Skocz do zawartości
wadim

Okulary :)

Rekomendowane odpowiedzi

Sam byłem właśnie u okulisty. No i okazało się że będę miał bryle, na początku się bałem ale ojkazało się że w okularach wyglądam bardzo dobrze.

Za oprawki dałem 200zł i za szkłą też tyle (210zł). Oprawki drogie bo są to takie oprawki, których nie da się połamać, można je wykrzywiać i wykręcać a im się nic nie stanie. Szkła wziołem odrazu z jkimś tam filtrem do kompów, nie pamiętam jak to się fachowo nazywa.

Nie kupuj oprawek ani szkieł na targu bo zarówno oprawki jak i szkła u okulisty są robione pod wymiar. Z takimi okularami z targu to wzrok może się tylko jeszcze bardziej pogorszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos wie ile kosztuja szkła kontaktowe??

Wszystko zalezy od:

- ilu dniowe

- all day czy trzeba sciagac na noc

- wady wzroku (dla krotko/daleko widzow sa duuzo tansze niz korygujace astygmatyzm)

 

 

Jako, ze jestem krotkowidzem to moge powiedziec ile kosztuja "normalne" tj nie toryczne dla astygmatykow:

- jednodniowe opakowanie 30 sztuk - 69 PLN (w Vision Express, iWear) [plus zdrapka x gratis ;) ostatnio 10 trafilem ;) ]

- miesieczne BAUSCH & LOMB 6 sztuk - okolo 100 PLN

- miesieczne 24 h BAUSCH & LOMB 3 sztuki - okolo 150 PLN

 

Normalne soczewki koniecznie nalezy zdejmowac przed snem. Do miesiecznych trzeba jeszcze doliczyc koszt pudelka (jakies 10 zlotych czy cos - najczesciej dadza CI jako gratisa ;) i plynu (nie ma co oszczedzac na plynie). Oczywiscie nie dotyczy to jednodniowych ktore po zalozeniu sie poprostu wywala. Sa tez rozne inne mutacje - 2 tygodniowe, 3 miesieczne ale chyba jednak najbezpieczniejsze do stalego noszenia sa wlasnie 1 miesieczne

 

W sumie to bardzo wygodna sprawa chociaz poczatkowo zakladanie i przedewszystkim sciaganie to makabra ;) Zwlaszcza jednodniowe moga byc dobrym uzupelnieniem do okularow - ot jak chcesz isc sobie pobiegac czy cos - wtedy okulary sa conajmniej irytujace ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marco widzę że masz trochę w tym obeznanie więc mam kilka pytań, bo zastanawiam się nad zamianą okularów na soczewki -

1.soczewki stwarzają kłopot z wyjmowaniem, myciem itp.?

2.Trzeba je czasami w dzień wyjmować? Jak powiedzmy się jest na imprezie i się machnie za dużo % to przecież ciężko by było je wyjąć - nic się nie stanie jak się w nich zaśnie?

3.Orientujesz się w cenie kolorowych (takich co zmieniają kolor oczu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy chodzi o wzrok, tam nawet 200 złotych nie jest zbyt dużym wydatkiem (...)

Uważam dokładnie tak samo. Niedawno miałem wypadek, i złamało mi się szkło (mam plastikowe szkła). Poszedłem do okulisty, dostałem recepte na nowe szkła (o 0,75 dpi więcej) i co się okazało u optyka - szkła - 70 złoty jedno + robocizna + antyreflex i utwardzenie i wyszło ok. 180 złoty. Za jakość trzeba płaci niestety, ale nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marco widzę że masz trochę w tym obeznanie więc mam kilka pytań, bo zastanawiam się nad zamianą okularów na soczewki  -  

1.soczewki stwarzają kłopot z wyjmowaniem, myciem itp.?  

2.Trzeba je czasami w dzień wyjmować? Jak powiedzmy się jest na imprezie i się machnie za dużo % to przecież ciężko by było je wyjąć - nic się nie stanie jak się w nich zaśnie?  

3.Orientujesz się w cenie kolorowych (takich co zmieniają kolor oczu)?

1) Na poczatku tak. Wiekszosc w tym ja ma odruch zamykania powieki jak sie zbliza do niej palec ;) W moim przypadku sciaganie bylo wiekszym problemem

2) Jak sie idzie pic to soczewki ani okulary nie potrzebne - i tak wzrok jest no pogorszony ;) A tak powaznie to nie umrzesz jak zasniesz w nich ale ani to zdrowe dla oka ani przyjemne po przebudzeniu. Chyba ze walniesz sobie te all-day - mozna je niby nosic 30 dni nonstop. Ale 150 zlotych za 3 sztuki to sporo wiecej niz za zwykle. Chociaz na plynie sie tez oszczedza ;)

3) Ponoc miedzy 150 a 250 zlotych za 6 sztuk miesiecznych. Szczerze mowiac zupelnie mnie to nie interesowalo kolor mam jaki mam i jest mi z nim dobrze. No chyba ze bym sobie jeszcze wloski walnal na blondzik, oczka na niebieskie i lancuszek zloty ;) Zazwyczaj efekt jest komiczny zwlaszcza przy modnym niebieskim.

 

Lisek: tak mam nauczke nie kupowac juz Focus'ow cos moje oko ich nie lubi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że 6 sztuk miesięcznych czyli teoretycznie powinny na 3 miesiące starczyć (dobrze rozumię :?: ).

 

P.S. Co to znaczy że soczewki są miesięczne, itp. :?: Po tym czasie tracą swoją ważność (rozpuszczają się, wybuchają, parzą, itp.) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że 6 sztuk miesięcznych czyli teoretycznie powinny na 3 miesiące starczyć (dobrze rozumię :?: ).

 

P.S. Co to znaczy że soczewki są miesięczne, itp. :?: Po tym czasie tracą swoją ważność (rozpuszczają się, wybuchają, parzą, itp.) :?:

Jesli masz jednakowa wade to tak opakowanie starcza na 3 miesiace. Nie nie wybuchaja, nie rozlatuja sie, ale moga byc szkodliwe dla oczu. Na soczewce osadzaja sie rozne brzydkie rzeczy etc. Jesli chcesz oszczedzac na zasadzie nosic miesieczne przez poltora miesiaca to lepiej odrazu daj sobie spokoj - co jak co oczu jeszcze sie wymienic nie da a szkoda sobie je rozwalic na reszte zycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście o laserowym leczeniu wzroku :?: Podobno można wyleczyć wadę wzroku do iluś tam dpi oczywiście za $ ale trochę bym się bał że mogliby coś popsuć i by mi jeszcze pogorszyli :?

 

Jeśli chodzi o soczewki to będę musiał się nad tym zastanowić chociaż w moim przypadku bym musiał kupić 2 x 6miesięczne bo mam różnie chore oczy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam oprawki Ray Ban +- 600PLN a szkła z antyreflexem za 250PLN chyba. Moje poprzednie okulary kosztowały ok. 400PLN ramka i szkła ok. 500PLN(antyreflex, nie parowały, filtr do komputera) ale troszke mi się zniszczyły i z nich wyroslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kompa to znaczy antyrefleksyjne. jezeli masz monitor lampowy to one odbijaja szkodliwe promieniowanie, jezeli lcd to daj spokuj bo tam nic nie promieniuje.

 

co do soczewek to ktos sie tutaj pytal po co soczewki skoro mozna okulary nosic, otoz odpowiadam: mam wade -3 i w sumie bez okularkow to niewiele widze a gram w klubie pilkarskim a na meczu raczej w opkularkach sie nie biega, a chcialbym zobaczyc czasami pilke:] pozatym okulary zaparowywuja, brudza sie. soczewki tez maja swoje wady. oprocz soczewek tez wypadaloby miec okulary poniewaz (nie mowie o 24h) oczy sie mecza. no i trzeba [przy sobie nosic pojemniczek. ja np mialem taka sytuacje ze kiedys podczas meczu koszykowki ktos niefortunnie mi wlozyl palec do oka tak ze mi soczewke wyjal. oko zostalo tak podraznione ze nie moglem wlozyc ponownie soczewki no i wiadomo w takich wypadkach cos z nia trzeba zrobic.

duzym minusem jest koszt w porownaniu do okularow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kompa to znaczy antyrefleksyjne. jezeli masz monitor lampowy to one odbijaja szkodliwe promieniowanie, jezeli lcd to daj spokuj bo tam nic nie promieniuje.

a powiedz mi jezeli ma LG Flatrona 700B ten s plaskim kineskopem :) ??

ja chce wyleczyc swoja krotkowzrocznosc czyto jest mozliwe?? czy krotkowzrocznosc jest do leczenia?? mam -1 , -1.25 i to juz jest duzo nie chce tego pogłebic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie tak... noszac okulary ty wzroku sobie nie poprawisz tylko zachamujesz badz opoznisz dalsze poglabianie wady. zmiejszyc wade mozna operacyjnioe a to jednak kosztuje i nie zawsze sie udaje. z wiekiem natomiast wada w sposob naturalny bedzie zmierzac ku dalekowzrocznosci logicznie rzecz biorac zmniejszy sie krotkowzrocznosc ale to dopiero za kilkanascie lat.

 

co do antyrefleksow to one bronia cie przed promieniowaniem ktore dziala negatywnie na wzrok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie juz nie pamietam ale jezeli sie nie myle to siedmiokrotnie powlekane 80zl wiecej (niejestem w 100% pewny ale masz do wybory dwie opcje - siedmiokrotnie powlekane i trzykrotnie bodajrze

duza jest miedzy nimi rożnica??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica jest taka ze siedmiokrotnie powlekane wiecej szkodliwych promieni zatrzymuja nisz trzykotnie a czy duza jest miedzy nimi roznica tego nie jestem ci w stanie powiedziec. ja jak kupowalem swoje okulary to wzialem ta mocniejsza aby lepiej chronic swoj wzrok ale teraz mam lcd wiec w sumie to mi jest niepotrzebne :)

 

proponuje ci pojsc do optyka i tam ci wszystko powiedza, ile co kosztuje jaka jest roznica itepe. jak kupisz juz okularki i troche pochodzisz to wtedy dopiero bym sie zastanawial nad soczewkami kontaktowymi (wtedy tez trzeba isc do specjalnego optyka i on ci dobierze szkla). tak sie sprawa ma.

 

--->>> michalak - kilka stow? tzn ile 900 czy 300? za miesieczne, dzienne czy jakie? wiecej szczegolow prosze :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu wyskoczyłem z 1200 (k****...) peelenów za nowe okularki. Żeby mieć ładną metalową oprawkę to musiałem zamówić szkła (moc -8dp) o wysokim indeksie refracji (tzw. pocieniane). Wtedy cena soczewek rośnie wykładniczo :) w funkcji indeksu :

1.5 (standard) - 300zł (w cenie antyrefleks i filtr UV)

1.6 - 400zł

1.7 - 700zł (wybrałem te, 35% cieńsze od 1.5)

1.8 - 1200zł

1.9 - ponoć 3000 8O (chyba z diamentu robią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do antyrefleksow to one bronia cie przed promieniowaniem ktore dziala negatywnie na wzrok.

Nie, od tego jest filtr zatrzymujący promieniowanie ultrafioletowe (UV).

Warstwa (lub warstwy - można pokryć jedną lub obie strony soczewki) antyrefleksyjna całkowicie likwiduje odbicia światła z przodu (wyraźniej widać nasze oczy no i więcej światła trafia do oka) i z tyłu (nie oślepia słońce za plecami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do antyrefleksow to one bronia cie przed promieniowaniem ktore dziala negatywnie na wzrok.

Nie, od tego jest filtr zatrzymujący promieniowanie ultrafioletowe (UV).

Warstwa (lub warstwy - można pokryć jedną lub obie strony soczewki) antyrefleksyjna całkowicie likwiduje odbicia światła z przodu (wyraźniej widać nasze oczy no i więcej światła trafia do oka) i z tyłu (nie oślepia słońce za plecami).

nie wiem czy w "zestawie" szkla antyrefleksyjne jest zintegrowany filtr UV aczkolwiek pokrycie AR chroni przed promieniowaniem UV i elektromagnetycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie moja kobitka woli w okularach ;). Kupilem w zeszlym roku takie w zasadzie bezoprawkowe, same zauszniki i nosek (mimo szczatkowosci koszt oprawki 400 zl 8O ), do tego specjalny antyrefleks (szkla 290 zl). Milo sie w nich chodzi, prawie nic nie waza. Na zmiane czasem zakladam szkla kontaktowe (zwlaszcza gdy pada), ale nie znosza ich moje oczy zbyt dobrze...

 

Jakby ktos jeszcze mial watpliwosci, na oczach nie mozna oszczedzac ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...