Skocz do zawartości
Grinch

Trzesienie ziemi w pn-wsch Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie o tym dowiedziałem od dziewczyny jak wróciłem do domu - zbagatelizowałem.

Koło 15:30 klęknełem i lukam pod biurko - w pewnym momencie zatrzesło - uczucie dziwne jak cholera o mało nie udezyłem sie w łeb o biurko - wstaje a tu dzwi od szafki latają. Uczucie niesamowite :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odczulem w pracy jak mi sie podloga w urzedzie wojewodzkim zaczela trzasc (kto jest z ol ten wie co to za gmaszysko) a pozniek ok 15 jak chcialem nocke odespac to znow sie trzachalo, blok mi chodzil przez ok. 2 minuty.

 

a podobno to strefa asejsmiczna.

 

epicentrum bylo gdzies u ruskich. pewnie chlopaki sie nowa bronia bawia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh wiedzialem ze bedzie taki topic bylem tego pewien. Ja mieszkam 15km od Gdańska i akurat bylem w skzole gdy tu sie z lekka zatrzeslo, moja mama mowila mi ze akurat cos robila w lazience i pralka zaczelo drgac, a potem dowiedziala sie z TV co to bylo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khyhy, na Śląsku takie motywy to norma.

Moze nie 5` ale odczuwalne.

Tym bardziej jak mieszkalem na 6 pietrze. Ogladam TV i gibie calym wierzowcem :)

Za pierwszym razem myslalem, ze zostawie kupe w majtach.

Rozumiem jak sie czuje czlowiek gdy mu sie trzesie ziemia z 8-10 i mu sie chata wali.

Na pewno nie nalezy to do przyjemnosci.

A co do samego zdarzenia w PL, to oczywiste jest, ze jakies proby jadrowe.

Kazdy kto chociaz troszke otarl sie o geologie wie, z czego powstaja naturalne ruchy ziemii (trzesienia, wzniesienia, obnizenia, itp.).

Trzesienie ziemii powstaje albo przy ruchach magmy albo przy nakladaniu sie plyt tektonicznych.

W PL (czy pod nia) nie ma ani tego ani tego.

 

A wciskanie kitu, ze to naturalne to maskowanie prob atomowych przez ruskich. To ostatnie to oczywiscie moja teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzęsło 2 razy. Za pierwszym razem byłem w szkole i się chuśtałem na krześle i jak zatrzęsło poleciałem do tylu. A drugi raz to było w domu jak dzwoniłem, było mocniejsze bo mam takiego ludzika na monitorze z drutu i zaczął się kiwać :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w katowicach, w 9piętrowym bloku osadzonym na "ławie sejsmicznej", podemną fedrują w kopalniach, więc dla mnie wstrząsy to normalka 8)

można przywyknąć.

współczuję jedynie ludziom z osiedla "gwiazdy" mieszkającym na 24 piętrze w odległości kilkuset metrów od nieczynnej kopalni "katowice" - kopalnię zamknięto kilka lat temu a korytarzy nikt nie "zamulał" piaskiem z wodą od kilkunastu lat - tam musi być JAZZDAA !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...