mb cache ##

Cooler: ## ASUS Star Ice :) ##

Zasilacz: ## Chieftec 420W ##

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzały się już piszczące cewki, otwórz budę i wybadaj co wydobywa ten dzwięk. Jeśli to jest z głośniczka to pokombinuj ustawienia w BIOSie może któreś z zabezpieczeń wariuje (za niskie obroty wentyla i tym podobne).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie... wywal głośnik i spox... ale zachowaj go sobie bo kiedyś ci się może przydać... powodzenia i wyskokich zegarów

1220917[/snapback]

Nic nie piszczy bez powodu, a usuwanie nastepstw/skutkow to nie jest rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem, otórz kupiłem nowy komputer cały zestaw : płyta główna Epox - VIA KT400A, procesor AMD Sempron 2300+, grafika ATI Radeon 9200 SE 128 TV, RAM 256 DDR, dysk 80 GB; Podłączyłem wszystko dobrze właczyłem komputer i normalnie chodził. Prblem pojawił sie w chwile gdy chciałem sprawdzic na nowym sprzecie gre NFSU, o właczneiu gry komputer chodził chwile i sie zawieszał, ja ksie okazłąo po jakimś czasie, na każdej grze sie zawiesza po jakimś czasie grania. Niewiem co jest przyczyną tego, ze komputer sie zawiesza, a ponieważ niejestem wybitnym informatykiem, a powiedział bym nawet że jestej laikiem jeśli chodzi o takie sprawy, dlatego prosiłbym o pomoc w zdjagnozowaniu problemu. Jeśli macie najlepsze zalecane sterowniki do karty czy do płyty głównej to chętnie chciałbym wiedzieć jaką mają nazwe. ROzmawiałem z kilkoma osobami i z tego co mwią, to moze być od tego że sie przegrzewa procesor, ale niechce mi siewierzyć że w nowym komputerze przekżewa sie procesor, dlatego bardzo prosze pomóżcie!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gadali prawdopodobnie. Albo się grzeje prcesor na płycie albo chipset karty graficznej. Ściągnij sobie program MBM MONITOR i zobaczysz jakiem masz temperatury na prcku i mostku. I już będziesz wiedział prawie na pewno co jest przyczyną. KAŻDY PROCEK MOŻE SIĘ GRZAĆ JAK JEST ŹLE CHŁODZONY./ Nie wazne czy nowy czy stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudne pytanie zadałeś

W biosie sprawdz ile ma stopni procek po zawieszeniu się kompa,

Zresetuj bios do najsłabszych ustawień, może to być ram zasilacz co kolwiek, i odpal gre. Wydaje mi się że to wina grafiki

Jak by ci jakiś koleś pożyczył do testów grafike dużo by to wyjaśniło

Narazie to tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak zainstalowałem ten program MBM MONITOR, ale za cholere niewiem jak go odsługiwac wiec ściągnąłem inny Speed fan i on pokazuje mi 4 temperatury Temp1, tem2, HD0 i znowu temp1, HD0 to siedomyślam ze to twardy dysk;0 pokazujem itakei temperatury jak nie gram w nic temp1 37, temp2 39, HD0 38 i temp1 znou 39. oco z tym chodzi i któa jest do czego to niemam pojęcia, ale moze wy wiecie? i jak można chłodzić ewentualni karte graficzną? bo jeszcze tego nie praktykowałem, dzięki z góry za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zdjęłem cąłkiem obudowe, i temp spadła o 2 stopnie, właczyłęm gre piraci zkaraibów pograłem jakieś 25 minut i komputer sam sie zresetował. przy ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>niu na biosie wiadac było tem cpu 43 i system 38. o co tu biega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

jęsli proc jest oryginalny i nie kręcony to stawiam na Zasilacz choć moze to być prawie wszystko- raczej nie Proc

 

gdzie ten sprzęt kupileś?

Edytowane przez bachus81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na źle założone chłodzenie albo złe ustawienia pamięci (ustaw na SPD).

Ew sterowniki do ATI. Warto sprawdzić czy Fast Writes nie jest właczone w BIOSie.

Zasilacz - watpię, taki zestaw nawet Codegen 250W by pociągnął bez zająknięcia.www.epox.nl

 

Na CDku do płyty będzie jakiś program do monitorowania płyt Epoxa, może taki Winbonda. Ten będzie najprosrszy do użycia i najbardziej wiarygodny w twoim przypadku. Poszukaj w sieci takiego programu TOAST.EXE, odpal go i zobacz jakabędzie temperatura procka.

 

Może też być pamięć uszkodzona. Sciągnij http://www.memtest.org/download/1.40/memte...1.40.floppy.zip, zrób dyskietkę i odpal z niej kompa.

 

Mozesz tez zainstalować Prime95, tam jest torture test zlożony z kilku modułów, jeden testuje tylko procesor inny pamięc i procka też. Jak te testy ci przejdzie (tak z godzine przynajmniej), to raczej coś z kartą graficzną jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że słaba zasiłka, ale ja bym sprawdził Fast Write w BIOSie (jeżeli mowa o Radeonie...) i może ustawienia Pamiątek - napięcie i ewentualne 1T Command - bo RAM DDR 256 nieznanej szybkości i firmy... może 1T Command to za dużo dla nich???

Co do przegrzewania się, to wydaje się iż to nie to... Choć???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...