Skocz do zawartości
Artur79

Zwis przy starcie .....

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyna rzecz, która przychodzi mi do głowy to odpalenie Ad-aware (najnowsza wersja) i wywalenie wszystkiego co znalazl z rejestru, po czym przejechanie jeszcze raz i wywalenie tych calych MRL List czy cos podobnego... moze to, a moze nie... zadnych tweakerow nie uzywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeskanowalem wypas antywirem i zero

zrobilem ccleanerem i ad-awarem i nic czysto

niewiem czasami czy niemam w biosie cos namieszane ale dalem juz load devaults czt. fabryczne ustawienia i dalej to samo

moze sie znajdzie jakis spec co krok po kroku powie mi co mam ustawic w biosie zeby BYLO syper

moze moj zasilacz nie wydala

bo watpie zebym mial za wysoka tem na procu max 60 stopni jak z niego wyciskam poty

Panowie pomocy nic nie moge zrobic

reinstal systemu juz byl ze 30 razy nie pomaga i to rozne systemy

panmieci sprawne wsadzone w slot 1 i 2

niewiem juz co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz wylaczone przywracanie, to ratuje cie odzyskiwanie systemu - wkladasz plytke z XP i lecisz, ale nie wlaczaj ASR (automatic system recovery) przez F2, tylko przejdz dalej i potem jak ci wykryje partycje z Windowsem to daj Naprawa (klawisz R)...

 

Raz sie nacialem na ASR i teraz go omijam z daleka... nie pamietam co sie stalo, ale pamietam ze namieszal wiecej niz chcialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem niedawno podobny problem. Komp slabo chodzil przeskkanowalem go ad-aware, Antivirusem i nic. A procek czasem przez pare minut 100% obciazenia!!!! CTRL+ALT+DEL i sprawdzam co mi proca zajmuje. A tu :lol: GaduGadu 100% robi wiec go wylaczylem i wlaczlym i sie skonczylo!!!! Do tej pory nie wiem czemu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie tak Panowie, ze coś mi wcina 100% proca. Sprawa jest drastyczniejsza - nastepuje totalny zwis systemu, brak dostepu do ramu i dysku, jedynie to co jest otwarte i nie wymaga zadnej komunikacji z podzespolami jeszcze chodzi (czyli zazwyczaj da sie kilka razy przesunac otwarte okno, ale zamknac juz nie). Zadne ctrl+alt+del nie dziala, totalna zwiecha, komp na to nie reaguje, tylko twardy reset i wszystko wstaje. Obawiam sie, ze to cos ze sprzetem albo bardzo zmyslny wirus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej ludki pisali, zrób memtesta. Napisałeś, że tak się dzieje od wczoraj, mi się komp "bez powodu" wieszał raz na 3 miesiące. Dopiero jak zrobiłem memtesta to się okazało, że ram nie wytrzymuje takiego FSB jak mu dałem, choć chodził bardzo dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak na ciagla zawieche sprzetu mam sposob:

SP@ + najnowsze stery do pl glownej

 

 

ale mam kolejny problem

 

 

 

 

 

juz teraz z graniem jak gram np w NHL 2005 niezbyt wymagajaca gre komp sie restartuje

co jest grane i co poczynic? zeby bylko oka albo zeby w tym kierunku podazac ?

pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczynilem juz memtesta - ciekawe jest to, ze chodzil bez przerwy 4 godziny, mimo, ze reszta sie juz dawno zawiesila. Cos jakby wieszal sie interface a reszta dzialala... tyle, ze czasem wiesza tez same aplikacje, ale znacznie rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasialcz masz za slaby . . .

tak na prawde masz sprzet wymagajacy zasilacza w granicach 380W np takiego TAGANA albo chifteca 420W proponuje jezeli masz zamiar bawic sie w OC. . . no i jezeli chcesz krecic ta karte ktora masz na pro to MUSISZ WYMIENIC ZASILACZ . . .

z objawow ktore wypisales wszystko wskazuje na to ze masz niedowoltowane podzespoly i dlatego komp ci sie wykrzacza . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze masz wadliwy sprzet?? sprwdz u ktoregos kolegi podzespoly :D

jak beda okej to zasilacz zmien jak koledzy mowili :)

 

ja mam zasilke 300 W codegen i smiga hehhe ale czifteca zakupuje 360 W czy cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie wina zasilki

ja mam tracera 400W i bartona 2500+ nie kreconego, smigal dobrze przez 2miechy i tak jak koledze zaczal mi sie sypac i tez 17 listopada. teraz gdy to pisze np nie mam wogole paska na dole (tego z przyciskiem start) wcdzesniej np dziala przegladarka a gg i reszta nie:(

i jeszcze jedno jak wylancza sie z przycisku to zostaja zapalone diody na klawierce choc komp jest wylączony ale co lepsze naciskajac przycisk odpala sie komp:/ baaardzo dziwne sprawy

ktos ma jakas idee?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno jak wylancza sie z przycisku to zostaja zapalone diody na klawierce choc komp jest wylączony ale co lepsze naciskajac przycisk odpala sie komp:/ baaardzo dziwne sprawy

ktos ma jakas idee?

 

 

Masz w BIOSie ustawione rozruch po naciśnięciu klawisza na klawiaturze. Nie pamiętam teraz dokładnej nazwy tego, ale weź instrukcję od mobo i napewno znajdziesz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety mnie to tez dopasdlo. i dziwne jest to ze po wylaczeniu kompa z przycisku(bo tylko tak sie da) klawiatura jest caly czas wlaczona i nacsniecie "any keya" powoduje rozruch kompa.

co gorsza jestes juz chyba 10 urzytkownikiem ktoremu przydarzylo sie to 17 listopada:( dlatego obstawiam na trojana siakiegos:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram tez sprawdzalem wsadzilem od kumpla 1x512 ddr 333 twinmos i po 10 min grania w nfsu2 restart kompa :(

niewiem juz co jest graneram tez sprawdzalem wsadzilem od kumpla 1x512 ddr 333 twinmos i po 10 min grania w nfsu2 restart kompa :(

niewiem juz co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram tez sprawdzalem wsadzilem od kumpla 1x512 ddr 333 twinmos i po 10 min grania w nfsu2 restart kompa :(

niewiem juz co jest graneram tez sprawdzalem wsadzilem od kumpla 1x512 ddr 333 twinmos i po 10 min grania w nfsu2 restart kompa :(

niewiem juz co jest grane

a dobrze zalozyles procka.

wyciagnij bo naluz paste i wsadz powoli i dobrze powino pomoc tez tak mialem z duronem

ponownie wsadzilem i poszlo ale troche problemow z tym kompem mam wole konsloe niz te kompy na 100% konsole lepsze !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

 

 

Mój sprzęt

 

System: Windows XP Pro z SP2

Sterowniki: Detonatory 6.6.9.3.

nForce 5.10

 

 

Procek: AMD Athlon 1700+

Ram: 256MB NoName

Dysk: Samsung 40GB, 7200, 2MB

Zasilacz: Magabajt 300W

Grafa: Gigabyte GeForce FX 5700LE 128mb, 128bit.

Płyta G.: Gigabyte 7N400-L - nForce 2 400Ultra

 

 

Dwie ostatnie pozycje wymieniłem kilka dni temu.

 

Wcześniej miałem:

Płyta G.: ECS K7VTA3 3.1

Grafa: GeForce 2 MX 400 64MB

 

 

 

Mój problem to:

 

Starsze gry działają cacy (np. Quake 2 :), Quake 3 Arena(innych nie sprawdzałem)). Nowe tak jak NFSU2 (ale nie tylko, np. Ureal Tornament 2003, to samo), wogule nie mogę zainstalować. Wyskakuje błąd transferu (A istaluje z obrazu CD (z dysku)). Gra Gun Metal menu się ładuje można wybrać opcje. Właczam rozgrywkie ładowanie i reset kompa. Włączam Kreatora pracy głośników: reset kompa :(. Takich błędów jest masa. System był już bez SP, z SP1 i SP2. I też nic. Detonatory 5.5.6.coś. też nie pomogły. A jak nie zainstaluje nForca sterowników to nie da się odpalić gry Gun Matal (na innych nie sprawdzałem) znaczy odpala ale obraz tak sie tnie że nic nie da się zrobić. W 3dMarku03, ustawienia standardowe za pierwszym razem się zresetował, za 2 doszedł do końca.

 

Już mnie to denerwuje nie wiem co jest tego przyczyną. Co mi radzicie zrobić? Co jest tego przyczyną? Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zmien tytuł posta na np cos a'la "Problem z bezpodstawnym restetem kompa" po drugie sprawdz pamiec mem testem a po trzecie twoja zasilka moze miec problemy z twoim sprzetem podejdz do kogos kto ma jakiegos chiefteca albo inny markowy zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...