Skocz do zawartości
Artur79

Zwis przy starcie .....

Rekomendowane odpowiedzi

przy kasowaniu biosa uzyj zworki clear cmos - powinno byc cos takiego na plycie. no i czy procek jest dobrze osadzony - moze cos zle styka, moze clodzenie zla zalozone. wogole podociskaj wszystko na plycie - karty, pamieci, co tam znajdzesz. czasem przy ruszaniu skrzynka cos sie poluzuje i nie styka poprostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złożyłem sam kompa i mam problem taki że gdy go załanczam pracuje przez kilka sekund i sam sie wyłącza, bios nie ma czasu zaskoczyc, wiatraki wszystkie działają przez ten czas, dysk startuje . oto konfiguracja komputera :

- ASUS A7N8X

- Radeon 9550 gigabyte

- procek 2600 barton

- coolerek tani za 40 pln (jest napisane ze praca do 2200 Mhz)

- dysk 1600 barackuda

- ddr 256 M 333

- mode com 350 wat; na innym zasilaczu sprawdzalem tosamo sie działo

 

prosze o rade .. thx !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby płyta coolera nie wykrywała i prewencyjnie wyłącza zasilanie sprawdź czy cooler podpiąłeś na pewno do złączki CPU_Fan.

Może gdzieś kabelki podłączyłeś nie tak jak trzeba, spróbuj odpiąć dysk, napędy i odpal samą płytę z ramem, grafą prockiem i pamięcią. Zresetuj bios.

Jeśli to możliwe przetestuj procka i ram w innym zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, ze czas jest troche zbyt krotki, to stawialbym na przegrzani spowodowane zlym mocowaniem coolera na procku lub nieodpowiednia iloscia pasty...

 

Moze rada wyda sie glupia, ale czasem dziala:

- rozkrec kompa na czesci i zloz jeszcze raz

- potem reset biosu (ustawien)

 

Jak nie poleci, to cos ze sprzetem nie tak...

A dzwieki jakies wydaje?

 

Dopiska:

Alez ja wolno pisze.. gosc zdazyl sie przede mnie wpisac..

Wygląda jakby płyta coolera nie wykrywała

Dlaczego ja o tym nie pomyslalem...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez ja wolno pisze.. gosc zdazyl sie przede mnie wpisac..

Wygląda jakby płyta coolera nie wykrywała

Dlaczego ja o tym nie pomyslalem...?
Też miałem zamiar zaproponować demontaż i montaż, ale to trochę czasochłonne :D

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jestem tu nowy i chcialbym sie przywitac WITKA WSZYTKIM

 

moze teraz przedstawie problem:

mam nowa plyte gl : ASUS A7N8X-E Delux

athlona 3000+

2*256 333ddr

radeon 9800 se 256 ram ( ale nie doczytalem ze 128 bit i bede zamienial na 256 bo kaszana !!!)

i reszte badziewia

 

 

wsadzilem proca w plyte nic nie zmieniajac wylaczajac tylko muze lan i ie13334

reszte tak zostawilem jak bylo w biosie

prosze mi powiedziec czy cos mam pozmieniac w biosie dla poprawienia osagow

ale nie w tym problem

 

komp smiga pare minut roznie to bywa i nagle nieda sie ruszac mycha czyli zwiecha i musze restarta zrobic zeby znow bylo cool i tak w kolo

prosze o pomoc !!!!!

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec ramy mam ze starego kompa ale mysle nad zmiana na 2*512 wiec beda 400

 

silke mam oto link:

http://allegro.pl/show_item.php?item=34692245

 

a cooler na procu mam taki:

http://allegro.pl/show_item.php?item=34649708

 

 

wszystkie stery mam instalniete neostrade podpieta pod 1 gb lana

jak i co ustawic w biosie zeby bylo SUPER

i na jaka grafe zmienic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedl kolejny problem jak komp chodzi i na cale szczescie sie nie zawiesza to mam nowa niespodzianke:

 

nieda sie uruchomic np outlooka umieszczonego na pasku zadan, nie otwieraja sie tez inne probramy na pasku zadan przy kursorze myszy pojawi sie klepsydra i zaraz znika a nic nie nie otwiera jak chce wejsc w moj komputer/wlasciwosci tosamo dopiero rastart przywraca wszytko do normy ale po jakims czasie to samo

prosze WAS bardzo pomocy

tyle kasy wywalilem i palkac sie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Otóż mam taki problem - zamarza mi winXP w taki sposob, jakby ktoś odcial mu dostep do dysku twardego. Dzieje sie tak praktycznie za kazdym razem, gdy koncze prace z jakas aplikacja (wychodze z gry, antywir przestaje skanowac, 3dmark03 konczy benchmark). Jest to o tyle dziwne, ze rzeczony 3dmark moze chodzic na loopie i 8 godzin bez zwiechy. Komputer jest w miare dobrze zlozony, choc nie najnowszy - A1700+@2400+, Radek9600Pro(500/750), WDC800JB, Chieftec360W PFC, Epox 8RDA+, 2x256 DDR PC3200 itp. Pomóżcie, bo potrzebuje kompa do pracy, a w takich warunkach to jest koszmar... zaznaczam, ze na format nie stac mnie obecnie czasowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaznaczam, ze na format nie stac mnie obecnie czasowo

To bardzo zle, bo w tym wypadku to calkiem niezle rozwiazaie..

 

Zastanow sie co robiles, zanim zaczelo sie to dziac? Byl moze jakis reset z braku zasilania, zainstalowales jakies nowe stery lub program?

 

Zalecam procedure jak przy wiekszosci przypadkow:

- sprawdz wtyczki itp

- sprawdz, czy nie ma konfilktow

- pamieci memtestem (pomimo iz wyglada to na odciecie dysku)

- dokladny skan dysku (partycji z windowsem)

- reset biosu

 

Jesli masz przez krecenie podjechane magistrale PCI/AGP powyzej 33/66 to przestaw z powrotem.

Sprawdz kontroler dyskow (w menedzerze urzadzen)

Nie napisales co sie dzieje pozniej? System 'odmarza' czy zwis i trzeba resetowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz przez krecenie podjechane magistrale PCI/AGP powyzej 33/66 to przestaw z powrotem. Sprawdz kontroler dyskow (w menedzerze urzadzen) Nie napisales co sie dzieje pozniej? System 'odmarza' czy zwis i trzeba resetowac?

To płyta na nForce2 z blokadą PCI/AGP więc podkręcanie FSB nie ma wpływu na taktowanie tych magistral.

 

Także polecam Memtesta, z tym, że jeśli nastąpi zwiecha podczas testu to nie chciałbym być złym prorokiem, ale stawiałbym na procek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To płyta na nForce2 z blokadą PCI/AGP więc podkręcanie FSB nie ma wpływu na taktowanie tych magistral.

Napisalem to troche z rozpedu.. krecony procek rzucil mi sie w oczy bardziej niz dokladny model plyty - popatrzylem na zasadzie 'O, Epox'

 

A co problemu: wlaczales moze w jakims tweakerze opcje 'Usun z pamieci niepotrzebne DLL'? Bo wyglada na to, jakby to bylo wlaczone i wyrzucalo z pamieci stery do dysku/kontrolera lub inne podstawowe pliki DLL..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...