Skocz do zawartości
Jarlaxe

Radeon 9800 SE@PRO - GF 6800...

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze witam na forum :)

Po drugie jeżeli taki temat już był to przepraszam jednak niemam czasu na poszukiwania - zależ mi na czasie. :wink: Więc przejde do rzeczy: Aktualnie w moim kompie siedzi troche już przestażały GF 5200 Ultra - nadszedł czas na zmiany - aktualnie myślę nad dwoma kartami: Radeon 9800 SE@Pro (PowerColor na kościach Hynix 2,8 - 8 potoków działa na 100%) i GeForce 6800 (Leadtek). Oczywiście wiem która z nich jest wydajniesza, jednak zastanawiam się nad stosunkiem wydajność/cena. Wspomnianego Radeona będe mógł kupić za około 800 - 850 zł, natomiast GF za jakieś 1300 - 1350 zł. Więc teraz moje pytanie - czy jest sens dopłacić do Radeona jakieś 500 zł czy też stosunek wydajności nie jest tego wart ? Karta przyda mi się głównie do gier a nie do wykręcania punktów w benchmarkach. Dzięki za wszelkie info :)

 

PS: Podam jeszcze tak z grubsza konfiguracje kompa:

Athlon 2800@3200+, Pentagram Freezone QC 80 Cu, Obudowa Chieftec + Zasilacz 360 W Cheftec, 512 MB Ram (nie firmowy), PNY GeForce 5200 Ultra, Dysk Maxtor 60 GB, Gigabyte KT 400, Windows XP Profesional

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli wybor ogranicza sie do tych dwoch, to na Twoim miejscu bralbym tego radeona a za reszte kasy dokupil RAM-u - dodatkowy RAM bardzo sie przyda w nowych grach ;)

A masz jakąś inną karte oprócz tych dwóch ? Napisz jaką. No i cena nie może przekroczyć 1400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cię stać zapłacić za kartę 1400 zł, to ... kup sobie GT za 1800 zł :D I tak dużo kasy i tak, a w tym wypadku będziesz miał bezkompromisowo wysoką wydajność, a i jeszcze spory potencjał OC :)

 

Osobiście wolałbym zapłacić koło 700 zł za SE@PRO, bo na razie nic mocniejszego nie jest wskazane, za to 1 GB pamieci już teraz jest w co niektórych grach wykorzystywane. Możesz też olać na razie kupno grafiki i poczekać do października na 6600 GT/X700 XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cię stać zapłacić za kartę 1400 zł, to ... kup sobie GT za 1800 zł :D I tak dużo kasy i tak, a w tym wypadku będziesz miał bezkompromisowo wysoką wydajność, a i jeszcze spory potencjał OC :)  

 

Osobiście wolałbym zapłacić koło 700 zł za SE@PRO, bo na razie nic mocniejszego nie jest wskazane, za to 1 GB pamieci już teraz jest w co niektórych grach wykorzystywane. Możesz też olać na razie kupno grafiki i poczekać do października na 6600 GT/X700 XT.

Niestety 1800 zł to już przegięcie jak dla mnie :) - szczerze mówiąc ten 1400 zł to już lekki odpał ale tyle jeszcze mógłbym wysupłać.

 

Co do tego 6600 GT i X700 XT - jak to sie ma w porównaniu do Radka 9800 Pro ? Zarówno jeżeli chodzi o wydajność jak i cenę... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu brał bym Gf'a. Bardziej przyszłościowy wybór. Ram nie da ci tyle powera co 6800.

to odpal DOOM-a 3 przy ilosci RAM-u 512MB w HI detalach!!!

przycina jak cholera, ze grac sie nie da - dodatkowa kostka 256MB jest konieczna

 

a jako alternatywe (dla R9800) moge podac chociazby GF 5900XT w cenie ~ 800zl

wszystkie obecne gry uciagnie z powodzeniem a jak wyjda nowe czyt. bardziej_wymagajace, to wtedy ten GF 6800 bedzie kosztowal polowe obecnej ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jako alternatywe (dla R9800) moge podac chociazby GF 5900XT w cenie ~ 800zl  

wszystkie obecne gry uciagnie z powodzeniem a jak wyjda nowe czyt. bardziej_wymagajace, to wtedy ten GF 6800 bedzie kosztowal polowe obecnej ceny

Eee - niestety seria 5900 ma kiepskie jednostki Pixel Shader 2.0 - w dooma idzie nieźle bo on korzysta z Open GL a nie DirectX - ale zobacz sobie chociaż FarCry... jak dla mnie seria 5900 (konkretnie 5900 XT) to alternatywa dla Radeona 9700... a 9800 Pro to przynajmiej pół klasy wyżej stoi przy tej samej cenie... więc raczej niebardzo

 

PS: Zaciekawiła mnie ta GF 6600 i Radek X700 - jak to stoi z wydajnością i ceną ? - ktoś wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Co do tego 6600 GT i X700 XT - jak to sie ma w porównaniu do Radka 9800 Pro ? Zarówno jeżeli chodzi o wydajność jak i cenę...  :)

Patrzyłem ostatnio testy to :

6600GT

9800XT

X700

W sumie lepiej brać 6600GT. Lepsza od 9800 i na jakiś czas styknie ;)

 

APDEJT :

Narazie 6600GT jes tylko na Pci-e więc trza poczekać na wersję AGP.

to odpal DOOM-a 3 przy ilosci RAM-u 512MB w HI detalach!!!

przycina jak cholera, ze grac sie nie da - dodatkowa kostka 256MB jest konieczna

A kto ci każe grać na HI? Gadałem z wieloma ludkami którym na 512 i hi chodziło na styk :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS- 6600 GT jest zazwyczaj lepsze od 9800 PRO/XT ALE nie zawsze!! Przykładem jest Far Cry- tutaj GT jest dużo słabsze ( około o połowę ) i coś mi się wydaje, że to zasługa 128 bit szyny. Niby karta dobra, wydajna, dobrze się podkręca, ale ta nieszczęsna szyna 128 bit, a i 8 potoków i tylko 3 Vertex Shadery... to musi zaowocować niedługo dużym dołem wydajnościowym :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

 

Patrzyłem ostatnio testy to :

6600GT

9800XT

X700

W sumie lepiej brać 6600GT. Lepsza od 9800 i na jakiś czas styknie ;)

A możesz podać stronę na której są testy tych 3 kart ?

Poczekaj chwilkę, ok ?

 

Sry tam był X600 : http://pclab.pl/art11756-1.html

Proszę bardzo. Jeszcze jakiś miałem. Poszukam.

 

http://www.digit-life.com/articles2/gffx/nv43-p01.html

http://www.bit-tech.net/review/352/

http://www.hardtecs4u.com/reviews/2004/nvi...geforce_6600gt/

W Googlach wpisz Geforce 6600GT :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto ci każe grać na HI? Gadałem z wieloma ludkami którym na 512 i hi chodziło na styk :P

nie gadaj tylko zagraj i wtedy pogadamy ;)

 

po to kupilem karte, ktora uciagnie HI, zeby grac w HI!!!! ponial?

a 512 przy dzisiejszych grach to niestety jest juz MALO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to odpal DOOM-a 3 przy ilosci RAM-u 512MB w HI detalach!!!

przycina jak cholera, ze grac sie nie da - dodatkowa kostka 256MB jest konieczna

Buahahaha... odpaliłem na HIGH detalach i śmiga aż miło !!

Na ULTRA rwie !! a różnicy nie widze...

 

ale zobacz sobie chociaż FarCry... jak dla mnie seria 5900 (konkretnie 5900 XT) to alternatywa dla Radeona 9700

Taaa... jakby mi 5900XT (470/900) na FarCry chodził jak 9700n/p (widziałem !) to bym go nie sprzedawał - sorry... ale to nie alternatywa dla 9700... w PS2.0 nadal jest szybszy...

 

w Prince of Persia SoT 1280x1024 też lepiej niż 5900XT...[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął GF :D  512MB w grach na razie starcza.

w Twoim przypadku to sie zgadza, bo na GF 5600 o grze w wysokich detalach i wysokich rozdzielczosciach i tak mozesz zapomniec :)

mowie oczywiscie o nowych_bardzo_wymagajacych_grach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to odpal DOOM-a 3 przy ilosci RAM-u 512MB w HI detalach!!!

przycina jak cholera, ze grac sie nie da - dodatkowa kostka 256MB jest konieczna

Buahahaha... odpaliłem na HIGH detalach i śmiga aż miło !!

Na ULTRA rwie !! a różnicy nie widze...

 

 

w jakiej rozdzielczosci?? 640x480?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zostane przy 9800 Pro...

 

1) 5900 Xt odpada przez słabe PS 2.0 i stosunkowo podobną cenę

2) GF 6800 jest wydajniejszy i niby mi go polecacie mówiąc "Ja bym wziął GF 512MB w grach na razie starcza." ... tyle że ja nie szukam sposobu na WYDANIE 1400 zł - chce kupić kartę wydajną ale bez odpałów - pytałem czy jest sens dopłacić 500 zł do GF 6800 czy nie...

3) GF 6600 GT - niby jest wydajniejszy od Radka 9800 XT jednak jest to różnica w okolicach 10 % w grach - a minus jest taki że wersja na AG wyjdzie w okolicach grudnia więc nie będe czekał 3 miesiące - zresztą karta ma tylko 128 bit co troche budzi niepewność...

 

Mam pytanie do Quama: w opisie masz napisaneho Radka 9800 na kościach Hynix 2,5 !!! - niewiedziałem że istnieją tak dobre kości do Radków 9800 Pro... skąd sobie załatwiłś taką kartę ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Moim zdaniem lepiej dopłacić to 500zł. 512 ram styknie przez długi czas. Ktoś mówił że gry teraz będą wyglądały jak Doom3 czy Far Cry (wszystkie gry) ? bierz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to odpal DOOM-a 3 przy ilosci RAM-u 512MB w HI detalach!!!

przycina jak cholera, ze grac sie nie da - dodatkowa kostka 256MB jest konieczna

Buahahaha... odpaliłem na HIGH detalach i śmiga aż miło !!

Na ULTRA rwie !! a różnicy nie widze...

 

 

w jakiej rozdzielczosci?? 640x480?? :D

@rosolini

Weź sobie zobacz jak wygląda 640x480 na monitorze LCD - i graj na takiej...

 

800x600 FSAAx4 - 40FPS... Może być ?? (To było na 9800SE@Pro od XV 128-bit dlatego taka niska rozdzielka, 256DDR)

Detale HIGH + Wszystki efekty włączone.

 

@Jarlaxe - karty jesczze NIE MAM... (Comming up dopiero !)

Sprzedałem swoją i czekam na wypłate ale tak karta to 9800SE@Pro z pamięciami Hynix 2.5ns z gwarancją modowalności

 

A kupuje ją w sklepie pcserwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie bral GF6800 z powodu malej ilosci ram - tylko 128mb. Za 1400zl wymagalbym od karty 2 razy wiekszej pamieci co zapewniloby spokoj na przyszlosc. Nie bralbym takze 9800SE do modowania tylko pelnowartosciowego 9800PRO. Jesli cos lepszego od 9800PRO to tylko od razu 6800GT 256mb ram. Ewentualnie mozna czekac na tego 6600GT ale czekac to mozna w nieskonczonosc i zawsze na horyzoncie beda coraz lepsze grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie bral GF6800 z powodu malej ilosci ram - tylko 128mb. Za 1400zl wymagalbym od karty 2 razy wiekszej pamieci co zapewniloby spokoj na przyszlosc. Nie bralbym takze 9800SE do modowania tylko pelnowartosciowego 9800PRO. Jesli cos lepszego od 9800PRO to tylko od razu 6800GT 256mb ram. Ewentualnie mozna czekac na tego 6600GT ale czekac to mozna w nieskonczonosc i zawsze na horyzoncie beda coraz lepsze grafy.

Ehhh... to do może od razu kupie sobie wersję Ultra - najlepiej VIVO eby była jeszcze droższa... przeczytaj uważnie - 1400 zł to jest totalny maks na kartę

 

PS: Co do tego Radeona na tych superanckich pamiątkach: będzie to tylko jeden egzemplarz sprowadzony specjalnie dla ciebie czy cała partja ? i za ile ją kupujesz/będziesz kupował - i czy do tego sklepu jest jakaś stronka www ? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź w miare szybką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No znalazłem :) - karta wygląda ciekawie - szkoda że nic nie napisali o warunkach gwarancji, okresie gwarancji itp. itd. - troche podejrzanie taki mały sklepik wygląda... ale to w końcu sklep - mam nadzieje że niema z nim problemów jak z Siriusem o którym czytałem w innym wątku ;)

 

Do wspomnianej karty zamierzam dokupić takie elementy:

- http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...z&id_towaru=782

lub zamiast tego:

- http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...z&id_towaru=684

 

poradźcie mi który lepiej wybrać - pierwszy czy drugi. Jeżeli nie ma między nimi różnicy w wydajności to węzme pierwszy bo o połowe tańszy jest.

 

Do tego jeszcze to:

- http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...z&id_towaru=779

 

Do tego prosiłbym też o słowo komentarza - czy do powyższych zestawów warto/opłaca się dokupić jeszcze te radiatorki

 

Thx za wszelkie sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rosolini

Weź sobie zobacz jak wygląda 640x480 na monitorze LCD - i graj na takiej...

 

800x600 FSAAx4 - 40FPS... Może być ?? (To było na 9800SE@Pro od XV 128-bit dlatego taka niska rozdzielka, 256DDR)

Detale HIGH + Wszystki efekty włączone.

 

wzialem sobie i zobaczylem - na IIYAMA E430 17" 640 x 480 wyglada calkiem przyzwoicie, az sam bylem zdziwiony :)

ale gra rowniez "rwie" w niektorych momentach przy 512MB RAM (np. gdy pojawiaja sie przeciwnicy w wiekszej ilosci) problem znika po dolozeniu jednej kostki 256MB

dlatego podtrzymuje swoje zdanie i proponuje dla Jarlaxe nieco slabsza karte a za pozostala kase 512 RAM-u

i jeszcze na poiwo sporo zostanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z INNEJ BECZKI! Musisz też rozważyć pewną sprawę, np. GF 6800 jest technologicznie wyżej od R9800 , niezależnie jakie wyniki osiągaja te karty. Najprwdopodobniej, powiedzmy za kilka miesięcy może okazać się (jak to już miało miejsce) że karty bardziej zaawansowane bedą ogólnie lepsze (dawały zaje...fajniejszą grafę) od kart "niby" podobnie szybkich. Pomyśl nad tym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...