Skocz do zawartości
Artur79

Zwis przy starcie .....

Rekomendowane odpowiedzi

Zlozylem kompa:

 

ASUS A7N8X-E Delux

AMD BARTON 2500+

Thermaltake Volcano 12 eXtreme

2x512 TwinMOS DDR 400

GeCube Radeon 9550

2x80GB Baracuda SATA

NeoTEC V4200

FDD

 

Wszystko na plycie gl. podpiete na default!

 

Odpalam i za moment restart! Odpialem dyski i FDD ale to samo!

 

Moze mi ktos powiedziec co moze byc przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpoX! 8)

 

Juz dziala! 8) Musialem wpiac w cooler zworke i wypiac regulacje! :?

 

Teraz mam problem z RAID! :?

 

Jak zainstalowac Windows na podpietych dwoch dyskach w RAID 0 (stripping) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm!

Mój problem polega na tym, że raz częściej, raz rzadziej, podczas normalnej pracy na kompie, komp potrafi się sam zresetować, po prostu Bum... i już nie ma systemu. To nie jest żaden Sasser - nie mam komunikatu że pozostało czasu.. reset od razu bez gadania. Dzieje się to czasem co 2 minuty... a czasem chodzi cały dzień bez problemów, mimo że robię na kompie to samo.. Czy ktoś wie może co może być tego przyczyną ?

Mój sprzęt:

mobo - Gigabyte nForce 2

CPU - Duron 1300 (troszkę ukruszony... może to dlatego.. ale dlaczego nie ma regularnych resetów podczas tej samej operacji??)

256 MB Ram DDR 400

Geforce FX5200

Zasilacz Linkworld 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego XP na na tym RAID 0 ale cos mnie niepokoji! :?

 

Czasem strasznie te dyski Baracudy "chrupia" czy "drapia"! Nie wiem czy to uszkodzenie dyskow czy to przez to ze mam macierz dyskowa zrobiona!

I mam dylemat czy isc z tym do sklepu czy moze usunac macierz i zrobic to jeszcze raz!

 

Co byscie ludzie poradzili? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj podniesc delikatnie napiecie na procu tak o 0.25, zapusc prime95 i zobacz czy sie wywali czy nie, jak sie wywali to jeszcze delikatnie napiecie w gore (ale kontroluj temepraturke) i prime95. Jak ci pochodzi tak z 12h bez bledow to mozna uznac ze komp jest stabilny i nie bedzie robil nieoczekiwanych resetow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj pobawic sie prockiem :wink: podnies napiecie, fsb, mnoznik (oczywiscie patrz na temp. :D ) i jak bedzie chodzil normalnie to juz koniec roboty i problemow z restartami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego XP na na tym RAID 0 ale cos mnie niepokoji! :?

 

Czasem strasznie te dyski Baracudy "chrupia" czy "drapia"! Nie wiem czy to uszkodzenie dyskow czy to przez to ze mam macierz dyskowa zrobiona!

I mam dylemat czy isc z tym do sklepu czy moze usunac macierz i zrobic to jeszcze raz!

 

Co byscie ludzie poradzili? :?

1262774[/snapback]

One tak czasem "chrupią" i "drapią" :) . Taka już uroda nowych Baracud, są troszkę głośniejsze od wcześniejszych modeli.

Jak się przesiadłem z BaracudyV ATA na VII SATA to myślałem że się coś rozlatuje w środku ale się okazało że ten typ tak ma.

Ale chodzi cały czas sprawny i wydajny. Trzeba się przyzwyczaić.

 

Następny mój dysk i tak będzie Seagate :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezlei masz win Xp albo 2000 wejdz we wlasciwosci mojego komputera-> zakladka zaawansowane-> Uruchamianie i odzyskiwanie-> i odznacz Automatycznie uruchom ponownie.

 

teraz gdy bedzie ci sie chcial zresetowac ( jezeli to wina softu) winda ci sie wywali , i wyswietli na niebieskim tle komunikat o bledzie, jezeli tak sie stanie to zobacz co wyswietla , bo moze pisac ze blad powoduje plik *.dll a ty niepotrzebnie bedziesz podbijal napiecie w biosie

 

zabawne na tym forum jak komus sie resetuje komp to najczesciej wszyscy od razu pieja "podnies napiecie na procku, wymien zasilacz", a przeciez to nie musi byc tego wina :wink:

 

pozdro

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje ze po prostu sa za wysokie temp na procku i dlatego sie resetuje. Jak jest cieplo w pokoju w ktorym trzymasz kompa to sie wywala "co 2 min" a jak chlodniej to rzadziej.

Sprwadz temperaturki, moze ci sie wiatraczek zatarl............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz mialem identiko problem wlaczylem kompa na RIVA TNT2 32MB... i zwis wymienilem od qmpla za paczke fajek na tego radka co mam w podpisie, a plyte glowna dalem na gwarancje i mi dali taka sama czyli uzywanego Asrocka na kt400 komp sie niestety wiesza od czasu do czasu jak zacznie sie ladowac system... stawiam, ze ta plyta co mi dali na zastepstwo jest uwalona... Pamieci skanowalem pol godziny memtestem i zero bledow caly test przeszlo bezblednie... aha przeciez sa takie testery za 100 zl na pci wpina sie i skanuje mobo i pokazuje kod biosu i bledu, mozna tym latwo rozszyfrowac co jest nie tak.

Edytowane przez Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem, otórz kupiłem nowy komputer cały zestaw : płyta główna Epox - VIA KT400A, procesor AMD Sempron 2300+, grafika ATI Radeon 9200 SE 128 TV, RAM 256 DDR, dysk 80 GB;

1222939[/snapback]

panowie zasilacz to marna szansa ... ten jego komp ciagnie tyle W co najmniejsza zarowka w domu ...

chyba ze ktos sprzedal ci mniejszego semprona a 2300+ osiagna podkrecajac ...

wejdz do biosu i ustaw wszystko " SET BY DEFAULT " wszystko co znajdziesz ...

podociskaj tez wszystko co mozesz na kompie ...

dotknij palcem radiatora na karcie graficznej ... ale radek 9200 SE co cie podkusilo na ta karte ? ? ? i przy okazji zapomnij o NFSU bo ta karta jest 64bitowa = kompletna padaka ...

to mi wyglda na komp z supermarketu ale tak jak wczesniej napisalem to nawet codegen 300W taki zestaw pociagnie ...

 

zainstaluj sobie jaks gierke strategiczna bez wodotryskow graficznych i zobacz czy ta ci chodzi bezproblemowo czy tylko te obciazajace grafe powoduja restart ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset moze sie przegrzewac... na nf7 mialem taki sam problem a mianowicie jak odpalilem winampa to zwis :P IE zwis itd... wyjmoj mobo i poogladaj czy radiator dociska do chipsetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ten zestaw komputerowy co szanowny kolega posiada nadaje sie na gry sprzed 10lat

a nie na NFS UN lub coś w tym stylu

 

jeśli nie podćągałeś procesora, pamięci ani karty to powinno być ok ale to trudno powiedzieć i wykluczyć na 100%

zainstaluj sobie jakś starszą gierkę mniej wymagająca i wtedy porównaj

jak dalej będzie się tak działo spróbuj najpierw od reinstalacji systemu(sterowniki itd) jak będziesz miał pewność że to nie system szukaj problemu w wkomponentach swojego kompa.

jak się na tym nie znasz to sprzęt do serwisu masz gwarancje to niech kombinują a jak masz kase to wymień przynajmniej kartę graficzną

pozdrawiam wszystkich czytających

 

ps. trudno leczyć kolesia zielonego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ważne jaki ma się sprzęt => najwyżej będzie jeden wielki LAAAAAAGGGGGGGGGGGGGGG ale komp będzie chodził, a nie zwieszał ani resetował się...

To że grafa śmietnikowa, no cóż => 640 na Low może wyciągnie z 16fps

Fakt => może pokolei:

Memtest/Prime95/SuperPI/jakaś strategia/3DMark2001/i wtedy mocna gra...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemq

mój kumpel ma podobny sprzęt czyli semprona 2500+, 256 mb ram , 80 gb, codegen 300W radeon 9200 SE złozony na lakięs płytce Asrock'a .

No i jemu Unnderground 2 smiga na 800x600 i detalach medium-hight.

A problemów z kompem nie ma, chociaż kupił gotowy zestaw. Według mnie to może być procek , albo grafika. Ten komputer z tym radkiem to trup, ale jak sie nie zana na kompach to jest ich problem.

Pozdro!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie wcześniej na forum nie znalazłem nic na ten temat dlatego piszę.

 

Mam problem tego typu: przy uruchamianiu kompa czasem powiesi mi się w połowie czasu przez który leci ten niebieski pasek w XP. Jak już sie uruchomi to wszystko jest ok. Mam 2 pamieci RAM połączone na Dual Channel które nie były kupowane w zestawie, są to najzwyklejsze bezfirmowe kości :). Jak się już zawiesi i poczekam z 3-4 minuty to zazwyczaj się odwiesi i dalej normalnie się uruchomi, jednak jest to troche wkurzające ;). Zasilacz mam najzwyklejszy z obudowy za 100 zł, może to coś od zasilacza, bo jak podłączam te dwie kości osobno to wszyskto działa, tak więc kości są napewno dobre, tylko czy pasują do siebie w zestawie. Jak ustawie je na 400mhz gdy są podłączone razem komp się restartuje w tym miejscu gdzie powinien się zawiesić gdyby były synchronicznie z procem. Mój dokładniejszy config:

 

- Athlon 2200XP+

- Epox 8RDA3l

- 2x256 MB RAM Dual Channel

- GF FX5200 128/128 Ultimate

- Dysk Seagate 60GB 5400 obr.

- Zasilacz jak już pisałem z jakiejś obudowy za 100 zł

 

Z góry THX za pomoc :)

 

----------

Dopisane: Aha, nei jest to system bo już kilkakrotnie go przeinstalowywałem :mur:

Edytowane przez Sir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...