Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

A jakbys mi jeszcze mógł napisac dlaczego mi mojego sempa po zmianie wykrywa jako model unknown <_< <_<

A z tych biosów co umozliwiaja podniesienie napiecia do 4 volt na pamieciach który dobry bedzie

Sory za takie lamerskie pytania ale wiem jakie z DFI sa niekture akcje i dlatego nie chce nic zwalic :wink:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich sterow uzywacie do dzwieku na tej mobo?

Do asusa na stronie glownej byly np sterowniki realtec'a ( na nf2 roznica pomiedzy nvidia a realteciem wg mnie byla znaczna... na korzysc realteca ofkos ) a na oficjalnej dfi juz kapa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze wszystko było :)

Procek:

 

Nie masz najnowszego biosa, bo najnowszy wykrywa poprawnie proca ;) A ma on numerek 623 i link do niego podany jest gdzieś na wczęsniejszych stronach ...ze 4 strony wcześniej... :]

 

Majkel no niestety jak Ci już mówiłem nie wiem ocobe :(

Odnosnie 4v na pamięciach to chyba potrzebny specjalny mod zasilacza, żeby ściagał to z innej linii. Poszukaj, było już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o modzie to ja wiem tylko ze jak wgram oficjalny bios to mod i tak nie zadziała bo w biosie nie bedzie

opcji na 4V a jesli dam nieoficjalny to znowu proc bedzie unknown :D :D :D

To co, że będzie unknown przeca to w niczym nie przeszkadza jedynie dla estetyki ;)

Albo 4v na pamięci (z modem zasiłki) albo rozpoznawanie proca ;) wybór należey do Ciebie :D

 

Jak chcesz aby rozpoznawało Ci proca to jak kolega wyżej mnie zacytował musisz wgrac bios o numerku 623...

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sprawdzal u siebie na tej plycie jak zachowuje sie gdy obsadzimy wszystkie 3 Banki kostkami ? chodzi mi o wlozenie 3x 512MB w moim przypadku dwustronne ... Mialem problemy z poprawnym dzialaniem 3 kosci na raz , zas 2 jak byly obsadzone bylo ok ;) Zreszta cos mam chyba nie tak bo w srodkowym slocie zadna kosc mi sie za dobrze nie kreci, i gdy obsadze wszystkie sloty pamiatkami tak jak mowie nie jest dobrze .... Plyta automatycznie wrzuca mi COMMAND RATE na 2T ale i tak nie przejdzie mi poprawnie przez bios nawet (zatrzymuje sie na logo DFI) Nie wiem kwestia biosu moze .... nie sprawdzalem ... poczekam moze ktos mi odpisze gdyz moze mial podobny problem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sprawdzal u siebie na tej plycie jak zachowuje sie gdy obsadzimy wszystkie 3 Banki kostkami ? chodzi mi o wlozenie 3x 512MB w moim przypadku dwustronne ... Mialem problemy z poprawnym dzialaniem 3 kosci na raz , zas 2 jak byly obsadzone bylo ok ;) Zreszta cos mam chyba nie tak bo w srodkowym slocie zadna kosc mi sie za dobrze nie kreci, i gdy obsadze wszystkie sloty pamiatkami tak jak mowie nie jest dobrze .... Plyta automatycznie wrzuca mi COMMAND RATE na 2T ale i tak nie przejdzie mi poprawnie przez bios nawet (zatrzymuje sie na logo DFI) Nie wiem kwestia biosu moze .... nie sprawdzalem ... poczekam moze ktos mi odpisze gdyz moze mial podobny problem ...

To nie jest wina mobo tylko kontrolera w procu ;)

 

Ja obsadzalem 3x256 ale tylko dla sprawdzenia czt działa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KUBA TM

 

Przejdz do testu moich Cruciali : pod koniec testu 1 jest sprawdzenie 2x512+256 na DFI nF3 250gb,działa :D na niższych taktowaniach na 1T na 2T nie sprawdzałem. :wink:Z 3x512 dwustronne może być problem.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kurde ja już świruje :P

 

Jak to jest z modem zasiłki raila 3,3V..wystarczy on aby zapodac na memki 3,3V czy trzeba też podpinać bezpośrednio 3,3V do memek ? :P

 

EDIT:

Dobra juz wiem co i jak - banał ;]. jutro zapodam wieści z placu boju :)

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy Wam DFI też zaniża Vcore ? bo w biosie jest np 1.45 a cpuz i everest pokazują ~1.4 . Tak jakby zaniżał o ~0.05V :P Nie wiem czy się cieszyć :)

pozdro.

Ten typ tak ma,w stresie powinno sie podnieść do 1,45V. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy Wam DFI też zaniża Vcore ? bo w biosie jest np 1.45 a cpuz i everest pokazują ~1.4 . Tak jakby zaniżał o ~0.05V :P Nie wiem czy się cieszyć :)

 

pozdro.

Hm...czujniki na DFI tak maja ;) U mnie jest to samo :) Wejdz do BIOSu i zobacz ze w BIOSie jest OK.Dodatkowo zauwaz ze pod 100% obciazeniem CPU vcore wskakuje na ustwiona warosc :P

 

Najpewniejszy jest jdnak pomiar miernikiem :)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że miernikiem najlepiej, ale niestety pożyczyłem :) Dzięki za odpowiedź. Narazie dojechałem do 310ht przy max mnożniku czyli x8 tego sempa co w podpisie. Stabilnie oczywiście.

 

pozdro.

Looz...krec go jeszcze bo moj chodzi na 2600MHz na codzien przy napieciu 1.55V (1.525V tez stabilne) a przez kilka miesiecy chodzil mi na 2656MHz przy napieciu 1.595V i tez nic mu sie nie dzialo.Oczywiscie stabilnie (8-10h w Stress Prime lub Prime95) :P

 

Max do SuperPi go puscilem na 2824MHz :) Podejrzewam ze poszedlby i wiecej tyle za mam lipne pamieci i sie krzacza na dzielniku 120 ktory mi jest bardzo potrzebny bo na 133 pamieci juz nie chce wiecej isc :(

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looz...krec go jeszcze bo moj chodzi na 2600MHz na codzien przy napieciu 1.55V (1.525V tez stabilne) a przez kilka miesiecy chodzil mi na 2656MHz przy napieciu 1.595V i tez nic mu sie nie dzialo.Oczywiscie stabilnie (8-10h w Stress Prime lub Prime95) :P

 

Max do SuperPi go puscilem na 2824MHz :) Podejrzewam ze poszedlby i wiecej tyle za mam lipne pamieci i sie krzacza na dzielniku 120 ktory mi jest bardzo potrzebny bo na 133 pamieci juz nie chce wiecej isc :(

 

:P

No u mnie akurat miłe zaskoczenie, pamięci w podpisie poszły na 250 :o 1T, cl2.5 stable. Więcej nie próbowałem :) Bo przy następnym dzielniku czyli 200, musiałby chodzić 310 i by wybuchły :]]]

 

A powiedzcie mi jeszcze czy V > 1.55 szkodzi prockowi strasznie ? tzn wpływa na żywotność. Czy tak jak w przypadku SA np. mobile. Z tym że tutaj są tranzystory 0.09 więc powinno być jeszcze lepiej. Bo mam opory zwiększać V > 1.55 :P przez to że na płycie są później %.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie akurat miłe zaskoczenie, pamięci w podpisie poszły na 250 :o 1T, cl2.5 stable. Więcej nie próbowałem :) Bo przy następnym dzielniku czyli 200, musiałby chodzić 310 i by wybuchły :]]]

 

A powiedzcie mi jeszcze czy V > 1.55 szkodzi prockowi strasznie ? tzn wpływa na żywotność. Czy tak jak w przypadku SA np. mobile. Z tym że tutaj są tranzystory 0.09 więc powinno być jeszcze lepiej. Bo mam opory zwiększać V > 1.55 :P przez to że na płycie są później %.

 

pozdro.

Hm...tym Sempronom mozna dawac do 1.6V jak masz w miare dobre chlodzenie.Chodzi o to zeby w stress bylo maksymalnie kolo 50'C byle nie wiecej niz 55'C :) Wkoncu to temperatura zabija CPU a nie napiecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...tym Sempronom mozna dawac do 1.6V jak masz w miare dobre chlodzenie.Chodzi o to zeby w stress bylo maksymalnie kolo 50'C byle nie wiecej niz 55'C :) Wkoncu to temperatura zabija CPU a nie napiecie ;)

Odwrotnie... napiecie predzej Ci zabije....

Skoro temperatura zabija, to otworz okno, ustaw proca na 1,55 + 133% ... temperature bedziesz mial niska... a proca zjaranego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że miernikiem najlepiej, ale niestety pożyczyłem :) Dzięki za odpowiedź. Narazie dojechałem do 310ht przy max mnożniku czyli x8 tego sempa co w podpisie. Stabilnie oczywiście.

 

pozdro.

jak przy max mnożniku, jak masz mnoznik zablokowany ;)

 

Suma sumarum do ile max dawać napięcie ? Proszę o wypowiedź kogoś kto jest przekonany o tym co chce powiedzeić :].

 

pozdro.

do 1,6V możesz spokojnie go podgonić ;)

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/images/VCore.png tu masz jak ustawić % żeby było dane Vcore... to jest do NF4 ale w nF3 jest tak samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przy max mnożniku, jak masz mnoznik zablokowany ;)

do 1,6V możesz spokojnie go podgonić ;)

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/images/VCore.png tu masz jak ustawić % żeby było dane Vcore... to jest do NF4 ale w nF3 jest tak samo ;)

No "max mnożnik" miałem na myśli maksymalny możnik danego egzemplarza. To że ma zablokowane to sprawa oczywista :). Ale 2800+ ma 8, a 3000+ ma 9. O to mi chodziło :P.

 

Vcore wyliczyć to ja sobie umiem kalkulatorem. :P VCore_current * xxx%/100 :> ale dzięki za tabelki B)

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się niewymądrzaj, że sam umiesz policzyć tylko bierz jak dałem :P :D i korzystaj, że ktoś zrobił :)

 

aha widze, że max dwie kostki pamięci więc wylacz bank interleaving pomaga przy wyższych HTT ;) 350~ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie... napiecie predzej Ci zabije....

Skoro temperatura zabija, to otworz okno, ustaw proca na 1,55 + 133% ... temperature bedziesz mial niska... a proca zjaranego.

Tiaa...to zes wymyslil...oczywiscie taka zaleznosc o ktorej pisze dziala w granicach zdrowego rozsadku :) Ja na swoj CPU max dalem 1.75V przy otwartym oknie :)

 

Myslac podobnie do Ciebie mam inna proposycje.Zdejmij cooler z CPU i pusc go na stockowym napieciu i zostaw na noc zeby Stress Prime Lecial ;) Efekt moze byc podobny jak w Twoim przykladzie...zakladajac ze dioda termiczna sie nie wlaczy i bedziesz mial wylaczona ochrone termiczna w BIOSie ;)

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się niewymądrzaj, że sam umiesz policzyć tylko bierz jak dałem :P :D i korzystaj, że ktoś zrobił :)

 

aha widze, że max dwie kostki pamięci więc wylacz bank interleaving pomaga przy wyższych HTT ;) 350~ :D

Zara sprawdzę :) co ciekawe mam je w slotach 1 i 2, jak przełoże z 1 do 3 to system nie wstaje :blink:

 

Wynik ze smarka 2001. HT 312 x2.5, mnożnik 8. Stery high quality.

 

Dołączona grafika

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis zlozylem swoj zestawik i sempik na razie biega 325x8 na 1.55V ,ale nie jest do konca stabilny :? W stressie ma 50-51stp na BOXie i to raczej za duzo. Na mostek chlodzenia lepszego nie zakladalem ,bo zalman za cholere mi nie wejdzie. Mysle ,ze jak sprawie sobie jakies lepsze chlodzenie na proca i chipset bedzie stabilnie na 1.575 ;) Ale co jak co na razie jestem w szoku w porownaniu do AXP2.2GHz :D W marku 01 22k na 9800PRo a na poprzedniej platformie bylo tylko 17.5k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Sempron 2800+ na boxie posypał sie przy 2680Mhz czyli HTT 335 na HTT 330 był stabilny na 1.55 wiecej voltów narazie nie daje bo jakby nie było to box chłodzenie wiec sie troche boje a tak swoja droga to jakie jest w miare bezpieczne napiecie na boxowym wiatraku <_< <_<

screen

Dołączona grafika

Acha jeszcze mam małe pytanko czy te 2640Mhz to waszym zdaniem dobry wynik na 1.55v czy raczej jakas lipa

Na wynik zbytnio nie patrzcie bo pamieci były na div 100

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogłby mi jeszcze ktoś napisac jakie działaja mnozniki HT głównie mi chodzi czy działa mnoznik 2.5 albo 2

Qrde prubuje ustawic to HTT 335 i nic nie pomaga dojechałem z napieciem do 1.62v i dalej nic pamieci mam na div100 i mnoznik HT na 2.5 jakbyscie mi mogli napisac co jeszcze moge zrobic moze sa jakies opcje które musze po włączac lub po wyłączac

z góry dzieki za pomoc

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT x 2,5 działa HT x 2 nie.AGP ustaw na 67,procek dobry jest powinien spoko iść w górę,nie wiem jak tam temperaturki tu też trzeba pilnować.Można zwiększyć napięcie na chipset co pozwoli osiągać wyższe htt. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...