Skocz do zawartości
Yeti

2500B-M, Nf7-s,512 hynix,Neotec4202 i zwiechy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Składałem znajomemu taki config:

Bartek Mobile 2500+ (niestety 1,65 - nie zwróciłem mu uwagi rzeby odmienił, ale powiem zeby odesłał)

Hynixy 512 d-43 (jedna kostaka)

Abit NF7-S

Gigabyte 9600 Pro

PSU NeoTEC 4202

Maxtro 160 GB SATA 8MB

Buda ModeCom NiceII

Liteon Combo 52x16... (radziłem nagrywarke ale cóz)

a i termalright 900 A

 

Teraz problem:

Komp sie wiesza. I to nie byle jak - komp wyłącza sie tak ze nie mozna go potem włączy powerem - trzeba PSU na Off, poczekac az zgasnie czerwona dioda na mobo, potem na on i dopiero mozna włączyc. Do tego zwiechy dzisja sie najrózniejszych momentach, nawet raz w biosie ! :/ Nie dało sie zainstalowac windy bo zwiechy, jednak wył fastwrites i pomogło - winda sie zaisantalowała. Wgrałem stery z płytki do mobo i grafy, zarzuciłem 3dmarka 01 - przeszedłm 03 - zwiech :/

 

Jednym z moich podejrzen jest bios - narazie standardowy bez upgrade. Mam zamiar jutro wpasc i to skorygowac, stary wezme omega i wogóle wszystko najnowsze...

 

Macie jakies inne pomysły? Musze to załatwic w tym tyg bo on wyjerzdza na studia i chciałby zabrac kompa ze soba ;)

 

 

Jeszce 1 pytanie: Na spodzie tego radiatorka była folia/naklejka. Po odklejeniu została całkiem spora warstwa kleju - czym to "wywabic" ? ;)

 

Licze na was :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo podobnie!szczerze mowiac sam nie wiem od czego to sie robi ale z tego co wiem to zmiana kilku opcji w biosie u mnie pomogla - mianowicie chodzi mi o te w pierwszej zakladce tam gdzie sie ustawia fsb itd...ja zmienilem - juz dokladnie nie pamietam ale chyba taktowanie FSB/CPU na spd i wlaczylem opcje ponizej - i to pomoglo - teraz bartonik smiga na 11x211 1.65 v - ja mam wersje 1.45 i nie ma problemow - konfig mojego kompa jest podobny to Twojego wiec moze to tez pomoze !

Ustaw timingi pamieci na cl2.5 3 3 6 2.8v i powinno smigac!Do tego mozesz wrzucic nowy biosik ze strony abita albo bios merlina jezeli masz zamiar krecic proca - bo po co sie kupuje wersje mobile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...