Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

widzisz... ja na Infinity nie robilem moda 3.3V i pamieci przy ustawieniu na 3.3 w biosie poszly na 257MHz.

Na obecnej plycie jest raczej gorzej z megahercami - wiem bo sprawdzalem.

i wiem, ze to zasluga napiecia - oczywiscie platforma tez ale ona po prostu juz nie ogranicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna niemal tak samo dobra kostke ma teraz culmen - Wy nie chcieliscie kiedy oglaszalem. a te moje po tym modzie odechcialo mi sie sprzedawac - ciezko bedzie znalezc TCCD chodzace na 310-320MHz 2.5-3-3-6.

Yotomeczek: chcesz walczyc? to masz:

mem @274Mz + Sandra + Everest odczyt

mem @274Mz + Sandra + Everest zapis

mem @274Mz + Sandra + Everest latency

napiecie pamieci 3.55V

(Screeny beda widoczne kiedy Bachus je wrzuci)

polecam tez ranking superpi... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maja to, ze DIMMy sa zasilane z linii 3.3V wiec ustawienie czegokolwiek wiekszego od napiecia tej linii minut ok. 0.1V (napiecie nasycenia tranzystora zasilajacego) jest niemozliwe. dlatego trzeba zwiekszyc napiecie linii 3.3V zeby uzyskac te wyzsze napiecia na pamieciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maja to, ze DIMMy sa zasilane z linii 3.3V wiec ustawienie czegokolwiek wiekszego od napiecia tej linii minut ok. 0.1V (napiecie nasycenia tranzystora zasilajacego) jest niemozliwe. dlatego trzeba zwiekszyc napiecie linii 3.3V zeby uzyskac te wyzsze napiecia na pamieciach.

Acha, wszystko jasne już jest.

 

DFI zrobiło płyte (), która to umożliwia podanie pamięciom napięcia do 4V, ale jest to możliwe dopiero kiedy podniesiemy napięcie jakie jest na linii 3.3V zasilacza, ponieważ pamięci są zasilane właśnie z tej linii. Dobrze rozumuje? Takie są moje wnioski na podstawie ostatnich 4 postów.

 

Pare pytań:

1. DFI na nForce2 ma pamięci zasilane z 5V (to raczej stwierdzenie)

2. Model na nForce3 ma zasilane pamięci z 3.3V?

3. Po co w takim razie jest potrzebny bios dający możliwość dać 4V na pamięci?

 

PZDR

 

P.S. Pytam bo rozważam zakup tejże płyty i się interesuje co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Po co w takim razie jest potrzebny bios dający możliwość dać 4V na pamięci?

BIOS ten nie byl ponyslem DFI. umozliwia on napiecie >3.3v i zostal zmodowany przez Jess1313 / ocforums BIOS. innymi slowy, jest nieoficjalny - stworzony z mysla o wykorzystaniu do maksimum "overclockerskej" plyty.

zamysl byl taki, ze wielu ludzi ma mozliwosc podania bardzo wysokiego napiecia na 3.3v linie i nie bedzie sie wahalo dac nawet 3.9v na pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze bym zrobił jakbym kupił do tej płyty DFI athlona 3200 clawhammer? Dodam ze zajmuje się grafiką i dodatkowa pamięc procesora jest jaknajbardziej mile widziana, nie zalezy mi az tak na OC, prosze o radę bo o tej platformnie wiadomo mi nie wiele, z góry wielkie dzieki 8)

 

aha i mam jeszcze 2 pytanka, czy wiatrak Volcano 12 bedzie pasował na ta płyte? oraz czy moje pamięci wytrzymają OC rzedu 300mhz gdybym podjął się OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest potrzebny po to, abym ja mogl sobie na moje pamieci dowolne napiecie zapodac - dla radochy

dla radochy to ja robie inne rzeczy :D pytanie ten biosik tylko pozwala napiecie podnieśc czy tez ma jeszcze jakies dodatkowe funkcje ?

Paży kawe :lol:

A tak serio ma jeszcze wbudowany Memtest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skocz na strone termaltake i sobie poczytaj.

a jesli chcesz wiedziec czy Twoje pamieci pojda na 300MHz to musisz nam zdradzic jakie masz te pamieci, bo malo z nas zajmuje sie telepatia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

POSIADAM 2 KOSCI HYNIX 256 MB DDR WYCISNOŁEM Z NICH 450 MHZ CZY JESLI ZAMIENIŁ BYM JE NA 1 KOSC 512 DDR 400 HYNIX JEST PRAWDOPODOBNE ZE WYCISNE WIECEJ NIZ Z DWIEMA KOSTKAMI. JAKIE JEST DOPUSZCZALNE NAPIĘCIE DLA KOSCI DDR HYNIX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakims czasie ustawilem wreszcie nowe dyski i zrobilem testy pamieci na jednej kosci...

FSB 299 przeszlo stabilnie 2 petle memtesta v1.26....

Mnoznik niestety niezbyt imponujacy - 4.5 - chlodzenie to radiator aluminiowy nalozony na rdzen (wyciagnolem wszystko z obudowy w akcie desperacji - 3 dni z SATA walczylem).

Plyta nie wykrywala 2 dyskow 160 GB naraz. Pomoglo dopiero podniesienie napiecia chipsetu do 1.8V.

Foto z sisoft i everest, oraz superPI dla pokazania stabilnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja widze 299 - przeczysc monitor ;)

Juz kombinuje weze... 12 mmNo ja widze 299 - przeczysc monitor ;)

Juz kombinuje weze... 12 mm

eghm na tzw. połowkowych mnożnikach zaniza się bardzo przepustowość ramu ,tak to już jest przez co realne sa wysokie taktowania pamiątek ,krotko mowiąc "oszukujesz" ;-) nie ładnie ,dawaj wynik na mnozniku np. 5,6,7,8, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...